Tiltakozás a kutyák kitiltása ellen a kőbányai parkokból!


Vendég

#126

2016-04-27 16:14

Mert ez egy buta és megosztó, ellentéteket keltő rendelet! Nem így kellene fegyelmezni a kutyásokat inkább megoldani a problémákat.

Vendég

#127

2016-04-27 16:25

felháborító a tiltás....

Vendég

#128

2016-04-27 16:27

Mert degenerált állatok hoznak döntéseket,egyébként dél Budán lakom

Vendég

#129

2016-04-27 16:28

fölösleges túlkapás, a legtöbb kutyás kultúráltan sétáltatja az állatait. aki nem így teszi azokat meg lehet birságolni a közterület felügyelőknek!!

Vendég

#130

2016-04-27 19:00

Kicsit kulturalodhatna mar Magyarorszag az allattartas ugyeben. Nem a kutyak okozzok a gondod. Hanem a sok mosdadtlan es koszos ember, a kutyak nem tornek zuznak, nem alkoholizalnak, nem drogoznak, nem verik szet a utcai padokat. Kene talan gondolkodni is nemde?!

Vendég

#131

2016-04-27 19:56

Szeretném ha a kutyusok továbbra is jogosan sétálhatnának a kőbányai utcákon és parkokban.

Vendég

#132

2016-04-28 06:51

Azért,mert nem értek egyet ezzel q döntéssel,hogy ki lesznek tiltva a kutyák a parkokból.

Vendég

#133

2016-04-28 09:46

Azért írtam alá, mert a park mindenkié! Van élet a polgármesteri hivatalon túl is!
realista

#134

2016-04-28 12:41

Átolvasások után megfogalmazódtak észrevételek:

A kutyátlanok is fizetnek adót, de ugye erre a kutyások sz@rnak, mint kutyáik és értékelni, mert rájuk is megy az adó...ostoba érv!

Állatszerető gazdik, valóban azok vagytok, ha átműtettetitek az egészséges állatot, hogy kedvtelésből tudjátok a panelben-szobában tartani, amely számukra börtön??? Ha az ember tisztel és becsül egy állatot, akkor a neki megfelelő környezetben tarja és nem operáltatja ide-oda, kényszeríti szerinte "jó" környezetbe!

Tenyésztőtől vásároltok, akik igényeitek miatt "termelnek", majd emiatt tele a menhelyek....Jönnek a beltenyészeti "selejtek" is ebből kifolyólag  egészségügyileg vagy lelkileg...az állatorvosok meg dörzsölik markukat, mert ennyi bocsi, de ostoba van, aki eltartja őket....

Családtag az eb?Fizető adót, dolgozik, takarít, ellátja magát, csinál bármi olyat, amely fentebb emeli az életben?Ha nem, akkor neked, állattartónak kell fizetni létét-életterét, ne siránkozzál;)

Senki sincs állattartásra kényszerítve, ha meg tart, ne akarjon vele oda menni, ahova nem lehet...fogadja el és kész vagy pályázzanak saját "kifutópályára" és valósítsák meg azt, de ne a más célokra alkottakat akarják kisajátítani ;)

A bringásoknak is lett út, a gyalogosoknak járda, a parkok az embereknek-gyerekeknek, a kutyák a futtatóra, a halak az akváriumba....Ha nagyon sz@ros a futtató, akkor azon kell változtatni az igénylőknek-ők használják, de rinyálni egyszerűbb....tudjuk, de tenni büdös.

Ideje lenne már a földön járni mindenkinek és nem az elkényelmesedett-lusta, városi kedvtelésekbe fulladva az ostobák szintjére esni teljesen...Aki nem képes a városi élethez alkalmazkodni, annak irány vidék vagy tartson aranyhalat :)

ui:mindenki szívesebben ül egy parkban tiszta fűre, mint sz@rral megkentre, de kivétel a kutyások úgy látom...


Vendég

#135 Re:

2016-04-28 18:04


Vendég

#136

2016-04-28 19:22

Én és a családom öntudatos (környezet kímélő) kutyások vagyunk, akik nem hagynak a kutyusok után piszkot, ezért háborodok fel a kutyások kitiltása ellen. Akik tiszták, miért nem sétáltathatják kedvenceiket a parkokban. A kutyafuttatók a legtöbb helyen egészségtelenül szennyezettek, illetve esetenként még mérgezett ételt is rejtenek. Ne csak a környezetet, hanem a kutyákat is védjük! Egyetértek a petícióval!

Vendég

#137

2016-04-28 19:35

Igy szeretnék tiltakozni ez ellen az elfogadhatatlan "döntés" ellen.
Nik

#138

2016-04-28 20:20

Ugyvelem Kobanyan nem pont ezzel kene foglalkozni az onkormanyzatnak;)Elfogytak a macskakovek vagy nem lenne a keruletben mit fejleszteni??A kutyak a legnagyobb problemak?Nevicceljunk mar.!!


Vendég

#139

2016-04-29 06:01

Nem szeretném ha megszabnák, hol/ merre sétálhatok a kutyámmal. :(

Vendég

#140 Re:

2016-04-29 06:34

#1: -  

 Nekem nincs kutyám ezért nem vagyok elfogult,de ez mindenképpen vicc.Szerintem elég lenne egy 10,kerületi parkból kitiltani őket,és akkor oda járhatna mindenki piknikelni fűben mezitlábazni mint a kopaszi gáton ,Az jó lenne .De a többiben természetesen maradjanak a kutyusok is.  
Mondjuk nekem személy szerint nagyobb próblémám a 85 buszon lévő mocskos ,hajléktalan társasaság akik rendszeresen felszállnak az Ihász utca környékén ,és az ember azt sem tudja hová meneküljön a 10 ezer forintos bérletével ,a tiszta ruhájában ha nem akar elkapni valamit.Na ez próbléma.,talán ha néha buszra szállnának és megvizsgálnák ezt a kérdést is )


Vendég

#141

2016-04-29 07:13

Amíg a csöveseket nem tiltják ki a parkokból, addig hadd legyen kutya is a parkban. Mellesleg a kutyaszart a gazda felszedi, a csövesek a sajátjukat ott hagyják! A csöveseket miért nem zavarja el senki?
fish777

#142 Re:

2016-04-29 08:04

#20: -  

"Miért nem csinálnak parkot a kutyásoknak?" Jelzem, csinálnak. 

Sajnos linket nem enged betenni, a kőbánya pont hu-n megjelent cikk címe:

9 HEKTÁROS KUTYAFUTTATÓ-FEJLESZTÉS KŐBÁNYÁN

 

Keress rá, érdemes elolvasni. A kérdés már csak az, hogy elkészül-e addigra, mire a rendelet érvénybe lép. :) Gyanítom, hogy nem. :( 


Vendég

#143

2016-04-29 09:26

Jelenleg nekem nincs kutyám, régebben volt, sajnos megöregedtek, betegek lettek, emiatt el kellett őket altatni, 17 és 15 évesek voltak. A kutyáknak sok mozgás kell, sok esetben nem elég a kertes ház sem, így a parkok biztosítják erre a legmegfelelőbb helyet. Nem tartom szerencsés dolognak azt, hogy bármilyen nagy legyen egy kutyafuttató, ahová rengeteg kutya kerül be egyszerre ott a szájkosár ellenére is problémák keletkezhetnek. Nekem személy szerint az Ó-hegy parkban kutyákat sétáltatók közbiztonságot is jelentenek, mert sokszor korán reggel igénybe veszem a park sportolásra alkalmas területeit.


Vendég

#144

2016-04-30 07:47

Felhabirito az emberek onzosege!!!

Vendég

#145

2016-04-30 09:55

Ha a rendeletet életbe léptetik, sajnos megsértem az állatvédelmi törvényt, sőt az egészségem is rámehet. Tv, rádió, orvosok mind kiabálják a napi legalább fél-egy óra intenzív séta jótékony hatását. Ettől fosztanak meg minden kutyatartót.

Vendég

#146

2016-04-30 12:09

A park mindenkié!!! Diszkriminálni nem szabad a kutyásokat. Természetesen pórázon miért ne vihetnék a kutyákat, betartva a törvényt, hogy "összeszedi" amit kell.. :) A kutyáknak is szükséges a jó levegő, a kis fűrágcsa... az emberek közelsége, hogy a szocializáciojuk ne szűküljön be. Aki ezt a rendelet hozta nem hozzáértő, hanem egy svidler.

Vendég

#147

2016-05-16 13:19

Nem tartom igazságosnak, hogy egy kutyával ne lehessen sétálni bárhol, ha a gazdája összeszedi a kutyapiszkot. Csak azokat kell büntetni, aki nem szedi össze a kutyaürüléket.