Albérlők ide! Olcsóbb lakhatást! Élhetőbb árú lakáspiacot!


Vendég

#26

2016-02-01 21:04

Ez kellene vidékről a fővároba vándorolnak és még sem tudnak megélni, mert nem lehet két lakást fenntartani.

Vendég

#27

2016-02-14 12:03

Ez az ország egyik legnagyobb problémája jelenleg.

Vendég

#28

2016-03-04 07:54

Érdekes írás olvasható a neten, Körmendi Zoltán tollából, a háború előtti idők bérkaszárnyáiról. 1937-ben is hasonló volt a helyzet!!!  Ha a tulajdonosoktól behajtanák az adókat és az adópénzekből szociális lakásokat építenének, ill. újítanának fel, enyhülne az albérlőkön a nyomás. "Nincs nagyob gonoszság annál, ha emberek tömegeit ítélik halálig tartó szegénységre" - írta Gandhi. A mohó tulajdonosok gondolkodjanak el: mihez nyújtanak segédkezet, amikor magyarok százezreit döntik nyomorba? Csak nem ahhoz, hogy idő előtt kinyiffanjanak, ill. kivándoroljanak? Kinek jó ez, hosszú távon?


Vendég

#29

2016-05-10 22:32

Önkormányzati bérlakásban lakom, és látom, mint válnak az enyészet martalékává az évek óta üresen álló bérlakások százai. De még több az olyan lakás, melynek bérlői továbbalbérletesítik szociális bérlakásaikat, s az így bezsebelt pénzből, maguk már rég saját lakást vásároltak. Az önkormányzati vagyonkezelő szervekkel összefonódott lakásüzérek kezén lévő lakások száma - legalábbis, itt Józsefvárosban - jóval meghaladja a legitim lakhatási jogállású bérlők által lakottakét. Nem gondoljátok, hogy az "olcsóbb lakhatás" mozgalma keretében foglalkozni kéne a sok ezer üresen álló és a diszfunkcionálisan, jogellenesen lakott önkormányzati lakások ezreivel is? Józsefvárosban például, az 5000-es számú bérlakástömegnek a legszerényebb becslés szerint is, mintegy 70 %-a vagy jogellenesen lakott, vagy üresen áll! Ezek - s a többi önkormányzati bérlakás - bevonása a legitimen működő ingatlanpiacba, nagyban elősegíthetné a lakásbérleti válsághelyzet rendeződését.

Anonymous

#30

2016-05-13 21:02

A sok „szerintem”-et szerintem ki kellene venni a petíció szövegéből.

Anonymous

#31 Re:

2016-05-13 21:07

#17: É1 -  

 20% önerő kell hozzá, kb. 4,5%-os kamatra kapsz hitelt.


Vendég

#32

2016-09-22 16:19

Albérletbe lakom jelenleg Budapesten nincs más kérésem hogyha lehetőségem lenne nekem egy garzon vagy minigarzon ami önkormányzati. Nem tudom miért hátráltatják a kis embert.És akkor tényleg csodálkoznak ha kimegyek az ember külföldre mert ott könnyebben boldogul.Hát én nem

Vendég

#33

2016-09-23 12:43

Én sem találok albérletet elfogadható árban!

Vendég

#34

2016-09-23 18:05

Mert nem életszerű ez a lakás kiadás és iszonyúan leszálltak az árak. A magyar ember ennyit nem is keres mint amennyit kérnek egy kiadó lakásért és a kaucióról meg ne is beszéljünk. Az EU ból a fizetéseket nem vesszük át. Ott ennyiért ki lehet adni egy lakást de itt nem.

Vendég

#35

2016-09-25 15:51

Sajnos a mai világban nem igen lehet takarékoskodni, lakást venni, legalább a bérlemények legyenek megfizethetőek!!!

Vendég

#36

2016-09-26 04:43

Mert magam is albérletben lakom és rettentő nehéz normális lakást találni. Botrány milyen lakásokat kínálnak 150+rezsiért. Reálisan ezeknek a felébe kellene kerülnie. Elegem van.

Vendég

#37

2016-10-01 10:16

Elképesztően magasak az albérletárak nem reálisak a magyar átlagfizetésekből ezt nem lehet megfizetni azért költöztem fel Budapestre hogy megéljek legyen munkám de lassan már nem tudok annyit keresni mint amennyibe az albérletem kerül felháborító és igazságtalan és ráadásúl az állam nem tesz semmit hogy azok akik nem tudnak lakást venni valahogy lakhatáshoz jussanak

Vendég

#38

2016-10-02 21:03

Mert En is ezzel a gondal kuzdok most elmehetnek alberletbe tamogatnak is 1 evig de brutalis arak vannak.

Vendég

#39

2016-10-07 22:12

Egyet értek.

Vendég

#40

2016-10-08 06:11

Remélem lesz belőle eredményes dolog, hogy a nehéz helyzetben élők is tudjanak boldogulni.