Tiltakozás a Nemzeti Pedagóguskar etikai kódexe ellen


Vendég

#126

2015-08-18 12:44

Mert visszautasítom,hogy ilyen szinten beszabályozzanak!

Vendég

#127

2015-08-18 13:14

Mert szeretném, ha a félkegyelmüek rájönnének, hogy a tanítás hivatás, nem pedig mesterség, amelyet különbözö politikai irányok szolgálatába lehet állítani. Az emberi selejt nem dobható ki!

Vendég

#128

2015-08-18 14:30

35 éve vagyok zene pedagógus többgenerációs pedagógus családban.Az etikus pedagógusi magatartást természetesnek tartom és gyakorlom anélkül is, hogy meghatároznák milyen politikai nézeteim legyenek és milyen formaruhát hordjak.

Vendég

#129

2015-08-18 14:45

Egyetértek vele.

Vendég

#130

2015-08-18 20:20

Pedagógus vagyok, és felháborodtam főleg azon, hogy még a szülők is ki akarják egészíteni.

Vendég

#131 Re: Re: Fotelforradalmárok

2015-08-19 05:51

#122: - Re: Fotelforradalmárok 

 Piszokul elkeseredett pedagógus vagyok. Szinte minden megmozduláson ott voltam (a 30-300 résztvevő között) és próbáltam kollégákat is bevonni. De ők inkább csöndben maradnak, valamiért nekik ez még elmegy. 


Vendég

#132 Re: Re: Re: Fotelforradalmárok

2015-08-19 07:50

#131: - Re: Re: Fotelforradalmárok 

 Remélhetőleg az Etikai Kódex szellemisége már nem lesz elfogadható! Az egzisztenciális félelem ereje óriási. 

Többet kell tennünk valóban. Egyébként pedig kreatív kifejezésed remekül illik a jelenlegi érdekérvényesítő aktivitásunkra. 

 

Csongrádi Eszter-Péleusz iskola

#133 Egy kormánypárti pedagógus!

2015-08-19 11:14

A magam részéről maximálisan támogatom a pedagógus etikai kódex bevezetését, sőt kellene egy hasonló a diákság részére is!

A lenti képen Lipusz Balázs a KIHA egyik aktivistája látható. Áprilisban a nagy pedagógusnapi tüntetésre ő is mozgósított! Még aznap este a vele tartó diákokkal egy féktelen bulit tartott valahol a városban! A srác 18 sincs de liter számra vedeli a sört!
Neki a diákok érdekeit kellene képviselni, de erre képtelen és ez bizony a tanárainak a hibája is!
Ezt tanulta az iskolában. Minden ellen tiltakozik mert mindent csak úgy kapni akar, úgy, hogy semmit sem tesz ellene.
Nagyon is helyes a mindennapos testnevelés meg ének óra! Nagyon is helyén van a hallgatói szerződés bevezetése és még több követelmény bevezetése. Mind a tanároknak, mind a diákoknak nagyon sok pénzük és szabad idejük van amit haszontalanul töltenek el. Lásd Lipusz Balázst és ezt a petíciós oldalt!
Az egész diákság és pedagógus kar nagy része erkölcstelen alkoholisták gyülekezete! Nincs se idő se pénz több piára és tivornyára ez a ti problémátok! és a fiatalságnak is ezt adjátok át!

 Inkább dolgozzatok és tanuljatok-annak nagyobb hasznát látná az ország!

 

nemtanár

#134 Re: Egy kormánypárti pedagógus!

2015-08-19 11:25

#133: Csongrádi Eszter-Péleusz iskola - Egy kormánypárti pedagógus! 

Nem szégyelled magad?

Mit spicliskedsz más magánéletében?

Az előző rendszerben három per hármas besúgó voltál?

Ultras Liberi

#135 Megszólalás

2015-08-19 11:32

Meg kellene szólítani titeket, de inkább a lecsóba vágok!

Az a hír járja, hogy újra egy országos megmozdulással próbálkoztok és persze megint a foci lesz pellengére állítva és a testnevelés! 

Azt csináltok amit akartok, azt követeltek amit akartok, de a fociról egy rossz szót sem, a mindennapos testnevelés, mindennapos ének és a kötelező heti egy foci óra maradni fog!!!!!!
Ellenkező esetben elfoglaljuk az ország nagyobb egyetemeit és középiskoláit. Amire a diákság saját érdekében nem volt képes arra mi képesek vagyunk!
Ha nem lesz rend az oktatásban és a diákok körében akkor majd mi rendet teszünk. Elegünk van a tesiből felmentett nyápic tanulókból akik a mi adónkból tanulnak és próbálják megmondani a tutit!
Ha mi egyszer utcára vonulunk és elfoglaljuk az iskolákat ezeket a hallgatókat tutira az ablakon szórjuk ki.

Az oktatást bízzátok a szakemberekre akiket a törvényesen és demokratikusan megválasztott kormány kért fel! A tanár az tanítson, a diák meg tanuljon- azt ami törvényileg elő van írva! A tanár a mi adónkból kapja a fizetését, a diák a mi adónkból tanul. Innentől kezdve inkább kuss és örüljetek annak amitek van. A foci legalább pénzt termel és megmozgatja az embereket!

Van nekünk is családunk-vannak gyerekeiknk akik ebben a szellemben nevelkedtek-tudjuk kiket kell kipaterolni a közoktatásból.
Ha eljön az idő akár 300 ezer embert és gyereket tudunk mozgósítani. Állítsátok le a Hallgatói és Középiskolások Hálózatát és ha lehet Kern Barbit (vagy Molnár Barbarát - ahogyan még egy hete nevezte magát a facebookon) Aki nem tudja, hogy ő kicsoda érdeklődjön a Borsnál! Egy szurkoló társunkat juttatta alaptalanul rendőr kézre!

 

József

#136 Re: Re: Egy kormánypárti pedagógus!

2015-08-19 11:38

#134: nemtanár - Re: Egy kormánypárti pedagógus! 

Azon azért érdemes elgondolkozni, hogy egy az oktatási rendszer miatt utcára vonuló diáknak miből futja ennyi sörre, sőt hogy kerül egy 18 alatti egy ilyen szórakozóhelyre!

A kép a Macskafogóban készült idén április végén! Hallottam a buliról. Délelőtt még az oktatás -részben- anyagi helyzete miatt vonultak utcára a diákok (voltak vagy kétszázan) délután meg már tivornyáztak- úgy, hogy előtte azt hangoztatták, hogy kinn van a fenekük és nem tudnak majd tovább tanulni.

Érdekes egy összefüggés! Nem???????????????

 


Vendég

#137

2015-08-19 14:02

Pedagógusként nem akarom, hogy kényszerítsenek arra, hogy mit viselhetek, mit ehetek, ihatok, dohányozhatok-e, elmehetek-e egy kocsmába, mit és hogyan mondhatok és mit gondolhatok.
Épp elég az, hogy az iskolákban megszabták már hogyan taníthatok, hogy bizonygatnom kell száz oldalas portfóliókkal, hogy alkalmas vagyok tanítani, holott 25 éve ezt csinálom, hogy félnem kell attól, hogy mit mondok a kollégáim előtt, hogy a szemembe hazudnak a médiában a KLIK-kel kapcsolatban. Elvárják, hogy én "etikusan" viselkedjek, miközben ŐK nem tartják be a megállapodásokat, a fizetési határidőket, kényszerítenek a nagy nulla Nemzeti Pedagóguskarba, többletmunkára fognak ingyenesen, fenyegetnek, stb...Sorolhatnám.

Vendég

#138

2015-08-19 14:58

A pedagogusokat eddig szakmailag alaztak meg az Eletpalya modell bevezetesevel, s most hozzajon az emberi es szemelyiseg jogi meghurcolas is!

Vendég

#139 Re: Megszólalás

2015-08-19 20:44

#135: Ultras Liberi - Megszólalás 

 Köszönjük a véleményetek.

Ahogy Nektek is szabad meccs után hörpinteni egyet, mi is csak azt szeretnénk, hogy munka után - ha kedvünk tartja - továbbra is megihassonk egy pohár sört, vagy rágyújthassunk. Ahogy szabadon viselhettek trikót, rövidnadrágot, mi is csak azt szeretnénk, hogy a nyári 40 fokban mi is megtehessük ezt.  Ahogy Ti most is tettétek, mi is csak azt szeretnénk, hogy a jövőben is elmondhassuk a véleményünket. Ahogy Ti önmagatokat adjátok, mi is szeretnénk önmagunkat adni diákjainknak továbbra is. Anélkül, hogy ezért eljárás alá vonnának, eltávolítanának bennünket a pályáról. Ugyanazt szeretnénk, amit Ti is szabadon megtehettek. Tőlünk ezt akarják most elvenni.

Összefognunk kéne, ha ezt értéknek tartjátok, nem egymásnak esnünk. Mert ha mi elbukunk, Ti is könnyen sorra kerülhettek.

Villám

#140 Re: Egy kormánypárti pedagógus!

2015-08-20 08:41

#133: Csongrádi Eszter-Péleusz iskola - Egy kormánypárti pedagógus! 


Az a gyanum ,hogy Egres Béla, Csongrádi Eszter és most (lentebb) az Ultras Liberti portál nevében írt szöveg is ugyan azt a személyt rejti.:D Többszörös személyiség zavar esete áll fent... Kezeltetni kellene lassna, nehogy többen legyenek, mert még összevesznek ,hogy éppen ki írjon. :D

Nem a keretes személy Lipusz Balázs. :D A kép is jó 2 éves. :D Most momolyan ,van aki benyeli azt a sok pontatlanságot, ferdítést és agresszív szöveget, amit összehordanak? :D


Vendég

#141

2015-08-20 10:09

Mert felháborítónak tartom! Először készítsék el a tanulói és szülői kódexet, tartassàk be, s aztán beszélhetünk a pedagógus kódexről!

Vendég

#142 Re:

2015-08-20 10:30

#141: -  

Egy felzaklatott, értékvesztett országban élünk.

Nyugalom kellene, egyetemes kultúra, nem pedig mindent primitíven szabályozni akaró kódexek.

NemBéla

#143 Re: Fejezzétek be az izgatást!

2015-08-20 17:10

#57: JGE - Fejezzétek be az izgatást! 

 Önmagát minősíti az, aki a saját bemutatkozása után felkiáltójelet ír. (Egres Béla)

Azon csodálkozom, hogy aki ilyen elborult elmével rendelkezik, az miért jár még szabadlábon?


Vendég

#144

2015-08-20 17:44

Mert tanárként nem értek egyet az etikai kódex-el, annak "végleges tervezetével" sem. Én már az 1990-2010 közötti demokráciában nőttem fel, akkor voltam iskolás, fiatal; és épp ezért nekem a lelkem mélyéig idegen az utóbbi 5 év, és éppen elég volt ennyi belőle. A szolgaiság, a félelem légkörének kiépítése, a besúgók a munkahelyeinken is megjelennek, sőt azokon kívül is. Ez a rendszer fél a szabad, felnőtt emberektől, mert tudják csak azok vethetnek véget a rendszerüknek. Ezt akarják megakadályozni minden áron.

Vendég

#145

2015-08-21 11:15

Mert abszurdnak tartom!

Vendég

#146 Re: Re: Egy kormánypárti pedagógus!

2015-08-21 20:44

#134: nemtanár - Re: Egy kormánypárti pedagógus! 

 a kormánypárti ma Magyarországon az agyhalott szinonímája. Gratulálok!


Vendég

#147 Re: Egy kormánypárti pedagógus!

2015-08-21 20:47

#133: Csongrádi Eszter-Péleusz iskola - Egy kormánypárti pedagógus! 

 Te kit alkoholistázol itt le? azért nem ártana kibújbi a fidesz hátsófeléből és körülnézni, te ostoba, elmebeteg barom!


Vendég

#148 Re: Megszólalás

2015-08-21 20:49

#135: Ultras Liberi - Megszólalás 

 Te focizzá! Csak nem látom amagyar futballt....Ferencváros, MTK, Debrecen, Videoton? Ugyan már! Majd bontatok ti még stadiont akét kezetekkel! Legalább fizikumotok lesz tőle!


Vendég

#149 Re: Re: Egy kormánypárti pedagógus!

2015-08-21 20:50

#134: nemtanár - Re: Egy kormánypárti pedagógus! 

 Az ilyen végignyalt már miden rendszert...Rákosi, kádár, Orbán...tudott mit mondott erre  a Hofi? (honnan is tudnád?)

"Csak a seggek változnak, a csőcselék marad!"


Vendég

#150 Re:

2015-08-21 20:53

#130: -  

A szülők fogják be! Én sem beszélek az ő munkájukba! mikor nyílika főorvos urak és asszonyok zsebe...akkor mi is van? Etikai kódex?

A tanár is kapjon hálapénzt! - ezt is vegye bele a Horváth Peti! Mndjárt marha népszerű lesz!