Tiltakozás a Nemzeti Pedagóguskar etikai kódexe ellen


Vendég

#1

2015-08-12 18:46

Teljes mértékben egyetértek a petícióban megfogalmazott tényekkel. Megalázónak, az önálló személyiség teljes eltiprásának és abszolút korszerűtlennek tartom az etikai kódexet.

Vendég

#2

2015-08-12 20:36

Ha nem lennék elég edzett, nehezebben aludnék mióta olvastam ezt a remekművet. Konok Péter gondolatait idézem:"...az első reakcióm a hányinger. Nem átvitt értelemben; lehet úgy szavakat egymásba fűzni, hogy az fizikai rosszullétet okoz...nincs ezen mit szépíteni: az alárendelődés, a szolgalelkűség, a képmutatás, a gonoszság és az ostobaság ilyen szintű, mérhetetlen arroganciával előadott tirádái..." Pontosan így gondolom én is. : (


Vendég

#3

2015-08-13 01:52

mert egyrészt rohadt nevetséges, másrészt rohadtul szemét. mi másra jó, mint személyeskedésre, ahogyan azt Sándor Mária ellen alkalmazták, vagy a tahók újratermelésének egyengetésére, és nem mellesleg a gondolkodók betörésére, elhallgattatására

Vendég

#4

2015-08-13 05:17

Képzeld el! Nagyon vidáman és teljes méltóságban töltöttem a diákéveket. Olyan útravalót kaptam a 60-as-70-es években, amely a mai napig kitart. Volt hangversenyre járás kötelezően negyedévenként, meg kirándulás szűkebb és tágabb környezetünk, értékeink megismerésére. És ezeken mindenki részt vett. Nem volt megkülönböztetés a tanulók között anyagi háttér vagy bármi más miatt.

Vendég

#5

2015-08-13 10:53

Kiállok a pedagógiai szabadságért, az önálló döntésekért és a szabad véleménynyilvánítás jogáért.

Vendég

#6

2015-08-13 12:20

félévszázadon át tanítottam, rengeteg örömöm volt, azt szeretném, ha másoknak is lenne

Vendég

#7

2015-08-13 12:40

Mert egyetértek vele, és gyalázatnak tartom azt az ad-hoc ötletelést, ami az oktatásügyben folyik.

Vendég

#8

2015-08-13 13:31

Mert pedagógus vagyok és egyetértek vele.

Vendég

#9

2015-08-13 14:40

Azért írtam alá, mert az ötvenes-hatvanas évek uniformizáló, személyes szabadságot sárba tipró korlátozásait juttatja eszembe a szóban forgó "etikai kódex".
catalina

#10 Re:

2015-08-13 14:53

#4: -  

 Valóban.

És volt mellette kötelező november 7. ünnepség, kötelező egyenruhában és kötelező menetdal és órákig tartó vigyázállás, stb.

És bizony volt megkülönböztetés, mégpedig származás szerint.

És volt a pedagógusoknak adatszolgáltatási kötelezettsége azokról a tanulókról, akik hittanra jártak, és/vagy akiknek a szülei vallásosak voltak.

És a Biblia puszta elolvasását sem nézték jó szemmel a hatalomban, az értelmezéséről már nem is beszélve.

És...  Vég nélkül folytathatnám.

Annak ellenére, hogy én is vidáman, viszont kevésbé méltóságban töltöttem a diákéveimet a 60-as, 70-es évek fordulóján.

...És az én útravalóm is tart még, amit azoktól a tanáraimtól kaptam, akik kitartottak és megőrizték az emberségüket azokban a nehéz időkben is.

Kriszti970

#11 Kódex

2015-08-14 08:43

Tudom tervezetről van szó, októberig véleményezhető. Ám nagyon rossz lépésnek tartom, hogy olyan tervezet került nyilvános véleményezésre , mely elkészítésébe nem vonták be a szakma szakszervezeteit .


Vendég

#12

2015-08-14 09:42

"2.10. A pedagógus felismeri és személyes megnyilvánulásaival képviseli a természettisztelő magatartást, a környezettudatos életvitelt."

Győr-Püspökerdő: Szemétszedés címén az "érelmes" pedagógusok összeszedetnek a gyerekkel gallyakat, üres csigaházakat (erdőben természetes anyag, nem pedig szemét!), majd ezek helyére hungarocellből (veszélyes hulladék, műanyag, nem bomlik le) készült normál emberi méretnél nagyobb kezeket tűznek ki. Az összeszedett természetes anyagokból a gyerekekkel művészet címén madzagokkal sűrűn beszőve, balesetveszélyes és vadakra életveszélyes (felér egy hurokcsapdával, vagy még rosszabb) tákolmányokat készítenek.

Talán a hasonló kaliberű pedagógusokat zavarja ez a pont?


Vendég

#13

2015-08-14 09:44

"3.1. a gyermek, tanuló (a továbbiakban: növendék) egyéniségét és emberi méltóságát mindenkor tiszteletben tartja, nem bántalmazza, nem alázza meg;"

Kiállítás, kb. 6-7 éves gyerekekből álló osztály, egyik tanár olyan ordenáré módon elüvölti magát, hogy a jelen lévő idegen felnőttek is megijednek, majd egy gyereket a karját durván megragadva kirángat a teremből.

Gondolom ez ellen a pont ellen ő is élénken tiltakozik...


Vendég

#14

2015-08-14 11:58

Mire fel ez a nagy tiltakozás?

Elnézve, hogy az iskolából hazafelé tartó pedagógusok beszélgenek a buszmegállóban, mellettük gyerekek próbálják kirúgni a váró üvegét és még rájuk sem szólnak, nagyon is rájuk fér valamiféle etikai kódex!

Vagy a pedagógus kilépve az iskola kapuján megszűnik pedagógus lenni? Mert ez esetben pályát tévesztett. Persze 20 évvel ezelőtt még azok kerülte a tanítóképzőbe, akiknek más szakokra nem volt elég a pontszámuk és mindenhonnan kimaradtak volna.

 


Vendég

#15

2015-08-14 14:59

Szolidaritásból.
ANNA

#16 Re:

2015-08-14 23:48

#13: -  

 A gyermek alázását a törvény is tiltja, ezt eddig sem szabadott! Aki ilyet látott, azonnal jelezze az igazgatónak! Egy ilyen kódex sem fogja ezt megoldani.


Vendég

#17

2015-08-14 23:55

Ami fontos és szükséges, az eddig is szabályozva volt a törvényekben. (pl tilos a gyerek megalázása, tilos a diákokkal szexuális kapcsolatot létesíteni, stb). Attól nem lesz jobban betartva, ha még egy dokumentumba leírjuk. Sok rész viszont homályos.
vendég09

#18 Re:

2015-08-15 08:01

#14: -  

 Ön kilépve a munkahelye kapuján megszűnik a esztergályos, pék, buszsofőr, eladó lenni? Vagy hazáig árulja a kenyeret? Ütődött! Azért ez a felháborodás, mert alapjaiban nyirbálja meg a pedagógusok jogait... 


Vendég

#19

2015-08-15 10:39

Szüleim pedagógusok voltak, és most forognak a sírjukban a sok baromságtól. Szerintem engedni kellene a tanárokat smasszerral a hátuk mögött nélkül dolgozni.

Vendég

#20

2015-08-15 12:08

Pedagógus vagyok A kódexben meghatározott irányokat mélységesen felháborítónak,aggasztónak tartom.

Vendég

#21

2015-08-15 12:08

A szabadsàgvàgyam miatt!!

Vendég

#22 :(

2015-08-15 12:27

Mivé lettél, Horváth Péter.


Vendég

#23

2015-08-15 13:30

Megalázó és potenciális alkoholistának nevezi a pedagógusokat

Vendég

#24

2015-08-15 14:02

Mert elítélem a készülő etikai kódexet.

Vendég

#25

2015-08-15 14:05

Bár sosem voltam pedagógus csak gyef.és most már nyugdíjas vagyok,mélyen egyetértek a petíció tartalmával!