Quaestor károsultak megmentéséért

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Quaestor károsultak megmentéséért petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#951

2015-03-22 21:18

Nagyon jó, hogy összefogás indult az ügy érdekében. Én annyit tennék hozzá, hogy az információim szerint a Quaestor teljes felülvizsgálata után az MNB bankként (!!!) való működésre adott engedélyt az elmúlt időszakban. Egy számomra ismeretlen nevű bankcsoportot vásároltak fel.Tavasszal indultak volna pár kirendeltséggel, Székesfehérváron az iroda renoválása meg is történt e célból... Szerintem ennek a tényezőnek is érdemes lenne utánajárni!!!

Vendég

#952

2015-03-22 22:01

Egy szerződés lehet semmis, vagy megtámadható ha egyik fél a másikat tévedésbe tartja.

Gondolom jogilag nem ilyen egyszerű ez de, lehet akár jeletősége,hiszen mindenkit 

tévedésbe tatottak a BEVA 6 millió forintig terjedő helytállásával kapcsolatban.

Amit Tarsoly és társai csináltak az különösen nagy értékre bünszervezetben elkövetet csalás,

az MNB aszisztálása mellett.

Vissza kell adniuk az emberek pénzét, vagy a börtön és az MNB-nél a felelősök megnevezése. 

 


Vendég

#953

2015-03-22 22:08

Helló! Nem gyózöm végigolvasni a hozzászólásokat, úgyhogy bocs, ha lemaradtam! A mi szerződésünk TBSZ-re szól, erről nem hallottam semmit, meg sem említették. Ez ugye egy államilag még jobban ellenőrzött dolognak kéne lennie, mert az adóról van itt szó, hogy 5 év után nem kell fizetni. (kamatadót) Tehát ez egész más, mint egy sima kötvény. Amúgy a "kötvény"szó nincs leírva a szerződésünkben tényleg, csak"értékpapír számla" és "tartós lekötött összegek" meg "pénzügyi eszköz". Viszont nincs kinyomtatva, de az ÁLtalános Szerződési Feltételek még tegnap is fenn volt a honlapjukon (gyorsan elmentettem), miszerint BEVA által biztosított az intézmény úgy általában, kivételek nem voltak felsorolva. Ezért nem értettem Farkas Péter nyilatkozatát,- amit a saját fülemmel hallottam a TV-ben, talán 12-én,- miszerint: "van a Q-nak BEVA biztosítása, kivéve kötvények"!!! ???  Most senki nem nyilatkozik, mert nem tudnak még semmit, de majd ha letelt a 120 nap muszáj lesz nekik. És biztos kivárják, sőt, kész sem lesz addig a vizsgálat...

Reméljük, hogy olyan sokan vagyunk károsultak, és sok pénzes nagykutya benne van felsőbb körökből, pl. MNB, hogy nem fogják annyiban hagyni, és ha másképp nem, de az államkasszából kielégítenek minket! Mert különben politikailag és erkölcsileg is le lesznek nullázva! Ha a devizásoknak fizetnek, akkor nekünk pláne.


Vendég

#954

2015-03-23 02:10

Érintettség miatt.
Quest-off

#955

2015-03-23 02:27

Questor kötvényeseknek feljelentési minta, amit az adott megyei főügyészségre lehet elküldeni: http://mszp.hu/sites/default/files/quaestor_feljelente-s2-11.docx Mindenki tegye meg a feljelentést, ez nem csak egy petíció vagy részvétel egy tüntetésen. Elolvasás után látható, hogy miféle szabálytalanságokat követett el a társaság és a felügyelet. Kitartás mindenkinek, van remény, ez is egy erős eszköz lehet a számunkra!

 

Quest-off

#956 Re:

2015-03-23 02:39

#952: -  

 Annyi esély lehet a BEVA-nál, hogy a szerződést a Questor Értékpapírkereskedelmi és Befektetési Zrt.-vel kötöttük (szöveg szerint) valamint a szerződési pecséten sem a Hruria csoport, hanem a Questor Értékpapír Zrt. szerepel. Így hiába nem BEVA-s a Hruria, MI a Befektetői cégcsoporttal szerződtünk - mellesleg az adásvételi szerződés 2013 óta formailag így nem is elégséges, tehát támadható, semmis. Ha pedig semmis, akkor vissza a pénzünket, másfelől pedig, ha a Cégcsoporttal kötöttük a szerződést, akkor BEVA!

Quest-off

#957 Re:

2015-03-23 03:02

#953: -  

 Pláne, hogy a devizások hitelt vettek fel, mi pedig hitelt adtunk!!! (a kötvény hitelviszonyt testesít meg) ~6-7%-os kamatra egy csaló cégnek, aki védelmet ígért, olyat is, amit 2010-ben megtiltottak (a felügyeletet akkor ellátó PSZÁF előtt eme probléma nem volt ismeretlen, hiszen a Budapesten 2010. április 08. napján kelt – Farkas Ádám elnök által jegyzett PSZÁF FH-III-1/2010. számú végzésével a hivatkozott kötvényt forgalmazó Quaestor Értékpapír-kereskedelmi és Befektetési Nyrt.-nél és annak ügynökénél a Quaestor Pénzügyi Tanácsadó Zrt.-nél lefolytatott fogyasztóvédelmi célvizsgálat során megállapításra került, hogy a BEVA helytállásra vonatkozóan a jogszabályi előírásokat megsértő tájékoztatást adtak.) . A Felügyelet azóta rájuk sem nézett, meg sem neszelt semmit? Innentől a szálak messze mutatnak, hogy miért is nem, de jobban járnak sokan, ha még bónuszt is adnak az átverésért, mert valakik direkt nem figyeltek és azokat a valakiket a törvény utoléri - ha nem a magyar, hát akkkor az EU-s!


Vendég

#958

2015-03-23 06:37

Azért, hogy a pénzintézetek, befektetési társaságok és az állam se bújhasson ki a felelősség alól.

Vendég

#959 Re:

2015-03-23 06:45

#958: -  

 

Az évszázad botránya. A felelősöket meg kell találni, a bünösöket meg kell büntetni, a kisbefektetőket kártalanítani kell teljes mértékben.


Vendég

#960

2015-03-23 06:55

mert nekem is van benne pénzem, sőt a gyermekeimnek is.

Vendég

#961

2015-03-23 07:01

Károsult vagyok!

Vendég

#962

2015-03-23 07:02

Mit szóltok a mai Hír24 cikkéhez???

Ezért kellet az időt húzni?????

 

Eltűnt luxusvillájából a Quaestor-csoport vezére

 

Az elmúlt napokban biztonsági emberek jelenlétében teherautókra pakolták a budai ház berendezését, majd mindenki odébbállt.

 

 

 

A Blikk szerint Tarsoly Csabát azóta sem látták a környéken. Ott jártukkor a kapucsengőre nem válaszolt senki, mozgást nem láttak az épületben és telefonon sem érték el a milliárdos vállalkozót.

Az egyik szomszéd szerint Tarsoly egy Audi R8-assal jár, lányai Lexusokat vezetnek, ám ezek a járművek sem voltak a ház előtt. Egy másik környékbeli "utánajárt" és úgy tudja, hogy az ingatlan egy lichtensteini offshore cég tulajdona - írja a lap.


Vendég

#963

2015-03-23 07:09

A gyermekünk iskoláztatására és az idős korra előre gondolva, a hosszú idő alatt összegyűjtött pénzünk fog így elveszni ha nem sikerül visszakapnunk azt amit befektettünk. Vagyis a családunk jövője függ majd az ügy kimenetelétől !

Vendég

#964 Re:

2015-03-23 07:49

#962: -  

 Az állam felelőssége megkérdőjelezhetetlen. Nem tettek lépéseket Tarsoly, és a többi felelős előzetes letartóztatására. Lehetőséget adtak nekik, hogy lelépjenek. Ebből is látszik, hogy felsőbb körök is benne vannak. Az egész pénzünket adják vissza!!


Vendég

#965 Re: Re:

2015-03-23 08:00

#964: - Re:  

 Ha,a Rendörség ezt hagyta,akkor ők is benne vannak a buliban?

 Valami nagyon bűzlik ebben az ügyben!  

 


Vendég

#966 Re: Re:

2015-03-23 08:16

#964: - Re:  Kedves Sorstársak! Nem tudom arról van-e információja a károsultaknak, hogy az öncsőd eljárást nem március 9-én hanem március 19-én adta be a Qvestor, amit egy kedves társunk a Mammutban lévő irodától szivós kitartással irásos bizonyitékkal kicsikart. Bicskanyitógató ujabb hazugság, vajon mi történt 9-edike és 19-edike között.Nem nehéz elképzelni, talán a mi szempontunkból a szakértők fel tudják használni a javunkra.   

 


Vendég

#967

2015-03-23 08:29

Éveken át az orránál fogva vezették a hatóságokat és még most is szabadlábon vannak a csalók


Vendég

#968 Re:

2015-03-23 08:43

#967: -  

 szerintem már  elhagyta az országot Tarsoly, ennyi lopott pénzzel, és szerintem ezt fentről segítik is.


Vendég

#969 Re:

2015-03-23 08:51

#967: -  

 Vagy,a hatóságok adtak nekik szabadutat és ezért vagyunk mi a kakiban?????


Vendég

#970 Re: Re:

2015-03-23 08:53

#968: - Re:  

 JÓ REGGELT!


Vendég

#971 Re:

2015-03-23 09:17

#360: -  

 egyetértek


Vendég

#972

2015-03-23 09:28

Most jelent meg a cikk a Népszabadság web oladalán.

 

Nem tűnt el Tarsoly Csaba - mondja az ügyvéd

Tarsoly Csaba, a Quaestor cégcsoport elnök-vezérigazgatója otthonában tartózkodik és a kezdetektől fogva mindenben együttműködik a hatóságokkal - közölte Papp Gábor, a cégvezető jogi képviselője hétfőn az MTI-vel.
Az ügyvéd, visszautasítva a hétfőn megjelent sajtóhíreket, azt mondta: "egy árva szó sem igaz" abból, hogy Tarsoly Csaba eltűnt volna. Megjegyezte: az ilyenfajta híresztelések legfeljebb hangulatkeltésre jók.

Papp Gábor hangsúlyozta, Tarsoly Csaba folyamatosan dolgozik és mindenben együttműködik a hatóságokkal. A Quaestor vezetőjét eddig háromszor hallgatta ki a felügyelet, s minden kérdésre igyekszik kimerítő választ adni - közölte az ügyvéd. Kijelentette: Tarsoly Csaba minden erejével azon van, hogy az ügyfeleket a lehető legkevesebb kár érje.

Amint arról beszámoltunk, hétfőn a Blikk azt írta: "a becsődölt Quaestor milliárdos tulajdonosát napok óta nem látták budai házánál". Egy környékbeli szavait idézve hozzátették: "három teherautó állt Tarsolyék háza előtt, és lázasan pakoltak. Mintha költözködtek volna".

A Quaestor Financial Hrurira Kft. március 9-én öncsődöt jelentett. "A Buda-Cash botrány olyan pánikot okozott az értékpapírpiacon, amely lehetetlenné tette a piac normális működését. (...) A kialakult pánik során ügyfeleink olyan mennyiségű kötvényt kívántak értékesíteni, amely meghaladja a Quaestor Csoport likvid pénzügyi eszközeit" - indokolt a cég.

Március 10-én a Magyar Nemzeti Bank (MNB) részlegesen felfüggesztette a Quaestor Értékpapír-kereskedelmi és Befektetési Zrt. tevékenységi engedélyét. Akkori közleményükben azt írták: az MNB a cégnél indított célvizsgálata során a társaságnál szabálytalanságokat észlelt, ezért függesztette fel részlegesen a Quaestor tevékenységi engedélyét.

Binder István, az MNB felügyeleti szóvivője március 12-én azt mondta: a Quaestor Értékpapír Zrt.-nél, az értékpapír-kereskedő cégnél szabálytalanságokat talált az MNB, ezért rendelt ki oda felügyeleti biztost, ugyanakkor a kötvénykibocsátás területén is szabálytalanságokra derült fény. A Quaestor Financial Hruria Kft. 210 milliárd forint vállalati kötvényt bocsátott ki, ebből 150 milliárd fiktív kötvénykibocsátásról lehet szó - jegyezte meg. Binder István akkor azt mondta: eddig csak a Buda-Cash esetében kezdeményezett felszámolást az MNB, a másik két érintettnél, a Hungária Értékpapír Zrt.-nél és a Quaestor Értékpapír Zrt.-nél a felügyeleti biztos összegzi a helyzetet, meg kell állapítania a fedezethiány mértékét is.

 

Hol a Tarsoly itt a Tarsoly ? Akkor megvan vagy nincs?


Vendég

#973

2015-03-23 09:34

Kifelé magyar!


Vendég

#974

2015-03-23 09:45

Mikor csinálunk végre már valamit a jogi fejtegetéseken meg találgatásokon kívül?

 


Vendég

#975 Re:

2015-03-23 09:54

#951: -  

 Tisztelt erdeklodo!

 

Valoban megadata az MNB az engedelyt a Quaestornak, hogy bankka alakuljanak. Ezzel kapcsolatban az MNB 2014. decembereben jart naluk!