Quaestor károsultak megmentéséért

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Quaestor károsultak megmentéséért petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#901 Re: Re: Re:

2015-03-22 14:27

#900: - Re: Re:  

 Egyetertek! A teljes kartalanitasert szallunk sikra! Nem hatralunk!


Vendég

#902 Re: Re: Re:

2015-03-22 14:30

#900: - Re: Re:  

 Egyelore annyi feltetelezheto, hogy valamennyi penz hianyzik. Arrol meg nem lattam nyilatkozatot, hogy egyertelmuen sikkasztas, lopas tortent vagy egyszeruen a questor rossz projektbe fektette es felelte es ezert nincs meg. Ez nagyon nem mindegy majd.


Vendég

#903 Re: Re: Re: Re:

2015-03-22 14:34

#902: - Re: Re: Re:  

 Az MNB közölte, hogy fiktív kötvényeket (azaz a nagy semmit) adták el az embereknek a "vizsgálat jelen állása szerint". Ez nem elég? A fiktív kötvénykibocsátás = bűncselekmény.


Vendég

#904

2015-03-22 14:35

Mert becsaptak,vissza akarom kapni a pénzemet!!!

Vendég

#905

2015-03-22 14:40

Ha én 3 x adom el ugyanazt a lakást, engem tutti azonnal megtalálnak. A földhivatal azonnal észrevenné, hogy ugyanarra a lakásra 3 vevő akar tulajdonjogot bejegyeztetni érvényesnek látszó (!) adésvételi szerződésekkel. Nagyon gyorsan kibukna a dolog. Már menne is a feljelentés velem szemben.

Kérdés, hogy a Q.-nál 3 komolyabb ellenőrzés alatt hogy nem bukott ki, hogy 3 x annyi kötvényt adtak el, mint az engedélyezett.


Vendég

#906 Re: Re: Re: Re: Re:

2015-03-22 14:43

#903: - Re: Re: Re: Re:  

 De. Javaslom is, hogy a queastor allitsa helyre, hozza letre az eredeti celt es adja tenylegesen a kotvenyeket, amit venni akartatok vagy ugyfelszamla kovetelesetek legyen. 

ti rendes kotvenyeket akartatok venni, a penzt odadtatok neki, hogy fektesse be. A kerdes akkor is az, hogy sikkasztas, lopas miatt nincs meg vagy uzleti kockazat.

ha a questor igazi kotvenyt adott volna, a penz akkor se lenne meg (a kotvenynek nem a fiktiv jellege miatt nincs a penz es nem is kenyszeritettek eroszakkal, hogy add nekik a penzed). 


Vendég

#907

2015-03-22 14:43

Mert az én /mi/ megtakarításaink is ott voltak. Valamint a bünösök bünhödjenek.

Vendég

#908 Az MNB perek ele nezhet!!

2015-03-22 14:44

#902: - Re: Re: Re:  

 Windisch Laszlo az MNB alelnoke nyilatkozott masnap, arrol, hogy fiktiv kotvenyeket adtak el.

Nagyok az ellentmondasok. Milyen hamar megallapitottak, mikozben mar ket hete nem nyilatkoznak!

Ez a dolog buzlik!!


Vendég

#909

2015-03-22 15:00

Kettőnk több, mint 85 év munkája utáni nagyon kemény spórolásból összegyűjtött megtakarítása időskori kiadásokra és gyerekünk segítésére. 6 hóra lett betéve.

Vendég

#910 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-03-22 15:04

#906: - Re: Re: Re: Re: Re:  

 "ha a questor igazi kotvenyt adott volna, a penz akkor se lenne meg.."

Lehet, de akkor nem dől be a Q., mert a fiktív kötvények miatt dőlt be. Lehet, hogy valamikor később bedőlt volna, de nem most.


Vendég

#911 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-03-22 15:06

#906: - Re: Re: Re: Re: Re:  

Azt, hogy ügyfélszámla követelés van, már sokan pedzegetik. Nem mintha ezzel sokra mennének a befektetők.


Vendég

#912

2015-03-22 15:12

A Quaestor cégcsoportból két olyan cég van, amely a Beva-nak a tagja; ez a Quaestor Értékpapír Zrt. és a Quaestor Alapkezelő Zrt., a többi nem - mondta az InfoRádiónak Farkas Péter, a Beva ügyvezető igazgatója.

Hozzátette, "ez a két társaság természetszerűleg ugyanazt a védelmet élvezi, mint az összes többi tagunk". Tehát ha ezek a cégek - és itt inkább az Értékpapír Zrt-ről van szó - az ügyfelek vagyonát nem tudnák esetleg kiadni, akkor ugyanolyan eljárást folytatnánk le, mint a Buda-Cash-nél. Tehát a Beva biztosítása vonatkozik rájuk.

Arra a kérdésre, tudják-e már azt, hogy a Quaestor vagyonából mekkora az a rész, és mekkora az az ügyfélkör, amely és akik a Beva védelme alá esnek, Farkas Péter azt mondta: ismeretei szerint a felügyeleti eljárás még nem tart ott, hogy meg tudnák állapítani, hogy ilyen típusú veszély van a Quaestornál. "Ennek megfelelően nekünk sincsenek pontos adataink róla, illetve nem néztük meg, milyen lehetne a veszélyeztetett ügyfélkör. Hiszen minden információ hiányában teljesen felesleges lenne előre vetíteni valamilyen botrányt".

Mint kifejtette, egyelőre a kötvénykibocsátással kapcsolatos problémákról derültek ki információk, illetve tudjuk, hogy folyik a vizsgálat a Quaestornál és várjuk az eredményét


Vendég

#913 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-03-22 15:14

#911: - Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 Az mar akkor beva es 6 millio, jo kiindulo alap. Ez mar a karosultak szerintem nagyon nagy reszenek megoldas lesz. 

 


Vendég

#914 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-03-22 15:24

#913: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 Egyenlőre adják meg a BEVA-t. A többit majd pereljük.


Vendég

#915 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-03-22 15:31

#913: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 Egészen pontosan kb. 5,5 millió.


Vendég

#916 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-03-22 15:32

#913: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 És a többiekkel mi lesz?


Vendég

#917 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-03-22 15:38

#915: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 Igen, egy onresz is van.

szerintem amugy a beva meglesz. Egyreszt mert sokan vagytok es a szavazatvasarlasra epulo politikai rendszerek, hatalmak ezt nem nezhetik hatratett kezzel. Masreszt a beva-t a brokercegek dobjak ossze, ugyhogy ezt konnyen lehet mondani, hogy van beva (mert nem az allam fizeti). Nem tudom elkepzelni, hogy ne legyen beva (legrosszabb esetben politikai nyomasra, de biztos lesz). Szerintem jar alapbol is, ha tenyleg fiktiv.

A tobbit meg perelni kell, mely mar egy hosszabb es bizonytalanabb kimenetelu dolog.


Vendég

#918

2015-03-22 15:38

EMBEREK ! MAGYAR PÉNZINTÉZETEKBEN NINCS MEGBÍZHATÓ HELYEN A  PÉNZETEK !

ÁLLAMPAPÍR? BANK? TAKARÉKSZÖVETKEZETEK ? STB TALÁN VAN EMLÉKEZŐ ISMERŐSTÖK

           A BÉKEKÖLCSÖN JEGYZÉSRE ?!

EZT KI? ÉSHOGYAN FIZETTÉK ?   MOST QUAESTOR ZRT? DRB:::::: STB.

 KÖVETELJÜK A PÉNZÜNKET, A QUAESTOR MINDEN ALKALMAZÓJA ÁLLÍTOTTA, HOGY

BIZTOSÍTVA VAN                   6 000000   ft-ig


Vendég

#919 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-03-22 15:42

#916: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 A tobbit perelni kell majd gondolom (questor, allam, mnb) ha azert nincs meg a penz, mert sikkasztas, lopas tortent.

ha azert nincs, mert rossz projektekbe tette a queastor, akkor konnyen lehet, hogy uzleti kockazat. De ekkor is perelni kell, en se hagynam. Nem olyan egyszeru tortenet ez.


Vendég

#920

2015-03-22 15:46

Mert én is károsult vagyok.
Tarcsoly CSaló

#921 Quaestor

2015-03-22 15:47

Épp most áramlik ki a Cayman Szigetekre a kisemberektől ellopott pénz, tehát még nem szabad zárolni.
Majd pár nap múlva amikor már kiürült a kassza, majd akkor fogják zárolni a SEMMIT ! Ja és Magyarország
jobban teljesít ! / a sikkasztásban/.  GoodBye nyugdijasok pénze , jó szórakozást milliárdos Barátaink!


Vendég

#922

2015-03-22 15:52

azért, mert félretájékoztatott a Quaestor,és vajon megkapom-e a nehezen megdolgozott pénzemet?

Vendég

#923

2015-03-22 16:05

Felháborítónak tartom az ilyen fajta viselkedést és reménykedem,
hogy viszontlátjuk a pénzünket.
Egységben az erő!!

Vendég

#924

2015-03-22 16:09

Ebben az ügyben egyáltalán nem lehet világosan látni a 6 millió sem biztos mert ha oda kerül a sor

ki tudja hogy minősitik és a fiktiv kibocsájtások is más elbírálás alá esnek.

Amugy mire megszavazzák a szigorításokat már semmi nem lesz Tarsoly Csaba és

a családja nevén.

 

  


Vendég

#925

2015-03-22 16:57

Közeli rokonom érintett.