Quaestor károsultak megmentéséért

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Quaestor károsultak megmentéséért petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#876

2015-03-22 09:54

Ha szükséges igenis el kell menni Strasbourgig !
Mert ez a horribilis kár nem magyarázható ki,nem írható az egyszerű emberi hiszékenység számlájára !!!
Szofi

#877 Csatlakozás

2015-03-22 09:55

Köszönöm a lehetőséget, hogy csatlakozhattam a csoporthoz, egy élet munkája amit el akarnak venni, ezt nem hagyhatjuk. Tudom, hogy egyedül képtelen lennék ezt visszaszerezni. Bízom a közösség erejében, és segítségében!


Vendég

#878

2015-03-22 10:06

 Ha az értékpapír forgalmazó felszámolása megelőzte volna a kötvény kibocsátó csődjét, akkor a BEVA alapnak fizetnie kell. Vajon miért nem ezt tették???

A MNB jelenleg nem tudja megkülönböztetni a "fiktív" és az "igazi" kötvényeket.

 

Ezért javaslatom, hogy BEVA alap állja a 6 Mft alatti részt, 6 Mft felett pedig a Questor csoport.

egy károsult


Vendég

#879 Re: Re:

2015-03-22 10:10

#856: - Re:  

 Ez azt jelenti,hogy a befektetési kockázat ezeknél a kötvényeknél ALACSONY??

 

Ki tudja?

 

károsult


Vendég

#880 aZ MNB, az allam es a Quaestor felelossege!

2015-03-22 10:16

MNB, Qouaestor es az allam.


Vendég

#881

2015-03-22 10:55

Nem értem azt a több 10.000 károsultat aki még nem írta  alá a peticiót. Ha összefogunk akkor nyerni fogunk. Ezért is kell, hogy minnél többen írják alá,

Az MNB-nek fízetni kell!!!!


Vendég

#882

2015-03-22 11:19

mert én is károsult vagyok

Vendég

#883

2015-03-22 11:26

Ala fogjak!


Vendég

#884

2015-03-22 11:37

Azért irtam alá,mert a lányom pénze ott van,és becsapták.

Vendég

#885

2015-03-22 11:58

Mert sok éves kemény munkával megspórolt pénzem adtam a banknak,ahol szándékosan félretájékoztattak és becsaptak!Én is,mint sok más károsult,vissza akarom kapni a pénzemet!!!

Vendég

#886

2015-03-22 12:13

Sajnos vásárotam és félre vezettek.

Vendég

#887 Re:

2015-03-22 12:16

#881: -  

 Már,az is nagy szégyen az országunkra,hogy ilyen vagyon elleni csalássorozatot nem tudott előre megfékezni se az MNB.sem a rendőrség,sem a többi okostojásunk sem! Az,meg aztán mégnagyobb szégyen és gyalázat,hogy nekünk károsultaknak peticíóhoz kell folyamodnunk,hogy a saját pénzünkhőz juthassunk! Hát,hol élünk emberek?

Szerintem,nagy a baj Magyarországon! Legalábbis ezt bizonyítja a kormány ezzel az üggyel.

Az MNB.-ben van a Magyar Állam legokosabb szakemberei. Ők nagyon is tudják,hogy mit szabad és mit nem szabad csinálniuk.  Ha,ebben a pénzlenyúlásban benne van az Állam vagy a Kormány,akkor véleményem szerint ezt a peticíót 10Millióan is aláírhatják,akkor sem kapjuk meg a pénzünket, de az is lehet,hogy a végén valamennyi kártérítést kapunk és azt fogják mondani,hogy örüljünk ennek is.

Azt,fogják hangsúlyozni nekünk,hogy mindent megtettek értünk!? 

Ha,meghunyázkodunk,akkor búcsút inthetünk a pénzünknek!!!

Nekünk nem kell az okostojás szüvegük!  Nekünk az kell,hogy áljanak mellénk,károsultakhoz! Nekünk a pénzünk kell és hiánytalanúl!!! És nem szeretnénk évekig várni rá!!!

Ne várják meg,hogy beinduljon a dühös tömeg!!

Előzzék meg a további botrányokat!!

Ez senkinek sem lesz jó,de ők húzzák majd a rövidebbet az biztos!!!

Azért,én is arra bíztatok mindenkit,hogy írja alá ezt a petíciót!

 


Vendég

#888

2015-03-22 12:22

A károsultak közé tartozunk a feleségemmel együtt. Öregségünkre félretett pénzünk mind a Questornál van. Ha nem kapjuk vissza, semmink sem maradt .

Vendég

#889

2015-03-22 12:36

A petició benyújtásához muszáj 10 000 aláírást összegyűjteni ?


Vendég

#890

2015-03-22 12:44

Valaki tudja hogy az mit jelent ha a QUESTOR Értékpapir Zrt a pénzügyi eszközt a KELLER Zrt-nél vezetett értékpapir számlára áttranszferáltatja?

 

 

 


Vendég

#891 Re: Csődeljárás

2015-03-22 12:47

#875: Sallai - Csődeljárás 

 Pénteken, a kora délutáni órákban voltam bent a MamutI-ben. Azon kívül, hogy elvitatkoztam velük, hogy ki van és ki nincs csőd alatt, rákérdeztem a 2015.03.18-i kötvénylejáratokra. Azt mondták, hogy a számlákon a kötvény van, mert nem tudnak a rendszerben semmit csinálni csak lekérdezni.

Szerintem jogi szempontból,  2015.03.18.-án a számlákon már pénznek kell lennie.

Jó lenne, ha ezt egy jogász megerősítené!

Örülök, hogy beigazolódott: QFH a fenti lejáratkor nem volt csődben, persze azért megvárom a cégközlönyt.


Vendég

#892 Re: Re: Csődeljárás

2015-03-22 12:51

#891: - Re: Csődeljárás 

 jó kérdés.


Vendég

#893

2015-03-22 12:54

A 1991. évi XLIX. tv. a csődeljárásról és a felszámolási eljárásról 9. § (2) szerint ” csődeljárás kezdő időpontja a csődeljárás elrendeléséről szóló bírósági végzés közzétételének napja”


Vendég

#894

2015-03-22 13:11

 

168 óra:

"A Quaestor-cégcsoport a kilencvenes évektől bocsát ki hasonló konstrukcióban kötvényeket. Több szakértő is egybehangzóan állította a 168 Órának: ezekről az ügyletekről nagy valószínűséggel tudnia kellett a pénzügyi elitnek is, s mindez az aktuális politikai vezetés előtt is nehezen maradhatott titokban.

...A brókercégek pénz- és értékpapírszámláit a Központi Elszámolóház és Értéktár Zrt. (Keler Zrt.) vezeti. Egy felügyeleti vizsgálat során rögtön észre kellett volna venni: a Quaestor kötvényeinek egy része nem szerepel a Keler nyilvántartásában. És az hogyhogy nem tűnt föl az ellenőröknek, hogy mintegy 150 milliárd forintnyi kötvényre nem volt engedélye a cégnek?

Miként a Buda-Cash-ügyről szóló cikkünkben két hete megírtuk: átfogó vizsgálatai során a felügyelet betekintést nyerhet a tőkepiaci cég nyilvántartási rendszerébe, és összevetheti az ott talált adatokat.

Szakértőink arra is felhívják a figyelmet: 2014 decemberében a Quaestor Értékpapír-kereskedelmi és Befektetési Zrt. az MNB engedélyével megvette a korábban francia tulajdonú Credigen Bank Zrt. 100 százalékát. Márpedig az ilyen tranzakciók előtt átvilágítják a vásárló céget. Nem mellesleg: fél évvel ezelőtt éppen Windisch László engedélyezte a Quaestor 70 milliárdos kötvénykibocsátását. A szabálytalanságok ekkor sem derültek ki?"


Vendég

#895 Az MNB az allam es a QUAESTOR felelossege.

2015-03-22 13:14

Ellenoriztek oket 2013 augusztusaban, 2014 novembereben es 2014 decembereben is!


Vendég

#896

2015-03-22 13:16

Így van, ráadásul a 2013.08 havi ellenőrzés egy TELJES átvilágítás volt.

A másik két ellenőrzésnél is ki kellett volna derülnie a dolognak, ha az MNB normálisan ellenőriz.

Azért érdekes, hogy 3 ellenőrzésnél nem történik semmi, majd pár óra alatt 150 mrd fiktív kötvényt kimutatnak. Hónapokig, hetekig tartüó átvilágításnál meg nem találtak semmit???


Vendég

#897

2015-03-22 14:00

Mert több éves nehéz munkával megspórolt pénzemet adtam oda a Banknak,ahol szándékosan becsaptak és félrevezettek!!
Sallai

#898 Re: Sallai

2015-03-22 14:00

#896: -  

 Sziasztok!

 

Feltételezhető ,hogy a szálak feljebb vezetnek és ezért nem akar sem Matolcsy, sem Orbán nyilatkozni! Úgy vélem cél a kisebb külföldi függés akár a Magyar emberek megtakarításainak erőszakosan megfélemlítés által a magyar állampapírok irányába terelésével. Közben az elmúlt pár év során a NAV 3800 milliárd forint tartozást engedett el ilyen vagy olyan jogcímen. Nyilván lenne pénz a teljes kártalanításra Buda-Cash , Hungária és Quaestor ügyben is. Bár a gondolkodó anyagilag független állampolgár nem cél, hiszen rosszul írányítható!

Mindenki hosszú harcra készüljön a hatalom természetéből adódóan!


Vendég

#899 Re:

2015-03-22 14:06

#897: -  

 Pont ez a baj, hogy brókercéghez vitted a pénzt. Ha bankba vitted volna, akkor 30 millió forintig garancia van.

Kicsit azt érzem, hogy mindenki felelős itt (bár saját maga, és a brókerirodát neki ajánló ismerősök, barátok természetesen nem), miközben egyesek azt sem tudják hogy nem bankba rakták a pénzüket.

 

Még egy-két hozzászólás, és a védelem jól fog állni, mert kiderül, hogy az embereket nem becsapták, hanem alapvetően azzal sincsenek tisztában, hogy hova vitték a pénzüket be.

 

Óvatosan inkább, bármilyen levelet csak ügyvéd által jóváhagyottan küldjetek, akárkinek!!!


Vendég

#900 Re: Re:

2015-03-22 14:22

#899: - Re:  

 Más a befektetői kockázat és más a bűncselekmény (az nem befektetői kockázat).