Quaestor károsultak megmentéséért


Vendég

#5151

2015-12-11 08:26

 

Mi volt az FB csoport által tegnapra a Parlamenthez meghirdetett tüntetésen? A médiában egyetlen hír sem jelent meg erről.
Egyáltalán, megtartották? vagy érdektelenség miatt elmaradt volna?


Vendég

#5152 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: A 9 HÓNAPJA TARTÓ RÉMÁLOM

2015-12-11 08:48

#5150: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: A 9 HÓNAPJA TARTÓ RÉMÁLOM 

Egyetértek, a troll is írogathat, miért ne,. De az 5144-gyel is egyetértek, vegyük őket észre, szigeteljük el és ne rongáljuk magunkat velük. Bárcsak észrevettük volna, hogy semmit kaptunk a pénzünkért. De azt még a "profi" felügyelet se vette észre, vagy nem is akarta. Ezért most mi fizetünk. És ők? Ők meg év végi prémiumot fognak kapni, és kioktatnak minket a "gondatlanságunkról".  Szép új világ!!!!!!!!!


Vendég

#5153 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: A 9 HÓNAPJA TARTÓ RÉMÁLOM

2015-12-11 08:59

#5152: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: A 9 HÓNAPJA TARTÓ RÉMÁLOM 

 Teljesen egyetértek. A játszmának még nincs vége! Ha minden így marad, akkor pereljük az államot!


Vendég

#5154 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: A 9 HÓNAPJA TARTÓ RÉMÁLOM

2015-12-11 09:02

#5152: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: A 9 HÓNAPJA TARTÓ RÉMÁLOM 

 Mondom ezt tanácsként MINDEN károsultnak: azeket csak két módón lehet büntetni:

1, a kormány ellen szavazni minden választáson (tudom, 32e ember nem csinál nyarat, de lehet ennyivel is sok boszúságot, zavart okozni...)

2, MAGYAR pénzintézetbe 1 fillért sem tartani (állampapírba meg főleg nem... láthattuk a görög állampapír is micsoda "biztonságos" volt)

Mást ezek ellen nem lehet tenni sajnos. (fiataloknak még egy harmadik jótanács: irány el az országból)


Vendég

#5155 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: A 9 HÓNAPJA TARTÓ RÉMÁLOM

2015-12-11 09:12

#5153: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: A 9 HÓNAPJA TARTÓ RÉMÁLOM 

Szerintem sincs, mindig van más megoldás is.

Kéne alapítani egy Egyesületet. Ha az éves díj csak 1000 Ft tagonként (ennyire még mindenkinek telik), és ezt mondjuk 30 000-en befizetik, akkor minden évben lenne az Egyesületnek 30 millió Ft-ja. Ez már nagyon jó pénz egy ügyvédnek, nekünk meg alig kerül valamibe. Évi 30 millióért szerintem komoly jogi képviseletet várhatunk. 


Vendég

#5156 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: A 9 HÓNAPJA TARTÓ RÉMÁLOM

2015-12-11 09:20

#5155: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: A 9 HÓNAPJA TARTÓ RÉMÁLOM 

 De ha csak 12 000-n maradunk, az is évi 12 millió, vagyis havi 1 milliót hoz az ügyvédnek. Szerintem lenne több jelentkező is.

vendég

#5157 Re:

2015-12-11 09:24

#5139: -  

 Egy biztos,hogy nem ez lesz a vége


Vendég

#5158 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: A 9 HÓNAPJA TARTÓ RÉMÁLOM

2015-12-11 09:45

#5155: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: A 9 HÓNAPJA TARTÓ RÉMÁLOM 

 Sajnos ide nemcsak 1 ügyvéd kell, hanem komplett ügyvédi CSAPAT, gazdasági szakembergárda, esetleg KÜLFÖLDI független szakértők. Nem 30, de 300 millióért sem hiszem hogy találnánk olyat akikkel tuti sikerre lehetne vinni az ügyet - ráadásul ismerve a mo-i birósági sebességet, hát... (egy kölcsönügyem, amiben elismert minden tartozást az illető, ráadásul papír is volt róla tartott majd 3 évig, pedig csak 3 tárgyalás volt)

Palotás is csak az "Mo-on egyedülálló" (majd a bemutatón azonnal lefagyó) informatikai rendszerét mutogatta (milyen gombot nyomj mikor, stb), ahelyett, hogy bármi stratégiát vázolna, mégis miért, s mit, s mikor óhajt tenni - a weboldalán a legutolsó "véleménye" nyár eleji azt hiszem ez mindent elmond, azóta pedig sok víz lefolyt a Dunán, s történt egy-s más Q ügyben is... Igaz közben privátban küldött egy meghívót a "bemutatóra" ahol ugyan elvileg csak a már szerződött partnerek jelenhettek meg, mégis többet kérdeztek arról a megjelentek (ki tudja hogyan jutottak be egyáltalán...) hogy hogyan lehetne vele szerződést kötni, mint bármiféle más témáról. Palotás meg elmesélte 95%-ban ugyanazt amit már a tavaszi előadásán is elmondott - magyarul a nagy semmit. Mindezt koponyánként potom kb 100e körül (már ha ennyiért még most is megy a dolog egyáltalán) De a konzultáció is 100e per óra... :) A helyszínen megjelenő Szabó ügyvédi irodát képviselő fiatalembernek 1 mondata nem volt azon kívül, hogy lassan be kell fejezni, mert lejárt az idő... Minek volt akkor ott, nem tudom.

Magyar György a kezdeti nagy felbuzdulás után hamar kiszállt a buliból, most meg ott tartunk, hogy nemigen maradt más...

A Jobbikos Varga-Damm Andrea sem egy túl meggyőző jelenség - főleg a veszprémi előadásai után ábrándult ki belőle nem is egy Q károsult. (1 hónapja még azzal sem volt tisztába, hogy MÉG 100 milliárd a hiányzó kifizetés, szerinte az EGÉSZ 100, s abból addig a BEVA már 86-ot kifizetett...) S az ilyenek akarnak minket arra buzdítani, menjünk biróságra. Az ilyenek, akiknek most "teljes nyilvánvavó, hogy a törvény alkotmányellenes" - mondja 1 hónapja, közbe nem tudom, én szavaztam-e meg ezek szerint a "teljesen nyilvánvalóan" alkotmányellenes törvényt ÁPRILISBAN. Ha annyira nyilvánvaló volt ez november elején számára, akkor miért nem áprilsban "kiabált". Leszartak ezek (ellenzék) is minket akkor IS most IS.

Stefankovits Ildikóról nem tudok nyilatkozni, mert nem ismerem.

Az ellenzéki pártok JOGÁSZAI, s egyéb SZAKEMBEREI miért nem ajánlják fel INGYENES szolgáltatásaiakat a tisztelt károsultaknak - már ha minden fórumon azt hangoztatják, hogy "mennyit" segítettek, segítenek a károsultaknak... nekem, s az ismerettségi körömben senkinek sem segítettek semmit sem, azon túl, hogy az MSZP KINYOMTATOTT egy darab A4-es lapot (amit én is kinyomtathattam volna), azt kitöltöttem, s beadatták velem az ügyészségre.


Vendég

#5159 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: A 9 HÓNAPJA TARTÓ RÉMÁLOM

2015-12-11 10:10

#5155: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: A 9 HÓNAPJA TARTÓ RÉMÁLOM 

Volt már ilyen, a VWM Lízing esete. Pontos részleteket sajnos nem tudok, egy régi ismerősöm volt benne. Több ezer embert volt érintett, ott is sok milliárd veszett el. Szintén kibocsátási, felügyeleti problémák voltak. Állítólag volt egy ügyes ügyvéd, aki ebben pénzt látott és egyesületben tömörítette a károsultakat. Bankokat, felügyeletet, vagyis az államot perelték. Jó sokáig tartott állítólag, de az ismerősöm szerint élete legjobb befektetése lett, mivel mindent visszakapták nemcsak a tőkét kamatostul, de késedelmi kamatot is fizettek a pervesztesek. Sajnos részleteket már nem tudok kérdezni tőle.


Vendég

#5160 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: A 9 HÓNAPJA TARTÓ RÉMÁLOM

2015-12-11 10:16

#5159: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: A 9 HÓNAPJA TARTÓ RÉMÁLOM 

 Gondolom akkor nem a Fidesz volt hatalmon, "ilyen" biróságokkal... :(


Vendég

#5161 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: A 9 HÓNAPJA TARTÓ RÉMÁLOM

2015-12-11 10:20


Vendég

#5162 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: A 9 HÓNAPJA TARTÓ RÉMÁLOM

2015-12-11 10:25

#5159: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: A 9 HÓNAPJA TARTÓ RÉMÁLOM 

a végén a Pest-Budások is visszakapták a pénzüket, sok év után 


Vendég

#5163 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: A 9 HÓNAPJA TARTÓ RÉMÁLOM

2015-12-11 10:28


Vendég

#5164 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: A 9 HÓNAPJA TARTÓ RÉMÁLOM

2015-12-11 10:30

#5158: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: A 9 HÓNAPJA TARTÓ RÉMÁLOM 

 Sok jó ügyvéd van ebben az országban, nem kell ehhez csapat. Ő csak egy jogi személyt, az Egyesületet képviselné, egyes tagokkal nincs dolga


Vendég

#5165 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: A 9 HÓNAPJA TARTÓ RÉMÁLOM

2015-12-11 10:31


Vendég

#5166 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: A 9 HÓNAPJA TARTÓ RÉMÁLOM

2015-12-11 10:33

#5161: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: A 9 HÓNAPJA TARTÓ RÉMÁLOM 

 Ja, csak éppen a devizahitelesek is most "szívtak" Strasbourgban... Ráadásul addig végig kell vinni MINDEN mo-i jogi eljárást, azaz alaphangon elsőfok, másodfok, Kúria, s utánna mehetsz ki az Uniós terepre... S ott sem biztos, hogy nyersz. Ez a baj, hogy ez RENGETEG IDŐ s a végén ott a TALÁN vagy bejön vagy nem. VAGY most "gyorsban" lenyelve a veszteséget felveheted a tőkéd nagy részét. Nem kérdés, ha nem lenne ez a javaslat, akkor irány a biróság. Így azonban sokaknak jobb a "békés" gyors pénz. Mert hiába itélnek meg esetleg MAJD valamikor "késedelmi kamatot" az az MNB jegybankija lesz, ami ma nincs is szinte. Azaz 5-6 év nulla közeli "késedelmi kamata" azonnal azt eredményezi, hogy 5-6 év múlva vagy a mostani pénzednél, ami közbe persze NEM 0-át romlik (nézd meg mi van az euróval, dollárral, mit sikerült ezeknek a trógereknek inflálni a Ft-on az elmúlt 5 évben, mindeközben HIVATALOSAN kimutatva, hogy "nulla az infláció"...) Azaz van tuti olyan ember, aki ráér, s hisz az ügyben, s van olyan akiknek akkora a vesztesége, hogy most már "minden mindegy" alapon elmegy a biróságra, de sokak nem fognak - így meg a 32e károsult máris nem 32e, a per alanyai nem 32e károsultat hanem sokkal kisebb csoportot jelentenek. Palotás is csak kb 1000 károsultat vagy 5 különböző cégcsoport tagjai közül szedegetett össze majd 1 év alatt. 


Vendég

#5167 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: A 9 HÓNAPJA TARTÓ RÉMÁLOM

2015-12-11 10:37

#5164: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: A 9 HÓNAPJA TARTÓ RÉMÁLOM 

 Ja csak ekkora horderejű ügyet nem hiszem, hogy a falusi tyúkperekre szakosodott ügyvédek képesek végigvinni, majd a végén GYŐZELEMMEL zárni. Ráadásul azok sem ingyen dolgoznak... (mondom, Palotás is elkér 9% jutalékot abból amit visszaszerez)


Vendég

#5168 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: A 9 HÓNAPJA TARTÓ RÉMÁLOM

2015-12-11 10:42

#5167: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: A 9 HÓNAPJA TARTÓ RÉMÁLOM 

"A falusi tyúkperekre szakosodott ügyvédeket" csak tyúkperekkel kell megbízni. Sikerdíjas ügyvéd pedig ugyncsak kizárt. 


Vendég

#5169 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: A 9 HÓNAPJA TARTÓ RÉMÁLOM

2015-12-11 10:43


Vendég

#5170 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: A 9 HÓNAPJA TARTÓ RÉMÁLOM

2015-12-11 10:49

#5169: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: A 9 HÓNAPJA TARTÓ RÉMÁLOM 

 Tehát KEVÉS ember is elég. Mindeközben a sikerdíj kizárt. Akkor hogyan fog dolgozni az ügyvéd mondjuk 5 évig ? Vagy a kevés ember fizet egy vagyont a per során vagy a végén mégis kénytelenek lesznek sikerdíjban megegyezni. Mert INGYEN, OLCSÓN (hisz ha kevés károsult fizet nem sokat akkor az OLCSÓ lesz) embert nem fogsz találni aki az üggyel foglalkozna - ismerve az ügyvédek munkadíját. Ha egy szerződés kinyomtatásáért, aláírásáért elkér 30e Ft-ot, akkor mit gondolsz mi az elképzelése anyagilag egy ilyen ügy esetén ???


Vendég

#5171 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: A 9 HÓNAPJA TARTÓ RÉMÁLO

2015-12-11 11:10

#5170: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: A 9 HÓNAPJA TARTÓ RÉMÁLOM 

Nem érdemes itt ezen polemizálni, mert aki akar, az pereskedni fog. Ez egyáltalán nem sérti azokat, akik elfogadják a kártalanítást, amit a tv. szerint (ami még nincs) is kérni kell. A pereskedők majd nem kérik. Én csodálnám, ha sok nagypénzű, aki megengedheti magának, nem a pert választaná. Még 30 millió körül is lehetnek ilyenek. Aki mos elveszít 6-8 éves, évi kb 7-8% kamatot (+11%), hány év alatt tudná ezt manapság, az 1-2%-os biztos befektetésekkel visszakeresi. Ezért, ha nem kell sürgösen a pénze, nem csodálnám ha perre menne. Majd meglátjuk, de akármit is választanak, az nem befolyásolja a többiek helyzetét. 


Vendég

#5172 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: A 9 HÓNAPJA TARTÓ RÉ

2015-12-11 11:26

#5171: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: A 9 HÓNAPJA TARTÓ RÉMÁLO 

 Én úgy tudom, hogy sokan vannak 30 millió felett, és a 100 miliós befektetőből is van jónéhány. Ők miért ne mennének perre, gondolom maradt rá pénzük


Vendég

#5173 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: A 9 HÓNAPJA TART

2015-12-11 11:29

#5172: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: A 9 HÓNAPJA TARTÓ RÉ 

Az lenne a legjobb, ha egy nagypénzű végicsinálna, és nyerne a egy pert, ami precedens lenne! 


Vendég

#5174 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: A 9 HÓNAPJA TARTÓ RÉ

2015-12-11 11:30

#5171: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: A 9 HÓNAPJA TARTÓ RÉMÁLO 

 Maximálisan igazad van. Ha én is 7-8 évnyi hozamom buknám én is pereskednék. Szerencsére csak 2-3 évnyiről van szó, valamint a  közeli terveimben a Mo-ról elmenekülés elsőrangú priorításként szerepel. Ahova meg menni szándékozok ott a Q-on kívüli más befektetéseimből, plusz a most "gyorsan" visszakapott pénzemből is fogok tudni egy új és NORMÁLIS életet kezdeni a semmiből. Azt meg örökre megtanultam az elmúlt hónapok (valamint az elmúlt 5 évnyi "Nemzeti Együttműködés Rendszerében" kormányzó Fidesz uralkodás) alatt, hogy Mo-on senki nem segít senkinek, az állam leszar, csak a csókosok járnak jól, összefogás az átlagemberek közt nincs, SŐT. Így ebben a formában nekem nincs szükségem erre az országra, s lakóinak többségére sem, a jelenlegi kormányzóerőtől valamint azok szimpatizánsaitól meg egyszerűen csak hányingerem van, ezért inkább keresek másik helyet a világban, ahol nem csak a haverok járnak jól MÁS pénzéből, hanem a kisember is tud boldogulni simán. Hidd el, a világban SZÁMOS ilyen hely van, akár Európában, akár azon kívül.


Vendég

#5175 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: A 9 HÓNAPJA TART

2015-12-11 11:35

#5174: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: A 9 HÓNAPJA TARTÓ RÉ 

 Neked is igazad van, sőt azt is elárulhatom, hogy mi is ezt tervezzük!