Quaestor károsultak megmentéséért


Vendég

#5126 Re: Re:

2015-12-10 10:00

#5110: - Re:  

 „Aki azon jajgat, hogy 8 évnyi hozammal csökkentik a követelését, az hazudik, vagy hangulatot kelt!”
Kálmán-Pikó is erről dadogott tegnap az ATV-ben:

http://www.atv.hu/videok/video-20151209-itt-az-uj-quaestor-torveny

Vendég

#5127 Re: Re: Re:

2015-12-10 10:44

#5111: - Re: Re:  

 Nincs bizony meg a papír visszamenőleg csak az utolsó, a régit, előbbit minden alkalommal ledarálták, mert lejárt. Mi van akkor ha valaki ez időközökbe kivette a pénzét, tehát nem volt folyamatos, elvitte máshova, majd visszavitte, lakást vásárolt, majd újra gyűjtögetett, visszatette? Volt ez idő alatt Kurázsiban, Q. Ingatlan kötvényben annak is nézik a kamatját visszamenőleg??

Szóval igen zűrös ez a visszaszámlálás és jogtalan!


Vendég

#5128 Re: Re: Re: Re:

2015-12-10 11:03

#5127: Vendég - Re: Re: Re:  

 Szerintem is jogtalan ennyi év.MIkor minden 5ev után elévül'meg az Apeh tartozás is.

 


Vendég

#5129 Re: Re: Re: Re:

2015-12-10 11:23

#5127: Vendég - Re: Re: Re:  

 Nem kell, hogy folyamatos legyen. A Q rendszerében elvileg benne vannak a tranzakciók. Minden kötvényügyletet (persze csak azokét kik a csőd napján aktív ügyfélként Q kötvénnyel rendelkeztek, s kérték a kártalanítást - azaz aki mondjuk 2008-tól ügyfél volt, 2014-ig kivette a csodás káronszerzett hozamait, majd 2015 március 10 elött megszüntette a számláját, no azokat nem, tehát ők "tiszták" - közte a sok "ki tudja valójában mit is tartott a Q-nál de a végső napokon kimentettem mindent" tipusú ügyfelekkel, no nekik nem lesz visszamenőleges vizsgálódás, levonogatás, stb) át fognak nyálazni, 2008-ig (vagy értelemszerűen ha később léptél be akkor attól a pillanattól amitől ügyfél lettél). Egyszerű ennek a tematikája:

meg kell nézni mennyi volt a MÁSHONNAN beutalt, vagy más ügyletekből bekerülő (pld részvények eladásából) pénz, vagy a közvetlenül Q irodában betett pénz. (2008-tól a csőd napjáig) Ez lesz a "tőke". Amit a kötvényeken kívüli más ügyletekből szereztél hasznot (pld részvényeladás) az nem számít levonandónak. Azaz ha vettel pld 2011-ben Q kötvényt, lejárt 2012-ben, elvitted a pénzt, majd 2013-ben visszahoztad lekötötted Q kötvénybe, 2014-ben lejárt, akkor a 2011-2012 közti HOZAMOD (ha kivetted, akkor ésszerűen a hozam nettó része) valamint a 2013 és 2014 közti HOZAMOD összege lesz a levonandó hozam gyanánt. Ki lehet ezt számolni, DE marha sok idő és mint mondom erőforrásigényes, s nem árt érteni is hozzá. Átlátni kismillió tranzakciót egy régi ügyfélnél nem lesz semmi. Aki a csőd elött tett be pénzt (akár egy évvel is) és még soha nem járt le vagy fordult kötvénye azokkal egyszerű a munka, hisz a szerződésében betett pénze lesz a "tőke", levonandója meg nincs, hisz nem volt hozama eddig. Akik régóta rakosgattak be, vagy variálták az ügyleteiket, no ott lesz munka dögivel. Ráadásul ott megint meg kell bízni egy szervezet számításaiban - s ez Mo-on nem jó ómen, általában "valahogy" mindig az ügyfelek kárára tévednek... - ez hosszú időt is vesz igénybe, plusz ha ellenvetésed van, akkor mi lesz, mehet az ember a bíróságra azonnal, vagy az MNB-hez a pontos elszámolás ellenőrzéséért, stb, stb. Ki tudja a Q rendszere meddig őrzi, tárolja az adatokat, azok milyen pontosak. Nekem "egyszerű" a dolgom, minden papírom megvan a kezdetektől fogva, minden befizetésről, az utalások netbankon keresztül minden dokumentálva (hatodik érzék...) azaz akár ma megmondom 1-2 óra melóval mennyit fektettem be, mennyi volt 2012-től a hozamjaim összege, valamint azt is hogy a tervezet szerint mire számíthatok. A jogtalanságba ne menjünk bele. AZ. (legalább az MNB alapkamatait rászámolhatták volna, az még bírósági ügyeknél is jár) De, a lényeg az volt, ennyit szántak rá (a BANKOK legalábbis, az állam meg az MNB meg egy fillérrel sem óhajtott beszállni a kártalanításba (mondván nincs rá jogalapjuk, persze pld az devizahitelek forintosításánál találtak jogalapot arra, hogy az ÁLLAM is vállaljon részt a "kárban", tették ezt a forintosításnál valamint az árfolyamgátnál IS), ez jött ki. Sokkal jobb is lehetett volna - akár államkötvénnyel, akár más módon, de látszik ez az ügy púp mindenki hátán, gyorsan le akarták zavarni (állam és a bankok, az MNB/PSZÁF meg lapított mint szar a fűben, ő lesz a nevető nyertese ennek az egésznek... meg a dolgozóik), ez jött össze. Jobb mint a semmi, sajna ez van, várhatjuk a következő csődre s csalásra játszó cég feltűnését... hisz megéri szélhámoskodni.


Vendég

#5130

2015-12-10 11:54

Minden tisztelet azoknak, akik eddig aktívan tettek a károsultakért, de azt gondolom, hogy most kicsit héttérbe kellene vonulni, és tudomásul venni, hogy a többség számára bár fájdalmas, de elfogadható veszteséggel végetérhet ez a március óta tartó rémálom. Akinek meg nem tetszik, az utasítsa vissza és pereskedjen.


Vendég

#5131

2015-12-10 13:54

 Nem minden károsult kapja vissza pénzét portfólió.hu


Vendég

#5132

2015-12-10 16:37

Nekem mindegy, ki, mikor, hogyan tüntet, fenyegetőzik, de csak a saját nevében beszéljen és követelőzzön és irogasson levelet. Nem kell ezt elfogadni, lehet menni jogi úton visszaszerezni ezt a pénzt. Ez 20-25 ezer embernek elfogadható megoldást jelent.


Vendég

#5133 Re:

2015-12-10 19:10

#5132: -  

 Annak elfogadható, aki 2014. évben vagy 2013- évben tette be a pénzét. A kormány elfelejtkezett arról, hogy más befektetésnek, betétnek is volt hozama (inflációról nem is beszélve).


Vendég

#5134 Re:

2015-12-10 19:22

#5132: -  

 nekem nem


Vendég

#5135 Re: Re:

2015-12-10 19:26

#5134: - Re:  

 Akkor lehet perelni. Örüljünk, hogy kapunk valamit a nagy büdös semmi helyett (mert ez jár alapból, per és bíróság nélkül, mint másnak is). Akinek ez kevés, az nyilván pereljen és onnan visszakapja. Ez egy lehetőség.

Az az év vicce lesz, ha egy Quastoros megtámadja ezt az alkotmánybíróságon (mert megfogja) és kevesli a méltányossági alapon történő kártalanítást.


Vendég

#5136 Re: Re: Re:

2015-12-10 19:34

#5135: - Re: Re:  

 Nem akarok perelni. De hatalmas csalódás. Az áprilisi pánikszerű ígéreteik után.


Vendég

#5137

2015-12-10 20:09

Nem baj, inkább költsünk erre:

 

231 millió forintos kártérítést ítélt meg az Emberi Jogok Európai Bírósága 43 rabnak a rossz börtönkörülmények miatt. Idén ugyan enyhült a zsúfoltság, viszont továbbra sincs hazai jogorvoslat a zsúfoltság okozta helyzetre, írja a Magyar Helsinki Bizottság.


Vendég

#5138 A 9 HÓNAPJA TARTÓ RÉMÁLOM

2015-12-10 21:46

Tisztelt bejegyzést olvasó!

Ma pont 9 hónapja, hogy a Quaestor Hrurira amely a cégcsoport saját kötvényeit kibocsátotta, kamu csődöt jelentett. Az MNB azonnal Felügyeleti Biztost rendelt ki, aki minden tranzakciót megtiltott. Ezt a zárolást annak ellenére tették, hogy jogilag több hónapon keresztül nem volt se csőd- se felszámolási eljárás alatt a Quaestor. A Kormány azonnal megígérte, hogy mindenki meg fogja kapni a követelését max. 30 millió forintig rövid időn belül, s megszületett a Quaestor tv. És a BEVA július közepétől lázasan fizette is ki a rá eső részt max. 6 millió forintig, csakhogy az előző mondatból egy fontos dolog sem teljesült! Se a rövid időn (max. 60 napon) belül, se a max. 30 millió forintig! Bezzeg a sajtóban mindenhol megjenent, hogy már majdnem mind a 32000 (!) károsult megkapta a pénzét, ami nem igaz. És miért írom mindenzt? Azért, mert anno a Quaestor törvény elfogadásakor azt éreztem rendeződik a helyzetünk, az ellopott pénzt visszakapják a károsultak. Erre jött az Alkotmánybírósági beadvány, jellemző... És most itt a számunkra új törvény, ami annyira jó, de annyira... Én bevallom félek mi lesz ennek a vége. Ugyanis képesek kedves honfitársaim olyan törvényt alkotni, mely gyalázatos. S egyesek képesek győzködni minket károsultakat, hogy milyen jól is jártunk illetve járunk mi.

Rendben, elmondom saját példám, és mindenki leszűrheti mennyire jól jártam.

A Quaestornál kb. 2008-óta van kötvényem, először csak kevesebb pénz pár 100 000 ft, ami a befizetésekkel, hozamokkal idén majd 10 millió ft!

 És tessék elképzelni milyen jól járok, ha most 2008-ig visszamenőleg minden hozamot elvesztenék...Ugye milyen jó lenne megkapni a 7 évvel ezelőtti pénzt?! Aha, na köszönöm. Akkor kedves hozzászóló es törvényalkotó, tiszta szívből kívánom, hogy életedben egyszer járj legalább olyan jól mint én. Már ami a kemény munkával megszerzett pénzem illeti... Költhettem volna bármire, lehettem volna nagyvonalú, de mostmár nincs miből. Hisz ellopták, és sajnálják visszaadni.

Hát milyen jól rendelték az istenek, hogy a szegény ember is tudjon kacagni...


Vendég

#5139

2015-12-10 22:19

Nagyon jó megfogalmazás . Remélem ebből a tervezetböl amit most akarnak nem lesz semmi  nem erről volt szó àprilisba.


Vendég

#5140 Re: A 9 HÓNAPJA TARTÓ RÉMÁLOM

2015-12-10 22:21

#5138: - A 9 HÓNAPJA TARTÓ RÉMÁLOM 

 Sajnos sokan vagyunk így. Végre egy tényszerű bejegyzés a sok rosszindulatú után. Ha a törvényalkotó tudta, hány embernek  van 3 millió alatti kára, nyilván  tisztában van azzal is, hány embernek van 2008. óta bent a megtakarítása. Na ezeken röhögnek most!

És nem tudom elhinni, hogy nem volt Csányival előre  megbeszélve, hogy majd bead egy panaszt. Épp most jutalmazzák érte.


Vendég

#5141 Re: Re: A 9 HÓNAPJA TARTÓ RÉMÁLOM

2015-12-11 05:02

#5140: - Re: A 9 HÓNAPJA TARTÓ RÉMÁLOM 

 Persze, hogy így volt, csak a vak nem látja. 

Erről Fórumról meg csak annyit, hogy a bejegyzések zömét nyilvánvalóan nem a károsultak írják. 

Felesleges ezeket olvasni, nem érdemes rájuk válaszolni.


Vendég

#5142 Re: Re: Re: A 9 HÓNAPJA TARTÓ RÉMÁLOM

2015-12-11 05:14

#5141: - Re: Re: A 9 HÓNAPJA TARTÓ RÉMÁLOM 

 Viszont sokakat meg tudnak téveszteni. Félrevezetés, agymosás, nem ismerős?


Vendég

#5143 Re: Re: Re: Re: A 9 HÓNAPJA TARTÓ RÉMÁLOM

2015-12-11 07:20

#5142: - Re: Re: Re: A 9 HÓNAPJA TARTÓ RÉMÁLOM 

 Azt azért nem nevezném agymosásának, hogy sokunk REÁLISAN látva a helyzetet be szeretné érni a KISEBBIK rosszal (azaz EZZEL a kártalanítással) a NAGYOBBIK rossz (azaz a TELJES veszteség) HELYETT. Nem tudom ebben mi az agymosás. Mindenkinek joga van elmondani a véleményét, valamint DÖNTENI e javaslattal kapcsolatban, ha Önök - "sokan" úgy látják, hogy ez a tervezet nem felel meg Önöknek, akkor a sok "agymosotttal" ellentétben NE fogadják el, indítsanak pert aztán majd jó 5 év múlva kívánom LEGYEN szerencséjük a pénzükhöz. Nekem, s mondhatom sokunknak se 5 éve nincs várakozni, se idegrendszere egy teljesen kiszámíthatatlan végkimenetelű bírósági procedúrához, ami nem lesz ingyen, tehát ujabb pénzeket kellene belepumpálnunk valamint rossz végkifejlet esetén teljesen elveszítünk mindent - közte az ügyvédekre, birósági procedúrákra beinvesztált pénzeket IS, nem beszélve magáról a Q kötvényekből eredő kárral - , nem csak valamennyit mint amit a mostani törvénytervezet felkínál. Ne minket minősítsenek, csak azért mert szeretnénk ebből a biróságosdi "buliból" kimaradni, s megkapni VALAMENNYIT végre a pénzünkből majd 1 év reménytelenség után, s el szeretnénk minél előbb felejteni a Q ügyet. Ismételten mondom, ha Önöknek más az elképzelése, akkor a minősítgetésünk HELYETT javaslom az ügyvédek minél előbbi meg illetve felkeresését, s felkészülést egy hosszú-hosszú pereskedésre... (amihez sok sikert kívánok)


Vendég

#5144 Re: Re: Re: Re: A 9 HÓNAPJA TARTÓ RÉMÁLOM

2015-12-11 07:20

#5142: - Re: Re: Re: A 9 HÓNAPJA TARTÓ RÉMÁLOM 

 Ezeket a trollokat bizonyára a tőlünk lopott pénzből fizetik. Ezért aztán még sokáig, sokat fognak ideírni, elég sok pénzt loptak tőlünk. Ezért se olvassátok őket, ne válaszoljatok nekik!


Vendég

#5145 Re: Re: Re: Re: Re: A 9 HÓNAPJA TARTÓ RÉMÁLOM

2015-12-11 07:27

#5143: - Re: Re: Re: Re: A 9 HÓNAPJA TARTÓ RÉMÁLOM 

Én nem akarok pereskedni, de legalább úgy szeretném visszakapni a pénzemet, mint a külügy.  Ott mennyit is vontak le?

 


Vendég

#5146 Re: Re: Re: Re: Re: Re: A 9 HÓNAPJA TARTÓ RÉMÁLOM

2015-12-11 07:40

#5145: - Re: Re: Re: Re: Re: A 9 HÓNAPJA TARTÓ RÉMÁLOM 

 Higgye el én is. Nekünk alaphangon 7 millió Ft lesz a veszteségünk a családban a jelen törvénytervezet alapján. Mégis jobb a minusz 7 mint minusz 32 millió. Ettől még higgye el nem vagyok agymosott. NAGYON is tisztába vagyok a disznósággal ami ezt az egész ügyet körülveszi (külügyestül, MNBs-tül, Csányistúl, Tarsolyostúl, ETOs-túl, stb) de tudja 100 tüntető (másodmagammal együtt szoktunk ennyien lenni, már HA vagyunk annyian) nem fogja tudni megváltani a világot. A társadalom meg leszar minket. (ez nem a torrentezők elleni netadó, ahol mindenki féltette az ingyenfilmjeit, ingyenjátékait, ezért mentek tüntetni a netadó ellen...) Sajnos nekünk ez jutott, ezzel kell valamit kezdenünk - elsősorban TÚLTENNI magunk ezen, nehogy még az egészségünk, a jövönk is teljesen rámenjen.

Aztán majd 2018-ban "meghálalom" ezt a ragyogó "segítséget" ne féljen, tudni fogom kire NE szavazzak. (a pénzem meg se a magyar állam (állampapír), se a magyar bankrendszer egyetlen egy tagja sem fogja soha többet látni, egy fillért sem ezt tutira megigérhetem)


Vendég

#5147 Re: Re: Re: Re: Re: Re: A 9 HÓNAPJA TARTÓ RÉMÁLOM

2015-12-11 07:47

#5145: - Re: Re: Re: Re: Re: A 9 HÓNAPJA TARTÓ RÉMÁLOM 

 Igen, mert ott 1 ember nem kerülhetett bajba, 32 000 000 (+ családtagok), meg mit számit? 


Vendég

#5148 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: A 9 HÓNAPJA TARTÓ RÉMÁLOM

2015-12-11 07:56

#5147: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: A 9 HÓNAPJA TARTÓ RÉMÁLOM 

 Nem, csak sajnos Mo-on van 3-4 millió ember aki a netről INGYEN letöltögetett filmekkel múlatja a szabadidejét - más "ingyenes" elfoglaltság hiányába. A netadó pont nekik lett volna rossz, hisz így a filmek már nem ingyen lettek volna, hanem esetenként akár a bolti árba is kerülhetett volna 1-1 film letöltögetése. Erre a 3-4 millió érintettből kiment mondjuk 100e tüntetni... arányaiban ott sem volt jobb a helyzet mint a Q ügyben (értem ezt az érintett/tüntető arányszámra) csak ott a 100e ember nagyon látványos (s a kormány számára IJESZTŐ) volt. Itt meg 100 embert kiröhögnek - mert ez a kormány ezt is megteheti, s biztos vagyok benne hogy meg is teszi azaz KIRÖHÖG MINKET... mint ahogy "egyeztettek" is a károsultakkal a törvénytervezettel kapcsolatban... úgy egyeztettek, hogy másnapra megegyeztek a BANKSZÖVETSÉGGEL (tehát "rengeteg" idejük volt a károsultakkal "egyeztetni", de ennél a kormánynál ez nem újdosnág, az egyik napról a másikra kész egyezségek sora, az első Q törvény is 1-2 nap alatt készült el, annak szinvonalát láthattuk, tapasztalhattuk) Itt a bankszövetség diktálta, ezek meg leírták a bankszövetség (alias Csányi) törvénytervezetét... 


Vendég

#5149 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: A 9 HÓNAPJA TARTÓ RÉMÁLOM

2015-12-11 08:13

#5148: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: A 9 HÓNAPJA TARTÓ RÉMÁLOM 

Persze, hogy így van. Senki sem gondolhatja komolyan, hogy ezek a fórumok befolyásolják a döntéshozókat. Itt infot cserélünk, kiéljük indulatainkat, nem kell pszichológushoz menni stb. . De azért nyilvánvalóan teli van trollokkal, mert -mint tudjuk- az embereket befolyásolni kell.  Olvassa végig a fórumot, látni fogja. Szerintem az "agymosottat" nem Önnek címezték, de sok esetben indokolt a jelző.


Vendég

#5150 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: A 9 HÓNAPJA TARTÓ RÉMÁLOM

2015-12-11 08:24

#5149: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: A 9 HÓNAPJA TARTÓ RÉMÁLOM 

 Persze, hogy - mint mindenhol - itt is vannak trollok, nem idevalók. De ezzel sem lehet mit csinálni - nem is kell szerintem, demokrácia van, ha a trollnak más az elképzelése mint a károsultaké írja le, max nem olvasom el, vagy elolvasom, mosolygok egyet és kész. Kívülről, nem érintettként mindenkinek más a véleménye mint a mienk, akiknek kézzel fogható vesztesége van... (saját ismerőseim "sajnálkoznak" szemtől szembe, majd hazamennek s röhögnek egyet a káromon - ja meg majd elfelejtettem, ugyanezek az ismerősök szidják a jelenlegi kormányt, de azért elmentek eddig is/s el is fognak menni ezután is rájuk szavazni, hiszen van az a réteg akinek az ország jelenlegi állapota maga a megtestesült kánaán... Hisz mindenkinek az ismerőse kormányellenes, csak akkor azt tudnám mégis kik szavazták meg ezeket 2x egymás után 2/3-dal...)