Quaestor károsultak megmentéséért


Vendég

#5026 Re: Re: Re:

2015-12-09 09:00

#5025: - Re: Re:  

Igen, hihetetlen ez az egész. Befektetői felelősség címén akarják elvonni tőlünk a megtakarításunk jelentős részét, miközben az állam (a külügy) is itt tartotta a pénzét. Az rendben volt, senkinek semmi baja se lett belőle. Sőt időben ki is menekítették a pénzt, mert szóltak. Nekünk, adófizetőknek, akik adójából élnek ezek az urak, nekünk miért nem szóltak. 32 000 ember megtakarítása, élete miért kevésbé fontos mint a külügyé. Nem fordítva kéne lenni? 


Vendég

#5027 Re:

2015-12-09 09:12

#5020: -  

 Dobbenetes, hogy mennyire nem ertik az egeszet.

A penzetek eltunk, ami jar az az, hogy perrel, birosaggal visszaszerzitek az egeszet. Senki nem vitatja a teljes kovetelesetek jogossagat! Peres uton vissza kell szerezni, mint ahogy mas is tenne, akitbarmilyen kar er, lopas, stb. Ez a kiindulo helyzet, a 0 es nem az, hogy azonnal ide a teljes kifizetest az allamtol, ilyen a vilagon nincs, nem is volt, ez a meltanyossagi alap (ami nem meglepo modon docog az alkotmanybirosagon is). Meg egyszer mondom, nem a kovetelesetek jogossaga a kerdes.

Nem az a helyzet, hogy van 100ft kovetelesed es a 100ft per es birosag nelkul azonnal visszajar (tokmindegy ki fizeti), hanem a helyzet az, hogy van 100ft kovetelesed, de az allam, nem tudom milyen indokbol hajlando odaadni neked a teljes kovetelesed 50-90%-at es a maradek 30-40%-ert kell csak perelned (es birosagon bizonyitanod bizonyitekok alapjan a felelossegeket). 

Ne abbol indulj ki, hogy a kovetelesed teljes osszegben azonnal jar mindenfele per nelkul. Ez nonszensz. Ha ez a szemlelet megis igaz, akkor meg lehetne alapitani azt a kozosseget is, akinek autojat loptak es be tortek hozza. Lehetne szervezkedni, hogy mindegy ki fiziteni, tessek megteriteni a kart allami penzbol,majd ha megtalaljak az elopott holmit, akkor abbol jut nekik is.


Vendég

#5028 Re: Re:

2015-12-09 09:36

#5027: - Re:  

 Ez normális esetben, egy egyszerű autólopás esetében valóban így van. De ez nem az, és ezért a hasonlatod, mint minden hasonlat, sántít. Mellesleg szerinted mennyire lehet egy per eredményes a befektetők részéről, ha minden anyag ellenőrizhetetlenül a felszámoló birtokában van, akivel köztudottan kommunikálni se lehet. 


Vendég

#5029 Re: Re:

2015-12-09 09:36

#5027: - Re:  

 Érti mindenki amit írsz, csak ismerve a mo-i bírósági, rendőrségi (annak hatékony felderítési mutatóit) munkát nagyjából borítékolható, hogy abból semmi sem lesz - mármint kártalanítás (értem úgy, hogy a "magtalált vagyonból" nem, mert az itt nincs. Akkor mire megy 32e ember perekkel, ami újabb pénzköltés...) Azaz ha per lesz a végén, s kiderül az MNB, PSZÁF felelőssége akkor így is úgy is az államnak kell fizetni - EZT akarja a károsult társadalom (szerintem joggal) megelőlegeztetni, s valószinűleg ezt az állam is átlátta ÁPRILISBAN. Azóta hogy mi történt a világban az ismert, nem kell mondanom, hogy nem véletlenül NEM fontos most már bizonyos körök számára a 32e ember, s azok nyűgje baja. Ráadásul sokan TÉNYLEG elhiszik a "varázslatos" hozamokat, érdekes ezt BC körökben NEM firtatják, vagy pld Hungária esetén... Persze mondom, VAN alapja azt mondani, hogy HIBÁZOTT a befektető, DE ekkora arányban ráverni a balhét ahogy jelenleg áll a dolog, szerintem méltánytalan. Nem ez az első eset mikor segítséget vár egy csoport, sorolhatnám az elmúlt 5 évben kispécizett, s igencsak megsegített csoportokat reggeltől estig, AZOK az ügyek senkinek sem fájnak/fájtak, csak ez a Q ügy "veri ki a biztit" mindenkinél...


Vendég

#5030 Re: Re: Re:

2015-12-09 09:39

#5029: - Re: Re:  

 Igazad van, jól látod, ez a valós helyzet értékelés. Ne hasonlítsuk ezt az autólopással, mert egyszerűen nem hasonllítható össze.


Vendég

#5031 Re: Re:

2015-12-09 09:56

#5027: - Re:  

 rosszindulatú kibic


Vendég

#5032 Re: Re: Re: Re:

2015-12-09 09:57

#5030: - Re: Re: Re:  

 Már ne haragudjatok, nem akarok senkit megbántani, de tényleg úgy gondoljátok, hogy egy autólopás összehasonlítható 32 000 ember állami felügyelet mellett, sok éven át történő átverésével. Lehet, hogy formálisan hasonló a két eset, de lényegében egészen másról van szó. A deviza hiteles ügyekkel kapcsolatban még a bankokat is sikerült jogilag elmarasztalni, hányszor hallottuk, hogy csaltak és átverték az embereket, pedig ők nem adtak el 0 ft-ot érő kötvényeket.  


Vendég

#5033 Re:

2015-12-09 09:58

#5024: -  

 Míg az ország Q-irodákkal és óriási  Q reklámokkal volt tele, én nem is hallottam róla, hogy léteik BC és Hungária. Nyilván  másféle befektetésekkel foglalkoztak,  így  a kártérítés megítélése is más, gondolom.


Vendég

#5034 Re: Re:

2015-12-09 10:06

#5033: - Re:  

 Pedig a BC még 2014-ben is 14%-os hozammal csalogatta a befektetőket - akkor amikor a Q adott 7%-ot, ami (persze csak utólag) "KÖZTUDOTTAN KITERMELHETETLEN" volt (a "hozzáértők" szerint, igaz a legtöbb "nagyágyúnknak" 10+ %-os növekedést sikerült elérni, csak erről hallgatnak...)


Vendég

#5035 Re: Re:

2015-12-09 10:10

#5027: - Re:  

 Az 5013 alatt írták:

"Ibolya Tibor főügyész a Klubrádió szerda délutáni műsorában azt mondta, főleg folyószámlák, értékpapírok, cégrészesedések, ingatlanok és ingóságok formájában eddig 160 milliárd forintnyi vagyont sikerült lefoglalni a Quaestor-ügyben – írja az MTI...."  

Index, 2015. 04. 1.

Ez nyilvánvalóan nem igaz. mert akkor nem lenne gond a kártalanítással, meg nem is lehetett erről hallani semmit se azóta. Na de mégis csak egy főügyész nyílatkozta. Ilyen jogi környezetben, hogy lehet szerinted pereskedni?


Vendég

#5036 Re: Re: Re:

2015-12-09 10:39

#5035: - Re: Re:  

 az ATV-ben is mondta Olgának. 


Vendég

#5037 Re: Re: Re:

2015-12-09 11:20

#5035: - Re: Re:  

 Ugy lehet pereskedni, hogy mint mindenki mas (aki soha nem volt kartalanitva allami alapon, vagy a bc-sek, vagy a quaestornal reszvennyel, pennzel rendelkezok, magyarul az elmult 20 ev broker csalasainak aldozatai), megvarja, hogy mi hianyzik, mennyi penz van meg (nem elore megkapva allami penzt) es a kulonbozetet lehet kerni, kovetelni, perelni, stb.

Tenyleg ennyire hihetetlen ez, hogy mit nem ert a fel orszag rajtatok kivul? meg egyszer elmondom, hangsulyozom, nem a kovetelesetek jogossaga a kerdes, hanem azt nem erti senki, hogy milyen alapon fizetnek ki titeket elore es nektek miert nem kell utana menni a penzeteknek, illetve annak aki lenyulta, mint masoknak. Ezt a megkulonboztetest nem erti senki (a bc-s karosultak is ugyanugy allami felugyelet mellett lettek megroviditve, semmi kulonbsegseg nincsen, de megis van ilyen-olyan okbol. Na ez a bicskanyitogato, nem a kamat merteke (engem az nem erdekel, nincs is gondom vele)).


Vendég

#5038 Re: Re: Re: Re:

2015-12-09 11:46

#5036: - Re: Re: Re:  

 Igen, de azért elég elképesztő, hogy felelős emberek így nyilatkoznak.  És semmi következménye.

Nekem is mindig azt mondta a PSZÁF-nál egy "felelős ember", mikor befektetésem előtt érdeklődtem (mert megtettem), hogy ez egy prudens, megbízható, régóta működő cég, nyugodt lehetek a befektetésem felől. Az érdeklődést minden évben többször is megismételtük. A válasz ugyanaz volt minden esetben. A "felelősen nyilatkozó" ember ma is pozicióban van, de manapság a befektetők felelőtlenségéről beszél. 

Én mindig gyanakvó és óvatos voltam a Q.-ral kapcsolatban, de mikor tavaly megtudtam, hogy a Felügyelet bank vételére, alapítására is engedélyt adott, elszállt minden félelmem. Bankot csak egy patyolat tiszta, átvilágított cég alapíthat. Szerencsétlenségemre arról is tudtam, hogy a külügy is ott tartja  a pénzét (akkor is kiszivárogtak az infok, mások is tudtak róla). Mi kell ennél több a bizalomhoz. És ki keltette ezt a bizalmat? A felelősen nyilatkozó, állami munkáért fizetést kapó emberek. Mondanom se kell, hogy ezek költségvetési szervek, a mi adóforintjainkból élnek, elvileg értünk vannak, ránk vigyáznak. Legalábbis ez lenne a feladatuk.

Ennyit a befektetők felelőtlenségéről és azokról, akik rólunk ítélkeznek, és megtakarításainkró, életünk alakulásáról döntenek.


Vendég

#5039 Re: Re: Re: Re:

2015-12-09 11:50

#5037: - Re: Re: Re:  

Itt nem számítanak az érvek, a kérdéseidre ilyen válaszokat fogsz kapni: mert 32ezer ember, meg a külügy, meg a blablabla... Pedig a dolog egyszerű: VÁLLALATI KÖTVÉNY. Ennyi.

A legfontosabb: valaki, bárki fizessen (de ez ne a károsult legyen)

Ennyire egyszerű a q. ügy.

 

 

 


Vendég

#5040 Re: Re: Re: Re: Re:

2015-12-09 12:29

#5039: - Re: Re: Re: Re:  

 Húzz már a Q*va anyádba!Vagy a  portfolioba!


Vendég

#5041 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-12-09 12:32

#5040: - Re: Re: Re: Re: Re:  

 Nagyon szép érvelés.


Vendég

#5042 Re: Re: Re: Re: Re:

2015-12-09 12:52

#5039: - Re: Re: Re: Re:  

 " pénznyelő"  megdolgoztál már a pénzedért, mostmár eltűnhetsz egy időre, mert unalmas vagy a provokációiddal, irigységeddel, és a Q-hoz semmi közöd, adj hálát ezért Istennek 


Vendég

#5043 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-12-09 15:36

#5040: - Re: Re: Re: Re: Re:  

 Elmondanád a véleményedet az emberi fajról is? Szeretnénk hallani egy kívülálló véleményét.


Vendég

#5044 Re: Re: Re: Re:

2015-12-09 15:51

#5037: - Re: Re: Re:  

Tiszteletre méltó, ahogy megpróbál némi világosságot gyújtani a sötétségben. De ne legyenek illúziói! Egy vonalnak hiába is próbálja elmagyarázni, hogy mi a gömb.


Vendég

#5045 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-12-09 15:56

#5041: - Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 Hagy ugasson a kutya, csak mög ne harapjon!


Vendég

#5046

2015-12-09 16:12

Na végre! Nem kell tovább ötletelni, rémképeket vízionálni, telehányni a fórumot. Itt a tv.tervezet:

Benyújtották az új Quaestor-törvényt!

Az igazságügyi miniszter szerdán benyújtotta a parlamentnek az új Quaestor-törvény tervezetét, amely már tartalmazza az alkotmányellenesnek nyilvánított pontok módosítását.

 


Vendég

#5048 Re: Re:

2015-12-09 16:56

#5047: - Re:  

 Nagyon kedvezőtlen ez számunkra!


Vendég

#5049 Re: Re: Re:

2015-12-09 17:24

#5048: - Re: Re:  

 Irigylem a gyorsaságodat, én még a felét sem tudtam elolvasni. Konkrétan mit kifogásolsz?


Vendég

#5050 Re: Re: Re:

2015-12-09 17:26

#5048: - Re: Re:  

 Kedvezőtlen? Lesz akinek még vissza is kell fizetni.