Quaestor károsultak megmentéséért


Vendég

#5001 Re: Re: Re: Re:

2015-12-08 18:12

#4997: - Re: Re: Re:  

 Azt, ill. annyit kell visszaadni, ami TÖRVÉNYESEN JÁR! Ezt a BEVA részben már teljesítette a fiktívek után, részben pedig majd ezután fogja teljesíteni a valós kötvények után is. Minden ezt meghaladó követelés alaptalan,és legfőképp jogtalan. És ha mégis megszavazzák a 6 millió felettiek kárrendezését is lehetővé tevő új törvényt, akkor annak minden fillére olyan nemzeti ajándék, amilyenben más ehhez hasonló lopás, sikkasztás egyéb bűncselekmény miatt károsultak soha, semmikor sem részesültek. Ezt nem ártana az összes hőbörgőnek elfogadnia!


Vendég

#5002 Re: Re:

2015-12-08 18:45

#4981: - Re:  

 Én mások helyett fizettem a svájci frank lakáshitelt, míg én nem vettem semennyi hitelt. KIn kább nem vettem lakást. Megkérdeztek, hogy szivesen fizetem vissza mások hitelét?


Vendég

#5003 Re: Re: Re:

2015-12-08 18:59

#4993: - Re: Re:  

 csak amit  tarsoly és ki tudja ki tsai elvettek


Vendég

#5004 Re: Re: Re: Re: Re:

2015-12-08 19:07

#5001: - Re: Re: Re: Re:  

 Jobban elfogadnák, ha nem lenne annyi közös mosolygós  fotó!!


Vendég

#5005

2015-12-08 20:04

Felháborító a törvénytervezet! Tüntetni és pereskedni kell, nem hagyhatjuk, hogy kisemmizenek bennünket.


Vendég

#5006 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-12-08 20:06

#5004: - Re: Re: Re: Re: Re:  

 Akkor gyönyörködjenek bennük, ha ez jót tesz a lelki békéjüknek!


Vendég

#5007

2015-12-08 20:12

2008 óta befektetett pénz utàn hozamot nem vettük ki a kamatadó közel 1000000 körül van. Ezt visszafizetik?


Vendég

#5008

2015-12-08 20:12

Nemcsak 10% lesz a bukó, hanem az összes kamat (2008-tól) + 10%. Ez azt jelenti, hogy a várt pénzünk 50-60-70%-a elúszik. Sőt a 6 millió alatti aki mondjuk 2010-től már ügyfél volt semmit sem kap.


Vendég

#5009 Re: Re: Re: Re: Re:

2015-12-08 20:20

#5001: - Re: Re: Re: Re:  

 Kedves hozzászóló! Sajnálom, de nincsen igaza, már ami az AJÁNDÉK szót illeti. Ugyanis a jogos követelést azt ne nevezze ajándéknak. Főleg, hogy a Quaestorba befizetett pénzem alkalmazottként kerestem, napi 10-12 óra munkával! Továbbá befizetés előtt már adóztam, tehát nem feketéző vagyok. Ja és mielőtt megkérdezi, hogy lehet 10-15 év alatt milliókat összegyűjteni, elmondom Önnek: A megoldás nagyon egyszerű: Dolgozz éveken át keményen, de ne költs sokat se ruhára se étkezésre se üdülésre stb. Tehát magyarra fordítom: a tőlem ellopott pénzt kérem vissza, és nem ajándékot kérek.


Vendég

#5010

2015-12-08 20:37

Törvénytervezetről akkor lehet beszélni, ha az benyújtják  az Országgyűlésnek, törvényről meg ha elfogadták, addig csak  a tervezet tervezetének  a tervezete van, az meg nem ér semmit. 


Vendég

#5011 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-12-08 20:44

#5009: - Re: Re: Re: Re: Re:  

 Végre valaki kimondta! Itt egyesek olyanakat és úgy írnak, mintha nem is a Q. befektetői lennének. Vagy valamiféle könnyen szerzett pénzt tettek be ide? Aki keményen megdolgozott, leadózott jövedelmében vett kötvényt, és még a kamatadót is befizette, az igenis jogosan mondhatja: "a tőlem ellopott pénzt kérem vissza, és nem ajándékot kérek". 


Vendég

#5012 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-12-08 20:55

#5011: - Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 „A Quaestor-ügy címeres gazemberség volt. Speciális csalásról beszélünk, nem befektetési kockázat történt. Unikális és mindenképpen rendkívül komoly csalás. A 32 ezer ember bizony alaposan át lett verve” – mondta a Quaestor-botrány kirobbanása után Rogán Antal, a Fidesz-frakcióvezetője április 9-én az állami televízióban.

Mi az, erről már mindenki elfedkezett!!!!!!!!!


Vendég

#5013 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-12-08 21:02

#5012: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

És ezzel mi van?

"Ibolya Tibor főügyész a Klubrádió szerda délutáni műsorában azt mondta, főleg folyószámlák, értékpapírok, cégrészesedések, ingatlanok és ingóságok formájában eddig 160 milliárd forintnyi vagyont sikerült lefoglalni a Quaestor-ügyben – írja az MTI...."  

Index, 2015. 04. 1


Vendég

#5014 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-12-08 21:16

#5013: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 És ez?

"A legfőbb ügyész írásbeli válasza szerint eljárás indul a Quaestor-botrány egyik terheltje ellen, mert az eddigi vizsgálatok szerint többször nagyobb összeget tulajdonított el a cégcsoporthoz befolyt vagyonból. Az ellopott pénz vélhetően még nincs meg, ugyanis az ügyészség felvette más államok hatóságaival is a kapcsolatot a vélhetően kimenekített vagyon felkutatására, illetve annak visszaszerzése érdekében.

Polt Péter szerint a nyomozás megkezdését követő fél évvel még nem lehet pontos megállapításokat tenni, hogy mire használták fel a befektetőktől befolyt összeget..."

HVG, 2015. dec. 2. 


Vendég

#5015 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-12-08 21:23

#5014: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 ezek ismeretében is "ajándékról" beszéltek?????


Vendég

#5016 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-12-08 21:49

#5015: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

Kedves Sorstársaim,

mielőtt elaludnátok, olvassátok el ismét Rogán A. szavait:

 „A Quaestor-ügy címeres gazemberség volt. Speciális csalásról beszélünk, nem befektetési kockázat történt. Unikális és mindenképpen rendkívül komoly csalás."

Aláhúztam: "nem befektetési kockázat történt"

Reménykedjünk abban, hogy Rogán Antal ma miniszterként is így gondolja, és a kormány ennek szellemében fog eljárni!


Vendég

#5017 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-12-08 23:46

#5012: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 Sajnos az is , aki mondta


Vendég

#5018

2015-12-09 06:08

Akkor most nem tudom ki nyalja a bankok seggét? Patai előbb nyilatkozik mint a kormány? Arról volt szó egyeztetnek a károsultak képviselőivel is. Vagy rosszul emlékszem? Kóstolgatnak bennünket a magyar birka ( Kézműves Hungarikum ) meg örül az alamizsnának, még marakodnak is rajta! Mindenki számol mint a Gép, de jól csak külker és a csókosok jártak. Ők már kimentették a lóvét idejében. Az MNB meg kiszáll a felelősségből. Jut eszembe legalább az önrészbe igazán beszállhatna.


Vendég

#5019 Re:

2015-12-09 06:15

#5018: -  

 Jól látod!


Vendég

#5020

2015-12-09 06:19

A Quaestor kötvényeseknek a kártérítés alapja a nevükön lévő akárhány db kötvény, amit beadtunk és adásvétellel igazoltunk, és amit a QKKA elismert kárigénynek.

Ez a 2008-ig visszamenőleges kamat visszavonás kötvények esetében értelmezhetetlen. Az induló befizetésből, a tőkéből levont  10%  meg pofátlanság.

Nem egy számlán elhelyezett, sok évre lekötött betétről van szó, ahol évente kamatot írtak jóvá és tőkésítettek. Mondjuk ha egy 3-5-7 éves lekötésről lenne szó, aminek a végén 2015-ben kaptam volna meg tőkét és a kamatos kamatot, akkor érthető, hogy ha ezalatt a lekötési idő alatt csődbe megy a cég, csak az induló összeget kapom vissza és a kamatokat nem, mert ez káron szerzés.

A kötvényeket egy éves lekötésűnek lehet tekinteni. Fordulónapra kifizették a kamatot, amit mindenki felvett és szabadon döntött a felhasználásáról. Én úgy döntöttem, hogy újra kötvényt veszek. De ez nem a kamat tőkésítése, hanem egy újonnan vásárolt önálló kötvény.

A Facebook csoportban nagyon jól fogalmazott valaki:

"A káron haszon nem azt jelenti ,hogy sok évre visszamenőleg megfosszon bennünket a már évekkel ezelőtt tőkésített hozamainktól, hanem azt, hogy az utolsó kamatperiódusban nem lehet hasznot realizálni egy csődeljárás következtében való kártalanításban!"

A csőd miatt 2015-re nem is lett jóváírva semmilyen hozam. A nevemen lévő kötvények Ft értéke a 2014. áprilisi állapot.

Nem tetszik, de az még elfogadható lenne, hogy mondjuk a befektetői felelősségre hivatkozva vonjanak le valamennyit, akár 10%-ot.

 


Vendég

#5021 Re:

2015-12-09 07:33

#5020: -  

"Ez a 2008-ig visszamenőleges kamat visszavonás kötvények esetében értelmezhetetlen."

De nem csak "értelmezhetetlen", de komoly jogi aggályokat vet fel. Ahogy itt már mások is leírták, az állam kamatadó jövedelemre tett szert a kötvény kamatok után, amihez mi adtuk a tőkét. Ha tőlünk elveszik a kamatokat, akkor az állam jogtalan haszonra tett szert a befektetők tőkéje révén. Nem kell ahhoz jogásznak lenni, hogy valaki ennek a jogtalanságát és erkölcstelenségét belássa. Ha ezt így elfogadják, akkor azt csak azért teszik, hogy az új törvény támadható legyen jogilag, és akkor meg is fogják támadni.... és minden kezdődik elölről.  

Manó

#5022 Re:

2015-12-09 07:40

#5020: -  

Teljes mértékben egyetértek. Nálam is évenkénti adás-vétel történt, tehát nem egy több éves futaimdejű befektetési formáról volt szó aminek hozamát évenként tőkésítették. Amúgy minden adás-vétel után az adót befizettem/tük így egy lezárt tranzakciórol volt szó minden egyes alkalommal.

Az is elég furcsa, hogy 7 évet visszamennének mikor az pénzügyi rendszerben 5 év a határ.

És meséljenek, még arról is ha számukra a utolsó 7 év az aggályos akkor mi a fenét is csináltak 7 év alatt az illetékes szervek akiknek feladata a pénzügyi rendszer felügyelete !!

Manó

#5023 Re: Re:

2015-12-09 07:46

#5021: - Re:  

".......hogy az új törvény támadható legyen jogilag,......"

 Lehet a Buda-Cash-t is azért hagynák ki, hogy legyen megint valaki aki újra megtámadja az újabb törvényt.


Vendég

#5024

2015-12-09 08:09

Affelől ne is legyen kétségünk, hogy BC-sek mit lépnek. Érdemes olvasni a portfolio-s fórumukat:

"...ab a mi bc indítványunkat elfogadva döntött....ez nagyon jó....ugyanis kimondja ők nem látnak különbséget károsult és károsult között, bárhogy próbálja meg fityisz csűrni-csavarni a dolgot.....újra be fogjuk adni..."

Egyrészt érthető, másrészt meg kapják be!


Vendég

#5025 Re: Re:

2015-12-09 08:10

#5022: Manó - Re:  

Tragédia és gyalázat az egész. A befektetői felelősségről beszélnek azok, akik éveken keresztül nem vették észre a fiktív kötvény kobocsátást, most meg már az is feltételezhető, hogy a NAV se vette észre, hogy a legális kamatadó sokszorosa érkezik a Quaestorból. Tényleg úgy gondolják, hogy joguk van kioktatni a kisbektetőket, miközben igen jól fizetett hivatásosként ilyen kapitális hibákat követtek el?!

Itt valaki korábban azt írta, hogy van egy olyan kötvénytájékoztatója, amely szerint egyes Q kötvények kockázata kisebb, mint egyes állampapíroké. Ezt én is megtaláltam a papírjaim küzött. Tényleg ez van leírva. Uram isten a felügyelet ezt se látta. De mi viseljük a felelősséget, kamatelvonás, meg 10% önrész. És ők ebből vajon mennyit viselnek? Megmondom. Lesznek milliós karácsonyi pénzek meg év végi bonuszok! Nekünk meg maradnak az álmatlan éjszakák és az elhúzodó biznytalanság.