Quaestor károsultak megmentéséért


Vendég

#4976 Re: Re:

2015-12-08 12:29

#4975: - Re:  

 egyetertek mindket hozzaszoloval. Itt egy gesztust gyakorolnak felenk aminek orulni kene, nem haborogni. Lehetne rosszabb is a hozzáállasa a kormanynak. De segit, es ezt ertekeljuk vegre. 


Vendég

#4977 Re: Re: Re:

2015-12-08 12:43

#4976: - Re: Re:  

 Ez egy tanulságos story lesz így a végén. Nem maga a kormány hozzáállása, az csak adalék, én magam attól már 5 éve nem várok semmi - számomra vagy a családom számára - pozitívumot. De mint mo-i befektetés. Ez két dologra hívja fel a FIGYELMEM:

1, amit keresel vagy valami módon birtokolsz azt AZONNAL költsd el, takarékoskodni, befektetni NE akarj Mo-on...

2, ha megkapod a pénzed, AZONNAL mentsd külföldre. Én magam már megtettem, a most lejáró állampapírjaim, az eddigi kifizetéseket, valamint mindennemű vagyonom elvittem már innen. Azóta csak a dolláron kerestem 5%-ot pár hónap alatt... :)

Aki meg továbbra is Mo-on képzeli el a befektetéseit annak sok szerencsét, és "jó hozamokat" kívánok. Ha összeszámolom, mire kifizetnek lesz kb 2016 közepe-vége, akkor pontosan 5 azaz ÖT éve fog a pénzem más zsebében lenni. A TŐKÉM 90%-át visszakapom, azaz 5 év kamatmentes használat után -10%-kal "leszek gazdagabb". (ráadásul az infláció 5 év alatt legalább 20%-os volt) Ma én jártam rosszul a Quaestorral, holnap más fog pórul járni más pénzügyi intézménnyel, mert LESZ következő, hisz semmi sem történik soha... mindig érdemes lesz milliárdokért CSALNI, LOPNI, ha a büntetések NULLA közeli, valamint az ügyek évekig/évtizedekig húzodnak. Ennél jobb, ha valutára váltja a pénzét az ember, s egy trezorban őrzi, igaz a hozam nulla (bár az MNB Ft inflálása sokat tud hozni...s bízhat az ember Matolcsyban, hogy nem fogja hagyni a Ft-ot erősödni) de legalább a sajátja, s nem mások járnak jól a pénzével.


Vendég

#4978 Re: Re:

2015-12-08 12:51

#4975: - Re:  

Szerintem se olyan rossz a helyzet. A Q kötvénnyel rendelkezőknek legalábbis. Ha minden kötvényünk (fiktív+valós) után 10% mínusszal visszkapjuk a pénzünket, én azt hiszem örülhetünk.

Nekem és a testvéremnek 12,5 milliónk ragadt benn, az elmúlt 15 év saját megtakarításai meg a szülői örökség. Ha onnan nézem, hogy elúszhatott volna az egész, most meg kb. másfél millió bukóval, de visszakapjuk a pénzünket, én igenis örülök.

Persze ott vannak a nem kötvényesek, TBSZ, NYESZ számlák, készpénz.


Vendég

#4979 Re: Re: Re:

2015-12-08 12:54

#4978: - Re: Re:  

 Igen, aki 1 éve fialtatott a Q-nál ANNAK 10% a bukó. De aki 10 éve ? A helyzet igenis ROSSZ - DE lehetne MÉG ROSSZABB is. 


Vendég

#4980

2015-12-08 13:09

A pereskedes a Q vagyonert tovabbra is adott, aki 30M felett ragadt benn az nem is tehet mast. Nem olyan rossz ez, mint amilyen lehetne. 


Vendég

#4981 Re:

2015-12-08 13:14

#4971: -  

 Térjetek már észhez! Ez a hajó már rég elment! A végletekig lejárattátok, nevetségessé tettétek magatokat az irreális követelésekkel, és a folyamatos, nyílt politikai uszítással!
Ez a kisebb baj! A nagyobb, hogy a károsultak rajtatok kívüli józanabb, túlnyomó többségét is sújtják az idétlen performanszaitok. A kormányzatnak nem attól a néhány tucat pojácától fáj a feje, akik hetente bégetnek valamelyik közhivatal előtt, hanem attól a társadalmi többségtől, amely a jelenlegi törvényalkotási törekvéseket is úgy értelmezi, hogy a kormány a „grátisz törvény” melletti elkötelezettségével egy törpe kisebbség javára megrövidíti őket.


Vendég

#4982 Re:

2015-12-08 13:15

#4980: -  

 A "vagyon"-ért szóval ugye csak VICCELSZ ? Továbbra is állítom, ez JÓ azoknak akik 6 millió ALATTIAK - hisz ezek szerint őket semmiféle 10% "büntetés" nem érinti - valamint AZOKNAK akik maximum 1-2 éve ügyfelek. (hisz ők igaz elbukják a hozamokat, amikből az utolsó év úgysem fizetődött volna ki, hisz a többségnek a márciusban vagy utánna lejáró papírjai voltak, valamint a nulla közeli banki kamatok melett valóban virtuális haszontól esnek el az elmúlt 1-2 év hozamának elvételével... azok azonban akik sok éve a Q-nál fialtatták a pénzük, s a banki 7% helyett zsebretettek mondjuk 9%-ot azoktól most MINDEN hozamot elvesznek, ráadásul ha 6 millió fölött volt még a tőkéjéhez sem jut hozzá) Igazságos ? Ugyan már...


Vendég

#4983

2015-12-08 13:21

Ennyi van, ezzel kell beerni. 


Vendég

#4984 Re:

2015-12-08 13:38

#4956: -  

 Első válasz: nem tudjuk, mert nincs új tv., és minden további csak spekuláció, rosszabb esetben felesleges rémhírterjesztés.
Ezen túl az én olvasatomban teljesen mindegy, hogy valakinek csak az eredeti befizetéséből vett kötvényeiről van-e szó, avagy a hozamok újra befektetése által bővített kötvényállományáról, a lényeg, hogy a csőd idején meglévő kötvényállománya után (ami után kártalanítást igényelt) 2008 jan 1. után mennyi hozamot vett fel. Ezzel az összeggel fogják csökkenteni a követeléseit, ahogy az ún. „káron szerzés tilalmáról” szóló jogszabály előírja


Vendég

#4985

2015-12-08 14:02

Meltanyossagi kartalanitasrol beszelunk, ami alapbol nem jarna. Ami jar az a beva. Ami ennel tobb, az mar plusz. Ami jar, az az, hogy perelhetunk, birosagra mehetunk a meg kovetelt penzunkert, illetve a felszamolasi vagyon.

igen, akarki a felelos, ez az ami jar. A tobbire meg vannak azok a lepesek, amit mas is megtesz, akit buncselekmeny er. A karokozotol behatja peres uton illetve felszamolasbol.

Elore megkapjuk a kovetelesunk nagy reszet, az eddigi 0-hoz a kepest. A tobbi a felszamolasbol, illetve per, birosag, stb.

A meltanyossagi kartalanitast nehezen tudom kifogasolni, mert alapbol orulhetunk, hogy nem az egesz penzunk utan kell futni, hanem majd csak 10-40%-ert, de egy fokkal kedvezobb az lett volna, ha a kartalanitas mertekenel nem a teljes kamatot veszik el, hanem csak mondjuk a kamat csokkentve a jegybanki alapkamat mertekkel reszt. 

Legalabb ez is valami.


Vendég

#4986 Re: Re:

2015-12-08 14:04

#4982: - Re:  

 Ez szerintem sem igazságos;nekünk például úszik hét évi kamat. Jobb lett volna itthon tartani és akkor most nem lenne ez.


Vendég

#4987 Re: Re:

2015-12-08 14:10

#4984: - Re:  

 Igy van. Megnezik mennyi most a kovetelesed, levonjak belole a kamatot amit 2008 ota kaptal (akkor is ha kivetted, akkor is ha ujrabefektetted). A maradek 90%-at kapod meg. 

A betett tokenek a 90%-at szerintem mindenki megkapja a kartalanitasban. Amiert majd lehet varni a felszamolast, esetleg per es birosag az a 2008 ota megszerzett kamatok es a 10% toke. 

a semminel sokkal jobb.


Vendég

#4988 Re:

2015-12-08 14:11

#4985: -  

 Tökéletesen jó összefoglalója a jelenlegi helyzetnek, magam is mint károsult, minden szavával egyet értek. A kamat/hozam elvételével kapcsolatban csak annyit jegyzek meg, hogy ezt jogszabály írja elő, s remélem, hogy a törvényalkotó annak keretein belül írja le a részleteit.


Vendég

#4989

2015-12-08 14:13

Bankszövetség: nem is ez van az új Quaestor-törvényben

Az új Quaestor-törvényről folyamatosan konzultáltak a kormánnyal, és konszenzusra jutottak, de részleteinek a bemutatása a kormány feladata. A "kollégák" valószínűleg egy elhasználódott változatot publikáltak - utalt Patai a hvg.hu mai cikkére.

 

portfolio.hu


Vendég

#4990 Re: Re: Re:

2015-12-08 14:13

#4986: - Re: Re:  

 Nem uszik a kamat, csak nem jon ajandekba, magatol, mindenfele jogalap nelkul (ahogy most kapunk kartalanitast), hanem utana kell mennunk (ugy, mint aki utana megy annak, akinek autojat lopjak, betornek hozza, stb.). 


Vendég

#4991 Re:

2015-12-08 14:14

#4970: -  

 Menjetek csak, csináljatok majmot magatokból, a TV híradókban nagyon jól lehet mulatni rajtatok.


Vendég

#4992 Re:

2015-12-08 14:29

#4989: -  

 Nem lesz még annyi sem, mint amit kiszivárogtattak, mert kurvára sajnálnak bármennyít is visszaadni, ne legyen illuziótok, lesz ez még egy pár változatban, mire megtalálják azt a variációt, amelyikkel a legkevesebbet adhatják vissza  


Vendég

#4993 Re: Re:

2015-12-08 14:35

#4992: - Re:  

 "kurvára sajnálnak bármennyít is visszaadni"

Fogd már fel az egybites agyaddal, hogy nem visszaadni, hanem odaadni kell.


Vendég

#4994 Re:

2015-12-08 14:45

#4989: -  

 Ez fontos jelzés, de a portfolió cikke (Patai Mihály) nem mondja meg, hogy valójában mi is van a Q-tv. tervezetben. Ez is jó példája annak, hogy ne üljünk fel a sajtó értesülésekre, várjuk ki a végét!


Vendég

#4995 Re: Re: Re:

2015-12-08 14:56

#4987: - Re: Re:  

Szerintem a májusbn beadott és a QKKA által elismert követelésünk 90%-a jár.

pl. Ha én beraktam pl 2010-ben 1 milliót, 2011-re hozott kb 100.000 Ft-ot. Ezt most visszaveszik. De ha én újra kötvényt vettem 100.000.- Ft-ért, az már egy külön történet, ez már innentől tőke, aminek jár a 90%-a. 2012-re kamatozik két tételem: az 1 millió és a 100.000 ezek hozamai megint nem járnak, de én itt megint vettem kötvényt...

... 2014-ben van a nevemen kb 1.400.000.- Ft étékű Q kötvény. Ezeknek lett volna hozama 2015-re, de a Q bedőlése miatt már elveszett. 1,4 millió van Q kötvényben, ez a követelésem, ennek a 90%-át kell megkapjam.

Ezt adtuk be a QKKA-ba májusban, amit visszaigazoltak és elismertek követelésként.

Én azt gondolom, hogyha 10% minusszal ki tudunk szállni ebből a szemét ügyből, rohadtul örülhetünk.

És örülni is fogok.


Vendég

#4996

2015-12-08 15:36

Ez szerintem sem rossz. 


Vendég

#4997 Re: Re: Re:

2015-12-08 16:24

#4993: - Re: Re:  

 Érdekes én azt hittem ellopták! Na azt kellene visszaadni.


Vendég

#4998 Re: Re: Re: Re:

2015-12-08 16:26

#4995: - Re: Re: Re:  

 Te meg még mindig reménykedesz?  Hát akkor Térdre (kézcsókhoz) Imához!


Vendég

#4999 Re: Re: Re:

2015-12-08 17:01

#4987: - Re: Re:  

 Milyen felszámolási vagyonból szeretne Ön részesedni?

Arról le kell mondanunk - csak úgy, mint az előző törvény esetében - és az a bankoké lesz, akik előlegeznek. Ezt csak azért írom, hogy ne terjesszen fals információkat.

Nekünk a felszámolási eljárásban már semmi keresnivalónk nincs.

Hozzáteszem, hála Istennek, mert a sor végén lettünk volna, egy fillért sem kaptunk volna akkor.

Fájdalmas a 10 % bukó, és a kamatok elvesztése (ez necces, hogy hogy fogják számolni), de jobb, mint a semmi. Úgyhogy jó lenne a tüntetéseket, petíciókat, követelőzéseket befejezni!!!!

Ja és a kamatadóval mi lesz, érdekes kérdés....remélem a kamatadóval csökkentett kamatokat vonják majd le...a kamatadót meg befizeti az állam ebbe a kártalanítási alapba, ha azt megkapta. Ha nem kapta meg, akkor plusz érdekes kérdés, hogy ez sem tűnt fel senkinek évekig? Nem szólt a NAV? Ha a kamatadót viszont megkapta az állam, akkor azzal az állam is jogalap nélkül gazdagodott, hiszen nem jár kamat, akkor kamatadó sem jár. Nem adózhat az, ami nincs!!!! Ezt azért érdemes lenne megírni az illetékeseknek, hogy mi lesz a befizetett kamatadóval?


Vendég

#5000 Re: Re: Re: Re:

2015-12-08 17:02

#4995: - Re: Re: Re:  

Sajnos szerintem az újratőkésített kamatokat is levonják, de ne legyen igazam!!! Különben nem akarnának 2008-ig visszamenni!!!!