Quaestor károsultak megmentéséért


Vendég

#4926 Re:

2015-12-04 09:20

#4920: -  

 

„még minimális szinten sincs tisztában ….
Ön a legtöbbet tévesen, sőt egyenesen megtévesztő tartalommal nyilatkozó politikus.
felkínáljuk annak a lehetőségét, hogy ismeretei hiányosságáról,.. kaphasson a károsultak képviselőitől autentikus információkat.
amennyiben van … bátorsága szembesülni „

Ezekből a megfogalmazásokból az látható, hogy a levél írói továbbra sem a törvényhozási folyamatnak a károsultak érdekében történő érdemi befolyásolását, a döntéshozók magunk mellé állítását, a konstruktív együttműködést tekintik céljuknak. Ilyen fennhéjázóan kioktató, kifejezetten sértő, megalázónak szánt levél –jó esetben - el sem jut a címzetthez, már az előszobában a szemétbe dobják. Rosszabbik esetben a bumeráng hatás érvényesül, a címzett úgy reagál, hogy abban nekünk nem lesz köszönet!


Vendég

#4927 Re: Re:

2015-12-04 09:26

#4925: Jogász - Re:  

 Ne köpj bele a kútba. Iszol még belőle!


Vendég

#4928 Re: Re:

2015-12-04 09:40

#4926: - Re:  

 a szerzők talán olvassák ezt a peticiós fórumot és majd reagálnak ezekre a véleményekre


Vendég

#4929 Re: Re: Re:

2015-12-04 09:59

#4928: - Re: Re:  

 Tőlük annyira telik, hogy elkezdenek anyázni, fidesznyikezni, bértollnokozni stb.


Vendég

#4930 Re: Re: Re: Re:

2015-12-04 10:44

#4929: - Re: Re: Re:  

 Miért is kell neked provokálni? Egy ellenvéleményt kulturáltan is meg lehet(ne) fogalmazni. Már ha egy hajóban evezünk és valóban te is a károsultak összefogását szeretnéd valamint a közös fellépést az azonos cél érdekében. Nos ha a pálya széléről…..már más a helyzet. 


Vendég

#4931 Re: Re: Re: Re: Re:

2015-12-04 10:55

#4930: - Re: Re: Re: Re:  

 Az ellenvéleményem a 4926-ban van. Mégis, mi a bajod vele, mitől nem eléggé kulturált a megfogalmazása?

Mivel provokálok? azzal, hogy más a véleményem, mint a levélíróké, és mindannyiunk érdekében a józanságra figyelmeztetek?

Végre vegyétek már tudomásul, hogy ez a fórum nem az FB csoport hitbizománya!

Kiváncsian várom a válaszodat!


Vendég

#4932

2015-12-04 11:15

Ez a levél egy hatalmas öngól. Nem feltétlen a tartalma, célja, hanem a stílusa, megfogalmazása miatt. Nem értem hogy gondolhatta bárki is azt, hogy egy ilyen stílusú levél (igazságtartalmának mértékétől függetlenül) előrébb viszi a dolgokat.


Vendég

#4933

2015-12-04 14:48

aki azt nyilatkozza, hogy mi már felvettük a kamatokat, azzal hogy visszaforgattuk ezáltal tőkésedett, mi károsultak átmenetileg TBSZ. esetében lemondtunk jobb életkörülményeinkről, a jövőbeni polgárosodó társadalom érdekében, néhány év nélkölözésnek kitéve magunkat családunkat, hogy a nyilatkozó addig is kocsival járhasson, mindeközben nekünk ez nemjut, befektetéseinkkel addig biztosítsuk agyőri stadion teljes befejezését, és más elkezdett projektek befejezését, amely befektetéseinkkel  az ország érdekét is szolgáltuk, azaz közérdeket.

akkor ki is a káron szedő?!!!!!   

 


Vendég

#4934

2015-12-04 15:01

engem kitiltottak a teljes kártalanítást Baumag és Dunaprofit oldaláról, mit tudsz erről, persze felvázoltam milyen bűncselekmény történt, amiről valakik hallani sem szeretnének. ebben az ügyben nagyon durva dolgok történtek.

ugygondolom mindenkinek jogában áll tudni mivel áll szemben, és azzal a ténnyel, hogy minden befektetés visszajár, nem csak a környező országokban, hanem magyarországon is.


Vendég

#4935 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-12-04 17:47

#4931: - Re: Re: Re: Re: Re:  

 Ha már megszólítottál…
Az én válaszom pedig a 4929 –re vonatkozott. Így ha csak nem önmagadra reagáltál nem értem a felháborodást. Egyéb iránt a levélben megfogalmazott kritikát valóban lehetett volna irodalmibb stílusban is jelezni. Ami pedig a hitbizományt illeti: Ez a csoport azoknak a károsultaknak az önszerveződése, akik az azonos érdekek mentén kulturált hangnemű és hasznos információcserével igyekeznek segíteni egymást. Természetesen mindenki másnak is van joga ide beírni, ám aki nem érintett, netán a viták szításának céljával jött közénk ne is vegye rossz néven ha olyan is „fogadj’ Isten”


Vendég

#4936

2015-12-04 17:52

Nyugalommal varjunk a kormany javaslatara, merthogy lesz, abban tuti vagyok. 


Vendég

#4937 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-12-04 18:12

#4931: - Re: Re: Re: Re: Re:  

 Na és a címzett stílusa  nem zavar ? Az , ahogy már sokadjára megnyílvánult a közös /?/ ügyünkben ?Széles mosollyal , hatalmas cinizmussal szokott a károsultak mellé állni , és valótlanságokat állítani a köztelevizióban , segítve ezzel , hogy szimpatikusabb legyen a követelésünk a kivülállók számára !


Vendég

#4938 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-12-04 18:24

#4937: - Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 A címzett olyan amilyen, sokaknak nem tetszik társai közül sem, tehát abból ne induljunk ki, hogy milyen ember. (elég baj az, hogy ma a hozzá hasonlók a politika legkisebb lépcsőfokára is fel tudnak állni, az meg még nagyobb, hogy ilyen poziciókban csak ilyen emberek jutnak nálunk Mo-on, mint a címzett, vagy Szijjártó, Matolcsy, Rogán és a többiek... a főnökről nem is szólva... talán Vargában még néha néha lehet értelmest, normális elképzelést látni - persz a másik oldallal sem vagyunk ki a vízből, tehát nem csak "ezeknél" van probléma)

Az a baj, most mégis az ő kezükben a sorsunk. Nem mondtam, hogy nyaljuk ki a seggüket, de haragítani, piszkálódni nem kell(ene). Lázár egy ember a csoportban, nem valószinű, hogy éppen az ő véleménye lesz a mérvadó, éppen ezért felesleges neki kiselőadást tartani mi is ez az egész, nem érdekli, s nem is fogja soha igazán, tehát vele kár is foglalkozni. Viszont ha felmérgesíti BÁRKI - legyek az én, a Facebook csoport, vagy te - akkor nagyon de nagyon könnyen úgy eshetünk pofára, hogy onnan már a jó isten sem fog nekünk adni semmit sem. Ezért mondom, VÁRJUNK csendben egyelőre, aztán ha majd látszik mi a helyzet, s az NEM jó nekünk, akkor lehet kiabálni, levelezni, "magyarázgatni", vitára hivni. (ezeknek magyarázni amúgy felesleges az ügyet, azt hiszed ebben nem volt benne többségük NYAKIG ??? Max azon mehet most a téma náluk, hogy KIVEL és HOGYAN fizettessék ki a disznóságot...)


Vendég

#4939 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-12-04 18:51

#4937: - Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 Szerintem nekünk nem a címzettre, hanem saját ügyünkre kellene koncentrálni! A profi politikusról különben is lepereg a személyeskedő kritika. Lassan-lassan már mi is „profi” károsultakká válunk, ezért a módszereinknek is ennek megfelelőnek kell lennie. A síp dob és nádi hegedű ideje lejárt. Volt amikor figyelem felkeltése miatt szükséges volt, de most a stratégián is változtatni kell a cél érdekében. Nehezen de kimondom: türelem, kitartás (még tíz nap)


Vendég

#4940 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-12-04 19:17

#4939: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 Tehát 10 nap . Jó , legyen így . December 14.-én visszajövök !


Vendég

#4941 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-12-04 22:16

#4935: - Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 

Hogyan?? Éppen ti lennétek azok,akik „ kulturált hangnemű és hasznos információcserével igyekeznek segíteni egymást.”?? Ilyen szókinccsel és hangszerelésben?

„- Szerintem az AB elsőpri a tôrvényt hissz televan faxopo fideszesel
- a kurva anyját a fasszopó poltnak meg a ribanc lányának!
- az alkotmány bíróság is orbán seggnyalója
- Primitív,irigy,geci hozzászólók menjetek a kurva anyátokba!
- a dunába kell lőni (Orbánt)"

És ezek a fehérjehalmazok vinnyognak állami apanázsért?


Vendég

#4942

2015-12-05 08:47

2015.12.05. -én Kecskeméten az Erdei Ferenc Művelődési Ház előtt 14 órakor tüntetés lesz a károsultak részéről.

Vendég

#4943 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-12-05 09:40

#4941: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 Pozitiv, értelmes, jószándékú hozzászólást Ön itt még nem olvasott? Pedig azokból van a több! A többség itt normális hangot használ, és bizonyára nem ért egyet a durva hangvétellel, de Ön itt most ugyanúgy beszél, mint azok, akiket elítél!


Vendég

#4944 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-12-05 12:08

#4943: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

Természetesen olvastam normális, trágárságtól, gyűlölködő uszítástól, alpári megnyilvánulásoktól mentes kommenteket is. De általában azt nem szoktuk számon kérni, vagy szóvá tenni, ha valami jól, normálisan működik. Márpedig a kritizált stílus és tartalom korántsem tekinthető ritka kivételnek, hanem igenis jellemzi ezeket a fórumokat.
A szabályzat alapján a példaként idézett hozzászólásokat törölni kellene, a szerzőit pedig ismétlődő elkövetés esetén ki kellene tiltani, de ilyenre nemigen van példa. Ennél nagyobb baj az, hogy a „normálisak” részéről én még nem, vagy csak elvétve olvastam ezeket elítélő, a szerzőiket mérsékletre intő reakciókat, jobb esetben csak a cinkos közönyt tapasztaltam.
Ami pedig az Ön személyeskedő vádját illeti, miszerint ugyanúgy beszélek, mint akiket elítélek, az visszautasítom! Jómagam sohasem alacsonyodtam le erre a színvonalra, még akkor sem, ha a legocsmányabb kifejezésekkel tarkított személyeskedés is ért.


Vendég

#4945 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-12-05 14:07

#4944: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 Hát, azért azok, akiknek ezt a mondatot szánta, nevezetesen "És ezek a fehérjehalmazok vinnyognak állami apanázsért?", nem biztos, hogy így gondolják.

Mindamellett távol állt tőlem, hogy Önt megbántsam, sőt azt is ki tudom mondani, hogy sajnálom, ha a beírásomat sértőnek találta. Egyáltalán nem ez volt a célom! Éppen azért írtam, hogy ez a stílus ne folytatódjon, mert nyilván nem vezet sehová.

Azzal meg teljesen egyetértek, hogy az ilyen hozzászólásokat ki kéne tiltani. Na ehhez kéne egy kis kurázsi, ami mintha alig nem lenne meg bennünk, helyette ott van inkább a "cinkos közöny", nagyon is igaza van. De azért megkérdezném, Ön tett már ilyet? Bevallom, hogy én még nem. De ezentúl meg fogom tenni, s bízom, hogy Ön is megteszi, ha tényleg fontosnak tartja a Fórum színvonalát. Szerintem inkább ezt próbáljuk meg, mindannyiunk érdekében. Öszintén számítok Önre!


Vendég

#4946 Re:

2015-12-06 06:08

#4908: -  

Én is írtam még tavasszal a felszámolónak a NYESZ és TBSZ számlákkal kapcsolatban. Nekem a mai napig nem válaszoltak. Még szerencse, hogy van ez a fórum, így legalább valami információhoz juthatunk.


Vendég

#4947

2015-12-06 06:58

Visszakapjuk a kormanytol a  penzunket. 


Vendég

#4948 Re:

2015-12-06 10:38

#4947: -  

 Nem visszakapjuk, hanem kiverjük belőle! KÖVETELJÜK!!!


Vendég

#4949 Re:

2015-12-06 12:50

#4947: -  

 Mikor? 


Vendég

#4950 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-12-07 11:04

#4945: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 Azt hiszem, a legfontosabb érveket elmondtam arról, hogy miért nem lehet közösséget vállalni a FB csoport szélsőséges hangadóival, így a továbbiakban nem kívánom bizonygatni, hogy a Nap keleten kél fel, úgyhogy részemről ezt a stílusvitát be is fejezem.
A visszataszító stílus mellett azonban nagyobb bajnak tartom, hogy mind a quaestoros fórumokat, mind a demonstrációkat és egyéb nyilvánosság előtti eseményeket uraló politikai uszítás nemcsak elriasztotta a károsultak túlnyomó többségét az érdekeik védelmében, ill. érvényesítésében történő aktív cselekvéstől és részvételtől, ezzel súlytalanná és komolytalanná téve az összes eddigi megnyilvánulásokat, hanem jó eséllyel akár meg is torpedózhatja, hogy az új törvény számunkra a legkedvezőbb megoldást eredményezze.