Quaestor károsultak megmentéséért


Vendég

#3701

2015-08-30 20:32

origo@origo.hu

 

Erre a címre is el lehet küldeni a cikket és a csatolt összesítőket.

telve indulattal

#3702 Re: Re: Re:

2015-08-31 06:33

#3690: - Re: Re:  

 Nagyon tévedsz! Ha az AB elmeszeli a törvényt az csak azokra vonatkozik akik nem adták be időben a beadványt a per lefolytatására. A z AB döntésig ez a törvény hatályos , tehát ennek alapján kell eljárni.


Vendég

#3703 Re: Re: Re: Re:

2015-08-31 06:54

#3702: telve indulattal - Re: Re: Re:  

 Oké, oké adjuk be. Adjuk be minél többen, minél előbb, még AB döntés előtt. Pont ezért kellenének a tippek. Kibe bizzunk, kibe ne. Mert ügyvéd az van kismillió, de JÓ ügyvéd aki ért az ilyen jellegű ügyekhez már jóval kevesebb. Ezért nem értem már majd 6 hónapja megy a tili-toli ebben az ügyben, s a "titkolódzás" is, aki nem Face-s annak nem jár infó, stb. Azt hiszi valaki, hogy más nem akarja a pénzét vissza ? Vagy attól félnek nem fizetjük be az ügyvédi honoráriumot ? Mire fel ez a már-már a kormánypártot is megszégyenítő mellébeszélés, titkozatosság, terelés ? Vagy akkor mondják ki, nem érdekel a 32e károsult és annak családtagjainak sorsa, igazából csak a magamé, mindenki oldja meg úgy, ahogy tudja/akarja. Ez is egy ELFOGADHATÓBB álláspont, mint a jelenlegi terelés a Facebook-os csoportoktól. Persze én magam is döbbenten állok a károsultak "lesz@rom, úgy néz ki nem is kell a pénzem igazán" hozzáállása előtt, 32e emberből 300 ha megy tüntetni már jó szám. Nem kell itt 32e embert képviselni, de aki megtenne mindent azért, hogy visszakapja a pénzét, azt miért zárják ki csak mert nics fent a "facsén"? Miért nem lehet infót adni annak is aki tenne, ha tudná mit kell/lehet. A web nem olyen trendi mint a Face ? Nem mindenki "dörzsölt budapesti", nem minden vidékinek vannak ismert és jó ügyvéd ismerősei, de SZÍVESEN mennénk mi is Pestre ismert (akár drága) ügyvédekhez is, ha tudnánk ki(k)hez. A helyi ügyvédre még a tyúklopási pereket sem bíznám, volt már életemben "szerencsém" vagy 6 helyi "jogdoktorhoz", most mondjam azt hogy inkább nem is írom mit értenek ezek a kisvárosi ügyvédek a joghoz... (max bead egy-egy jelzálog kérelmet és kész...) Ilyennek nem érdemes fizetni, mert bukta lesz a vége.


Vendég

#3704 Re: Re: Re: Re: Re:

2015-08-31 07:40

#3703: - Re: Re: Re: Re:  

Csatlakozom. Melyik ügyvéd képviseli az ügyünket? Hova lehet fordulni?

vendég

#3705 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-08-31 11:44

#3704: - Re: Re: Re: Re: Re:  

 Az a helyzet, hogy a facebook-ra bárki regisztrálhat, már többször is elmondtam, vagy hússzor!!!!

Ez nem lehet kifogás igaz?-csak lustaság!!!!

Ha valakit ennyire nem érdekel, hogy mi van éppen, mit lehet tenni az vessen magára!

A másik pedig, hogy az ügyvédek is toporognak, ahogy én látom a tutit senki nem mondja meg, mert nem is tudják, mert a helyzet folyamatosan változik!

Ki állíthatná biztonsággal, hogy bárki visszakapja a pénzét...nekem is azt mondta az ügyvéd, hogy egyenlőre csak a jogi tanácsadást vállalja!

Akkor ennyit a titkolózásról, de én mindenről próbálok tájékoztatni, ami fontos, sőt ahogy látom mások is a fb-ról!

 

CSÜTÖRTÖKÖN PESTEN TÜNTETÉS LESZ! IDŐPONT ÉS HELYSZÍN KÉSŐBB LESZ MEGADVA!!!!!!!

 


Vendég

#3706 Re: Re: Re: Re:

2015-08-31 12:42

#3702: telve indulattal - Re: Re: Re:  

Nem kerülhetnek szerintem előnyösebb helyzetbe azok, akik pert indítanak, mitn azok, akik nem.

 

 

 


Vendég

#3707 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-08-31 12:44

#3705: vendég - Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 Értsd már meg, hogy van, aki NEM AKAR REGISZTRÁLNI, mert NEM AKAR FENT LENNI A FACEBOOK-on, egyre több ilyen ember van!!!!


Vendég

#3708 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-08-31 13:06

#3705: vendég - Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 De konkrétan valaki indított már eljárást? Valaki indított már pert a kifizetés miatt, vagy csak ahogy te mondod: "toporognak az ügyvédek"?

Ilyeneket találtam:

Ld.:

A ítélkezési gyakorlatban felmerült az a kérdés is, hogy ha a polgári perben eljáró bíróság az Alkotmánybíróságról szóló 1989. évi XXXII. törvény (Abtv.) 38. § (1) bekezdés alapján - a bírósági eljárás felfüggesztése mellett - az Alkotmánybíróság eljárását kezdeményezte, ugyanazon jogszabály vagy az állami irányítás egyéb jogi eszköze alkalmazásának szüksége esetén más polgári per tárgyalása a Pp. 152. § (2) bekezdés alapján felfüggesztheti-e vagy sem.

Az Alkotmánybíróságról szóló 1989. évi XXXII. törvény (Abtv.) 38. § (1) bekezdése szerint a bíró - a bírósági eljárás felfüggesztése mellett - az Alkotmánybíróság eljárását kezdeményezi, ha az előtte folyamatban levő ügy elbírálása során olyan jogszabályt vagy állami irányítás egyéb jogi eszközét kell alkalmazni, amelynek alkotmányellenességét észleli.

MAGYARUL: jogász ismerősöm szerint mivel már eleve több alkotmánybírósági beadvány van, a bíró is igen nagy valószínűséggel fel fogja függeszteni az előtte lévő eljárást.

...

Az Abtv. 40. § szerint, ha az Alkotmánybíróság a jogszabály, illetőleg az állami irányítás egyéb jogi eszközének alkotmányellenességét állapítja meg, a jogszabályt vagy az állami irányítás egyéb jogi eszközét teljesen vagy részben megsemmisíti. Ebben az esetben a határozat közzétételének napján veszti hatályát a jogszabály vagy annak rendelkezése, és minősül visszavontnak az állami irányítás egyéb jogi eszköze vagy annak rendelkezése (42. § (1) bekezdés). Azt a jogszabályt vagy az állami irányítás egyéb jogi eszközét, amelyet az Alkotmánybíróság a határozatában megsemmisít, az erről szóló határozatnak a hivatalos lapban való közzététele napjától nem lehet alkalmazni. A jogszabálynak vagy az állami irányítás egyéb jogi eszközének megsemmisítése, - meghatározott, a most tárgyalt kérdésre nem irányadó eset kivételével - nem érinti a határozat közzététele előtt létrejött jogviszonyokat, s a belőlük származó jogokat és kötelezettségeket (43. § (1) és (2) bekezdés).

Az Alkotmánybíróság tehát az alkotmányellenesnek ítélt jogi normát - fő szabályként - ex nunc (jövőbeli) hatállyal semmisíti meg. A bíróságnak az előtte folyó pert a hatályos és az elbírált jogviszonyra alkalmazandó jogszabályok alapján kell eldöntenie.

Tehát a bíró nagy valószínűséggel fel fogja függeszteni az előtte folyó polgári pert - amit a kifizetés iránt indítottak -, majd ha az AB elmeszeli a QKKA törvényt, akkor folytatja az eljárást és a keresetet elutasítja, mert akkor már nem alkalmazhatja a jogszabályt szerintem, mivel az meg lesz addigra semmisítve. Nyilvánvaló, hogy egy per indításával nem lehet kijátszani az AB döntését, és "megelőzni". Ez tutti nem mehet így. Ha csak a jövőre nézve szűnik meg a hatálya, akkor a pert nem indító károsultakat ugyanazon jogok illetik meg, mint akik nem indítottak pert.

Amennyiben az Alkotmánybíróság az alkalmazott jogszabály alkotmányellenességét megállapítja, a megsemmisítés mellett kimondhatja, hogy az adott jogszabály az indítványozó konkrét ügyében visszamenőleg nem alkalmazható, de általában a jövőre nézve nem engedi alkalmazni.

"...megszűnik a jogszabály hatályossága (adott esetben az érvényessége is), ha a jogszabályt az Alkotmánybíróság alkotmányellenesnek találja, és megsemmisíti."

A jogszabály alaptörvényellenességének jogkövetkezménye a megsemmisítés. Az Alkotmánybíróság a megsemmisítés időbeli hatályát – a jogbiztonság megőrzése, illetve az indítványozó méltánylást érdemlő érdekére tekintettel - többféleképpen is megállapíthatja:

  • ex nunc: ilyenkor a jogszabály az AB határozat Közlönyben való megjelenését követő naptól veszti hatályát, a hatályvesztésig létrejött jogviszonyokat a megsemmisített jogszabály alapján kell megítélni;
  • ex tunc: a megsemmisítés kiterjed a határozat megjelenését megelőző időre is, a jogszabály kihirdetésére vagy hatálybalépésére visszamenő hatállyal, ilyen esetben úgy kell tekinteni, mintha a jogszabály nem lépett volna hatályba. A polgári jogi in integrum restitutio és az alkotmányjogi „eredeti állapot” helyreállítása nem minden esetben esik egybe!
  • pro futuro: a jogszabály az AB határozat Közlönyben való megjelenését követő későbbi időponttal veszti hatályát, ebben az esetben maga az Alkotmánybíróság döntése írja elő az alkotmányellenesnek minősített jogszabály alkalmazásának kötelezettségét.

Most akkor, ha "ex nunc" (jövőre nézve) helyezi hatályon kívül, akkor tényleg számíthat a perindítás? Mert ilyenkor "a hatályvesztésig létrejött jogviszonyokat a megsemmisített jogszabály alapján kell megítélni", de a jogviszony nem a pertől függ, az akkor jött létre a károsult és a QKKA között, amikor a QKKA létrejött, és visszaigazolt, nem???

Nem értem.

Erre szerintem gondolni fog az AB, hogy senki ne kerüljön előnyösebb helyzetbe, ezért ha megsemmisíti (reméljük, hogy nem fogja), akkor ex tunc hatállyal, azaz visszamenőleg fogja.

 

 

vendég

#3709 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-08-31 13:23

#3708: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 Visszamenőleg fogja megsemmisíteni???

Hát ez érdekes lenne, mert akkor vissza kellene fizetni mindenkinek a kiadott pénzt is...

A BEVA is a Qt-v szerint fizetett.

Az ritkán fordul elő, hogy az AB az egész törvényt visszavonja, (ügyvéd ismerős) hiszen nem is erre lett a beadvány, csupán a bankok fizető határozatára.

A facebook-ra pedig lehet anonim (névtelenül)is regisztrálni, csak ezért, hogy ott lehess a Qaestor miatt!!!!!! gondolkodjatok már egy kicsit, még ha nehéz is ebben a melegben EMBEREK!!!, nekem 5 regisztrációm is van anonim...


Vendég

#3710 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-08-31 13:24

#3705: vendég - Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

Köszi az infót. Igen, TE tájékoztatsz, nem is vitás, maximális tisztelet érte. Sok ember aki infót ad, a tüntetők, a szervezők minden tiszteletet megérdemelnek. Nem is kérdés ez. Én szét is választanám a Q ügyet 2 csoportra: valaki aki tenni akar a megoldásért s ezért ilyen olyan áldozatokra hajlandó és azokra akik ABSZOLÚT semmit sem hajlandók tenni, csak várják, hogy vagy csoda történjen vagy a kisebbik első csoport kikaparja nekik (is) a gesztenyét. A netes fórumozok, akik ide is írnak nem a második csoportba tartoznak - teszünk, tennénk amit lehet. Megyünk tüntetni, 200 km-ről, 5-6e Ft-os költségeken, állunk a 40 fokban, izzadunk, s MINDIG sajnáljuk - nem azt, hogy ott vagyunk hanem azt -, hogy ALIG-ALIG vagyunk a 32e emberből. Nem értjük, s hazafele 2 órán át elmélkedünk mi ez az érdektelenség, miért nem megy/harcol a nép a saját jussáért ? Miért mindig ugyanazt a pártíz, párszáz ember jön, s ráadásul lassan már ismeretlenül is barátokká válunk, hisz közös a problémánk... DE

 

az azért érthetetlen, hogy miben más egy Facebook info mint pld www.xyz.hu-ra feltett infó. Nem bántásként kérdezem, csak ÉRDEKEL(ne). Igen, a Facebook-ra bárki regisztrálhat. De akinek pld a munkája nem engedi, az NEM. Akinek a személyes adatai fontosak, s nem szeretné a privát életét a neten élni az SEM fog - ettől még érdekelheti, sőt hidd el érdekli is a Q ügy. Azaz csak érdekelné - mert ahogy te is írod, ha nem regisztrál, "magára vessen". 

Ismerős hívott, Facebookra regisztrálását oldjuk meg. Telefonszámot kért a Facebook. Adott neki egyet, majd 20 perc múlva 400 darab "ismerőse" akiknek se fia se borja, csak valaha üzletelt velük, s a telefonjukból a szám alapján "barátnak" vette a Faceboook applikáció kezdte meg a "jelölj be barátnak" című műsort... hidd el, sokaknak ez NEM hiányzik. Nem a világhálón szeretné az emberek egy része a képeit, "okosságait" mutogatni, a 16 éves magamutogató, szelfiző korból, mikor minden másodpercéről az életnek hírt kell adni az "ismerősőknek", s ezekkel a "nagyon fontos momentumokkal" like-okra vadászni azt hiszem jópárunk már kinőt. Félre ne érts, FONTOS mindenki aki érdemi infót közöl, legyen az bármi, bármi módon (TV, újság, Face, web, stb, stb, stb) csak ez a "mindenki fel a Facebook-ra mert ott megoldjuk a világ gondjait" című lemez sokunknak furcsán szól.


Vendég

#3711 u2Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-08-31 13:24

#3708: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

Na pl. itt van egy Alkotmánybírósági határozat, amely megállapította egy adott törvény alkotmányellenességét (pardon: alaptörvény-ellenességét) és a rendelkezett az adott törvény "folyamatban lévő perben történő alkalmazásának kizárásról" is. Ennyi. Nem hülye az AB, nem enged olyan helyzetet, hogy aki pert indít még az AB döntés előtt, az megkapja a pénzét, aki meg nem indít pert, az nem. Akkor ő maga járulna hozzá az igazságtalansághoz, az alaptörvény-ellenességhez (egy követelés jogos volta nem múlhat azon, hogy ki perel és ki nem, pl. aki szegény, beteg és nincs pénze ügyvédre, az nem kerülhet hátrányosabb helyzetbe ezáltal).

Minden bíró, aki egy ilyen ügyet fog kapni, fel fogja függeszteni az előtte folyamatban lévő pert (nem fog rizikózni, mert a felfüggesztés veszélytelen, míg ha ő megítél egy követelést, amit utóbb az AB megsemmisít, akkor tutti a szőnyeg szélén kell állnia, hogy miért volt ilyen felelőtlen). Így ha az AB elmeszel, akkor ki fogja mondani, hogy a .....perben nem alkalmazható a megsemmisített jogszabály. Nem engedi egybe a linket, csak tördelve.

M A G Y A R K Ö Z L Ö N Y • 2015. évi 84. szám
8105
VI.
Az Alkotmánybíróság határozatai,
teljes ülési állásfoglalásai és végzései
Az Alkotmánybíróság 21/2015. (VI. 18.) AB határozata
a
víziközmű
-
szolgáltatásról szóló 2011. évi CCIX. törvény egyes
rendelkezéseinek végrehajtásáról szóló
58/2013. (II. 27.) Korm. rendelet 2013. március 1. és 2013. december 31. között
hatályos 62.
§ (5)
bekezdése
alaptörvény
-
ellenességének megállapításáról és folyamatban lévő perben
történő alkalmazásának
kizárásáró

 

nici

#3712 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-08-31 13:33

#3709: vendég - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 A beadványok nem csak részleges megsemmisítést kérnek, hanem teljeset is. MIndkettőt kérik (valamelyik csak bejön, gondolják.)

 

Olvastad a beadványokat???

 

1. OTP-s - fel lehet ismerni (hiába van kitakarva a név), ez a leghosszabb, legrészletesebb - kérik a teljes megsemmisítést is, mivel szerintük indokolatlan pozitív diszkriminációt alkalmazott az OGY a Quaestor károsultakkal szemben. Másodlagosan persze kérik a részleges megsemmisítést is, hogy legyen felkészülési idő, meg hogy ne nekik kelljen előlegezni...stb.

2. UNICREDIT - szerintem az OTP-ét másolták le, de lerövidítették. Szintén a teljes megsemmisítést is kérik.

3. BUDACASH - őket hiánypótlásra is felhívták, övéké a legösszecsapottabb, helyesírási hibák is vannak benne, ők is a teljes megsemmisítést kérik.

 

Egyszerűen nem enged ide olyan hosszú linket betenni, így egyszerűbb, ha ezen a fórumon a 10498 számú hozzászólásban lévő linkre kattintasz. Itt elolvashatod az OTP meg a többiek beadványát.

Reménykedni kell abban, hogy ha lesz megsemmisítés, akkor csak részleges lesz, és a bankok fizetési kötelezettségét semmisíti csak meg, vagy felkészülési időt ad nekik (ezt is kifogásolják), vagy garancia beépítését írja elő nekik (ezt is kifogásolják, hogy nincs garancia arra, hogy tényleg leírhatják a bankadóból)....stb.

De ha ennyire bízol a csak részleges megsemmisítésben, akkor miért kellene pert indítani???


Vendég

#3713 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-08-31 13:36

#3712: nici - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

Lemaradt a fórum linkje.

http://forum.portfolio.hu/topic.php?t=21804

Ez a fórum a www. portfolio.hu oldalon van, és a címe:

150 milliárdnyi fiktív kötvényt sózott el a Quaestor

10498 sz. hozzászólásban van egy link, erre kattintva lehet olvasni minden Q.-val kapcsolatos alkotmánybírósági beadványt.

Az én ügyvéd és ügyész ismerőseim szerint is tutti, hogy a bíró fel fogja függeszteni az eljárást, ha valaki pert indítana. És akkor ugyanott lesz az illető, mert ha (!) megsemmisíti az AB, akkor kimondja, hogy nem lehet alkalmazni ebben, meg ebben a perben! És akkor az illető bukta a perköltséget is.

 

 

 


Vendég

#3714 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-08-31 13:39

#3710: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

Sokan bele sem gondolnak, hogy több embernek sem engedi a munkája, a foglalkozása, hogy regisztráljon! És többről is tudok, akiknek "nagyon nem javasolja" a munkáltatója, mert tiltani nem lehet, csak "nagyon nem javasolni". PL. bírók, rendőrök, ügyészek, nemzetbiztonsági dolgozók (mert pl. zsarolhatóvá válhatnak, az "ügyfelek" - vádlottak, peres ügyfelek - megtudhatnak róluk ezt-azt, amit nem kellene, névtelenül zaklathatják őket, hozzáférhetnek - még ha zárt is - a személyes adataikhoz)...stb.


Vendég

#3715 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-08-31 15:03

#3714: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 Aki minimális felhasználói gyakorlattal rendelkezik, tudjon már egy fiktív regisztrációt csinálni a fb-ra!

Nekem se lehetne, mégis ott vagyok és kíváncsi lennék, ki azonosít be!

Egyébként sokkal több infó ott sincs, aki érintett, az úgyis végignézi a szokásos hírcsatornákat, meg gugli a barátod és ha a keresőbe beütöd a búvös szót: qua..  már csak a dátum szerint kell szelektálni a friss hírekért, ami elég kevés van.

Szerény meglátásom szerint a tüntetéseket tovább kell folytatni, persze nagyobb létszámmal, ez bír egyedül hírértékkel a média felé, a nagyobb tömeg meg talán a politikusoknak is jobban felhívja a figyelmét, mert 32.000 károsult az akár 100.000 szavazó!

 

vendég

#3716 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-08-31 15:43

#3715: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 Sziasztok!

 

A tv. nem tökéletes, hiszen összecsapták ,mert égett a tűz a talpuk alatt, lehet ,hogy a tv-t részben vagy egészben megsemmisítik. Az MNB és egyéb felelősök érintetsége megállapítható és bizonyítható,tehát fizetni fog a MAGYAR ÁLLAM. Véleményem szerint eddig is ez volt a cél, csak le akarták csillapítani a népet,mert féltek így gyorsan alkottak egy több sebből vérző tv-t. 


Vendég

#3717

2015-08-31 16:59

Mai veszprémi tüntetés. Veszprém TV oldalán (veszpremtv pont hu)

v

#3718 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-08-31 19:06

#3707: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 Már elnézést kérek! Én sem voltam és nem is akarok a facebookon fenn lenni... Csináltam egy e-mail címet amiből nem ismerhetnek rám, csak az tudja ki vagyok akinek felfedem magam. (A szervezők közöl ismer néhány íember így tudják nem kakukkfióka vagyok.) Így olvasni tudok, a véleményem elmondhatom... Higgyék el én is egy Q károsult vagyok és azon vagyok minden erőmmel, hogy a teljes 100 %-os kártalanítást megkapja minden Q károsult. Rólam eddig sem volt és eztán sem lesz sem adat, sem fotó...

A próbaper elindításáról már tudunk, de az volt az utolsó bejegyzés, hogy a részleteket ami esetleg hátráltatná a kimenetelt később fogják közölni. Én ezt magam részéről elfogadom, és megértem, gondoljon bele mindenki, nem kell mindent kiteregetni amit szerveznek...


Vendég

#3719

2015-08-31 20:13

Hol lesz a legközelebbi tüntetés? Mikor ?

Az AB nem kapkodja el a döntést, szeptember 7-i ülésén sem vagyunk napirenden. 


Vendég

#3720 Re:

2015-08-31 20:54

#3719: -  

 Én csak mint fogadatlan prókátor...

"Kedves Sorstársak! Szeptember 03.-n Budapesten, szeptember 04.-n Miskolcon követeljük a Q tv. maradéktalan végrehajtását, és a teljes körű kártalanításunkat! Aki adományaival is szeretné támogatni a debreceni Q csoport munkáját, a következő számlaszámon teheti meg: 10702064-69175699-53200008
Szegedi Sándor CIB BANK. Mindenkit várunk , károsultakat, család tagokat, barátokat, és szimpatizánsokat! Egységet és erőt kell mutatnunk, hogy a kormány megértse, a törvény be nem tartása a kormány szavahihetőségét kérdőjelezi meg! A tét nagy! Gyertek el minél többen, és vegyetek részt a békés demonstrációnkon! "

A pontos helyszin és idő holnap ki lesz írva az oldalakra

Vendég

#3721

2015-08-31 20:59

Nem vagyok érintett, de felháborít és legalább ennyit meg kell tennem!
vendég

#3722 MISKOLCON TARTANDÓ DEMONSTRÁCIÓ!!!!

2015-09-01 01:18

 MINDENKIT VÁRUNK a MISKOLCON TARTANDÓ DEMONSTRÁCIÓNKRA!!! A demonstráció időpontja: Szeptember 04.-e, 13.00-16.00 óra között. A demonstráció helye: Miskolc, egyetem város tábla. A demonstráció célja: A károsultak reakciójának ismertetése a Vindisch László által elmondott felszólalásra,

 A szervezett útra a következő VÁRJUK AZOKNAK A DEBRECENI / ÉS DEBRECEN VONZÁSKÖRZETÉBEN ÉLŐ / KÁROSULTAK JELENTKEZÉSÉT, AKIK VELÜNK AKARNAK UTAZNI AZ ESEMÉNYRE!számon kell előzetesen bejelentkezni: 06/30/8654045 Az utazás ingyenes, illetve becsület kasszába lehet a költségeinkhez hozzájárulásokat adni. Gyertek minél többen, hogy erőt tudjunk mutatni!!!

vendég

#3723 Parlamenti képviselők levélcímei

2015-09-01 01:30

peter.agh@parlament.hu laszlo.b.nagy@parlament.hu gyorgy.balla@parlament.hu mihaly.balla@parlament.hu zoltan.balog@parlament.hu erik.banki@parlament.hu banyai@parlament.hu monika.bartos@parlament.hu zsolt.becso@parlament.hu janos.bencsik@parlament.hu ildiko.bene@parlament.hu mark.f.biro@parlament.hu bodo.sandor@parlament.hu istvan.boldog@parlament.hu bona.zoltan@parlament.hu gyula.budai@parlament.hu zsolt.csenger-zalan@parlament.hu peter.cseresnyes@parlament.hu peter.csizi@parlament.hu csobor.katalin@parlament.hu gyorgy.czervan@parlament.hu sandor.czomba@parlament.hu judit.bertalan@parlament.hu bela.danko@parlament.hu zoltan.demeter@parlament.hu dunai.monika@parlament.hu florian.farkas@parlament.hu sandor.farkas@parlament.hu sandor.fazekas@parlament.hu janos.fonagy@parlament.hu sandor.font@parlament.hu drgalambos.denes@parlament.hu attila.gelencser@parlament.hu gergely.gulyas@parlament.hu alpar.gyoparos@parlament.hu balazs.gyorffy@parlament.hu sandor.hadhazy@parlament.hu janos.halasz@parlament.hu csaba.hende@parlament.hu ferenc.hirt@parlament.hu peter.hoppal@parlament.hu istvan.horvath@parlament.hu laszlo.horvath@parlament.hu richard.horcsik@parlament.hu istvan.jakab@parlament.hu akos.kara@parlament.hu janos.kerenyi@parlament.hu karoly.kontrat@parlament.hu lajos.kosa@parlament.hu jozsef.kovacs@parlament.hu kovacs.sandor@parlament.hu zoltan.kovacs@parlament.hu kover.laszlo@parlament.hu gabor.kubatov@parlament.hu laszlo.kucsak@parlament.hu laszlo.simon@parlament.hu tamas.laszlo@parlament.hu janos.lazar@parlament.hu sandor.lezsak@parlament.hu Jeno.Manninger@parlament.hu marta.matrai@parlament.hu roland.mengyi@parlament.hu agnes.molnar@parlament.hu istvan.nagydr@parlament.hu szilard.nemeth@parlament.hu zsolt.nemeth@parlament.hu zsolt.nyitrai@parlament.hu viktor.orban@parlament.hu karoly.panczel@parlament.hu imre.pesti@parlament.hu petnehazy.attila@parlament.hu janos.pocs@parlament.hu tibor.pogacsas@parlament.hu laszlo.posan@parlament.hu arpad.potapi@parlament.hu robert.repassy@parlament.hu mariusz.revesz@parlament.hu riz.gabor@parlament.hu antal.rogan@parlament.hu salacz.laszlo@parlament.hu gabriella.selmeczi@parlament.hu miklos.simon@parlament.hu simon.robert@parlament.hu simonka.gyorgy@parlament.hu zsolt.szabo@parlament.hu szabolcs.attila@parlament.hu kristof.szatmary@parlament.hu peter.szijjarto@parlament.hu lajos.szucs@parlament.hu andras.tallai@parlament.hu gergely.tapolczai@parlament.hu laszlo.taso@parlament.hu zoltan.tessely@parlament.hu istvan.tiba@parlament.hu zsolt.tiffan@parlament.hu attila.tilki@parlament.hu gabor.toro@parlament.hu bela.turi.kovacs@parlament.hu tuzson.bence@parlament.hu zsolt.vnemeth@parlament.hu gyula.vantara@parlament.hu gabor.varga@parlament.hu Jozsef.Varga@parlament.hu mihaly.varga@parlament.hu tamas.vargha@parlament.hu imre.vas@parlament.hu laszlo.vecsey@parlament.hu laszlo.vigh@parlament.hu gyozo.vinnai@parlament.hu istvan.vitanyi@parlament.hu pal.volner@parlament.hu witzmann.mihaly@parlament.hu gabor.zombor@parlament.hu robert.zsigo@parlament.hu fodor.gabor@parlament.hu ferenc.gyurcsany@parlament.hu kesz.zoltan@parlament.hu konya.peter@parlament.hu lajos.olah@parlament.hu szabo.szabolcs@parlament.hu timea.szabo@parlament.hu szelenyi.zsuzsanna@parlament.hu agnes.vadai@parlament.hu laszlo.varju@parlament.hu ander.balazs@parlament.hu apati.istvan@parlament.hu bana.tibor@parlament.hu duro.dora@parlament.hu egyed.zsolt@parlament.hu farkas.gergely@parlament.hu gyongyosi.marton@parlament.hu gyure.csaba@parlament.hu hegedus.lorantne@parlament.hu kepli.lajos@parlament.hu kulcsar.gergely@parlament.hu drlukacs@parlament.hu magyar.zoltan@parlament.hu mirkoczki.adam@parlament.hu novak.elod@parlament.hu rig.lajos@parlament.hu sneider.tamas@parlament.hu staudt.gabor@parlament.hu szavay.istvan@parlament.hu szilagyi.gyorgy@parlament.hu vago.sebestyen@parlament.hu volner.janos@parlament.hu vona.gabor@parlament.hu zkarpat.daniel@parlament.hu andras.aradszki@parlament.hu matyas.firtl@parlament.hu laszlo.foldi@parlament.hu janos.hargitai@parlament.hu peter.harrach@parlament.hu rozsa.hoffmann@parlament.hu janos.latorcai@parlament.hu jozsef.moring@parlament.hu bence.retvari@parlament.hu gyorgy.rubovszky@parlament.hu zsolt.semjen@parlament.hu miklos.sesztak@parlament.hu istvan.simicsko@parlament.hu miklos.soltesz@parlament.hu laszlo.szaszfalvi@parlament.hu imre.vejkey@parlament.hu ikotity.istvan@parlament.hu sallai.r.benedek@parlament.hu andras.schiffer@parlament.hu schmuck.erzsebet@parlament.hu szel.bernadett@parlament.hu borbely.ildiko@parlament.hu gergely.barandy@parlament.hu sandor.burany@parlament.hu demeter.marta@parlament.hu zoltan.gogos@parlament.hu nandor.gur@parlament.hu gabor.harangozo@parlament.hu tamas.harangozo@parlament.hu heringes.anita@parlament.hu istvan.hiller@parlament.hu hiszekeny.dezso@parlament.hu horvath.imre@parlament.hu istvan.jozsa@parlament.hu kiss.laszlo@parlament.hu korozs.lajos@parlament.hu kunhalmi.agnes@parlament.hu legeny.zsolt@parlament.hu zoltan.lukacs@parlament.hu attila.mesterhazy@parlament.hu zsolt.molnar@parlament.hu szabo.sandor@parlament.hu szakacs.laszlo@parlament.hu teleki.laszlo@parlament.hu jozsef.tobias@parlament.hu toth.bertalan@parlament.hu csaba.toth@parlament.hu istvan.tukacs@parlament.hu laszlo.varga@parlament.hu velez.arpad@parlament.hu

vendég

#3724 Ezt a levelet kellene a képviselőknek elküldeni, minél nagyobb számban!!!!

2015-09-01 01:36

Magyar Köztársaság Országgyűlése Parlamenti Képviselők részére 

Budapest

Kossuth tér 1-3.1357  Tisztelt Képviselő Asszony/Úr!  Mint ismeretes, a Quaestor-törvényt sürgősséggel terjesztették elő, melyet az Országgyűlés 97%-os többséggel(185 igen, 5 nem szavazattal, tartózkodás nélkül) meg is szavazott, majd azt Dr. Áder János, Magyarország Köztársasági Elnöke aggály támasztása nélkül alá is írta, és a Magyar Közlönyben ki is hirdetette. A 2015. évi XXXIX. törvény bár jelenleg is hatályos, végrehajtásától azonban mégis elzárkóznak nyíltan a kötelezettek. Bizonyosak vagyunk abban, hogy tudomása van Önnek is arról, hogy a Quaestor Károsultak Kárrendezési Alapja, illetve a Befektető-védelmi Alap a 2015. július 6-án közzétett közleményében – annak címében látható félrevezetéssel ellentétben – gyakorlatilag felfüggesztette a 2015. évi XXXIX. törvény végrehajtását. Tette mindezt valós jogi indok nélkül, kizárólag a teljesítéshez szükséges pénzügyi források megszerzésére való képtelenség miatt, ami éppen úgy nem akceptálható és nem releváns jogi indok, ahogyan az AB-hez fordulásra való hivatkozás puszta ténye sem. Törvény felfüggesztésére a magyar jogrendszerben kizárólag az Alkotmánybíróság jogosult, amely azonban ezt a mai napig nem tette meg, ebből eredően mindaddig, ameddig az Alkotmánybíróság nem helyezi hatályon kívül a Quaestor törvényt, addig azt a kötelezetteknek végre kell hajtani, vagy a mulasztásukért a felelősséget, következményeket vállalni! Dr. Trócsányi László igazságügyi miniszter úr a 2015. augusztus 13-án kelt válaszlevélben arról tájékoztatta Dr. Szakács László országgyűlési képviselőt, hogy „a Quaestor károsultak kárrendezését biztosító követeléskezelő alap létrehozásáról szóló 2015. évi XXXIX. törvénnyel (a továbbiakban: Quaestor törvény) kapcsolatban az Alkotmánybírósághoz benyújtott kérelem nem bír halasztó hatállyal a törvény végrehajtására.” Vagyis Miniszter úr is elismerte, hogy az Alkotmánybírósághoz benyújtott alkotmányossági panaszból nem következik jelen esetben a törvény végrehajtásának felfüggesztése, és az előírt kötelezetti magatartás megtagadhatóságára való jogosultság.Természetesen ezzel teljes mértékben egyetértünk, mert szakértőink is ezen a véleményen vannak. Álláspontunk szerint, pusztán az Alkotmánybírósághoz fordulás megtörténtére hivatkozással egyetlen szervezet sem jogosult egy hatályban lévő törvény végrehajtását önkényesen felfüggeszteni. Értelemszerűen vonatkozik ez a QKKA, a BEVA és az MNB törvényi kötelezettségeire is! Ennek elismerése ugyanis vitathatatlan jogbizonytalanságot eredményezne. A Quaestor-károsultak teljes körű kárrendezését és a hatályos Quaestor törvény végrehajtását jelenleg az is akadályozza, hogy a QKKA-nak sem az MNB-től a törvény által meghatározott gyorshitel, sem a pénzpiacról nem áll rendelkezésére a kárrendezéshez szükséges teljes összeg, ugyanis a kormány nem vállal készfizető kezességet a Quaestor alap hitelfelvételei után, így az nem tud forráshoz jutni - sem az MNB-től, sem piaci szereplőktől - amiből gyorsan lehetne kifizetni a károsultakat.  Annak érdekében, hogy a Quaestor-károsultak teljes kárrendezése a törvény szerinti 30 millió forintig haladéktalanul megtörténjen, dr. Szabó Szabolcs független országgyűlési képviselő 2015. augusztus 13-án törvényjavaslatot terjesztett elő dr. Kövér László Országgyűlés Elnök részére, amelyben az állam kezességvállalását készfizető kezességvállalásra módosítja, ezzel garantálva azt, hogy a Quaestor-károsultakat az elfogadott törvények szerint lehessen kártalanítani.  A jelenlegi alkotmányellenes és törvénytelen helyzet a benyújtott állami készfizető kezességvállalásra vonatkozó törvényjavaslattal azonnal orvosolható!  Tisztelt Képviselő Asszony/Úr!A választási körzetének állampolgáraiként és egyben Quaestor károsultakként azzal a kéréssel fordulunk Önhöz, hogy az Országgyűlésben pártállástól függetlenül támogassa a dr. Szabó Szabolcs független országgyűlési képviselő által benyújtott törvényjavaslatot, amely az állam kezességvállalását készfizető kezességvállalásra módosítja. Kérjük Öntől, hogy mindent tegyen meg annak érdekében, hogy a benyújtott módosító törvényjavaslatot az Országgyűlés nem rendes törvényalkotási eljárás keretében, hanem ún. kivételes sürgős eljárásban fogadja el, hogy mielőbb visszakapjuk fáradságos munkával megkeresett megtakarításainkat, hitünket, életünket. Quaestor kötvények károsultjaként sok mindenen átmentünk az utóbbi időben, és szó szerint értsék ez alatt a halálos kimenetelű emberi tragédiákat és megroppant emberi életeket. Ami a végrehajtás jogellenes felfüggesztése kapcsán kibontakozóban van, az minden jogbiztonsággal kapcsolatos elképzelést alulmúl. Ismerve az elkeseredettség szintjét, bizton állíthatjuk, hogy nincs az a BAUMAG, Hajdú-Bét ügy, ami anyagi nagyságrendjében és emberi tragédiájában mérhető lenne a mi tragikus Quaestor ügyünkhöz. A Quaestor Károsultak Csoportja a 32.000 fős károsulti tömeget és legalább 100.000 családtagját képviseli, és a számok mögött emberi életek, emberi tragédiák sokasága áll.  Számítunk a jogbiztonság iránti elkötelezettségén túl az emberi tisztességére is.  Budapest, 2015. augusztus 26.   

Tisztelettel: Quaestor Károsultak Csoportja  


Vendég

#3725 Re: Ezt a levelet kellene a képviselőknek elküldeni, minél nagyobb számban!!!!

2015-09-01 08:50

#3724: vendég - Ezt a levelet kellene a képviselőknek elküldeni, minél nagyobb számban!!!! 

 Köszönöm szépen én ma többször is elküldtem,sajnos érintett vagyok.