Quaestor károsultak megmentéséért


Vendég

#3676

2015-08-30 10:06

Az államkötvénybe nem mi fektetnénk be, hanem az állam eleve ebben a formában kártalanítana  minket. Nem készpénzben, amit senki nem hajlandó összedobni. 


Vendég

#3677 Re: Re: Re: Re:

2015-08-30 10:59

#3675: - Re: Re: Re:  

 

Lássátok már be! Nem akarat vagy hajlandóság kérdése ez! Az állam nem akar és nem is fog kártalanítani. Van egy hatályos törvény annak a végrehajtását ki kell kényszeríteni. Tenni kellene érte nekünk is! Nem sokat Pl. itt egy levél: minél több képviselőnek most a parlamenti ülés előtt elküldeni.
Nem holnap, még ma! Csütörtökön már parlamenti ülés!!!
Mi választottuk őket – Legalább a saját határozataikat hajtassák végre.

https://www.facebook.com/groups/388468497991599/444286805743101/


Vendég

#3678 Re: Re: Re: Re: Re:

2015-08-30 11:14

#3677: - Re: Re: Re: Re:  

 Szeretném megkérdezni ha valaki nincs a Facebook-on az hogy tudja elolvasni és elküldeni.Köszönöm szép napot


Vendég

#3679

2015-08-30 11:57

Azért mert Q károsult vagyok, és egyetértek a petíció tartalmával

Vendég

#3680 Re: Re: Re: Re: Re:

2015-08-30 12:33

#3677: - Re: Re: Re: Re:  

 kérnénk ide bemásolni, hogy el tudjuk olvasni.

telve indulattal

#3681

2015-08-30 13:38

Tisztelt Sorstársak! Látom nagy a tanácstalanság, a hogyan továbbot illetően. Én a magam részéről polgári peres eljárást fogok kezdeményezni az QKKA ellen. Ezt addig lehet megtenni, amíg az AB el nem meszeli a törvényt. Ugyani ez ahatályos időszak. Aki most indít pert annak a jelenleg is érvényben lévő törvény alapján kell eljárnia a bíróságoknak. Tehát ez az egyetlen remény ahhoz hogy visszakapjuk a pénzünket. Ha az AB elmeszeli a törvény , márpedig erre megy ki a játék, már nincs több esélyünk. Sajnálom ,hogy Kálmán Pikó Istvánék nem nyilatkoztak az ügyet illetően. Ők megtették a feljelentésüket, ha jól dudom ( 22 fő ). biztos jogi táttérrel. Jó lett volna ha az ügyvédnő kifejti az álláspontját ebben a témában. Nektek mi a véleménetek? Várom a hozzászólásokat!!!


Vendég

#3682 Re: Re:

2015-08-30 14:03

#3661: - Re:  

 Köszönöm a reagálását. A kötvény sorozatom QFD150520 volt. Azt, hogy a csőd bejelentésekor adásvételi igazolásért menjek a Quaestorhoz nem gondoltam, mivel minden adásvételt minden estben sorszámmal e-mailben igazoltak vissza akkor is amikor vettem, meg korábban is mikor eladtam. Azon a bizonyos márciusi hétfői napon meg már nem tudtam eladni a kötvényeket mert felfüggesztettek mindent. Lehet, hogy akkor sem jártam volna jobban, mert akkor készpénz lett volna a számlámon, aminek a kifizetése a Beva által még szintén váratna magára legalább egy évig.

 


Vendég

#3683 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-08-30 14:12

#3680: - Re: Re: Re: Re: Re:  

 Aláírva, és az országgyűlési képviselőnek címezve kell eljuttatni! A képviselők listája és Mail címe a net-en megtalálható.

 

Magyar Köztársaság Országgyűlése

Parlamenti Képviselők részére

Budapest
Kossuth tér 1-3.
1357


Tisztelt Képviselő Asszony/Úr!


Mint ismeretes, a Quaestor-törvényt sürgősséggel terjesztették elő, melyet az Országgyűlés 92%-os többséggel (185 igen, 5 nem szavazattal, tartózkodás nélkül) meg is szavazott, majd azt Dr. Áder János, Magyarország Köztársasági Elnöke aggály támasztása nélkül alá is írta, és a Magyar Közlönyben ki is hirdetette. A 2015. évi XXXIX. törvény bár jelenleg is hatályos, végrehajtásától azonban mégis elzárkóznak nyíltan a kötelezettek.

Bizonyosak vagyunk abban, hogy tudomása van Önnek is arról, hogy a Quaestor Károsultak Kárrendezési Alapja, illetve a Befektető-védelmi Alap a 2015. július 6-án közzétett közleményében – annak címében látható félrevezetéssel ellentétben – gyakorlatilag felfüggesztette a 2015. évi XXXIX. törvény végrehajtását. Tette mindezt valós jogi indok nélkül, kizárólag a teljesítéshez szükséges pénzügyi források megszerzésére való képtelenség miatt, ami éppen úgy nem akceptálható és nem releváns jogi indok, ahogyan az AB-hez fordulásra való hivatkozás puszta ténye sem.

Törvény felfüggesztésére a magyar jogrendszerben kizárólag az Alkotmánybíróság jogosult, amely azonban ezt a mai napig nem tette meg, ebből eredően mindaddig, ameddig az Alkotmánybíróság nem helyezi hatályon kívül a Quaestor törvényt, addig azt a kötelezetteknek végre kell hajtani, vagy a mulasztásukért a felelősséget, következményeket vállalni!

Dr. Trócsányi László igazságügyi miniszter úr a 2015. augusztus 13-án kelt válaszlevélben arról tájékoztatta Dr. Szakács László országgyűlési képviselőt, hogy „a Quaestor károsultak kárrendezését biztosító követeléskezelő alap létrehozásáról szóló 2015. évi XXXIX. törvénnyel (a továbbiakban: Quaestor törvény) kapcsolatban az Alkotmánybírósághoz benyújtott kérelem nem bír halasztó hatállyal a törvény végrehajtására.” Vagyis Miniszter úr is elismerte, hogy az Alkotmánybírósághoz benyújtott alkotmányossági panaszból nem következik jelen esetben a törvény végrehajtásának felfüggesztése, és az előírt kötelezetti magatartás megtagadhatóságára való jogosultság. Természetesen ezzel teljes mértékben egyetértünk, mert szakértőink is ezen a véleményen vannak.

Álláspontunk szerint, pusztán az Alkotmánybírósághoz fordulás megtörténtére hivatkozással egyetlen szervezet sem jogosult egy hatályban lévő törvény végrehajtását önkényesen felfüggeszteni. Értelemszerűen vonatkozik ez a QKKA, a BEVA és az MNB törvényi kötelezettségeire is! Ennek elismerése ugyanis vitathatatlan jogbizonytalanságot eredményezne.

A Quaestor-károsultak teljes körű kárrendezését és a hatályos Quaestor törvény végrehajtását jelenleg az is akadályozza, hogy a QKKA-nak sem az MNB-től a törvény által meghatározott gyorshitel, sem a pénzpiacról nem áll rendelkezésére a kárrendezéshez szükséges teljes összeg, ugyanis a kormány nem vállal készfizető kezességet a Quaestor alap hitelfelvételei után, így az nem tud forráshoz jutni - sem az MNB-től, sem piaci szereplőktől - amiből gyorsan lehetne kifizetni a károsultakat.


Annak érdekében, hogy a Quaestor-károsultak teljes kárrendezése a törvény szerinti 30 millió forintig haladéktalanul megtörténjen, dr. Szabó Szabolcs független országgyűlési képviselő 2015. augusztus 13-án törvényjavaslatot terjesztett elő dr. Kövér László Országgyűlés Elnök részére, amelyben az állam kezességvállalását készfizető kezességvállalásra módosítja, ezzel garantálva azt, hogy a Quaestor-károsultakat az elfogadott törvények szerint lehessen kártalanítani.

A jelenlegi alkotmányellenes és törvénytelen helyzet a benyújtott állami készfizető kezességvállalásra vonatkozó törvényjavaslattal azonnal orvosolható!


Tisztelt Képviselő Asszony/Úr!
A választási körzetének állampolgáraiként és egyben Quaestor károsultakként azzal a kéréssel fordulunk Önhöz, hogy az Országgyűlésben pártállástól függetlenül támogassa a dr. Szabó Szabolcs független országgyűlési képviselő által benyújtott törvényjavaslatot, amely az állam kezességvállalását készfizető kezességvállalásra módosítja.

Kérjük Öntől, hogy mindent tegyen meg annak érdekében, hogy a benyújtott módosító törvényjavaslatot az Országgyűlés nem rendes törvényalkotási eljárás keretében, hanem ún. kivételes sürgős eljárásban fogadja el, hogy mielőbb visszakapjuk fáradságos munkával megkeresett megtakarításainkat, hitünket, életünket.

Quaestor kötvények károsultjaként sok mindenen átmentünk az utóbbi időben, és szó szerint értsék ez alatt a halálos kimenetelű emberi tragédiákat és megroppant emberi életeket. Ami a végrehajtás jogellenes felfüggesztése kapcsán kibontakozóban van, az minden jogbiztonsággal kapcsolatos elképzelést alulmúl. Ismerve az elkeseredettség szintjét, bizton állíthatjuk, hogy nincs az a BAUMAG, Hajdú-Bét ügy, ami anyagi nagyságrendjében és emberi tragédiájában mérhető lenne a mi tragikus Quaestor ügyünkhöz.

A Quaestor Károsultak Csoportja a 32.000 fős károsulti tömeget és legalább 100.000 családtagját képviseli, és a számok mögött emberi életek, emberi tragédiák sokasága áll.


Számítunk a jogbiztonság iránti elkötelezettségén túl az emberi tisztességére is.


Budapest, 2015. augusztus 26.

 

Tisztelettel:

Quaestor Károsultak Csoportja

 


Vendég

#3684 Re: Re: Re:

2015-08-30 15:50

#3682: - Re: Re:  

 Hát abból a sorozatból pedig jó sok a fiktív így járna ott vissza pénz. Kalkulálni kb így lehet 370 darab esetén (ha 3,7 millió a névérték) a fiktív rész 303, ebből a BEVA fizet nagyjából 2.5-2,8 milliót (a kötvény vásárlási értékétől függ a pontos összeg) Talán jobb is hogy nem lett eladva a kötvény, ekkora összegnél gyanítom a KP-vel rosszabbul járt volna, a KP-re nem tudom a BEVA mit fog fizetni, míg a fent összeget ha a papírozás lezajlik a BEVA majd kifizeti. Sajnos ha ki is lesz ez az összeg fizetve, bukó így is lesz, hisz a 370 és 303 darab közti 67 darab valós kötvényre a BEVA nem fizet semmit sem. Meg az 1 millió fölötti résznek is csak a 90%-at fizeti ugye (amit kalkuláltam abban én már levontam ezt), no meg a fiktív kötvényt nem névértéken, hanem tőkeértéken fizetik.  


Vendég

#3685 Re:

2015-08-30 16:03

#3681: telve indulattal -  

 Sokan próbáltunk a peres út fele menni. SOHA, SENKI SEMMI infót nem adott. A kezdetekkor volt a Palotás, Dr Magyar vonal. A Magyar féle vonal elhalt a törvény megalkotása után. A Palotás féle vonalhoz nem tudom ki mit szól, nekem küldött kb 10 emailt, szerződéstervezetekkel, tele jogi rizsával. Feltettem neki egy kérdést arra viszont 1 szót sem válaszolt, helyette küldött egy linket, amiben egy videó van, az ÁPRILIS-i állapotokról... mondván nézegessem azt.

Azóta itt bárki felveti, mit tegyen a jogi út érdekében, na arrra válasz nincs... azaz homályos utalások Facebook csoportokra vannak, de azokkal mit lehet kezdeni ? Az hogy itt olvasom vagy a Face-en, az miben más, mit segít ? Nem pertársaságról volt szó ? Most 22 ember a pertársaság ? Akkor NEM tüntetni kell hívni, hanem INFÓT adni, hogyan léphetünk be mi is a perbe... ennyi.


Vendég

#3686 Re: Re:

2015-08-30 16:08

#3685: - Re:  

Csatlakoznék én is a kezdeményezéshez, mert jelenleg ez tűnik megoldásnak, a többi csak remény. Hol van a pertársaság?


Vendég

#3687 Re:

2015-08-30 16:10

#3681: telve indulattal -  

 Érdekelne az ügyvédnő álláspontja a jogi érdekérvényesítést illetően. A Facebook-csoport nem osztana meg infót velünk is? Közös az ügyünk.


Vendég

#3688

2015-08-30 17:33

Szeretném,ha minden károsult megkapná a teljes kártalanítást,mert a 2015.évi XXXIX törvényt kormány nem hajtotta végre,sok embert így kisemmiztek,igazságtalanul!Becsaptak bennünket aljas módo!

Vendég

#3690 Re: Re:

2015-08-30 18:44

#3685: - Re:  

 Az elég érdekes, hogy 22 ember pert indít, és semmilyen információt nem oszt meg. Sokan nincsenek fent a facebook-on (bármilyen furcsa is ez), és nem ismerik az infókat. Jó lenne többet tudni a perindításról. Ha az Alkotmánybíróság elmeszeli a törvényt, akkor teljesen értelmetlen pert indítani. Már ősszel az AB határozni fog, addig egy peres eljárás nem zajlik le, és ha a törvényt hatályon kívül helyezik, akkor ott sem kérdés, hogy mi lesz a per kimenetele.


Vendég

#3691 Re: Re:

2015-08-30 18:45

#3685: - Re:  

Egyetértek. Palotás nekem nem meggyőző, dr. Magyar György meg eltűnt.

Szerintem is infót kellene adni, de ilyenkor megszűnik a nagy összetartás, úgy tűnik.:-(((

 


Vendég

#3692 Re:

2015-08-30 18:49

#3681: telve indulattal -  

Feljelentés vagy perindítás? Mert nem mindegy. MIndkét fogalmat használod, de akkor most melyik?

Feljelentés: büntetőjogi kategória

perindítás: polgári jogi kategória

Mi van a büntetőeljárással? Nagyon nagy a csend. Nem érdekes???? MI van a lefoglalt vagyonnal? Nem csak a Quaestor vagyonával, de a Tarsoly Csaba és társai magánvagyonával???

Nem érzékelitek, hogy hónapok óta semmi hír nincs a Tarsoly elleni büntetőeljárásról + a felszámolási eljárás kapcsán a felszámolás körébe eső vagyonról?

 


Vendég

#3693

2015-08-30 18:56

Ez nagyon jó cikk (úgy tűnik, hogy létezik még értelmes, tényszerű újságírás)

 

És ott vannak beszkennelve az összesítők (amiről korábban írtam, hogy el kell küldeni a sajtónak bizonyítékként), amik cáfolják a "30.000. ember megkapta a pénzét" kezdetű kormányzati hazugságokat!!!!!

 

Végre egy igazi újságíró, aki nem csak visszaböfög, meg átvesz más oldalakról kritika nékküli cikkeket, hanem gondolkodik, és a tényeket írja meg!

 

www.veszpremkukac.hu/hetezer-megyei-karosult-fut-a-penze-utan

 


Vendég

#3694 Re:

2015-08-30 18:58

#3693: -  

Ezt a cikket belinkelve el kell küldeni minden fontosabb médiának (küldjétek el e-mailben, hogy ezek a tények a korábban közöltekkel szemben, ott vannak a szkennelt összesítők (jól látszik a két összeg közötti sokszor igen nagy eltérés, és jól látszik a "6 millióig mindenkit kártalanítottak" hazugsága is).

Index, origó, hvg, nol...stb. mindenkinek el kellene küldeni.

 


Vendég

#3695

2015-08-30 19:01

...mert családom tagjaival együtt Questor károsultak vagyunk, lányunk lakásvétele azon múlik, hogy sikerül-e visszaszereznünk a befektetett pénzünket. Együtt érzek sorstársaimmal, és kiállok az ő érdekeikért is!

Vendég

#3696

2015-08-30 19:19

A facebook csoport külön kaszt, akinek nincs facebook-ja (márpedig sok embernek elvből nincs), az cseszheti, semmi információt nem kap.:-(


Vendég

#3697

2015-08-30 19:27

Kérem a Facebook-csoportot, hogy ide is osszon meg minden fellelhető információt. Sokaknak nincsen hozzáférése a közösségi oldalakhoz, de érdekeltek a Quaestort érintő ügyekben. Pertársaságról, ha van valami tájékoztató, szívesen veszem. Köszönöm. Egy sorstársuk.


Vendég

#3698 Re: Re:

2015-08-30 20:24

#3694: - Re:  

 Elküldtem az Indexnek!!!!

Hátha a szkennelt összesítők meggyőzik őket!!!!

 

Küldjétek el ti is a fenti cikket, tényleg jó, hogy ott vannak az összesítők, mert azok feketén-fehéren rámutatnak a hazugságra, hogy mindenki megkapta a "pénzét" 6 millióig.

Különben a képeket le is lehet menteni, és csatolni az e-mailhez!!!!

 

Elég annyit írni, hogy "Ez az igazság a Quaestor kártalanítással kapcsolatban, és ezek a tények a hamis "30.000. károsult megkapta a pénzét" kezdetű állításokkal kapcsolatban" - csatolni a linket a cikkel, és az összesítőkről készült fotót. Ez mindent elmond.

Valaki Lázár Jánosnak is elküldhetné, vagy a kormányszóvivőnek.

stefanie

#3699 Re:

2015-08-30 20:26

#3697: -  

 Nem fogják megosztani, de közben állítólag arról sírnak, hogy nem érik el a Quaestor károsultakat.

Közben meg sokan nincsenek fent facebookon, mert utálják, vagy elvből nincsenek fent, vagy bármilyen okból nem akarnak fent lenni a facebookon.


Vendég

#3700

2015-08-30 20:28

Nagyon jó cikk, valaki tegye fel a facebook-ra is, ha regisztrálva van, és az összesítőket mentsétek le, küldjétek el e-mailben annak, aki csak eszetekbe jut (média, politikusok)

 

www.veszpremkukac.hu/hetezer-megyei-karosult-fut-a-penze-utan