Quaestor károsultak megmentéséért


Vendég

#3651

2015-08-28 17:43

Nem tesz ajánlatot a Kincstár a quaestorosoknak  (AZENPENZEM.HU)

Ha megkapjuk a hátralevő összeget, én akár államkötvényt is vennék erte.  Csak adják vissza az ellopott kárunkat!


Vendég

#3652 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-08-28 18:58


Vendég

#3653 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-08-29 04:12

#3652: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

Igaz és köszönet is érte. De! Itt sem a fő oldalon hanem a mások (tematikus) gazdasági oldalon amit már sokkal kevesebben olvasnak. Nem is vette át más sajtóorgánum. Kérdésem: Egy újságíró sincs a károsultak között? Aki korrekt és mindenki számára érthető tájékoztatási tudna nyújtani a (részleges) kártérítések jelenlegi állásáról. Vagy jelentessünk meg fizetett hirdetést!? A költségekbe szívesen beszállnék. A kormány folyamatosan azt kommunikálja, hogy az Ab döntésig felfüggesztik a kifizetéseket mer’ a bankok megtámadták a Q törvényt. Jóllehet az Ab nem függesztette fel a végrehajtást de nincs egyetlen szerv vagy hatóság sem aki egy érvényben lévő törvény végrehajtását kikényszeríthesse. Csak dobálják egymásnak mint a forró krumplit.. Az MNB nem, mert ők függetlenek (lettek volna azok amikor ellenőrizni és engedélyezni kellett a kötvénykibocsátásokat) –inkább a fogyasztóvédelem…. de ők sem mert ez tulajdonképpen a törvény végrehatása ami nem az ő hatáskörük, inkább a parlament… ők megtették amit lehetett 98% százalékban megszavazták a törvényt. (nem is tudom mikor ment át törvényjavaslat ilyen magas szavazati aránnyal) A bankok meg azt mondják, nem ELŐLEGEZIK meg ( MERT ATÖRVÉNY ÉRELMÉBEN ERRŐL VAN SZÓ!) a kártalanítás összegét QA részére - mert az túl nagy teher nekik….... Pedig csak egy csettintés kéne  -Tőle-  Nemmondommegki


Vendég

#3654 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-08-29 06:44

#3652: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 

Kiemelés a cikkből:

" márpedig számos károsult a Quaestornál "bennragadt" pénzének csak töredékéhez jutott eddig hozzá."

Mi az, hogy számos? Tehát van, aki teljes kártérítést kapott? Vagy, ha nem, akkor rossz szót használt az ujságíró.


Vendég

#3655

2015-08-29 10:58

Szerintem perelni kéne őket mielőbb, és megalakítani egy ütős ügyvédi csapattal egy pertársaságot. Mire megyünk a tüntetésekkel? Senki nem veszi komolyan, az AB napokon belül elmeszeli a törvényt, a parlament meg kifarol szerintem mögüle. Így járhatunk...

vendég

#3656 Miskolc TÜNTETÉS!!!

2015-08-29 12:25

FELHÍVÁS!!! Az szeptember 4.-i Miskolci demonstrációra várjuk a bejelentkezéseket!!! MÉG NEM DŐLT EL HOVA KAPUNK ENGEDÉLY! AMINT MEG VAN A PONTOS HELYSZÍN, KI FOGJUK POSZTOLNI!!! A Telefonszám, ahol regisztrációt kell kérni az eseményre:06/30/8654045 Debreceniek és környékbeliek jelentkezzetek!!! Szervezünk kocsikat, hogy minél többen ott lehessünk!!! Az ország minden részéből várjuk a jelentkezőket!!! Ne felejtsétek el: a jelenléteken múlik a rendezvény sikere!!! Telefonszám: 06/30/8654045


Vendég

#3657

2015-08-29 17:01

Ha a bankok nem akarnak fizetni szerintem mindannyian elfogadnánk kártalanításként államkötvényeket is. Ezzel az állam beszállna a kártalanításba és nem kellene/lehetne a bankokra mutogatni a Quaestor Alap befizetései elmaradásai miatt. 


Vendég

#3658

2015-08-29 17:29

Tisztelt károsult társaim!

Elég rég óta talán a kezdetektől követem a fórumot. Az elsők között voltam akik májusban benyújtották kárigényüket a Kárrendezési alaphoz az összes szükséges dokumentumokkal (egyenlegközlő, szerződések) együtt. Június 03.-án kaptam meg az értesítést, hogy a követelésként megjelölt kötvények száma fajtája megegyezik a nyilvántartással és értesítenek a kifizetés módjáról, vagy ha szükséges további adatot kérnek be. A kötvényeket interneten a Quaestor webbróker rendszerén keresztül vettem 3, 7 millió Ft értékben. Nyugodtan vártam az értesítést, hogy mikor mehetek felvenni valamelyik OTP fiókba a pénzemet. AZÓTA IS VÁROK!!!. Irtam e-mailt, nem válaszoltak, telefonáltam a Beva ügyfélszolgálatnak, igérték felhívnak, nem hívtak. A hét elején tértivevényes levelet írtam a Beva-nak még nem jött vissza a tértivevény. Nem tudom, hogy mit tehetenék a továbbiakban.  Van esetleg valaki aki hasonló helyzetben van mint én? Úgy látom megy a "parasztvakítás" és eszük ágában sincs fizetni. Egy fillért nem kaptam vissza még, ugyanakkor állítólag már 30 ezer ügyfelet kártalanítottak. Tudna valaki esetleg tanácsot adni, hogy hová fordulhatok még? (lassan orvoshoz az idegbaj miatt).

Köszönöm: egy károsult társuk


Vendég

#3659 Re:

2015-08-29 17:58

#3657: -  

  ezt írtam a 3651-ben. Bár már ott tartanánk!


Vendég

#3660 Re:

2015-08-29 18:01

#3658: -  

 30 ezret kártalanitottak részben! Teljesen senkit! Arról csak a sajtó ír hülyeségeket.


Vendég

#3661 Re:

2015-08-29 18:18

#3658: -  

 Mondjuk jó lett volna ha megírta volna milyen kötvénysorozata volt. Van olyan sorozat ugyanis amire a jelenlegi állás alapján a BEVA egy fillért sem fizet... ebben az esetben feleslegesen várja a levelet arról mikor mehet a bankba. A hibát  (ÓRIÁSIT) ott követte el, mikor a csőd első bejelentése után nem rohant a Questorhoz, s nem kérte a ki a neten vett kötvények adásvételi igazolásait - azt ugyanis a Q tárolta, sőt AKKOR kérésre ki is adta, pecséttel, aláírással, adott kötvényvásárlási napra igazolva. Én magam is március 27-én kértem ki legalább 10 ilyen igazolást  (volt közte majd akkor 1 éves is) amit elötte telefonon, neten, ügyintézőn keresztül kötöttem. S kiadták a papírokat, beküldtem, ki is fizettek részlegesen. Azt hiszem aki elhitte, hogy nem kell papír mindenről az most igen keservesen csalódik... vagy vár jó sokat. A netes boltolást nagyon nehéz lesz itt kibogozni, a papírt meg nem kell, mert látják a BEVA-nál a saját szemükkel... az hogy az egyenlegközlő, a felszámoló egyenlegközlője, a Q egyenlegközlő, az MNB-s felügyelőbiztos által kiadott egyenlegközlő eggyezik az - bár igérték hogy elég lesz - de úgy néz ki, lehet itt 1 millió eggyező egyenlegközlő igazolása is valakinek ha a tranzakciókról nincs PONTOS szerződése akkor vár, vár, vár, s ki tudja mi lesz a vége... sok jó szerintem nem, ezek alig várják hogy valamibe belekötve ne kelljen fizetniük sajnos.


Vendég

#3662 Re: Re:

2015-08-29 18:20

#3659: - Re:  

  nem pénzt kapnánk, hanem eleve államkötvényt. 


Vendég

#3663 Re:

2015-08-29 18:24

#3657: -  

 Csak nehogy kapjon egy "jó" magyar állampapír sorozatot, közel nulla hozammal, mondjuk 5 éves lejárattal, lejárat előtt el nem adhatóként, s közben a felpörgő infláció elviszi a pénzét. Mert az, mármint az infláció, a hírekkel ellentétben pörög rendesen... Nem állampapírra kell itt fanyalodni, nem azt adtunk be. KP-t adjon, s mindenki azt vesz belőle amit akar. Aki az államot akarja támogatni az vegyen államkötvényt, aki el akarja költeni tegye azt, stb. Nehogy még az állam megmondja mit csináljak a más által ellopott és visszatérített pénzemmel.


Vendég

#3664

2015-08-29 18:34

A semminél - mert egyelőre arra van kilátás - jobb az államkötvény. 


Vendég

#3665 Re: Re: Re:

2015-08-29 20:04

#3662: - Re: Re:  

 jó lenne


Vendég

#3666 Re: Re:

2015-08-29 20:07

#3663: - Re:  

 a semminél jobb. De ki juttatja el nekik ezt az ötletet?


Vendég

#3667 Re: Re: Re:

2015-08-29 21:53

#3666: - Re: Re:  

 Minek adna ? A nullánál kevesebbel nem úszná meg, jelenleg meg erre játszik. Másik, ha meg ad, az a pénz ugyanúgy -100 milliárd NEKI. Ők azt szeretnék ha nem ők, hanem más, azaz a bankok fizetnék a mutatványt. Az más téma, hogy a bankoknak meg hagynák hogy beszedhessék az emberektől valamilyen formában... de akkor rájuk lehetne kenni. Az igazság az, nincs lóve, hiánnyal van tele a padlás, szétosztották erre-arra, nem akarnak mégegy 100 milliárdos lyukat a költségvetésbe - ezévben legalábbis nem. 

vendég

#3668 Kaposvári tüntetés törölve!!!

2015-08-30 03:52

A kaposvári szeptember 11-i tüntetés törölve, nem tartjuk meg.
Megértéseteket köszönjük


Vendég

#3669

2015-08-30 05:59

A bankoknak azt kínálták fel, hog adójukból az évek során leírhatják. Ez is a költségvetésből visz el pénzt. Szerintem nem rossz ötlet az államkötvény, de akár a mi adónkból is leírhatnánk évente. Támogatom az ötletet. 


Vendég

#3670 Re: Re: Re:

2015-08-30 06:00

#3666: - Re: Re:  

 A facebook csoport szóvivői. 


Vendég

#3671 Re:

2015-08-30 06:41

#3669: -  

Kedves "agyalók"!
Úgy látszik nem értitek a LÉNYEGET! Már osszátok is azt a pénzt amire valljuk be őszintén mára a remény is a 0-hoz közelít! Államkötvénybe … hetnénk, …hatnánk  ötletelünk. Hát még mindig NEM LÁTJÁTOK??? Ezt már Ba**hatjuk!


Vendég

#3672 Re: Re: Re: Re:

2015-08-30 07:28

#3670: - Re: Re: Re:  

 jó lenne


Vendég

#3673 Re: Kaposvári tüntetés törölve!!!

2015-08-30 07:30


Vendég

#3674 Re: Re:

2015-08-30 07:33

#3671: - Re:  

 Nem kellene ilyenek írogatni, nehogy azt higgyék, hogy lemondtunk róla. Mert nem.


Vendég

#3675 Re: Re: Re:

2015-08-30 09:28

#3674: - Re: Re:  

 Annyiban mindenképpen igaza van a 3671-nek, hogy teljesen röhejes a nem létező pénzt idétlen ötletrohamok alapján osztogatni. A végleg "baszhatjukkal" én sem értek egyet.