Quaestor károsultak megmentéséért

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Quaestor károsultak megmentéséért petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#2051 Re:

2015-04-09 06:34

#2048: -  

 Személyesen ha felkeresed az Q irodát, kiadják az adategyeztető levelet.


Vendég

#2052 Re: Re:

2015-04-09 06:43

#2051: - Re:  

 Köszönön szépen.


Vendég

#2053

2015-04-09 07:02

„Tűz és vér - ősök vágya, ami bennünk lángol,
Hungary - szólít, hív a remény hullámhosszán,
Tarts még ki - érted éltünk, érted bátran halnánk!”

 Demonstráció:  2015. április 11. 15 óra  -  Budapest, Báthory utca 4.

 „Mint könnycsepp sivatagban, Mely visszatért a porban - így múlnék el nélküled.


Vendég

#2054 Re:

2015-04-09 07:12

#2035: -  

Ez megint hárítás! MNB először a károsultak felelősségét hangoztatta! Kósa vállatvonogatva, majd perelnek! Az BEVA már most heves ellenzést fejt ki.Odadobnak gumicsontot azzal is múlik az idő (pénz meg sehol)!

Komolyan gondolja bárki, hogy fizetni fog más helyett!!

http://www.atv.hu/.../video-20150408-esti-hirado-2015-04-08 Foglalkozik a MNB javaslatával és előtte Ferencz István Q. károsulttal beszélt a riporterel (kb. 3:58)


Vendég

#2055 Re: Kapott-e már valaki értesítőt?

2015-04-09 07:42

#2048: -  

 IGEN. Már tudok olyanról, aki kapott e-mailt! Illetve felhívták telefonon!

Azonban, ha egyesével teszik az elég sok idő (állítólag db. szám és névérték van rajta)!

Fiókban is adnak! Gondolom, ha van valakinek webes felülete, akkor le tudja ellenőrizni! Nem tudom pl. a bíróságon elég-e egy e-mail?

Mert mindíg bedobnak egy gumicsontot pl. most ez az MNB megmelt kártérítési javaslat!


Vendég

#2057 Re:

2015-04-09 08:06

#2004: -  

 Szervezési segédlet:

Az állam hozzáférést biztosít a nemzetbiztonság szempontjából fontos infrastruktúrákhoz. Ebbe tulajdonképpen az áramszolgáltatás fizikai komponenseitől kezdve, a virtuális szervereken át, a weboldalak tárhelyéig, minden beletartozik. Lefordítva: az Internet az államé  !  !  !

E felhatalmazás, természetesen és kizárólag minket, kisembereket hivatott megvédeni.


Vendég

#2059 Re:

2015-04-09 09:19

#2058: -  

 Habony súgja: LUI PUTTONY-t mindenkinek ! ! !


Vendég

#2060 Re: Re:

2015-04-09 09:23

#2059: - Re:  

 Meg van ....  2,16 ... ez igen !


Vendég

#2061 Re: Re:

2015-04-09 10:20

#2051: - Re:  

 Meg szeretném kérdezni, hogy érdemes-e sietni és kikérni az adategyeztető levelet? Vagy már nem is múlik rajta semmi? Egyáltalán nyitva vannak-e az ügyfélszolgálatok a Q-nál?

előre is köszi a választ


Vendég

#2062 Re: Re: Re:

2015-04-09 10:56

#2061: - Re: Re:  

 Szerintem siess, még talán holnap valahol nyitva lesznek, utána csiki-csuki, nem kaptak fizetést az alkalmazottak!

Ki tudja milyen seggpapírra lesz szükségünk valamikor.....


Vendég

#2063

2015-04-09 10:57

Ja és az irodában azt mondták, hogy szerintük is a 30m csak porhintés a tapolcai választásokra való tekintettel!!!!-utána nagy kussss lesz....minden téren.


Vendég

#2064

2015-04-09 11:29

Ítélkezőnk: Szombati Gyula

  • Tudomásuk szerint Szombatit karácsonykor küldték el az MFB Ingatlanfejlesztő Zrt.-től vezérigazgató-helyettesi posztjáról, igaz jó kapcsolatokat ápolt az MFB korábbi vezérével, Baranyay Lászlóval
  • Ismerőseit megdöbbentette Szombati új pozíciója, mivel bürokratikus embernek ismerték, aki belső szabályzatok írásával töltötte az idejét, nem végzett összetett menedzsment feladatokat
  • A lap Szombatit több csatornán sem tudta elérni, de ismerősei szerint nagyon elkötelezett kormánypárti támogató és több fideszes rendezvényen látták már, így véleményük szerint "pártkötődésének köszönhetően kaphatta meg" a kulcsfontosságú felügyeleti biztosi pozíciót
  • Szombati geofizikusi végzettsége mellett rendelkezik "pénzügyi, közgazdasági végzettséggel is" - jelezte a lapnak a Magyar Nemzeti Bank irányítása alatt álló Pénzügyi Stabilitási és Felszámoló Nonprofit Kft., amelytől kirendelték őt a feladatra, igaz nem a felügyeleti biztosi névjegyzékből, mert abban benne sem volt
  • A PSFN egyébként szintén igen nehezen volt elérhető több csatornán is, de kiderült, hogy székhelye a Bajcsy-Zsilinszky úton az MNB által nemrég vásárolt drága Eiffel Palace-ban van
  • Szombati korábban cégek sokaságában tűnt fel, de nem maradt sokáig sehol sem
  • Korábban a miskolci Rákóczi Bank vezérigazgató-helyettese volt, de a bank rendbetétele a problémák miatt különösen sikerült: megszűnt a pénzügyi tevékenysége
  • A lap szerint különösen érthetetlen, hogy Szombati miért írta alá felügyeleti biztosként azt a március 10-i tájékoztatót, amely szerint március 9-én beadta a kötvénykibocsátásokat intéző Hrurira - kamunak bizonyuló - a saját öncsőd kérelmét, miközben Szombatit a cégcsoport értékpapír cégéhez rendelték ki, hiszen afelett van felügyeleti jogköre az MNB-nek.

 


Vendég

#2065 Re: Re: Re:

2015-04-09 11:45

#2061: - Re: Re:  

 Én tegnap voltam a Mammutban és nem kaptam semmilyen egyeztető levelet. Csak beszélgettünk: ha e-mail cím van kiküldik, ha csak telefon, akkor azon keresek meg az ügyfelet. Igaz, hogy én korábban kinyomtattam velük a gépükben lévő állományaimat, kétszer is.


Vendég

#2066 Re:

2015-04-09 11:49

#2064: -  

Csak úgy kijelöltek egy nem is regisztrált felügyelő biztost??!!  Ez brutál. 

Remélem sok Fidesz szavazó ragadt a Questorban. Most aztán magukon érezhetik, mi az, amiről éveken át beszéltünk itt. Csak leszarták, amikor az MNYP-ről, leszarták, amikor a trafikokról, bankokról, takarékokról, közmű szolgáltatókról, stb. volt szó. Most viszont a pártosított felügyelet odatolt egy pártembert, hogy majd ő mondja meg, kinek mije maradt vagy nem maradt...  !  !  !


Vendég

#2067

2015-04-09 12:55

Az adatfelvétel online módon zajlott, elsősorban a Quaestor Károsultak Facebook csoportjain keresztül, 2015.03.27-03.30 között.

Arra a kérdésre, hogy miért választották a céget, 58 százalékuk azt válaszolta, hogy a biztos befektetés reményében. 52 százalékuk mondta azt, hogy jó hozamokat kínáltak. Figyelemreméltó, hogy 40 százalékuknak ismerősök ajánlották a céget, és 20 százalékuk a sok reklám hatására döntött a Quaestor mellett.

A válaszadók szerint a Quaestor csődjének két jelentős oka volt: az egyik maga a Quaestor tevékenysége, esetleges rosszhiszeműsége, a másik pedig a pénzügyi szolgáltatás felügyeletének hiányosságai.

A felmérés további érdekességei

- A Quaestor-károsultak 99 százaléka kötvénnyel rendelkezett

- 47 százalék 1 éven belül lett ügyfél

- 78 százalék mondta azt, hogy őket alacsony kockázatúnak ítélte a cég

- 47 százalék idősebb korára, nyugdíj kiegészítésre fektetett be (a 46-60+ évesek 76 százaléka mondta ezt)

- 66 százalék ingatlanvásárlásra rakott félre (18-36 évesek)

- 26 százalék azt mondta, hogy minden tőle telhetőt megtett a tájékozódás érdekében, és úgy érzi, alapos utánjárás után, megfontolt döntést hozott

- 41 százalékuknak mondta a tanácsadója, üzletkötője, hogy a Quaestor-kötvényeknek semmiféle kockázata nincs

- 57 százalékuknak mondta azt a tanácsadója, üzletkötője, hogy a BEVA garanciája kifejezetten kiterjed a Quaestor kötvényekre

- 60 százalékuknak az üzletkötő azzal indokolta a magas hozamokat, hogy a Quaestor egy nagyon sikeres cégcsoport, amely sok iparágban érdekelt

Az eredmények hitelességét támasztja alá az a számítás is, mely szerint ha a kutatásban részt vevő, 6 millió Ft alatti, illetve 6 millió Ft fölötti károsultak átlagos kötvényvagyonát megszorozzuk a hivatalosan kommunikált károsultak számával (22 264 fő – 6 millió Ft alattiak, illetve 9 568 fő – 6 millió Ft felettiek), akkor 214,7 milliárd Ft-os kötvényállományt kapunk (ami mindösszesen 2%-os eltérést jelent a kommunikált 210 milliárd Ft-hoz képest).


Vendég

#2068

2015-04-09 13:19

  • Messzemenőkig támogatja a kormány az MNB azon javaslatát, hogy 100 ezer eurót fizessen a Beva is a károsultaknak.
  • Akár visszamenőleges hatállyal is érvénybe léphet a magasabb Beva-kifizetés, ez pedig a Quaestor károsultjainak is nagyobb kártérítést jelenthet.

Vendég

#2069

2015-04-09 13:25

Tisztelt Sorstársak!

Ugye tudják, hogy április 11-én Budapeseten 15 órakor a Báthory utca 5 szám alatt, az ottani quaestor iroda előtt demonstrációt tartanak a károsultak.

Kérem amennyiben úgy gondolják, hogy a befektetett pénzüket szeretnék még visszakapni, jöjjenek el. Tudom, sokaknak ez nagy erőfeszítést és nehézségeket okoz, de fogjunk össze, mutassunk egységet és erőt.

Ha a kormány, ill. a különböző hatóságok is látják az összefogást, higgyék el, nagy eredményt érhetünk el.

Úgy néz ki, hogy jó idő lesz, az égiek is velünk lesznek. Ha lehet hozzanak magukkal még egy embert.

Köszönöm.

 


Vendég

#2070 Re:

2015-04-09 13:45

#2069: -  

 Nem csak egyet, lehet többet is 


Vendég

#2071

2015-04-09 15:27

A jogi szakvélemények alapján pénteken délelőtt dönt a Beva igazgatósága arról, hogy a Quaestor-fiktív, azaz fedezet nélküli kötvényeinek tulajdonosai a Beva kártérítési kötelezettsége alá tartoznak-e. A döntést elméletileg azok a jogi szakvélemények alapozzák meg, amiket a Beva kért az után, hogy az MNB két hete bejelentette: kártalanítja a Befektetés-védelmi Alap (Beva) azokat, akik fiktív kötvényeket vettek a Quaestortól. 

Akkor a Beva ügyvezetője, Farkas Péter annyit közölt, hogy tudomásul vette az MNB álláspontján "de az alap igazgatósága csak azután alakítja ki hivatalos álláspontját, hogy az általa megbízott külső jogi szakértők véleményét kézhez kapta". Úgy tudjuk, ez a héten már korábban megtörtént, a hivatalos bejelentés holnapra várható. 

Csűrés ide, csavarás oda, névtelenül nyilatkozó forrásaink nem túl valószínű, hogy az MNB álláspontjától eltérő döntés születik. A Bevát irányító igazgatóságban ugyanis két nemzeti bankos is ül, illetve a Keler elszámolóház delegáltja - aki az igazgatóság elnöke - szintén kötődik a jegybankhoz, mivel az MNB a Keler többségi tulajdonosa. 


Vendég

#2072

2015-04-09 15:43

Köszönjük az információt!

Félnek a szombati tüntetéstől?

Kíváncsi vagyok mit hoznak ki.

 


Vendég

#2073 Re:

2015-04-09 16:12

#2072: -  

 Akár mit. Tüntetni kell, nem kicsit, nagyot.

kis naiv

#2074

2015-04-09 16:50

Én ma voltam a Mammutban "technikai okok" miatt 15 órától zárva volt.

Most minden nap bemehetek a semmiért (elég nehéz megközeliteni az épitkezések miatt, és délelőtt dolgozom). Semmilyen értesitőt nem kaptam.

Semmi konkrétum nincs a hírekben, csak "lehetőség" és elterelés. Mindenről szó van, csak a felelősökről nincs és a kifizetésekről. Lassan elültetik az ügyet. Aki teheti jöjjön tüntetni szombaton 15 órakor. Orbán Viktor azt mondja, hogy "meghallja a hangunkat", akkor miért nem nyilvánul meg ebben az ügyben, legalább igérjen....


Vendég

#2075

2015-04-09 17:20

Szombathelyről megy valaki szombaton tüntetni?