Quaestor károsultak megmentéséért

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Quaestor károsultak megmentéséért petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#2001 Re:

2015-04-07 18:01

#1944: -  

 

"Sajnos nagyon kevesen vagyunk tisztába a dolgokkal !

"ragozzuk a semmit"  Ezt hallottam, azt........."

HAGYJUK MÁR EZT!!! NEM ERRŐL VAN SZÓ! 

MNB ENGEDÉLYE ÉS ELLENŐRZÉSE MELLETT BŰNCSELEKMÉNY TÖRTÉNT A HÍREK SZERINT!

Q. ÉRTÉKPAPÍR ÉS BEFEKT. -SEL SZERZŐDTÜNK, AMELY BEVA TAG......

ÉS SOROLHATNÁM ....... MOST A FELLELŐSSÉGÜKET MÁSRA TERELIK ! eTETVE EZZEL AZOKAT, AKIK EZEKET MEG SZAJKÓZZÁK! (ÁLLAMI SZERVEK MINT PL. az MNB vagy FŐÜGYÉSZSÉG,stb. AZ ADÓFIZETŐKTŐL KAPJA A FIZETÉSÉT! - akkor miért sajnálják a károsultaktól a saját pénzük kártalanítását!

 


Vendég

#2002 Re: Re:

2015-04-07 18:07

#2001: - Re:  

Csak a DEMÓ a lényeg, a többi mellékes.

Ha nincs rendes, marad az üres marok.


Vendég

#2003 Re: Pertársaság Questor-ügy

2015-04-07 18:09

#1950: Apuci666 és Apuci6266 - Pertársaság Questor-ügy 

 Nem itt kell jelentkezni!

 

Regisztrálni itt lehet, ha komolyan gondolod! Itt van egy tájékoztató videó is!

http://www.pandp.palotas.net/hun/jogsegely


Vendég

#2004

2015-04-07 18:34

Arra játszanak, hogy ne tudj semmit, és ne szerveződj, lassan elvésszen a "ködben" minden.

Ők ezt is hamarabb olvassák, mint"mi" !  !  !

Nem a bűnösök lehalgatásával, megfigyelésésével vannak elfoglalva.

"Róllunk" ha kell másodpercnyi pontossággal tudnak poziciót, megnyilvánulást, és talán a gondulatunkat is.

Velünk vannak ?

- Ügyészség

- Nyomozó hatóság

- MNB + Felügyeleti Biztos

- Politika szervezetek           .........   ébredj fel ! ! !

A médián keresztül hitegetnek, hogy segítenek rajtunk, de ez nem így van !

Időhúzás, zavarkeltés felelősség elháritása !  !  !

Addig amíg nincsenek konkrétumok, azt se lehet tudni mit hogyan tegyünk.

 

Lényeg, hogy legyen demonstráció az adott időpontban, és nem kicsi ! ! !


Vendég

#2005

2015-04-07 18:45

 
Demonstráció
2015. április 11., 15:00

Budapest, Báthory utca 4, 1054


Vendég

#2006

2015-04-07 18:52

Magyarország méretéhez és tőkeerejéhez képest példátlanul nagy veszteségeket szenvedett az elmúlt évtizedekben az offshore jelenség miatt. 242 milliárd dollár magántőke – a teljes magyar államadósság két és félszerese – került offshore számlára. Az összeg abszolút mértékben is hatalmas: ezzel a világranglista 12. helyét foglaljuk el. Európából senki nem előz meg bennünket, és a többi kontinensről is csak gazdasági világhatalmak és néhány olajország.


Vendég

#2007

2015-04-07 19:11

azért mert károsult vagyok meg amugy is gusztustalan ez az egész

Vendég

#2008 Re: Re: Re:

2015-04-07 19:24

#1976: - Re: Re:  

 Reménykedhetünk, de ez látszik, hogy ez kevés! BEVA most sem 100%-osan fizeti ki a  kárt!

Palotás féle pertársaság is csak a befektetés+ jegybanki alapkamat a kár összege!

Demonstrálni kell pl. szombaton (11-én Budapesten Báthory u. fiók 15 óra)

Levelet írni is lehet!

Valaki felvetette, hogy Tapolcára kellene menni demonstrálni, amikor OV megjelenik!


Vendég

#2009

2015-04-07 19:35

SZAVAZZATOK!!!!!

valaki tegye fel a facebook-csoportba is!

 

www.nol.hu

kifizesse-az-allam-az-elsibolt-quaestor-vagyont-szavazzon-1526587


Vendég

#2010

2015-04-07 19:40

 

Az MNB az MTI megkeresésére írásos válaszában kifejtette: az elmúlt időszakban több befektetési vállalkozásnál feltárt visszaélések és - a gyanú szerint - bűncselekmények egyértelműen azt mutatják, hogy a tőkepiacon is olyan kártalanítási összeghatárokra van szükség, amely a mostanihoz hasonló esetekben biztosíthatja a befektetések megtérülését, a befektetők fokozottabb védelmét és a pénzügyi rendszer stabilitását.

Egy magasabb kártalanítási összeg jogszabályi szintű meghatározása az egyik oldalon értelemszerűen feltételezi az ennek megfelelő forrás biztosítását, ami a tagokat érintő többletkiadást jelenthet. Mindez azonban nem jelent feltétlenül azonnali jelentős terhet a piac szereplőinek - véli a jegybank. Jogalkotási kérdés ugyanis az is, hogy a Beva kártalanítási alapját mennyi idő alatt volna célszerű feltölteni a megfelelő mértékűre.

Válaszában az MNB leszögezte: a tőkepiaci törvény módosításához - amennyiben azt a jogalkotó is támogatja - természetesen még jogszabály-előkészítési államigazgatási egyeztetések szükségesek.

A befektető-kártalanításra vonatkozó új szabályozás hatályba lépésének lehetséges időpontját firtató kérdésre a jegybanknál azt válaszolták: a jogszabály mielőbbi hatályba lépéséhez kiemelt érdek fűződik, azonban ezt meg kell előznie jogalkotási folyamatnak.

Megvizsgálandó kérdés az is - tették hozzá -, hogy a tervezett módosítás a várhatóan rövidesen induló kártalanítási ügyeket is érintheti-e. Az MNB azzal, hogy kezdeményezte a jogalkotónál a vonatkozó törvény módosítását, megtette az első lépést, hogy a befektetőket érintően is mielőbb érvényesülhessen a magasabb szintű kártalanítási védelem - hangsúlyozták.


Vendég

#2011

2015-04-07 21:03

Amennyiben csak igérgetnek nekünk és nem kártalanítanak minket teljes mértékben,akkor a Jobbikra kell szavazni!  Ők majd a szart is kiverik az összes hazudós tolvaj felelős bandából!          Ne féljetek! Lesz majd itt igazságszolgáltatás!


Vendég

#2012

2015-04-07 21:06

Egyetlen normális, időben is megoldható megoldás csak az lehet, ha az MNB és a BEVA kártalanítja a gyanútlan károsultakat, majd hivatalosan, jogi úton visszaszerzi a bűnösöktől a törvénytelenül elcsalt pénzt.

Vendég

#2013 Re:

2015-04-08 02:20

#2011: -  

 Egyetértek!!!

Szavazzunk a jobbikra, hanem fizet ez a mocsok cigánytolvaj banda!!!

Ezeknél még a fasiszták is jobbak lesznek!!!!


Vendég

#2014 Re: Re:

2015-04-08 05:23

#2013: - Re:  

25 éve ugyan úgy lopnak, és a "közösből" (jelenleg OBA BEVA) kártalanitanak, az se 100%.

Hazudnak, saját felelősséget állandóan letagadva, ellsimitva "uralkodnak".

De nem csak igy, Pl. adókkal x forintot elvesz, majd rezsicsökkentéssel a tizedet vissza adja, - u.a.

Nem újj "üreszsebűre" van szüksége az országnak.

Évezredek óta állami és egyházi vetetés szerte a világon bort iszik vizet prédikál.

Mondj ellenpéldát, ha tudsz.

Szinte egy hónap telt el, és csak a szokásos ködösités, hitegetés - idővel pedig a feledés homálya.

11.-én DEMÓ, és nem a politikára bizni sorsunkat !  !  !

 

 

 


Vendég

#2015

2015-04-08 05:44

A csősz tolvaj, a bakter rabló, a bíró cinkos.

A különb nem viszi sokra, mert irigylik.

Ki-ki rántja lefelé a másikat - az országot együtt.

Lenézett népek mögött kullog a magyar!

 

A nemzet talpa alatt röpülő szőnyeggé válik a föld!


Vendég

#2016 Re:

2015-04-08 07:07

#2012: -  

 Mindenkit megsegítünk, de saját népét NEM! Félre értés NE essék, nem azt mondom, hogy ne tegyék! Bár itt van pl. Amerika szólt, hogy nem is tudom épp melyik háborús övezetbe a magyarok is résztvegyenek és már abban a pillanatban ugrottak is! Mennyibe is kerül ez az önzetlen Amerikai hívás? Mi nem vagyunk fontosak a hazánknak?

Eddig nem is jutott ilyen az eszembe, de olvasva sok-sok ember tragédiáját (amiről nem tehetnek, hogy más(ok) kisemmizték, tönkre tették az életüket (és életük munkáját)! Állambácsi széttárja kezét!

Az aki sajnálja, ha az állam kártalanítsa a Q. károsultakat, az elfelejti, hogy az ÁLLAMI SZERVEK IS AZ ADÓFIZETŐKTŐL KAPJA A FIZETÉSÜKET (AKIK UGYE NEM ÁLLTAK A HELYZET MAGASLATÁN) hogy is van az, hogy hozott anyagból dolgozott az MNB és nem az ellenőrzött rendszeréből nyerte ki az adatokat!? Nem hallottak kettős  könyvelésről SOHA? Ha az egyik cégnél baj volt, nem kellett volna vizsgálni a másikat (ugyanaz a könyvizsgáló volt)! Számtalan kérdés vetődik fel és nem kapunk válaszokat 1 HÓNAP UTÁN SEM (JUTOTTUNK ELŐBBRE, LEGFELJEBB MÁR NEM CSAK RÁNK MUTOGATNAK)!

Szijjártó ma elismerte, hogy azért a Q. -ba helyezték letétbe, mert nagy, szoros kapcsolatban áltak a Q-val (Duna tv híradó)! Illetve 50-60M -ba kerül majd, mint a Q-nál! DE ŐK IS A KISBEFEKTETŐK FELELŐTLENSÉGÉT HANGOZTATTÁK!

IGAZ, A KISBEFEKTETŐKNEK NEM VOLT OLYAN JÓ KAPCSOLATUK A VEZÉRREL!!!

Elfelejtik, mire esküdtek fel! Tudom naivság hinni benne!

 

DEMONSTRÁLNI KELL (MOST 11-ÉN 15 ÓRA BÁTHORY U. FIÓK ELŐTT... AZUTÁN .......????)


Vendég

#2017 Re:

2015-04-08 07:12

#2010: -  

 Teljes kártalanírtás lenne? Nem derül ki!

Olyan nagy ellenkezés lesz (bankok), hogy ez csak ámítás !

Miért nem vállalja fel az állam, hogy belép helyettünk (nagyobb eséllyel perelne vagy már tudják a végeredményt)?


Vendég

#2018

2015-04-08 07:18

AKINEK NINCS FACEBOOKJA !

http://www.quaestorkarosultak.hu/

Még ma kérdéseket lehet feltenni pl.Kérdések EU szakjogászhoz!

De sok más téma van!


Vendég

#2019 MNB es az ALLAM

2015-04-08 08:08

A médián keresztül hitegetnek, hogy segítenek rajtunk, de ez nem így van !

Időhúzás, zavarkeltés felelősség elháritása !  !  !

Addig amíg nincsenek konkrétumok, azt se lehet tudni mit hogyan tegyünk.

 

Lényeg, hogy legyen demonstráció az adott időpontban, és nem kicsi ! ! !

Tomboy

#2020 Levél az MNB és a QUAESTOR részére.

2015-04-08 09:19

Kedves  Sorstársaim!

Írtam nekik, hogy úgymond tüzeljek egy kicsit még rájuk.

 
Tisztelt  Magyar Nemzeti Bank!
Tisztelt  Dr. Matolcsy György!
 
1./     Ezidáig csak elmarasztaló és számon kérő kritikus leveleket írtam.
Most sem teszem másként, de a levelem végén a harmadik fejezetben azért dicséret is lesz!
Ennek alapos oka van. Nem szükséges ismételnem, hogy a károsultak védett kötvénybe szerették volna befektetni a pénzüket, nem a semmibe. Nincsen fiktív kötvény, mert olyan nem létezik! Csalás viszont annál inkább.
Március 10. után a fiam saját szemével látta a kecskeméti QUAESTOR irodában, hogy már a felügyelő biztos "uralkodása alatt" 3 monitoron Forex kereskedés folyt. A számtalan nyitott pozíciókra rákérdezve az ügyfeles vagy bróker képesítésű alkalmazott hiába mentegetőzött. Lebukott.
Nem volt csődvédelem, sem felszámolás április 2-ig. Kinek a pénzével tett rövid fogadásokat? Ha a sajátjával kereskedett a saját munkaidejében, akkor nem dolgozott, azaz "maszekolt". Ha a mi maradék pénzünket tette próbára, hogy még összekaparjon egy keveset, akkor megint a kérdés... Hogyan tehette ezt meg amikor már a működés felügyelve volt?
Az a gyanúm, hogy a károsultak pénzét el Forex-elték. Nem erre adtunk megbízást, hanem a pénzünk befektetésére. Valószínű, hogy az irdatlan mennyiségű pénzünket használják már régóta. Ebben az évben történt meg nem véletlenül, hogy a svájci jegybank átgondolt döntése hatalmas veszteségeket okozott a brókereknek. A "hülyék" akik az EUR/CHF keresztárfolyamára utaztak, jól rá lettek szedve. A klasszikus tőzsde elválaszthatatlan a kapitalizmustól. Feltenném azt a kérdést, hogy a FOREX kereskedést nem lenne jobb törvénnyel megtiltani? A bróker botrányok oka nagy valószínűséggel pontosan ez a "súlyos rendszer hiba"!
Már csak az a felderítésre váró kérdés, hogy a befektetők pénzének hány százalékát lopták el offshore számlákra, és hányad részét bukták el még januárban, amikor a pénzpiac megrendült.
Még tovább fokozva. A mai "újgazdagok" sajnos olyan butácskák, hogy nem bírják ki csöndben maradni. Olyan jó befektetéseik vannak, hogy érdemes lenne tőlük megkérdezni. Csak ne a közpénzt tőzsdézzék (Forex-ezzék) el, mert az igen nagy bűncselekmény ám!
Tessék feljelentést tenni, mivel a gyanú elég indokolt. Szíjjártó, Orbán, Lázár, Polt urak tanúkénti kihallgatása már régóta nem ártana! Az én életösztönöm azt súgja, hogy sokat tudnának mondani, csak nem akarnak...
 
2./     A csődvédelem és a felszámolás megindítása előtt még márciusban felmondtam a szerződésemet a QUAESTOR-ral tértivevényes levélben, saját kezű aláírással ellátva. A szerződésünkben benne van, hogy bármikor indok nélkül felmondhatunk. A QUAESTOR pedig bevállalta, hogy mindig lesz elég fedezete az ügyletekre, vagy akár a felmondásra. A felmondás jogomat gyakorolva "nem rendelkezek én a pénzemről". Többet hozzá se nyúljanak, ha nem értenek hozzá! Tehát azért mondtam fel, mert egy szélhámos, csaló trehány bandával sikerült szerződnöm, mint egy megtévesztett befektető. A felmondás határideje 30 nap. Sajnos bármilyen helyzetben a felmondáshoz jogom van. A felmondásnak pedig sajnos része az elszámolás. Hát én most pont erre várnék lassan két hete, hogy kaparják össze vagy lopják vissza a pénzemet. Nagyon szeretném már elfelejteni végleg ezt a szélhámos társaságot!
 
3./     Ma reggel Binder István közölte a közszolgálati médiában, hogy a BEVA 20 000 EUR keretösszegét előterjesztik törvénymódosítással felemelni akár 100 000 EUR értékűre. Mivel ezt az EU-s jog megengedi. Több országban is magasabb a BEVA értéke. Az összevonás az OBA-val szintén nagyon jó ötletnek látszik.
Uraim! Le a kalappal! Ma reggel volt értelme elkezdeni a napunkat! Akárki is találta ki, dicséret érte. Ezt meg fogják emlegetni az Unióban. Nagyon nagy bátorság.
Álszerénység lenne, ha ezt én már régóta szerettem volna, de olyan jelentéktelen vagyok, hogy nem mertem javasolni...
Az időzítése pedig annyira jól sikerült, hogy talán 11-én szombaton nem szabadul el a pokol a tervezett tüntetés során. Hatalmas a felelősség! Rövid az idő, a napok meg vannak számlálva. Hasonlít az "öszödi beszédre". Most is sokan félrebeszélnek, hazudnak és nem csinálnak semmit sem. Ne legyen még egyszer "ostrom"! Nem tenne jót az országunknak. Beláthatatlan kárt okozna mind politikailag, mind gazdaságilag egyaránt. Erre pedig semmi szükség.
 
Fenti tárgyú általános standard tájékoztató levelüket köszönettel vettem. Elolvastam. Sajnos a kérdéseimre nem kaptam kielégítő választ.

Üdvözlettel:

Koller Tamás
Foktői károsult
 
< A levelem nem másolható és továbbítható semmilyen felületen a saját hozzájárulásom nélkül! >

Vendég

#2021 Re: Levél az MNB és a QUAESTOR részére.

2015-04-08 10:10

#2020: Tomboy - Levél az MNB és a QUAESTOR részére. 

Fagyit nem nyalsz jobban!

Az ilyen fazonok ne is jöjjenek, nincs rájuk szükségünk.

Nincs rész vagy fél megoldás.

Ez a rendszer nem nekünk való !  !  !


Vendég

#2022

2015-04-08 10:13

A Quaestor-vezér büntetése öttől tíz évig terjedő szabadságvesztés lehet a hivatalos nyomozati papírok szerint.

Jó magaviseletért 2/3 büntetés leülée után szabadulhat.

Tehát ha kapna is 10 évet, akkor is jó magaviselés esetén 6 év múlva újra szabadlábon lesz.


Vendég

#2023 Re:

2015-04-08 10:18

#2022: -  

 és vígan él a pénzünkből


Vendég

#2024 Re: Re:

2015-04-08 10:27

#2023: - Re:  

 Ez így van, szerintem max 5 évet fog ülni, és ha kijön vígan fog élni a Svájcba menekített milliárdjainkból.

 

Tud ő valamit, 5 évet én is bevállalnék 5 milliárdért.


Vendég

#2025 Re: Re: Re:

2015-04-08 10:48

#2024: - Re: Re:  

 Pont úgy, mint Balázs László az ellopott  BAUMAG-pénzből. Jó tanítómestere volt Tarsolynak.