Quaestor károsultak megmentéséért

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Quaestor károsultak megmentéséért petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#1601

2015-04-01 03:50

Egyetértek a petícióban foglaltak tartalmával.

Üdvözlettel: Légrádi Csaba

Vendég

#1602 Re:

2015-04-01 04:26

#1597: -  

 és akinek párszáz forinttal van csak több bent annak is pereskednie-kell, tett már valaki feljelentést


Vendég

#1603

2015-04-01 05:10

 

A portfolio.hu-n megjelent egy szavazás, lehet bárkinek szavaznia, kérem tegyék meg:

Hol lehet egy pilótajáték 210 milliárd forintja?

 

 


Vendég

#1604

2015-04-01 05:11

 

Ki kártalanítsa a Quaestor kötvényeseket?

 

  • a bankok (5%)
  • az állam adófizetői forintokból (11%)
  • Tarsoly Csaba (53%)
  • senki (32%)

 

Összes szavazat: 394 darab

 


Vendég

#1605

2015-04-01 07:27

"Tisztelt Elnök-vezérigazgató úr!

A Miniszterelnök úrnak 2015. március 9-én kelt levelét köszönettel megkaptuk.

Miniszterelnök úr annak tartalmáról tájékoztatta a gazdasági minisztert. Varga MIhály miniszter úr az Ön által javasolt tárgyalásra még a mai napon kijelöl egy tárgyalópartnert, aki várhatóan még a mai napon jelentkezik Önnél.

Tisztelettel:  Nagy János    Miniszterelnök úr személyi titkára, kabinetfőnöke"

A válaszul küldött e-mail dátuma március 9-e, 17:24 óra, de a kormány által tegnap nyilvánosságra hozott Tarsoly-levél miniszterelnökségi érkeztetési dátuma március 10-e !

? ? ?


Vendég

#1606 Re:

2015-04-01 07:29

#1605: -  

 

Inkább azon kellene elgondolkozni, hogy hogyan lehet, hogy: 
- még mindig nincs csődeljárás ?  ?  ?
- a Quaestor Értékpapír esetében még mindig nem rendelték el a felszámolást (a BC esetében kb. 5 nap alatt döntöttek erről, itt több, mint 3 hete még nem). 

 


Vendég

#1607 Re: Re:

2015-04-01 07:31

#1606: - Re:  

 Tiz mosómedve nem síkál ennyit egy év alatt, mint most ezek ! ! !


Vendég

#1608

2015-04-01 08:03

"Úgy tudjuk, az MNKH vezetőinek március 5-én Magyar Levente gazdaságdiplomáciáért felelős államtitkár jelezte, hogy ki kell venni a cég tőkéjét a Quaestortól, és másutt kell új értékpapírszámlát nyitni. Az MNKH ezután árajánlatot kért több pénzintézettől és az Államkincstártól is. Viszont nem maradt sok idő összevetni ezeket, ugyanis március 9-én hétfőn délután a Quaestor Hrurira - hamis - öncsődjéről szóló közleménye előtt pár órával az MNKH folyószámláján megjelent 3,8 milliárd forint. 

Forrásunk úgy tudja, az MNKH felsővezetői megdöbbentek a dolgon, ugyanis a pénz kivonására, a vegyes (rövidebb-hosszabb) futamidejű állampapírportfólió eladására csak a cég vezére, Kerekes György adhatott volna utasítást. Ráadásul csak írásban, a tulajdonosi közgyűlés hozzájárulása mellett. Úgy tudjuk, ilyesmi egyáltalán nem történt, forrásunk szerint feltehetően a külügyből szóban, telefonon adhatták ki az utasítást a Quaestornak a pénz kiutalására." 


Vendég

#1609

2015-04-01 09:22

Mert szeretnénk a pénzünket visszakapni nem az ő anyagi helyzetük még jobbá tételére tettük be.Milyen országban élünk 25 év alatt egyetlen bűnöző politikust vagy hozzá közeli csalót sem tettek több évre börtönbe.
Sőt még milliárdokkal jutalmazták is.
Ha "királyunk Viktor"lenne kedves végre egyszer az uralkodása alatt egyszer reálisan és igazságosan a választó polgárok és kisemmizett családtagjaikért,kisgyermekeinkért és idős szüleinkért jót tenni akkor csak egy szavába tellene ,
adna utasítást a MNB-nak és mindenki az utolsó forintját,befektetését meg tudná kapni.
Ha a haverjai bedőlt bankjaiba,stadionok,választásokra,m1 tv stb min.600 milliárdot ki tud fizetni akkor minket miért nem?
Az oké hogy kezdenek lefoglalni ingatlanokat,szerintem legyen minden az államé vagy értékesítsék ,szerezzék vissza a külföldre menekített milliárdokat,de minél előbb még idén az állam kártalanítson minden áldozatot. "
Magyaro.jól teljesít,dübörög a gazdaság,csökken a munkanélküliség,alig érezhető az infláció,magyar bankszövetség erős,alig 1% a bróker botrány összege,forint erősödik,a tőzsde szárnyal akkor miért n e m a k a r n a k
kártéríteni minket?Le is tagadhatják hogy hibázott a MNB a pénzügyi f.csak fizessenek.

Vendég

#1610

2015-04-01 09:42

A külügyminisztériumon kívül egy másik minisztérium pénze is bent ragadhatott egy brókercégnél, de nem a Quaestornál.

Equilor. Azok is politikához köthetőek, az a szerencsejük (a mi pechünk) hogy külügy gyorsabb volt mint Fazekas tálcája, teljesen bedontve a Quaestor-t. Most Eqvilort nem merik már bedönteni ! 

És még van pofája a fidesznek azt nyilatkozni, hogy nem miattuk dőlt be a Quaestor! 
Jól megsz...tták a kisbefektetőket. 

Mnb-t hívtam pár ötlettel és azt mondták, hogy ők törvények alapján dolgoznak és javasolni "fölfelé" nem tehetnek semmit!!!??? 


Hol függetlenek akkor? Ő a pénzügyi ismeretek "fellegvára" és nem hozhat intézkedéseket!!! 

A hivatalos menetrend: kisember (aki nem ért annyira a pénzügyekhez) szól az önkormányzati képviselőnek, aki szól a parlamenti képviselőnek, aki....anyátokat b..meg! 
21. Századot írunk, mi a f... nem javasolhat a pénzügyi szaki (mnb) ?  ?  ?


Vendég

#1611 Re: Re:

2015-04-01 09:45

#1606: - Re:  

 

Időbe telik, míg minden mutyi szálat elvarrnak, aztán meg valamelyik szerencsétlenekre kihozzák a sz...rt és "sajnos" ők lesznek a nem fiktív tulajok  !  !  !

 


Vendég

#1612 marcius 18 an lejaro kotvenyek

2015-04-01 09:49

Azt honnan lehetne tudni, hogy valaki  kezdemenyezte-e a felszamolasi eljarast a marcius 18an lejart kotvenyek miatt ? Ez tunik a leggyorsabb utnak hogy vegre felszamolas ala keruljon a Questor es a BEVA vegre allast foglaljon a fiktiv kotvenyekkel kapcsolatban,  mert az oncsod az ugytunik soha nem fog megtortenni. Ez azert is nagyon fontos mert igy a BEVA is idot kap hogy a szakerto csapata kitalalja miert is nem kell fizetniuk a fiktiv kotvenyekre....

En hefon bementem az MNBhez megkerdezni, hogy  hogy tudom a felszamolasi eljarast elinditani ha voltak 18-an lejaro kotvenyeim, ahol elhajtottak, hogy ez nem tartozik az MNB hataskorebe es menyjek a Cegbirosagra ezzel. Sajnos a Cegbirosaghoz mar nem tudtam elmenni mert nem elek Magyarorszagon :(


Vendég

#1613

2015-04-01 09:55

MÉRHETETLEN CSALÁSNAK VAGYUNK SZEMTANÚI !

 
Nem dughatom homokba a fejem- Mikor két cég egymás között ELLENJEGYZI  A SEMMIT> le se volt FEDEZVE   !   !   !
Ezzel mi nekünk kis embereknek kell szembesülni!  Kötvénykibocsátó Jegyző között. Lehetőséghez mérten ÁLL HELYT A KIBOCSÁTÓ AZ ÜGYFELEK FELÉ- Tág fogalom -Hol van az,hogy az én KÖTVÉNYJEGYZÉSEM (TŐKEFEDEZETEM) 0.5-1% a Kibocsátóval Szemben meg áll,ennyi TŐKERÉSZT SZAVATOL! (KIBOCSÁTÓVAL SZEMBEN) 
Erre adott volna még további 150 milliárdra  MNB ENGEDÉLYT- (normális? ? ?) 

Semmit nem kell komolyan latba venni!!!!! -Kiadhatok én FIKTÍV-et is,ÉN KOCKÁZATOM MINDENT 
EL BÍR!! Nem is tudtam ehhez még KÖTVÉNY KIADÁST se kell mögé TENNI!(ezek a művi dolgok)

 
Mi van itt egymást "kibelezik",hogy klasszikus legyek- mi meg ennek isszuk meg a levét !  !  !

mérges

#1614 Palotás ügyvéd tájékoztatók

2015-04-01 10:35

Legyenek szívesek tájékoztatást adni Palotás ügyvéd úr tegnapi megbeszéléséről, bizonyosan voltak résztvevők.


Vendég

#1615 Re: Palotás ügyvéd tájékoztatók

2015-04-01 10:43


Vendég

#1616

2015-04-01 11:21

Ki a brókerbotrányok legnagyobb felelőse? Szavazz a portfolio.hu-n!

Rendkívül provokáló egy kérdés, ezért minél többünknek kell szavaznia.


Vendég

#1617

2015-04-01 11:37

3.nap

Kapott mar barki is egyenleg kozlo ertesitest? (Amit allitolag hetfo ota kuldenek...)


Vendég

#1618 Demonstarcio! Jojjetek! Egysegbe az ero, az evszazad legnagyobb csalasa

2015-04-01 11:37

Tüntetés a Quaestor károsultakért és az érintettek felelősségre vonásáért

11 April at 15:00 in UTC+02

Budapest, Báthory utca 4, 1054


Vendég

#1619

2015-04-01 11:50

Megy a politikai porhintés a népnek az "offshore-lovagokról", miközben éppen a Fidesz volt az, aki 2010-ben eltörölte a Bajnai-kormány offshore vagyonok megadózatásáról szóló, eddig első és egyetlen, valóban érdemi javaslatcsomagját. A Bajnai-kormány nemzetközi példák alapján, az egyetlen hatékony módon, jövedelemadóztatással szerette volna bevonni a külföldi vagyonokat a hazai adózásba, míg a Rogán-féle törvényjavaslat - teljesen alkalmatlan módon - a külföldi vagyonok "visszavételéről", azaz gyors zár alá vételéről is rendelkezett. Ez azonban nem ér semmit, mert a külföldi adóparadicsomokból a büntetőeljárás kezdeti szakaszában gyakorlatilag lehetetlen visszaszerezni a kimentett vagyont. És ezt a kormány is tudja.


Vendég

#1620

2015-04-01 12:27

Hetvenkétmilliárd forintnyi részvényt szerzett a Quaestortól a külügyi tárca – írja a HVG.

Miközben a Quaestor már a csőd bejelentése előtti napokban is csak egy hónapos átfutással vállalta a pénzüket kivenni akaró befektetők kifizetését, a Szijjártó Péter vezette külgazdasági és külügyi tárcának – közel négymilliárd forintnyi állampapírja ellenértékén kívül – 72 milliárd forint névértékű, megőrzésre átadott részvényét is sikerült visszaszereznie tőle – írja az e heti HVG.

A részvények az Eximbank és a Magyar Exporthitel-biztosító alaptőkéjét testesítik meg. A rendőrségre vár annak felderítése, vajon visszaélt-e bármilyen módon a Quaestor ezekkel az értékpapírokkal. A lehetősége mindenesetre megvolt rá, hisz Tarsoly Csaba és társai elegendő időt kaptak, hogy eltüntessék az általuk gyaníthatóan elkövetett bűncselekményeknek a politikusokhoz vezető esetleges szálait.

Miközben a kormány nem adott elfogadható magyarázatot arra, miért nem volt alkalmas az Orbán Viktor által „leszólt” államkincstár a minisztériumok és intézményeik értékpapírjainak a kezelésére, az Országgyűlés kivételes gyorsasággal elfogadta a brókerügyek károsultjainak kártalanítását célzó, a magán- és céges vagyonok széles körű zárolásáról szóló, ártatlanok földönfutóvá tételére is alkalmas szabályokat. Álságos módon azoknak a károsultaknak a védelmében, akiket épp a kormány hozott még rosszabb helyzetbe, amikor az utolsó pillanatban még megcsapolta a megroggyant Quaestort.


Vendég

#1621

2015-04-01 13:41

Mert a pénz nem loptam.senem raboltam kétkezü munkával kerestem meg!!!!!!!! pénzemet meg lenyulták az éhesek!

Vendég

#1622

2015-04-01 13:43

Kérem vissza a pénzemet; amiért becsületesen meg dolgoztam!!!!!!!!!!


Vendég

#1623 Re:

2015-04-01 13:45

#1617: -  

 nem kaptam


Vendég

#1624

2015-04-01 13:51

A tüntetéssel egyetértek,de miért nem az MNB székháza előtt lesz,annak nagyobb visszhangja és nyomatéka lenne.Ők a legnagyobb mulasztók az ügyben és eddig csak háritják a felelősségüket.Majd ha a károsultak akár biróságon keresztül
rákényszeritik öket a kártéritésre ,akkor nem tudnak kibújni a felelősség alól és a Q-ral szemben náluk van bőven mindenre pénz.!

Vendég

#1625

2015-04-01 15:00

http://www.portfolio.hu/

vallalatok/

miert_hibasak_a_quaestor-ugyfelek_20.212161.html