Quaestor károsultak megmentéséért

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Quaestor károsultak megmentéséért petíció automatikusan generált fórumtémája

Tomboy

#1251 Nem lehet tovább eltűrni!

2015-03-26 08:11

Kedves Sorstársaim és Testvéreim!

58 éves szabadalmas villamosmérnök vagyok. 13 mFt-om ragadt bent. Nem mondom, hogy a pénzt sajnálom-e a legjobban, vagy inkább a szégyen bosszant, hogy nem az első esetben vernek át vagy fosztanak ki. A MAGYAR EMBER (nagybetűvel írva) régen a pofátlan kifosztást nem hagyta volna annyiban. Nincs olyan önbecsülésünk, önbizalmunk, mint régen! Nemcsak a brókerbotrányok miatt, hanem sajnos számtalan rossz kormány döntés miatt szégyellem, hogy ebben az országban kell élnem, és a fiaim is ezt a mocskot látják maguk körül.

     A QUAESTOR botránya szinte forgatókönyv szerint zajlik. Hibás a kormány és az MNB is. Nincsen fiktív kötvény, mint fogalom. Olyan van, hogy engedély nélkül túl jegyzés. A lényeg pedig, hogy a pénzt ellopták, eltüntették. Tavaly novembere óta az engedélyezett 70 milliárd felett a további 150 milliárd pénz el van már lopva. Ennyi idő alatt ekkora összeget nem lehet befektetni. Olyan a látszata, hogy akár kormány közeli oligarchák markába is oszthattak. Figyeljétek meg, hogy már februárban elkezdték a vezérigazgató cseréjét. Már akkor tudták, hogy mi lesz a vége. Ezt a kormány is tudta. Egy börtönviselt ember, akit most újra levált a Tarsoly, mert megijedt? A Varga Mihály is remegő szájjal mondja, hogy ilyet még ő sem látott? Orbán miniszter elnök meg magára vállalja, hogy a kisemberek (kisbetűvel) nem számítanak, csak az ő hivataljai mentsék a menthetőt? Ki az a hülye, aki ezt beveszi?

Ügyvédeket hízlalni a mi pénzünkön semmi értelme, mert ha születne is ítélet, ha nem lesz behajtható pénz, akkor minden felesleges és előre kidobott további pénz lenne.

Szervezni kell Pestre egy 100 000 fős tüntetést. Szerintem most már hazaáruló kormányt le kell mondatni, ha nem áll helyt a 32 000 QUAESTOR teljes kártalanításáért. Miután ezt megtette, nyomozza ki, hogy hova tünt a rengeteg pénz, mert az is lényeges!

Visszaél a kormány a felhatalmazásunkkal. Amit művelnek, azt a szavazók nem feltétlen fogják tovább eltűrni.

Vegyétek észre azt is, hogy a munkahelyeteken vernek át a legjobban, mert nem azt a fizetést kapjátok meg, amit a munkátok az EU-ban megérne. Ha ezt egy életen kiszámoljátok, akkor több 10 millió forint már eddig is elúszott. Csak ezt nem meritek kimondani.

Több önbecsülést és önbizalmat!

A MAGYAR a legtehetségesebb! A világon a legnehezebb és egyben a legszebb a nyelve!

A Orbán liberális diktatúrájából nem kérünk tovább. Vége van, Game Over!

Mikor megyünk fel Pestre?


Vendég

#1252 Re: Nem lehet tovább eltűrni!

2015-03-26 08:24

#1251: Tomboy - Nem lehet tovább eltűrni! 

 Teljes mértékben igaza van Tomboynak, birkák vagyunk, ha még ezt is eltűrjük!!!

Ez már az utolsó csepp volt a pohárban, fel kell állítani a bársonyszékből ezt a hazug, telhetetlen, szélhámos bandát!!! Hol vannak az európai parlamentes képviselőink, akik ott napvilágra hoznák mi is történik kis országunkban???!!!!

 


Vendég

#1253 Re: Nem lehet tovább eltűrni!

2015-03-26 08:28

#1251: Tomboy - Nem lehet tovább eltűrni! 

 Ezt a vérlázító gyalázatot nem tűrhrtjük tovább.

 Talpra Magyar !


Vendég

#1254

2015-03-26 08:29

Tarsoly csabát kihallgatta már a rendőrség?

Szegény Bélától meg elvették a Quaestort? És ő csak úgy visszaadta? Béla, ha olvasod: NE ADD VISSZA!


Vendég

#1255

2015-03-26 08:36

A sajtóban megjelent információkkal ellentétben nem pontosan igaz, hogy a Quaestor Financial Hrurira továbbra sem adott be öncsődöt.

 

Mint azt az eheti Figyelő írja, a Fővárosi Törvényszék a Figyelő kérdésére a hét elején azt válaszolta, hogy 2015. március 20-án lajstromozott kérelmében a Quaestor Financial Hrurira Kft. csődeljárást kezdeményezett maga ellen. A bíróság a 2015. március 20-i végzésével hivatalból elutasította a kérelmet.

Ez a válasz azt jelenti, hogy a Quaestor Értékpapír Zrt. és Szombati Zsigmond felügyeleti biztos korábban valóban félrevezették a kisbefektetőket és március 9-én még egyáltalán nem kezdeményezett öncsődöt a kötvénykibocsátó, csak a Figyelő múlt heti cikkének megjelenésének napján.

Ám a kérelem alapvető jogszabályi előírásoknak nem felelhetett meg (ez akár tudatos is lehetett), így továbbra sem lesz ideiglenes fizetési haladék még jó ideig, azaz a pénzek továbbra is szabadon mehetnek ki a Hrurirából.

Vendég

#1256

2015-03-26 08:38

www.portfolio.hu

1998 óta csal a Quaestor

vendég

#1257 Re: Re: Nem lehet tovább eltűrni!

2015-03-26 08:39

#1253: - Re: Nem lehet tovább eltűrni! 

 Várlak titeket ! Én itt vagyok!


Vendég

#1258

2015-03-26 08:55

MÉG KÉR A NÉP,MOST ADJATOK NEKI!!! 


Vendég

#1259 Re:

2015-03-26 09:08

#1250: -  

 10-én, a pánik napján  és utána is többször voltam a fiókban.  Mikor mondtam, milyen hüllye  voltam, hogy nem mentem be pénteken, azt mondták, hogy már 6-án nem mentek ki az utalások, és az ügyintéző megsúgta, hogy elfogyott a pénz, mert nagybefektetők hatalmas össszegeket vettek ki hirtelen. Akkor még nem tudtuk, kik voltak.  Kvázi a Külügy, stb. azaz az állam miatt nem kaptuk meg a pénzt. És azt is mondta, hogy a március 18-ai nagylejáratot is meg akarták az  öncsőddel  szándékosan előzni, mert nem tudtak volna fizetni. Én is akkor akartam mindent kivenni.

Tehát az állam miatt - most nem beszélek a csalásról a fiktívekkel, nem tudom az állam konkrétan  tudta-e a csalást - tartoznak nekünk, meg kellene kapnunk!


Vendég

#1260 Re: Nem lehet tovább eltűrni!

2015-03-26 09:15

#1251: Tomboy - Nem lehet tovább eltűrni! 

 Minden szavával egyetértek! Ez már nem csak a károsultakról szól, hanem az egész jogállam arculcsapása.


Vendég

#1261 Re:

2015-03-26 09:27

#1256: -  

 és a felügyelet, amelyik nemrég többedszer vizsgálta, nem vette észre? A felügyelet az állam, tehát neki kell jótállni!

 

Más: a BEVA vezetője persze, nem akar fizetni, ezért is bízta meg a külsős jogászokat, pedig a beva-összeg is több lenne, mint a semmi. Mi az, hogy nem veszi figyelembe a MNB ajánlását? 32ezer embert akar tönkre tenni.


Vendég

#1262

2015-03-26 09:37

-mert becsapott és károsult vagyok!

Vendég

#1263

2015-03-26 10:04

Azért írtam alá ezt a peticíót én is a károsultakhoz tartozom és gondolom minél többen vagyunk annál nagyobb az esélyünk a kormánnyal szemben, hogy ne csak a nagyok hanem mi is kapjuk vissza a pénzünket.Amit kormányunk csinál az már vérlázító és úgy gondolom,hogy minden normálisan gondolkodó embernek igen csak felborzolja az idegeit.

Vendég

#1264 Re:

2015-03-26 10:08

#1263: -  

 már mások is írták, hogy baj, hogy máshol is szerveződnek csoportok, egyesülni kéne! A facebookosok, ha ezt elolvasnák!! Nincs mindenki a FB-on, de ehhez a peticióhoz és véleménycseréhez mindenki hozzáfér!

lazado

#1265 Re: Re: Nem lehet tovább eltűrni!

2015-03-26 10:13

#1260: - Re: Nem lehet tovább eltűrni! 

Minden szavával egyet értek.

Itt csak egy több százezres tüntetés sorozat segíthet, a jogi hercehurca szart se ér.

Sok esélyt nem látok rá sajnos, mert hosszú-hosszú évtizedek óta birkák vagyunk. Viszont ha van valamilyen társaság, vagy csoport aki ilyesmiben gondolkodik, írja ide valaki az elérhetőségüket, mert köztük a helyem.

 


Vendég

#1266 Re: Re:

2015-03-26 10:15

#1261: - Re:  

A BEVA tagjai a pénzügyi szolgáltatók. Érthető, hogy nem ők akarják megfizetni a csaló bagázs miatti óriási kárt. Most, hogy kiderült, esetleges bennfentes kereskedelem is volt...stb., stb., stb.-, és esetleg az állam felelőssége is megáll, még kevésbé akarják majd kifizetni.


Vendég

#1267

2015-03-26 10:17

http://www.origo.hu/

gazdasag/

20150326-atverte-a-quaestor-a-kulugyminiszteriumot.html


Vendég

#1268 Re:

2015-03-26 10:18

#1267: -  

 Ez egy vicc!

Március 9.-én vették ki a Q.-tól a cuccokat, és ma, 25.-én rádöbbentek, hogy: Jééééé, állampapír helyett kp-t kaptunk!"

lazado

#1269 Re: Nem lehet tovább eltűrni!

2015-03-26 10:21

#1251: Tomboy - Nem lehet tovább eltűrni! 

 Minden szavával egyet értek.

Itt csak egy több százezres tüntetés sorozat segíthet, a jogi hercehurca szart se ér.

Sok esélyt nem látok rá sajnos, mert hosszú-hosszú évtizedek óta birkák vagyunk. Viszont ha van valamilyen társaság, vagy csoport aki ilyesmiben gondolkodik, írja ide valaki az elérhetőségüket, mert köztük a helyem.


Vendég

#1270 Re:

2015-03-26 10:28

#1255: -  

 A Hajdú-online-n nyílt levél jelent meg, amit  ma elküldtek. Mindenki olvassa el!


Vendég

#1271 joe

2015-03-26 12:01

Szerintem a képlet egyszerű: Tarsoly nem volt hülye, nyilván vannak bizonyítékai a politikusok, "üzletemberek (nagy befektetők)" viselt dolgairól. Biztos vagyok benne, hogy a háttérben óriási taktikai csata dúl, hogy mindenki megússza - ez viszont nem lehetséges! Egy módon lehetne lecsillapítani a kedélyeket, a kisbefeketetőket kártalanítani kell! Persze ez sokba kerül és nyilván nem azok fizetnék, akik korábban zsebre tették a pénzeket.


Vendég

#1272 Re: joe

2015-03-26 12:16

#1271: - joe 

 JÓ LENNE, HA MEGKAPNÁNK! De tagnap, a bejelentés után és ma is úgy tűnik, a pártok politikai eredményt akarnak a maguk számára kovácsolni és már nem beszélnek a befektetők kártalanításáról. Pedig most kéne csak igazán! Velük kellene felvennünk a kapcsolatot, hogy a lényegről ne felejtkezzenek el.


Vendég

#1273

2015-03-26 12:29

Okos emberek akik örülnek a másik bajának.nem volt az olyan nagyon magas kamat,az ember

a kis pénzét megpróbálja több helyre tenni.Én márc.3-án ott voltam személyesen az irodába,mégis lebeszéltek róla,hogy elhozzam a pénzt.Itt egyértelmü csalás,lopás történt.

Nincs egy olyan program ami kiszüri mióta értékesitettek fiktiv pénzeszközöket?-mivel a kötvény

szó sehol nem szerepel a szerződésbe,ha megnézed BEVA tag a Q-tor. CSŐD SEHOL NINCS BEJELENTVE hivatalosan csak a köznépnek szét hintve.

Nála a Q H-sem szerepel sehol,nem is halottam eddig róla.


Vendég

#1274

2015-03-26 12:30

Mert vissza szeretném kapni a pénzem. És, hogy a csalókat megbüntessék.

Vendég

#1275 Re:

2015-03-26 12:42

#1214: -  

 Lesz tüntetés, de akkor durva világ lesz. Ha sok ezer kétségbeesett ember egymást feltüzelve elindul tüntetni abból bármi lehet. Én ott voltam anno a TV székháznál is és ott leszek az első sorban most is.