Quaestor károsultak megmentéséért

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Quaestor károsultak megmentéséért petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#1151 Re: Re:

2015-03-25 09:17

#1150: - Re:  

 Egy szavukat sem hittem el, mikor a mammutban és a báthoriban másnap  szomorú képpel közölték, hogy az ő pénzük is bent ragadt. Azok, akik évekig mézesmázos mosollyal agitáltak, még az utolsó napokban is, hogy ne vigyük el a pénzt, minden rendben, most vettek bankot, stb. gondolom jutalékot kaptak minden hülye - mint én - bepalizásáért.


Vendég

#1152

2015-03-25 09:19

Azért. hogy a tőlem jogosulatlanul elvett pénzt minél előbb visszaadják, amiért keményen megdolgoztam.

Vendég

#1153 Re: Re:

2015-03-25 09:25

#1150: - Re:  

 Értem. Ezt jó tudni, mert eddig azért is bűntudatom volt, hogy nem voltam elég sokáig ébren, nem olvastam a híreket (csak másnap reggel tudtam meg, majdnem szívinfarktust kaptam azonnal), és hogy még talán a webbrókeren intézkedhettem volna éjszaka. Legalább ez az egy teher lekerült a vállamról.

A Q. ügyintézőket én tutti vizsgálnám, hogy mikor vették ki a pénzecskéjüket a Q.-ból, ha kivették. Mert ha 02.27. után 03.09.-ig, kamatvesztés terhe mellett, akkor az nekem ENYHÉN SZÓLVA gyanús lenne, mert akkor nekik is bennfentes információik voltak.

érintett

#1154

2015-03-25 09:35

Gondolkodjon mindenki, miért hagytak 10 napot a különféle íratok elmentésére, átalakulásra? A volt vezér még mindíg csak 48 órán belül kerülhet előzetesbe. Az, hogy  új börtönviselt vezér lett a Q élén, az mindenkinek az arculcsapása, szemébe röhögés. No tőle vagyonkobozzanak el!Ha pl. kereskedelmi tevékenységet akarsz  folytatni, igazold, hogy megvan hozzá a végzettséged.


Vendég

#1155 Re: Re: Re:

2015-03-25 09:35

#1153: - Re: Re:  

 Hát okosat nem lehet mondani, ki járt jobban, aki este vagy aki másnap reggel tudta-e meg. Azt az éjszakát - s az azóta eltelteket sem, bár mostanság a nappalok is igen nehezen telnek - nem kívánom senkinek, engem kb 10 évvel dobott vissza anyagilag az ügy, azaz eltelt 10 év ami alatt nem kerestem semmit ezek szerint, ráadásul akkor még fiatal voltam, meg ment az üzlet. Az üzlet mára - köszönhetően a "kiválóan muzsikáló" gazdaságunknak - tönkrement, megöregedtem, a tőkém oda, "szép" kilátások a jövővel kapcsolatban.  Felelős persze sehol - azaz csak 1 van, mi befektetők, mert csak "mi voltunk a hibásak" SZERINTÜK.


Vendég

#1156 Re: Re: Re: Re:

2015-03-25 09:41

#1155: - Re: Re: Re:  

Én is kapisgálnám az ügyintézők felelősségét IS. Furcsa, hogy senki nem teszi.

Ők voltak a felhajtók, ők voltak a motorja az egésznek. Ők mondták azt, hogy BEVA által védett, meg tőkegarantált...mindent, csak hogy a szerencsétlen bizalmát elnyerjék. Minden megkötött üzletért szerintem jutalékot kaphattak, anyagilag biztosan érdekeltek voltak abban, hogy minél több balek tegye be a pénzt. Az egy dolog, hogy a fiktív kötvényekről valszeg. ők sem tudtak, de arról igen, hogy nem BEVA garantált, nem tőkegarantált, mégis ezt mondták a befektetőnek, akinek így szépen elaltatták az addigi esetleges gyanakvásait. Ha nem tudtak volna ennyi embert csőbehúzni, akkor most közel nem lenne ekkora a kár összege, lássuk be! Közvetve ők is felelősek azért, hogy ekkora a kár. Ha elmondták volna a befektetőknek, hogy ez rendkívül kockázatos, semmi nem védi, a tőkét is elveszíthetik (magyarul korrekt tájékoztatást nyújtottak volna, ahogyan az elvárható), akkor néhány adrenalinfüggőn kívül senki nem tette volna be a pénzét.


Vendég

#1157 Re: Re: Re: Re:

2015-03-25 09:43

#1155: - Re: Re: Re:  

 Ja-ja, a hülye kisbefektető a hibás, miért tette ilyen szar helyre a pénzét? A Külügyminisztérium is odatette, de hát ez kit érdekel, ugye? Nyilván a Külügyminisztérium viszont nem hülye, mert ő időben ki is vette.


Vendég

#1158 Re:

2015-03-25 09:46

#1154: érintett -  

A stróman bevonása a felelősség szempontjából mindegy, mert ezzel a felelősséget jogilag nem lehet kijátszani. Tarsoly attól még ugyanúgy felelni fog a vagyonával. Már ha van neki vagyona, mert szerintem 1 db 40 éves SOKOL rádión kívül semmije sincs már annak a szegény embernek. Nyilván a feleségének, apjának, gyerekeinek sem.


Vendég

#1159

2015-03-25 09:53

Megjelentek a rendőrök az új Quaestor-vezérnél

A régit meg már nem is keresik. Előre közlik vele, hogy 48 órán belül letartóztatják, legyen ideje elmenekülni, ha eddig még nem sikerült neki.


Vendég

#1160

2015-03-25 10:06

Tennünk kell valamit!!!!! Az sajnos nem segít, ha csak egymást "itt" hergeljük.


Vendég

#1161

2015-03-25 10:10

új felügyeleti biztosi tájékoztató a quaestor.hu-n!


Vendég

#1162 Re:

2015-03-25 10:11

#1161: -  

 Mondtam, hogy az "elszámolás" nem a kötvényesekre vonatkozik.


Vendég

#1163 Re:

2015-03-25 10:17

#1160: -  

 MIT?


Vendég

#1164

2015-03-25 10:18

Azért, mert 1998 óta ügyfél kapcsolatban vagyok a QUAESTORRAL,de az utóbbi néhány évben átvertek és kiraboltak a kormányok és a FIDESZ segítségével!! 12.000 000 Ft a tartozásuk plusz a "sérelem díj"!!!! dr. Józsa Zoltán 8100 Várpalota

Vendég

#1165 Kik vagytok ti gonosztevők?

2015-03-25 10:20

Már nem tudtak kitől lopni csak a kis emberektől! Valamire megint kellett nekik a pénz. Az sem érdekelte őket,hogy ezek a pénzek szegény emberek keservesen megtakarított pénze. A rendszerváltás után,senki sem mert a kommunisták vagyonához nyúlni,pedig annak a nagy része is lopásból eredt.   Ti kinek tartjátok magatokat?   Netán ti is kommunisták vagytok?


Vendég

#1166

2015-03-25 10:45

A Befektető-védelmi Alap (Beva) tudomásul vette a Magyar Nemzeti Bank (MNB) kedden közzétett álláspontját, miszerint a Bevának kártalanítani kellene a fiktív Quaestor-kötvénnyel rendelkező befektetőket, az alap igazgatósága azonban csak azt követően alakítja ki hivatalos álláspontját, hogy az általa megbízott külső jogi szakértők véleményét kézhez kapta - reagált Farkas Péter, a Beva ügyvezető igazgatója a jegybank alelnökének kijelentésére az MTI-nek.

---

És a Kossuth rádióban azt is elmondta, hogy erre még heteket kell várni. Csodálom, hogy van olyan károsult, akinek még nem hullott ki az összes haja.


Vendég

#1167

2015-03-25 10:46

Mikor jár le a menekülésre biztosított 48 óra?

Gallicus Hungaricus

#1168 Bokros börtönbe küldené Szijjártót

2015-03-25 11:26


Vendég

#1169

2015-03-25 11:29

Magyar szappanopera folytatása:

 

Quaestor - Tarsoly Csaba visszaveszi vezetői tisztségét

A Quaestor-csoport fő tu­laj­do­no­sa szer­dai, az MTI-hez el­jut­ta­tott köz­le­mé­nyé­ben azt ír­ta, hogy hi­bát kö­ve­tett el, ami­kor a re­or­ga­ni­zá­ci­ós ta­nács­adó ja­vas­la­tát el­fo­gad­ta az át­me­net­re szó­ló új tiszt­ség­vi­se­lő el­fo­ga­dá­sa­kor. "Ezzel azt a ha­mis lát­sza­tot kelt­ve, hogy men­te­sül­ni kí­vá­nok a fe­le­lős­ség alól" - tet­te hoz­zá. "Mindezek alap­ján úgy dön­töt­tem, hogy ve­ze­tő tiszt­sé­ge­i­met vissza­ve­szem an­nak ér­de­ké­ben, hogy ne me­rül­hes­sen fel a gya­nú bár­mi­lyen kár oko­zá­sá­ra" - ír­ta a cég­ve­ze­tő, aki en­nek ér­de­ké­ben in­téz­ke­dett a szük­sé­ges köz­gyű­lé­sek és tag­gyű­lé­sek össze­hí­vá­sá­ról szer­dá­ra.

"Mind sze­mé­lye­sen, mind a cég­cso­port vál­la­la­tai ma­xi­má­li­san együtt­mű­köd­nek min­den érin­tett ha­tó­ság­gal. Ezzel pár­hu­za­mo­san min­dent meg­te­szek olyan be­fek­te­tők be­vo­ná­sá­ra, akik se­gít­sé­get je­lent­het­nek a cég­cso­port ér­té­ke­i­nek ügy­fe­lek szá­má­ra tör­té­nő meg­óvá­sá­ban" - kö­zöl­te Tarsoly Csaba.

(MTI)
Nick - Zala

#1170 Re:

2015-03-25 11:40

#1167: -  

Mikor jár le a menekülésre biztosított 48 óra? " - Ha nem a saját pénzemről lenne szó, halálra nevethetném magamat.


Vendég

#1171

2015-03-25 11:41

Mit várhatunk a reorganizációtól, ha a reorganizációs tanácsadó javasolta "állítólag" Orgován Béla büntetett előéletű, talán 8 általánost sem végzett személy vezérigazgatói kinevezését?

Ugyan nevezzék már meg, hogy KI EZ A TITOKZATOS REORGANIZÁCIÓS TANÁCSADÓ????


Vendég

#1172 Re: Re:

2015-03-25 11:43

#1170: Nick - Zala - Re:  

Folytatásos szappanopera zajlik a szemünk előtt. Nem hogy napról-napra, de óráról-órára újabb fordulatos események történnek. Javaslom: adják oda a károsultaknak a történet filmjogait, sőt szerintem nemzetközi szinten is sikeres szappanopera sorozatot lehetne gyártani az egészből. Az meg egy dolog, hogy Magyarországnak nem lenne jó reklám.


Vendég

#1173 Re: Re: Re:

2015-03-25 11:48

#1172: - Re: Re:  

 Mi az, hogy visszaveszi a Q. vezetését? És ha Béla nem akarja visszaadni?


Vendég

#1174

2015-03-25 11:52

www.inforadio.hu

FRISS

Quaestor-ügy: Még nem keresték meg Tarsoly Csabát a nyomozók

Semmiféle hatósági megkeresés nem érkezett Tarsoly Csaba irányába - nyilatkozta az InfoRádiónak a Quaestor cégcsoport korábbi vezérigazgatójának védője. Papp Gábor azt mondta, védence Magyarországon van és elérhető. Közben Tarsoly Csaba bejelentette: visszaveszi a a Quaestor-csoportban vezetői tisztségeit.

A volt vezérigazgató jogi képviselője kifejtette: "a Felügyelet, a Magyar Nemzeti Bank háromszor kihallgatta Tarsoly Csabát. Ezek egyikén részletes vallomást tett, álláspontját írásban is részletesen kifejtve eljuttatta a Felügyelet részére.

Papp Gábor hozzátette: védence Magyarországon tartózkodik és egész nap, folyamatosan elérhető. Rendelkezésre áll az összes hatóság számára, de a nyomozóhatóság részéről megkeresés nem érkezett, sem tanúként, sem más minőségben nem hallgatták ki Tarsoly Csabát.

...

EZ EGY VICC!

 


Vendég

#1175

2015-03-25 11:58

http://www.kisalfold.hu/soproni_hirek/...

 

"12. 27. - A tájékoztató véget ért. Orbán Viktor taps közepette elhagyta a nagytermet.

 

"Nem tartja furcsának, hogy a külügyminisztérium a Quaestor csődje előtt vette ki a pénzét? - jött a következő kérdés.

 

Nem! Én rendeltem el, akkor, amikor láttuk, hogy a Quaestor bedőlt, és a befektetett pénz nincs biztonságban, hogy minden minisztérium nézze meg, van-e közpénz a brókercégeknél.

 

Amennyiben igen, akkor intézkedjenek. Félő volt ugyanis, hogy elindul egy lavina hatás, és úgy járnak mint az a 67 önkormányzat, amely jelentős összeget helyezett el egy másik ilyen cégben."

...

"amikor láttuk, hogy a Quaestor bedőlt" - látták, hogy bedőlt (múltidőben) és a csőd előtt kivették?

?????