Quaestor károsultak megmentéséért

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Quaestor károsultak megmentéséért petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#1126 Re: timur

2015-03-25 06:25

#1120: timurking - timur 

 Nagyon jó a panama kifejezés!

Továbbbi kérdés: ha tényleg megkapnánk a bevát 5.5 milllióig, ahogy a tegnapi hírekben megjelent, akiknek 6 milliónál nagyobb befektetésük volt, ha jól olvasom, kb. 10ezren, hogyan folytassák a küzdelmet közösen?


Vendég

#1127 Re: Re: timur

2015-03-25 06:31

#1126: - Re: timur 

 Nem lesz az egészen biztosan 6 millió.

Az MNB alelnök szavainak a lényege, hogy kb. olyan értékben lesz a BEVA minden egyes befektetőnél, amilyen arányban a fikítv-nem fiktív kötvények aránya most is látszik, tehát kb. 3/4-t fogják kártalanítani a befektetésnek. Az azt jelenti, hogy az 1.000.000.-Ft. alatti kötvényes sem fog ám 100%-ot kapni, hiszen a kötvényeinek 1/4-e neki is valós, azután nem jár BEVA.


Vendég

#1128 Re: Re: timur

2015-03-25 06:32

#1126: - Re: timur 

 Ez engem is érdekelne, 20 millió Ft.-om ragadt benn. Azóta nem alszom, és verem a fejem a falba, hogy a Budacash után miért nem rohantam be, mint sokan mások, és miért nem vettem ki időben.


Vendég

#1129

2015-03-25 06:36

Csak kérdezem, hogy a pénzt keresi valaki???? Mert a rendőrség biztosan nem.

 


Vendég

#1130

2015-03-25 06:39

"A Quaestor összesen 58 milliárd forintnyi kötvényt bocsátott ki legálisan, miközben 210 milliárdnyi pénzt szedtek be az ügyfeleiktől. Az alelnök szerint ezt az arányt kell figyelembe venni, amikor el akarják dönteni, hogy melyik ügyfélnél mennyi fiktív és mennyi valós kötvény van."

Tehát minden kötvényes tőkéje kb 70%-ban fiktív kötvényből áll, és ezután fizet majd kártalanítást a Beva. Azaz 1.000.000.-Ft.-os befektetésnél is csak 700.000.-Ft. körüli összeget kapnak meg a károsultak.


Vendég

#1131

2015-03-25 06:41

Engem meg az érdekelne, hogy ha a büntetőeljáráshoz a teljes cégvagyont zárolják majd az új, közös alapba a törvénytervezet szerint (a vezetők magánvagyonával együtt), akkor ezzel a felszámolási eljárás alól vonják ki a vagyont, tehát felszámolás alá eső, ott szétosztandó vagyon nem is lesz.


Vendég

#1132 Re: Re: Re: timur

2015-03-25 06:42

#1128: - Re: Re: timur 

 10ezer család sem kevés, ezért kell közösen tovább küzdeni és nem abbahagyni. Én írtam Koroknai úrnak tegnap reggel, de nem válaszolt.


Vendég

#1133

2015-03-25 06:46

www.azenpenzem.hu

Quaestor: mi jut a kötvényeseknek?


Vendég

#1134 Re: Re:

2015-03-25 07:02

#1125: - Re:  

 Igen, ezek az ügyvédek hiénák! Gátlástalanul mindig oda csapódnak ahol a ngyobb koncot remélik, ès az igazság a legkevésbé érdekli őket. Ne dőljetek be nekik, minden bűntudat nélkül az, utolsó fillérig kifosztanak bennetek! 


Vendég

#1135 Re: Re: Re:

2015-03-25 07:03

#1134: - Re: Re:  

 Az ügyvédnek veszítenivalója nincs, neki vesztett per esetén is csak nyeresége lesz. Ezt ne felejtse el senki.

 


Vendég

#1136 Re:

2015-03-25 07:34

#1133: -  

 Mindkét kötvényesnek várnia kell azonban. A Beva-kártérítésre jelentkezés (amit mindenkinek meg kell tennie!) előtt ugyanis meg kell várni, hogy a felügyeleti hatóság visszavonja a Quaestor Értékpapír Zrt. működési engedélyét, a bíróság pedig ezt követően elrendelje a felszámolást. Kérdésünkre Binder István, a jegybank felügyeleti szóvivője nem vállalkozott arra, hogy akár csak megbecsülje, mikor kerülhet sor a brókercég engedélyének visszavonására. Mint hangsúlyozta: még folyik a helyzet felmérése, az ügyfelekkel az egyenlegek egyeztetése.

 

Fentit kiemeltem a cikkből.  Valakivel már egyeztettek az egyenlegről?

Anonim

#1137 Re: Re: Re: timur

2015-03-25 07:44

#1128: - Re: Re: timur 

Szeretném megkérdezni, hogy ügyfelenként vagy kötvényenként kárpótol a BEVA? Nekem  4 kötvényben van több mint tíz millióm (örökség)?

Ha kötvényenként vizsgálják a legális és illegális arányát ( ez megint csak azért van így, hogy pénzt nyerjenek maguknak), akkor elvileg kötvényenként húzza meg a 6 milliós határt, nem? Én január végén vittem a Quaestorba a pénzemet, de előtte alaposan körül jártam a témát. Elhoztam a vásárolható kötvények listáját és kötvény számonként lekértem a MNB engedélyszámokat (hogy, van-e), illetve a tavalyi kereskedőházak megnyitása, és amit kommunikáltak magukról, illusztris politikusok társasága vette körül a céget és a vezetőket,  teljesen azt az érzetet kelttett az emberbe, hogy minden a legnagyobb rendben van. Bár, a politika nálunk nem a tisztességről szól, most ismét bebizonyosodott. 2013-ban átesett a Quaestor egy átfogó vizsgálaton, akkor mindent rendben találtak. Azt gondoltam ilyen magas szinten, ahol a Quaestor jár (t), biztosítva van a befektetésem. Nem is értem, hogy miért volt kérdés a kártalanítás és miért nem egyértelmű a TELJES kártalanítás, miért a befektetőket büntetik, azért amit az állam követett el azzal, hogy olyan jogszabályi hátteret biztosított ennek a csaló bandának, amivel kizsebelt bennünket. Mi erről nem tehetünk, ha a befektető társaságok működésének szabályozása és az ellenőrzési rendszere jól működik, ez nem fordulhatott volna elő! Arról nem is beszélve, hogy a fiktív kötvény kibocsátásával nem történt meg a valós adás-vétel, amire Mi szerződést kötöttünk önhibánkon kívül), tehát ez a kötelem nem is jött létre, tehát, vissza kell állítani az eredeti állapotot, kvázi: minden pénz visszajár! A felügyeleti szervek hibájából garázdálkodó társaság helyett kártalanítson az aki ezeket a csalásokat lehetővé tették! Én főkönyvelőként dolgozom, hallom és tapasztalom, hogy és apró kis elírásokért vagy mulasztásokért felfüggesztik a cégek adószámát, korlátozzák működést és büntetnek ezerrel. Kész rettegésben élnek a könyvelő és a cégek vezetői, mert az őket ellenőrző és szabályozó rendszer igen csak szigorú, kissé el is lehetetlenítve a vállalkozások életét. Ha a vállalkozások  esetekben megtalálják a felelősöket, és egyértelműen tudnak szankcionálni, miért nincs ez így a Quaestor ügyében? Teljesen felháborító ami itt és most történik, teljesen hülyének nézik az embereket!  


Vendég

#1138 Re: Re:

2015-03-25 07:45

#1136: - Re:  

 Ebben a pillanatban lett vége a Kossuth rádión a BEVA vezetőjével egy interjúnak.

Nem fogadják el az MNB ajánlását, saját szakértőikkel egyeztetnek, hogy lehet-e fizetni a fiktívek után, vagy nem. Hetekig (!) fogják vizsgálni, hogy valóban jár-e kártalanítás a fiktív kötvények után.

Az MNB "ajánlása" rájuk nézve nem kötelező, tehát ez egy nesze semmi, fogd meg jól.

Tudom, hogy sokan már eldöntöttnek vették, ne tegyék. Az MNB ezzel csak nyugtatgatja a befektetőket, de ők is tudják, hogy a BEVA-ra nézve nem kötelező az "ajánlása". Nem az MNB dönt, hanem a BEVA.


Vendég

#1139

2015-03-25 07:49

Én és a lányom is károsultak vagyunk - a miskolci Quaestornál az utölső napokban - január, februárban tettük be kis megtakaritásunkat. (És semmi jele nem volt a csalásnak, sőt az ügyintéző többször biztositott minket arról, hogy semmi gond nem lehet, mert biztositva van és ha bármi van, a tőkét mindenképp garantálja).

Vendég

#1140 Re: Re: Re: Re: timur

2015-03-25 07:50

#1137: Anonim - Re: Re: Re: timur 

Ügyfelenként kártalanít a BEVA. Végig giondolva ez is hülyeség, mert pl. feleség betesz 10 millát, de ez házastársi közös vagyon, annak a fele a férjéé. Feleség saját nevére köt értékpapítszámla szerződést, mert közös megegyezés alapján ő kezeli a pénzügyeket, vagy ő ér meg bankokba járkálni. A BEVA szabályok miatt csak feleség kap 5,5 milliót, a férj meg semmit.


Vendég

#1141 Re: Re:

2015-03-25 07:50

#1136: - Re:  

 Velem még nem! 


Vendég

#1142 Re:

2015-03-25 07:51

#1139: -  

 Hogy hívták a miskolci Q. ügyintézőjét? Mert másoknak is ezt mondta!


Vendég

#1143

2015-03-25 07:51

felháborítónak tartom, hogy iskolázott emberek más emberek pénzével
ilyen módon sáfárkodnak, illetve " megsemmisitik", és ezt nem veszik észre erre hivatott, nem rosszul fizetett szakemberek.

Vendég

#1144 Re: Re:

2015-03-25 07:52

#1136: - Re:  

 Az egyenleget nem a kötvényesekkel egyeztetik, hanem a kp.-esekkel, részvényesekkel szerintem, mert azokat ki lehet adni, azok megvannak.


Vendég

#1145

2015-03-25 07:56

Azt is meg kellene nézni, hogy a Q. alkalmazottak közül hányan kapták ki az állítólag oda betett saját megtakarításaikat nem sokkal a csőd előtt, vagy hányan adták még el a kötvényeket a csőd bejelentését követően, éjszaka, hogy csak kp. legyen a számlájukon, és ne kötvény.


Vendég

#1146 Re: Re: Re:

2015-03-25 08:08

#1138: - Re: Re:  

 ez nagyon-nagyon ijesztően hangzik!


Vendég

#1147 Re: Re: Re: Re: timur

2015-03-25 08:30

#1132: - Re: Re: Re: timur 

 Így van! Ki kell állnunk egymásért mindvégig! Ez az ügy már nem csak a Quaestor-ról szól! Nem szabad megengednünk,hogy a zsebünkből kilopott pénzekért felelős csaló,megtévesztő,kurrupt,tolvaj,hazaáruló maffia további károkat okozzanak a becsületes magyar állampolgároknak!  Azért,hogy a felelősök komolyan megbűnhödjenek,igen is elkell mennünk a legvégsőbbig! Nincs pardon a számukra! Ezek,olyan mocskos,elveteműlt szemétládák,akik az egész országot is képesek tönkretenni a saját meggazdaságuk érdekében! Mi nem akarunk ezekkel a bűzözökkel egy levegőt szívni!  Felelőségre kell vonni az összes károkozó! Ezt,nem úszhatják meg szárazon!    Erősen bízunk abban,hogy az igazságot akaró,becsületes emberek mindvégig kitartanak mellettünk!  Köszönjük!

dinardin

#1148 Re:

2015-03-25 09:00

#1130: -  

 ..es meg ez az arany sem igaz, hiszen a kulugy mar kivette a nem kis penzet, tehat 210mrd-58mrd- kulugy love, es a fennmaradot lehetne csak fiktiv- nem fiktivkent tovabb aranyositani((((

vendég

#1149 Re: Re: Re: Re: Re: timur

2015-03-25 09:05

#1147: - Re: Re: Re: Re: timur 

 Gondoljátok végig a külügy összesen 21,8 milliárdot vett ki a cégtől és ha lehet hinni a híreknek aza  első fiktív öncsőd után 1 nappal " öngyilkos lett" a külügyi tárcánál Szilágyi András úr ,aki a külügyi tárca beruházási vezetője volt. Biztos véleltlenül ?Vagy megölték ?


Vendég

#1150 Re:

2015-03-25 09:05

#1145: -  

 A bejelentést követő éjszaka (2015.03.09) már senki nem adott el kötvényt - legalábbis nem a kisemberek közül. Azon az éjszakán 11 óra körül értem haza, elolvastam a hírt az "öncsődről" éjjel 11.30 körül, s a webbrókerben az ELADÁS lehetőség nem is létezett csak a VÉTEL. Azaz  március 09-én onnan már kisember nem szállt ki - sajnos. A biztos meneküléshez gyanítom az esetet megelőző hét közepe táján lépni kellett volna, kb 1-2 nap szokott lenni mire egy nagyobb összeget bejelentve ki lehetett venni a pénztárból... az hogy az alkalmazottak mit vettek ki az jó kérdés, tudom többségük a cégnél fialtatta a pénzét.