PETÍCIÓ A SZEGÉNYEKET SÚLYOSAN ELHANYAGOLÓ SZOCIÁLPOLITIKA ELLEN


Vendég

/ #4

2013-03-07 11:45

A védőnő, Zsuzsa néni kényszeríteni akarta a menyemet, hogy nyolcezerért vegye meg a spirált. Megtiltsa, hogy a menyem több gyereket szüljön? Van, akinek azt mondta, hogy vetesse el a gyereket, ne tartsa meg. Ezt tanácsolta a testvéremnek, Norbertnek is. 2000-ben, amikor a miskolci Szentpéteri kapui kórházban szültem a lányomat, megkérdezte az orvos, hogy kell-e még gyerek nekem. Azt, mondtam, egyelőre nem, de majd később igen. Erre ő belém nyúlt, nagyon fájt, és az óta nem estem teherbe.

Ki volt ez az orvos?

A nevére nem emlékszem, fekete, vékony testalkatú volt. De egy másik nevére emlékszem, az kétszer is azt mondta nekem, hogy macskát fogok szülni, nem gyereket. Amikor '96-ban szültem a másik lányomat, egy külföldi orvosnál, doktor Mise vagy ehhez hasonló neve volt, akkor azt mondta nekem, most felvágunk, akár a disznót. Ugyanis császármetszést kellett alkalmazni. Nem várta meg, amíg az érzéstelenítés hat, gerincérzéstelenítést nem is adott, úgyhogy éreztem, amikor felvágta a hasamat. Aztán mikor meglett a kislányom, mivel nagy haja volt, azt mondta, hogy itt van a kis Bodri kutya. Nyolc hónapra született 1 kiló 40-nel, de én ezt nem tudtam, mert nyolc napon keresztül nem tájékoztattak, hol van a kislányom, elvitték egy másik kórházba, de ezt nem mondták meg nekem. Úgyhogy nem tudtam róla semmit. Aztán mikor hazajöttem, szétszakadt a hasamon a varrat, be volt gyulladva, úgy engedtek haza. Itthon kamillával kezeltük, úgy gyógyultam meg.A testvérem elég sok helyre jár, és látta, hogy nagyon nagy a szegénység, különösen most, januárban, nagyon sok faluban éheztek, kenyér se volt, például Borsodbótán, Sajóvárkonyban, Sajópüspökiben. Még mi sem voltunk soha így, hogy januárban kilenc napig nem ettem, a gyomrom lezsibbadt. A szegényeket így akarják megölni. A testvérem anyósát nem engedik bejelentkezni Hangonyba, pedig négyen laknak egy két nagyszobás, fürdőszobás házban. Az unokámat műteni fogják, és nagyon drága a fuvar Miskolcra. A falugondnoki kocsit a magyaroknak odaadják, de a cigányoknak egyáltalán nem. Pedig az mindenkinek járna, aki rá van szorulva. Az élettársam utoljára 2010-ben dolgozott az önkormányzatnál, pedig vannak, akik állandóan dolgoznak