Az akác legyen hungarikum!

Az akác legyen hungarikum! / Közlemények / Felhívás a hozzászólások minőségével és színvonalával kapcsolatban / Hozzászólások


Vendég

#51

2014-02-12 17:48

Köszönõm a tájèkoztatást.

Vendég

#52

2014-02-12 17:54

Köszönöm Önnek hogy a jó dolog mellé áll mint a méz,és az akácfa.Nagyon egészséges és gyógyító hatása is van, a méznek.Én sajnos a kis ujjam végéből egy darabot levágtam véletlenül. A vérzést el állítottuk de nem mentem orvoshoz,mert féltem hogy vissza varrják. Így a házipatikámhoz /persze régi idősektől/ halottam és akácmézzel kenegettem és gyönyörűen össze fórt.Igaz az idegek végződése van itt így egy kicsit érzéketlen.De már nem zavar . Köszönöm a méz gyógyító hatását.
Az akácfáról viszont annyit hogy tavasszal csodálatos fürtös virága és illata hiányozna az életemből.A házunk előtt az utcán végig akácfa van!Ez így jó és maradjon így is. Unokáimnak is az akácmézes tea a gyógyítójuk megfázás esetén.Én most 72-éves vagyok de gyerek koromba ilyen butaság senki fejébe meg nem fordult volna, hogy az akácfát ki kell irtani. Üdvözlettel

Vendég

#53

2014-02-12 18:01

Kik ellen kell harcolni?
Kit zavar az akácfa, akácméz, Tessedik Sámuel növénye? Szeretném hallani a véleményüket. Hol tanultak? Mi maradt ki a tanulmányaikból?

Bőhm István

Vendég

#54

2014-02-12 18:24

Fogjunk össze mindannyian , hogy megőrizzük , azt amit a Jó Isten teremtett az emberekért , és ne engedjük hogy egyesek döntsék el az embereknek életet jelentő természet sorsát.

Vendég

#55

2014-02-12 18:29

Szólj hozzá!

Vendég

#56

2014-02-12 18:34

Az akác az ország fontos fája. Mézelő,tüzifa, épületfa stb.Védjük meg a kipusztítástól!

Vendég

#57

2014-02-12 18:37

Teljesen egyetértek Önnel,hogy így kiáll ezért a nemes célért.Az említett lehetséges hasznosításokon túl (méztermelés,faanyag és a többi) én még egy okot teszek hozzá.A fehér akác virága gyógynövény is.Megfázásra is jó és még immunerősítő is. Generál Júlia Egerből.

Vendég

#58

2014-02-12 18:46

Kedves Zoltán!Köszönjük,hogy el indította ezt a petíciót.Igyekszem minden ismerősömnek továbbítani ezt a levelet.Üdvözlöm tisztelettel,Lovásziné,Eszter.

Vendég

#59

2014-02-12 18:49

Az akác legyen hungarikum!Az elsivatogosodás következtében Kecskemét,Bugac,Kiskunhalas,Kecel,Soltvadkert,Akasztó,Izsák,stb.térségében kisebb szelek hatására így is porfelhőbe burkolódzik a táj,ha kiirtanák az akácot ez a táj élhetetlenné válna.Családunkban nagy hagyománya van a méz fogyasztásának,az egyik legfinomabb méz az akácméz,ezt felelőtlen emberek el akarják venni tőlünk,ne engedjük!!
Tisztelettel:Csizmadia Sándor

Vendég

#60

2014-02-12 18:51

Tisztelem a kezdeményezést, és igyekszem ismerté tenni.Sok sikert kívánok kívánok az ügyhöz, a magunk érdekében.

Vendég

#61

2014-02-12 18:52

Én azt gondolom, hogy pontosan abban is van értéke, és látjuk,hogy KOMOLY dologba kezdtünk, komoly dolog mellé álltunk,hogy kapunk visszajelzést!én KÖSZÖNÖM, és kérem ezután is a tájékoztatást!BÍZOM benne,hogy NYERÜNK, a dologgal máris valamennyien!(Pataki Kati )

mancs

#62

2014-02-12 19:09


Az eddigi hozzászólók mindent leirtak ami az akácfa megmentését,életfontossági
szempontból szükségessé teszi.Mintha azt nem olvastam volna,hogy magyarok ne
legyünk feledékenyek, nem régen tették ezt velünk a LIBAMÁJJAL.

Vendég

#63

2014-02-12 19:10

mit szolnanak a hollandok, ha a tulipant akarna az eu betiltani vagy a kukoricat!!
eurono

#64 az idegenek

2014-02-12 19:15

Most már csak az a kérdés, mibe akar még ez az „unió” beleszólni. Ez az akác ügy már nagyon közel van a személyes szféránkhoz, hiszen fantasztikus, bódító akácillat lengi be az utcánkat tavasszal, amit az egész családunk imád. És ez csak egy tétel az akác mellett. Várom a paradicsom, a pulyka, a kolorádó bogár és a kakaó / csokoládé betiltásást, hiszen ezek is tájidegenek. Nekem az „unió” tűnik tájidegennek.
Én például itthon vagyok, igencsak régóta.
Üdv.: egy őshonos

Vendég

#65

2014-02-12 19:24

Minden támogatást meg kellene kapnia: ,, Az akác legyen hungarikum!"

Vendég

#66 Re:

2014-02-12 19:24


Vendég

#67

2014-02-12 19:34

Én felraktam a facebookra is ,de az a baj hogy sok ember, csak a kutyájával ,és a bulival van elfoglalva. Talán azt se tudják ,hogy a méz miből készül. De ez az oktatás hiányossága is

Vendég

#68

2014-02-12 19:41

Aláírom, de nem ez a megoldás. Deklarálni kell, hogy senki nem pofázhat bele abba, hogy milyen fafajokat tartunk. A világ erdészettudományának élén a magyar erdészet áll. Tudjuk, hogy az akác nem őshonos, de a Magyar Alföld Habichburgi elsivatagosítása sem természetes folyamat. A természetidegen beavatkozásra, a sívó futóhomokra egyetlen megoldás volt, az akáz. Ha megfogtuk a homokot, lehet ültetni fekete fenyőt, mint pionír-növényt. Utána következnek a gyorsan növő lombosok, végül visszajöhet a tölgy. Az sem volna baj, ha végre beindulna a Vásárhelyi-program, hogy kiszabadítsuk a vízfolyásainkat a csatornákból, ne rohanjanak át az országon a folyók, hanem terüljön szét a víz, és 1 hét helyett tartozkodjon a viz hazánkban 6 hónapot.Áradások idején tervszerűen öntsék el az ártereket, rakják le újra a hordalékot, és táplálják a vizek újra a mocsári tölgyeseket. Ez a program 20 éve a vizes szakma veszzőparipája, de még egyetlen kormány sem költött rá 1,- petákot sem.
Az EU-val közölni kell, hogy semmi közük a magyarországi agrikultúrához, ökológiához. Közölni kell, hogy az EU, szuverén államok vámuniója. Aki magyar szavazott az EU-ra, az erre szavazott, mert ezt mondták nekünk. Szó nem volt sohaa semmiféle senki által nem választott euróapai kormányról. Mindössze szuverén államok vámuniójáról lehet szó, vagy máris ki vagyunk lépve. Ennyi.

Vendég

#69 Re:

2014-02-12 19:42


Vendég

#70

2014-02-12 19:44

Mérnök úr!

Örülök, hogy menti az értékeinket!
Tisztelettel: Kiss Sarolta

Vendég

#71 Re: tüskeböki

2014-02-12 19:46

#19: -

...ha pedig az ejró erőszakoskodik, akkor kérdem én:  MIT KERESÜNK MI OTT?!!!


Vendég

#72

2014-02-12 20:26

Örülök,hogy bár mi ami magyar és jó annak a védelmére kelhetek az Ön és sokak segítségével.Bár sajnálatos,hogy erre a szükség van.

Vendég

#73

2014-02-12 20:35

Tisztelt ifj. Pályi Zoltán mérnök Úr !
Köszönet és tisztelet munkájáért !

Vendég

#74

2014-02-12 20:38

Köszönöm MINDEN honfitársamnak, aki nemes kezdeményezéssel, szeretettel öregbíti megtépázott kis hazánk sárba tiport hírnevét.
Ági

Vendég

#75

2014-02-12 20:43

Gyerekkorom óta tisztelem az akácfát keménysége,hasznos mivolta és illata miatt .