Az akác legyen hungarikum!

Az akác legyen hungarikum! / Közlemények / Felhívás a hozzászólások minőségével és színvonalával kapcsolatban / Hozzászólások


Vendég

#201

2014-04-05 03:35

Igen! Az akác legyen hungarikum!Sőt: HUNGARIKUM!!!-mielőbb.
Zajdó Lajosné
3200 Gyöngyös, Orczy u. 8.
Misi

#202

2014-04-05 05:10

„Valamennyi vén akácfa menyasszony csokor.”

Vendég

#203

2014-04-05 05:57

Legyen Hungarikum és legyen olcsóbb a Magyar embereknek a Magyar méz!
akácrajongó

#204 Lné. I.

2014-04-05 06:13

Megszakadna a szívem, ha kiirtatnák az akácfákat. Tanyai kisgyerekként 3 km-t gyalogoltunk a Kerek iskolába. Mikorra hazafelé tartottunk, kopogott a szemünk az éhségtől, mert nem volt menza, és jóízűen ettük az akácvirágot, édes volt a virágok kis "tokja", gondosan kifújogattuk a pici bogarakat a virágfürtökből, lemorzsoltuk a virágokat és az éhes hasnak jó volt.
Egyik épületünk mögött telepített kis akácerdőt édesapám, nem pustolt a szántóföldekről a futóhomok, enyhet is adott, kerítésoszlopot, szőlőkarókat, szerszámnyelet, a katlanba, kemencébe
tűzelőt, akinek méhei voltak annak mézlelőhelyet. Amikor virágzott ez a kis erdő, déli pihenőre oda feküdtem egy pokrócra és az illat, a méhzsongás mennyei volt. Agykontrollal néha próbálom oda visszavarázsolni magam.
Jócskán idősen akácvirágzáskor elzarándokolunk Domaszékre a Zöldfás templomhoz (ha már langyos az út homokja, akkor mezítláb) az alföldi táj az út mentén virágzó akácfákkal, nyíló pipacsokkal, széltől hullámzó zöld búzatáblákkal a világon a legkedvesebb látvány számomra.
Minden akácnyíláskor szedek egy csokor virágot, beleteszem egy fehér porcelán vázába, még megtornyozom virágfürtökkel és az éjjeliszekrényemre teszem. Különleges finom illata marad megszáradva is nagyon sokáig, jólesik érezni esti olvasás, elalvás közben.
Az akácméznek köszönhetem, hogy évről-évre megúszom az influenzát, náthát, fullákoló köhögést:
2-3 deci vízbe belecsavarok egy citromot, beleteszek 1 ek. akácmézet, ezt jól összerázom kis csavaros üvegben és reggeli előtt negyedórával megiszom. Míg jónéhány ismerősöm, rokonom háromszor is beleesett a náthába, torokfájásba, hónapokig tartó köhögésbe, én minden télen megúsztam, injekciót sem szoktam kérni.
Nem olcsó védőital ez, figyelni kell a nagyon akciós citrom árakat, és kedvenc pici mézesboltomban az akácméz is elég drága, de megéri antibiotikumok, egyéb gyógyszerek helyett.
ELNÉZÉST KÉREK A "REGÉNYÉRT" CSAK AZT ECSETELTEM, MIÉRT SIRATNÁM MEG AZ AKÁCFÁKAT.
KÖSZÖNÖM MINDENKINEK AZ ÖSSZEFOGÁST, KÍVÁNOM, HOGY VEZESSEN EREDMÉNYRE.


Vendég

#205

2014-04-05 06:30

Igen ! Egyetértünk vele, az AKÁC LEGYEN HUNGARIKUM !Megható hogy itt a falunkban is, például a 85 éves méhész Kurucz Laci bácsi személyesen kiállt egy-egy öreg útmenti akácfa védelmében, amit kivágásra ítéltek. Ezek az akácfák a miénkek, még akkor is, ha nem őshonosak.
Küzdelmükhöz sok sikert kívánunk: Marosi Zoltán, Marosi Mária

Vendég

#206

2014-04-05 06:31

Tisztelt Szavazók!

Beismerem, a tény nem tőlem származik, de hozzáértő szakembertől, akinek elfogadom gondolatait. Az akác a mai klímaváltozást egyik legjobban követő és "gyógyító" hatású fafaj, mert a gyors növekedése alatt a fajlagosan leköthető legtöbb széndioxidot képes megkötni! Ezzel nemcsak a szép virágzata, kiemelkedő méztermelése, faipari haszna teszi kiváló fafajjá. Védjük és óvjuk az akácot, mert ilyen irányú jelentős haszna még pótólhatatlanná teszi.
Fazekas József

Vendég

#207 Re:

2014-04-05 06:44

#2: - Asztalos fix hogy nem tudja használni semmire,az ács szintén , max bánya fának raklapnak és tüzelni lehet vele. Szölő karónak tökéletes másra nem igen használható.

 


Vendég

#208

2014-04-05 06:53

Teljesen egyet ertek. A kulturalt, civilizalt hozzaszolas fontos .az akac megerdemli, hogy ertelmesen gondolkozzunk ebben a targyban

Vendég

#209

2014-04-05 06:53

Itt igazán arról van szó hogy az unió sok országában vágási tilalom van.Értsd semmilyen fát nem vághatnak ki. Ezért fenekedik a mi fáinkra az unió.Ezért duplája vagy inkább triplája pl. az épület fa.Miért van az hogy az olaszok külőn bér erdőt tartanak a papir gyáraiknak magyar honba.Hát azért hogy ne az ő fáikat pusztitsák,de ugyan ez el mondható ausztriáról is.És még sorolhatnám de nem ez a lényeg. EL A KEZEKKEL A FÁINKTÓL.
Kató

#210

2014-04-05 07:47

Az akácnak megtiltani nem lehet,
hogy ne nőjön... :)

Nem úgy lesz, ahogy én akarom,
nem úgy lesz, ahogy ti akarjátok,
hanem úgy, ahogy Isten akarja.

Ha levágják szárnyaimat – a lábaimon járok. Ha levágják lábaimat – a kezemen megyek. Ha azokat is kitépik, hason fogok csúszni, csakhogy nemzetemnek hasznára lehessek.” (Széchenyi I.)


Vendég

#211

2014-04-05 09:21

Támogatom, hogy az akác maradjon mindig is Magyarországon,mindenki szereti az akácmézet, a homok megkötése is ehhez a növényhez tartozik, és még számos indokot sorolhatnék... értsék meg a külföldiek, hogy ez nekünk kell!!

Vendég

#212

2014-04-05 10:57

'Az akác legyen hungarikum!'!!!!!

Vendég

#213

2014-04-05 10:58

'Az akác legyen hungarikum!"!

Vendég

#214 Re: Re:

2014-04-05 11:03

#207: - Re:

Valószínű Uram,ön nem szereti a mézet! Arról már említést se teszek,hogy hány embernek ad munkát egy méhészet.Vannak családok akiknek ez a fő bevételi forrásuk.


Vendég

#215

2014-04-05 11:03

Szívből örülök,gratulálok a kitartásért!!!

Vendég

#216

2014-04-05 11:32

Köszönöm a tájékoztatást,és köszönöm hogy felkarolta ezt a - nagyon is fontos ügyet - Egyetértésemmel támogatom,és minden kedves barátomnak tovább küldöm.

Vendég

#217

2014-04-05 11:39

NEM - NEM ENGEDJÜK ! ! ! LÁSZLÓ .

Vendég

#218

2014-04-05 13:35

Veletek tartok támogatom a kezdeményezést
Bollók János

Vendég

#219

2014-04-05 14:13

BÀRCSAK SIKERT ÉRNÉNK EL EZZEL A PETICIO'VAL...
BÀRCSAK AZ EMBEREK TUDATRA ÉBREDÉSE FELGYORSULNA !!!
SOK ÜDVÖZLETTEL, ÉLJEN A SZÉP TAVASZ !


Vendég

#220

2014-04-05 14:52

Még most is érzem és őrzöm a sok évtizeddel előtti útfelé hajló akácsorok májusi virágainak illatát
és csodálatos látványát.Édesanyámmal hosszan kerékpároztunk alatta, a határra menet - jövet.
S hiányát is érzem,hisz ahol élek, még véletlenül sem lehet látni. Hasznáról már igen sok szó esett, azért írtam a fentiket.Bízom benne, sikerül megmenteni ezt a szívós fajta fát!
Hegyi Katalin. Florida.

Vendég

#221

2014-04-05 15:34

Sok eszetlenség származik az EU-tól,ez is szintén. Amint más hasonló esetben tette, legyen ismét a helyén Orbán Viktor miniszter úr és ne engedjen ílyen kajtár módon bele avatkozni a magyarok életébe.

Vendég

#222

2014-04-05 16:06

Az akác legyen hungarikum!

Vendég

#223

2014-04-05 16:11

Legyen!!!!
El sem tudom képzelni nélküle az alföldi tájat.
A közelmultban Kecskemét környéki homokbuckákat jártuk. A böröm borsózott, hogy egyszer ez eltünhetne? Csak az ember lehet olyan buta, hogy ami természetes, azt megváltoztassa. Családom minden tagja nagy mézfogyasztó. Talán mézkóstoltatást kellene rendezni, ahol összehasonlításra lenne lehetőség. A fesztivál hangulatok sokat segíthetnek!
Pálinkás Jenő

Vendég

#224

2014-04-05 17:18

kedves mérnök úr!
egyszer már aláírtam a petíciót, de tudja, széllel szemben... függünk az úniótól és ahogy egy szakmabéli elmondta, az akác nem öshonos, stb. stb. nagyon sajnálom, h. az akácméz eltünik az életünkből, de legjobban azokat a méhészeket sajnálom, akiknek megélhetést jelentett az akácméz!
azt javasolnám, h. a méz helyett paks 2-vel foglalkozzunk és az ellen tiltakozzunk, mivel megkérdezésünk nélkül "ütötték nyélbe ezt az üzletet" a mi és unokáink kárára!
üdvözlettel
takács ferencné

Vendég

#225

2014-04-05 17:43

Az akáca legyen hungaricum. Én is eggyezek ezzel.