Rokkantvadászat...

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Rokkantvadászat... petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#176

2011-12-18 22:10

Felháborítónak tartom,hogy beteg embereket akarnak úgy
dolgoztatni,hogy nincs meg teremtve részükre olyan munka-
hely ahol biztonságban tudnának lenni.Részükre biztosítani a gyógyszerek be szedését.Mert azt biztosan
el nem hagyhassa.Teremtsék meg előbb részükre a megfelelő
munka helyeket.Na persze az egészségeseknek is és a fiataloknak főként.Ne higgyék az Urak és Hölgyek hogy,olyan jó ma 53740ft-ból élni.amikor Ők milliókat keresnek.Ezt akarják elvenni?Inkább a milliókból ki kellene pótolni.Aki egészséges és jól él ne ítélkezzen a betegeken.Egy rokkant nyugdíjas aki fél a jövőtöl.
jogiforum

#177 vénember esete

2011-12-18 22:22

Nem olyan régen történt meg az eset. Vénember 61-ként regisztrált valaki jogiforum oldalára. Tőlünk kért tanácsot az oldalon, mert ő maga sem hitte el, hogy ebben a korban rendkivüli vizsgálatra berendelték Nrszi-hez. Véglegesített minősítéssel százalékolták le már 10 éve. Cukor betegség szövődményeivel küzdött, dialízisre járt, magas vérnyomás, még több betegségekkel. Nagyon aggódott, félt, pánik helyzetében talált ránk és leírta történetét, pontosan megjelőlte, megírta a dátumot is amikor mennie kell. Nyugtatgattuk, mert mi is azt gonduoltuk, hogy tőle nem vehetik el a rokkantsági fokot. Vénembertől valóban nem vették el a rokkantságot, hanem megörökölte az özvegye, mert a vizsgálat előtti napon eltávozott az élők sorából. Elhunyt. Napokig vártuk, hogy írjon, mert nem tudtunk róla semmit. Nekem volt egy rossz megérzésem, hogy vénemberrel valami baj van. Sajnos, bejött a legrosszabb ómen, amitől mindenki tartott. Kedves felesége üzent a fórum társunknak, hogy többet nem ír az oldalra, mert a történtek megviselték őt. Háziorvosa teljes mértékben mellette állt, felháborodásnak hangot is adott. Mellette állt a kórhaz is, ők sem értették, hogy miért kell ilyen beteg embernek vizsgálatra mennie? Köszönhető a politika erőinek, fűlkeforradalomnak, mert megmutatták, hogy mennyit ér egy magyar ember élete. Mindig szól a retteget szlogen, hogy "hajrá Magyarország, hajrá magyarok" beteg emberek, rokkantak, hajléktalanok sajnos nem tartoznak közéjük, mert hontalanná váltak és megállíthatatlanul azzá válnak!
scarabeus

#178 hát igen

2011-12-19 10:32

Hát igen dolgozik a gépezet. Háttérben működik a gépezet. Sok hasonló esetről hallottam, hogy válnak emberek hajléktalanná. Sok beteg embert kivágtak már az ellátásból! Nem értem, hogy mi abban a logika, hogy szűk réteg vigye el a balhét? 0stoba dolog, hogy az I. és II. csoportu rokkantakat nem rostálják meg! Aki tehette, pénzért oda lett menekítve, mert ők megússzák! Sajnos, a logika megint elbukik! Tákolmány tv.-Nyel a halálba kergetik, amúgy is szegénységben élő rokkantakat!

Vendég

#179

2011-12-19 10:53

Rokkantak, gyerekek, fiatalok.. Miből vannak ezek? Nem emberből...
vencel

#180 Forradalmat kell csinálni!

2011-12-19 18:42

Másként iszonyú lassan fog menni a rendszerváltás. Ezek a mocskok vagy szépen lassan, évtizedek alatt kihalnak, vagy erőszakosan lehet őket eltávolítani.

Vendég

#181

2011-12-20 00:09

A betegség és a közeli halál árnyékában élő sorstársaimról - közöttük rólam is - dönt ma az Istenek Tanácsa. Nem találok szavakat, a félelemtől dermetten nézek magam elé,- s egyszerre megállíthatatlanul, patakokban folynak arcomon a keserűség könnyei.
"A semmi ágán ül szivem,
kis teste hangtalan vacog,
köréje gyűlnek szeliden
s nézik, nézik a csillagok."
micuka

#182

2011-12-20 09:51

Döntöttek. Nagyon szépen köszönjük! Meghozták az én halálos ítéletem is.Isten fizesse meg a jóságukat.
Mozgáskorlátozott

#184 Megszavazták

2011-12-20 13:14

Nagyon jó lenne,ha a törvényben leírtakat valaki közérthetően megfogalmazva leírná,mert az eddig megjelent információktól nem lettünk okosabbak.Mindenhol az MTI közleménye van bemásolva.Aki pl. betöltötte az 57 életévét vagyis 1594 ben született III. csoportú rokkant és nem rehabilitálható,valamint jelen állapota szerint újabb felülvizsgálat nem szükséges azokra milyen szabályok vonatkoznak.Kapunk egyáltalán névre szólóan valami levelet,hogy mi a teendőnk?Nagyon sok a nyitott kérdés amire szeretnénk választ kapni mi akik igazán betegek vagyunk.Tudom,hogy majd a közlönyben megjelenés után lesznek pontos információk,de több minden már most is kirajzolódik ha valaki a törvény elolvasásához hozzájut.

Vendég

#185 Re: Megszavazták

2011-12-20 18:05

#184: Mozgáskorlátozott - Megszavazták

Kedves mozgáskorlátozott olvasd a jogiforum.hu rokkantság rehabilitáció rovatát, hogy szinte csak erről beszélünk. Az sajna nem megoldható számunkra, hogy a MEOSZT rábirjuk az érdemi képviseletre. Próbáltuk...


Vendég

#186

2011-12-20 21:12

Ezt megint nagy sutyiban szavazták meg,de úgy látszik,hogy ilyenkor nagy az egyet értés mindegy,hogy melyik párthoz tartoznak.Szemét sunyi banda.
Mozgáskorlátozott

#187 Re: Re: Megszavazták

2011-12-21 08:26

#185: - Re: Megszavazták

Köszönöm  a válaszod,minden fórumot elolvastam ami a törvénnyel kapcsolatban megjelent eddig a neten.Tegnap megtaláltam a kérdéseimre a választ. http://www.parlament.hu/irom39/05000/05000-0098.pdf

ezen a linken.Remélem sok embernek tudok evvel segíteni aki 57 éves és III.csop.-ba tartozik.

Adrienne
Vendég

#188

2011-12-21 17:18

Nagyon szívesen cserélek bármelyikkel,átadom minden bajomat,és megyek vissza dolgozni,mert én nem féltem soha a munkától.kiváncsi lennék ők mihez kezdenének 27000 ft-al,egy főiskolás és egy 11 éves gyereket egyedül nevelve.


Vendég

#189

2011-12-22 15:55

Az egyébként is kiszolgáltatott, beteg embereket megfélemlítve, az élethez való jogát sárba tiporva, a szegénység és éhhalál irányába kényszerítve /még gyógyszerre sem jut pénz/, a szociális érzéktelenséget kimerítve hozza sorra döntéseit a "kedves" kormányunk! Az általuk is ismert verset talán már elfelejtették: "habár felül a gálya, s alul a ....., azért a VÍZ az ÚR". Csak beletelik egy kis idő, sajnos, mire felébredünk, hogy milyen ostobán ixeltünk a szavazófülkék "nyugalmában".

Vendég

#190

2011-12-22 16:07

A híreket hallgatva az jut a fejembe, ezek meg akarnak szabadulni a számukra terhet jelentő úgy mond eltartottaktól. Csak azt nem veszik tudomásul, ha a most eltartásra, gondoskodásra szoruló emberek nem lettek volna, ők sem lennének a földön. Lehet, hogy jobb is lenne! Pestiesen, kár volt értük a gatyát letolni.

Vendég

#191

2011-12-22 16:13

Sajnos leszalámizták a társadalmat nekünk kell szégyenkeznünk a betegségünk miatt.pedig ezután egy másik társadalmi csoportellen indul támadás
Ébresztő Magyarok.

Vendég

#192

2011-12-22 16:21

IGAZ! Hajrá Magyarok!!! Ébresztő Magyarok!!! Mi többen vagyunk kisemmizett, szegény emberek. A milliárdos-milliomosok csak számosan.

Vendég

#193

2011-12-22 19:16

Nagyon örülök, hogy végre a mi sorsunkkal is foglalkoznak, és próbálnak segiteni. Bár lenne eredménye! Kben nem tudom mi lesz, de sejthető.
MMarika

#194 Re: vénember esete

2011-12-22 19:30

#177: jogiforum - vénember esete 

 Valószinü adminisztrációs hiba történt, már a kora miatt sem volt aktuális a behivása.  Sajnálom!!! És sirok

A férjem 60 éves volt aug.ban-őt is behivták. 40 %-os 43 év munkaviszonya van. Az orvos azt kérdezte maga mért jött??

Véglegesitették.Ez volt szeptemberben.


Vendég

#195

2011-12-23 10:38

Sok manapság az adminisztrációs hiba, vagy csak egyes emberek meg akarnak felelni az elvárásoknak?!!
Így fordulhat elő, hogy a több éve beteg ember egy év alatt meggyógyul a rákból!!

Vendég

#196

2011-12-23 23:22

Szólj hozzá...

Vendég

#197

2011-12-24 14:03

EGGYETÉRTEKASZÖVEGBE FOGLALTAKKAL

Vendég

#198

2011-12-25 11:52

Beszéljetek erről a petícióról ismerőseiteknek , különösen az érintetteknek,hogy elérjük a céljainkat!
Szeretném tudni ,mennyi aláírás szükséges a benyújtásához?
Köszönet az orvos házaspárnak akik értünk dolgoznak és őszinte véleményükkel megtámogatják az egyébként is föladni készülő emberek mindennapjait!
Üdv. mindenkinek

Vendég

#199

2011-12-26 10:44

30-40 év befizetéseit nyúlja le a kormány a "szabadságharc " jegyében. Szerzett jogokat változtat alamizsnává!

Vendég

#200 Re:

2011-12-26 10:46

#4: DANIMAMÁJA -

Kívánom,hogy éld át a helyzetemet!!!!!!!