Együtt a Budai Campusért!

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Együtt a Budai Campusért! petíció automatikusan generált fórumtémája

gingko

#26 Re: Felháborító

2015-05-20 12:51

#4: Ender - Felháborító 

 Én befejezem az egyetemet, mert én se tudok lejárni munka, család mellett vidékre...


Vendég

#27

2015-05-20 12:52

Nem értek egyet ilyen kormány döntésekkel!!

Vendég

#28

2015-05-20 12:57

Egy arborétumot elültetni, gondozni és felnevelni 50-100 év. Megszüntetni, kivágni, ledózerolni 1-2 hét.

Egy egyetemet megalkotni, fejleszteni és tradicionálissá tenni 50-100 év. Szétrobbantani, feldarabolni, megszüntetni egy tollvonás.

Nem kár értük?

anonimus

#29 Re: Na ezzel a bokámat is megüthetem!

2015-05-20 13:00


Vendég

#30

2015-05-20 13:01

Nem támogatom a Corvinus szétdarabolását, az ingatlanok eladását, a kormány felköltözését a Várba. Sokba van már nekünk ez a banda így is!

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2015-05-20 13:08


Természetimádó

#32

2015-05-20 13:13

Tiktakozom!!! Ne hagyjátok tiétek az egyetem!!!! Mi lesz a ritka növényekkel? Mi lesz a madárbarát kerttel? Itt akkora érték van ha ezt tönkreteszik elvesznek egy nagy szeletet a TERMÉSZETBŐL. Úgy mint Kishantoson, hiába nyertek pert azt amit ott létrehoztak már nem lehet visszacsinálni:(. És ha itt is ez lesz, hiába minden ha mangalicahízlalda lesz Mészáros Lőrincnek!!!

Birkák vagyunk ha haygjuk! Üvöltsetek amíg nem késő. Miért nem fogja fel ez a maffia-kormány, hogy nem lehet mindent ledózerolni!!!! Ez nem Felcsút, ez egy patinás egyetem.

gyíkember

#33 Re: Na ezzel a bokámat is megüthetem!

2015-05-20 13:14

#20: Tanár - Na ezzel a bokámat is megüthetem! 

 nice try! :) ápgrédeld a fotosoppod, ez így még kevés!


Vendég

#34 Re: Na ezzel a bokámat is megüthetem!

2015-05-20 13:14

#20: Tanár - Na ezzel a bokámat is megüthetem! 

 Remélem ez csak egy vicc és nem eredeti példány....


Vendég

#35

2015-05-20 13:15

5 évig tanultam az egyetemen, mint hallgató
18 éve tanítok és kutatok az egyetemen,
ezért gondolom, hogy tisztában vagyok az értékeivel, melyeket veszni hagyni megengedhetetlen!

Vendég

#36

2015-05-20 13:24

Itt minden a nemzetrablásról szól és az állampárti allűröknek van alárendelve. Tíz év múlva kiürül az ország. Pár vénember és kontra szelektált semmirekellő marad e tendenciát figyelembe véve.

Vendég

#37

2015-05-20 13:26

Mert az Arborétumot, mely Természetvédelmi területen van, nem hagyom veszni, értékes, egyedülálló faj- és fajtagyűjtemény, a diákok tanulását szolgálja, mikroklímával együtt.Az Egyetemünket se!! Ez volt a világ egyetlen Kertészeti Egyeteme (amíg nem olvasztották egybe a Közgázzal) Ezt nem tehetik meg a világszínvonalú kertészeti oktatással!!

Vendég

#38

2015-05-20 13:28

Azért megy minden ilyen gyorsan, mert az ellenzék arctalan csürhe és ezt használja ki az állampárt. Miért nincs még statárium, vagy kijárási tilalom? Mert magukon kívül senkit nem vesznek komolyan, csak a zakollakók számíthatnak méltányos elbánásra/elbírálásra. A többinek nemes egyszerüséggel: kUSS! Ide amorizálódott az ország.


Vendég

#39

2015-05-20 13:28

Nyomaszt és felháborít az oktatás visszafejlesztése, a jövő tönkretétele, a fiatalok hazai jövőképének elnyomása, lealacsonyítása.

Vendég

#40

2015-05-20 13:39

Ha már a pénz miatt mond le egy államvezetés egy felsőoktatási intézményről - elindul a tudatlanság támogatásának lejtőjén és ezt unokáink nem fogják megköszönni!

Vendég

#41

2015-05-20 13:39

A kertészettudományi karon végeztem 2007-ben.Természetesen még mindig kötődöm hozzá.

Arról nem is beszélve, hogy több száz éves intézményről van szó, a lélegzetelállító arborétumról (ami természetvédelmi terület!) nem is beszélve.

Egyszer már sikerült megakadályozni (az első Orbán kormány idején) ezt a rémálmot. Most sem történhet meg!


Vendég

#42

2015-05-20 13:40

SZAR EZ AZ EGÉSZ NEM ÉR SEMMIT


Vendég

#43

2015-05-20 13:44

1977. évben tartósítóipari mérnök oklevelet szereztem a Kertészeti Egyetemen. Csodálatos 5 éves tanulás volt, gyönyörű környezetben. Erkölcsi kötelességemnek érzem a petícióhoz csatlakozást, a megmentés érdekében !

Vendég

#44

2015-05-20 13:44

Gyermekem oda jelentkezett! Szempont volt Budapest, Gödöllő már problémás...

Vendég

#45

2015-05-20 13:45

Kérdés: ki tekinthető objektívnek a kertészettudomány jövőképének formálása kérdéskörben? Válasz: 1. aki közelről ismeri a kertészettudomány egyetemi oktatása területén a nemzetközi elvárásokat; 2.) aki ismeri az egyetemek közötti kiélezett versenyt; 3. aki ismeri a kertészeti tudomány fejlődésének nemzetközi trendjét; 4: aki ismeri a tudományos utánpótlás nevelés elvárásait és nehézségeit. Aki ismeri az előző kérdéseket és a válaszokat, az tudja a következőket is: 1. A folyamatos műhelymunka az alapja a kiválóságnak; 2. a közösségek, és a benne dolgozó alkotók sorsa felett lehet adminisztratív eszközökkel, pénzügyi és politikai megfontolásokból dönteni, azonban a veszteségeket nem lehet pótolni. A kertészettudomány nem az, aminek a hazai politikusok és döntéshozók ma ismerik: olyan tudomány, amely alapja a egészséges táplálékunknak, és az egészséges környezetünknek. Ebben a tekintetben csak a tájékozatlanok dönthetnek úgy, hogy ésszerűnek látják az egymással szerves kapcsolatban fejlődő kertészettudomány, táj-és kertépítészet és élelmiszertudomány szétdarabolását, az intézményrendszerét alkotó test mesterséges elszigetelését saját vérkeringésétől. A döntéshozók hatalmas felelőssége lesz az, hogy a kertészettudomány új generációja akár végérvényesen, de bizonyosan évtizedekkel le fognak maradni a nemzetközi versenytől. És ami a leginkább érthetetlen: Magyarország Alkotmánya kerül veszélybe. A kertészettudományi tudományos műhelyek nem tudják magukat reprodukálni; az egészséges élelmiszerhez és környezethez való jog érdekében inkompetens szereplők üzleti alapon veszik át a kiüresedő terepet. Építkezni, haladni kell: de ez csak a szakma szereplőinek egyetértésével lehetséges.

Vendég

#46

2015-05-20 13:48

1972 ben itt végeztem,szakmérnök itt lettem, szakmai sikereim alapjait adta ahova bármikor visszamehettem .A kertészet fontosságáról töbnet beszélnek mint tesznek érte

Vendég

#47

2015-05-20 13:49

Ötven éve itt végeztem, szept.18.-án itt kapnám meg az arany diplomát, gondoljatok a természeti értékekre!!!

Vendég

#48

2015-05-20 13:51

Az Europa, -es vilaghiru Egyetemet ne herdalja el a kormany. Korabban en is dolgoztam ott. A korabbi Kerteszeti es Szoleszeti Foiskola jogutodjat edesapam is alakitotta, tobb testverem is ott vegzett. Egy megalomanias miatt nem szabad hagyni, hogy szetcincaljak.

Vendég

#49

2015-05-20 14:02

1979-ben végeztem itt. Szerintem Európában is kevés helyen van ilyen környezetben egyetem. Már az sem tetszett, amikor megszüntették az önálló egyetemi státuszát, de amit most akarnak tenni az felháborító, nem szabad hagyni, minden módon tiltakozni kell!

Vendég

#50

2015-05-20 14:02

Tradíciók, színvonal.