Együtt a Budai Campusért!

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Együtt a Budai Campusért! petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#151

2015-05-20 19:12

Azért írtam alá, mert nem szeretném, hogy egy értékes szellemi műhelyt szétszórjanak, és az Arborétum eladását fölháborítónak tartom. A kormány várba költöztetését nem helyeslem. A vár egész népünk számára maradjon látogatható múzeum.

Vendég

#152

2015-05-20 19:16

Azért is írtam alá mert ebben a zajos, koszos városban a parkok jelentenek megnyugvást az embereknek, és még ezt is el akarják venni tőlünk

Vendég

#153

2015-05-20 19:19

Úgy érzem, hogy az arborétum hatalmas érték, amit nem szabad elkótyavetyélni egy szűk réteg gazdasági érdeke miatt. Azt sem látom biztosítottnak, hogy az elköltöztetett karok (főként a tájépítészeti) oktatása megmaradjon a jelenlegi szinten.
Ide jártam öt évig, érzelmileg is kötődöm a helyhez, az arborban tanultam meg a fákat és cserjéket, amelyeket valószínűleg el fognak pusztítani.


Vendég

#154

2015-05-20 19:28

Elég volt a kormány ámokfutásából, elég volt természeti értékeink és oktatásunk lezüllesztéséből, de legfőképpen elég volt a képviselők uralkodásából! Ők szolgák, de uraknak képzelik magukat! Mutassuk meg, hogy "azért a víz az úr"!

Vendég

#155

2015-05-20 19:31

Magam is a Corvinus Kertészeti kar jogelődjén végeztem 1968-ban. Mélységesen fel vagyok háborodva a tervezett átszervezés/megszüntetés/felrúgás stb. miatt! Ennek a diktátor kormánynak semmi sem számít, csak az, hogy a megalomániás elképzeléseikhez a szükséges pénzt előteremtsék. Bármi áron is. Mert tőlünk már nem tudnak mit kicsikarni! Ne engedjük, mutassuk meg, hogy nem tehetnek meg mindent. Vannak még valódi nemzeti értékeink, pl. a valamikori Budai Vincellérképezde, ami később Kertészeti Tanintézet, majd Kertészeti és Szőlészeti Főiskola, Kertészeti Egyetem és végül a Corvinus Egyetem karaiként működött sikeresen! Ne hagyjuk! Állítsuk meg a pusztítást, a rombolást, az értékeink semmibe vételét! ... Princzinger G.

Vendég

#156

2015-05-20 19:46

Ezt a nagymúltú iskolát nem szabad szétdarabolni!Mindannyióinknak kincs!Vagy ezért vagy azért......Meg kell akadályoznunk!

Vendég

#157

2015-05-20 19:52

Mert a gyermekem itt tanul. Nem OKJ-s tanfolyamot választottunk, hanem az Egyetemet! Mivel ez egy szìnvonalas erôs tanulmányi Inztézet, nem szeretném,ha máshová kellenne járnia. Arról ne is beszéljünk,hogy kettô óra lenne az utazása,ha Gödöllôre teszik ki Ôket. Jaa és mindezért közel 1 millió forintot fizettünk eddig....és ez nem a végösszeg. Üdvözlet a kormánynak!!!!!!


Vendég

#158

2015-05-20 19:53

Ide jártam egyetemre
Ha ez megszűnik nincs tovább kertészet Magyarországon és bevethetünk mindent záhonytól óvárig kukoricával valamint ehetjük és ihatjuk a sok szart amit külföldről behoznak és elénk tesznek


Vendég

#159

2015-05-20 19:53

A kormányzat oktatáspolitikájával, a demokrácia szétverésével nem értek egyet, TILTAKOZOM!!!
S. Andor

#160

2015-05-20 19:55

Mi lenne, ha a Tisztelt Minisztérium azzal foglalkozna, hogy valóban fejlődjön a magyar oktatás (minden szintje), nem módszeresen elkezdené leépíteni azt? Nem hiszem, hogy ezért lettek ők oda beszavazva/felvéve.


Vendég

#161

2015-05-20 20:01

A Kertészeti Egyetem szerintem Nemzeti Kincs. Nemcsak az intézmény maga, de a Gellért-hegy déli oldalán fekvő arborétuma is. Egyszer valamikor 10 évvel ezelőtt már megkísérelték beolvasztani a Gödöllői Egyetembe és a Gellért-hegyi egyetemrészt elkótyavetyélni. Akkor nem sikerült. Nagyon szeretném ha most sem sikerülne. Szeretném, ha még évek múlva is sétálhatnánk az "Arbor"-ban...

Vendég

#162

2015-05-20 20:14

Legyen már ami nem eladó...a haza és a nemzet sem az, ami alatta van föld, az se legyen!

Vendég

#163

2015-05-20 20:16

Nem engedem hogy a volt almamaterem megszünjön. Ott voltam 2002-ben, most is ott leszek ha kell!!!!

Vendég

#164

2015-05-20 20:19

Egyetemi ember voltam egész életemben (58), szivszorito az ország értékeinek pusztítása ezekben az években. Nem hiszek a kormánynak. Palkovics kiváló ember de bohócot csinálnak belőle mint az elődjéből.

Vendég

#165

2015-05-20 20:21

Mert disznóságnak tartom, ha valóban végrehajtanák ezt a barom terv félét.

Vendég

#167

2015-05-20 20:29

Itt végeztem (1984).

Itt szereztem doktorit

Itt szereztem mérnöktanári diplomát.

 

Aki szerint fel kell számolni, azt beküldeném augusztusban egy üvegházba. Szegfűt bimbózni. egy hétre.


Vendég

#168

2015-05-20 20:34

Hallgató voltam a Corvinuson, szívügyem az Egyetem sorsa.

Vendég

#169

2015-05-20 20:39

Semmi közöm ehhez az egyetemhez. De van valami közöm Magyarországhoz. És a kultúrájához, szellemiségéhez. -- Ez így egyszerűen: gyilkosság.


Vendég

#170

2015-05-20 20:40

Ezen az egyetemen diplomáztam.
MZ / X

#171 Re:

2015-05-20 20:41

#2: -  

 Egyszer már nyertek a hallgatok, és az oktatok egy ilyen történetben, most is nyerni fognak! Elő kell venni ugyanazt a receptet! Egyszer nagyon komolyan működött már! Beszéljetek azokkal, akik maximum 2006-ban kapták meg a diplomájukat, Ők jelen voltak akkor, és ott!

 Hajrá!


Vendég

#172

2015-05-20 20:45

Mint volt élelmiszer-ipari hallgató, felháborodva hallottam az összevonások miatti eladás ötletét! Ne tegyék tönkre az arboretumot!

Vendég

#173

2015-05-20 20:50

Életveszélyes a Budai Arborétum tönkretétele - a kerületnek, a városnak elemi szükséglete ez a zöld. Az ott ápolt fák, bokrok "kötelező irodalmát" adják természet ismeretünknek. Gyerekeinknek a Flóráról ihletett képet adtak, varázsos ott sétálva tanulni. Az meg szégyen, h egyik klasszikus tájat a másik eladásával akarják "fejleszteni", alias bezúzni inkább :(
Lupus

#174

2015-05-20 20:51

A keresztlányom is oda jár.

Dr. Kotász

#175

2015-05-20 20:51

Itt kaptam kézhez az okleveles élelmiszermérnöki diplomámat!  Ugyanezt megértük a 2000-es évek elején, amikor Gödöllő akarta eladni az Arborétumot, szépen fel is olvasták rektor levelezését a fórumon. A következőképp sikerült megvédeni: (Ha jól emlékszem ilyen idő távlatából).A fórum középen felállt a XI. kerületi polgármester, és elmondta, hogy aznap délelőtt hoztak egy helyi rendeletet, hogy természetvédelmi területre változtatási tilalmat rendelnek el! Ezzel vége is volt az ingatlan spekulációknak! Rektor szépen meg is bukott, és a Gödöllői integrációs projekt is. Irány be az önkormányzathoz! Ha tényleg ér nekik valamit az, hogy van egy arborétumuk, akkor megteszik ugyanezt, mint tízen pár éve!