Quaestor károsultak megmentéséért

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Quaestor károsultak megmentéséért petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#476

2015-03-18 12:09

Azért, mert becsaptak, azt mondták, hogy biztonságban van a pénzem!

Vendég

#477

2015-03-18 12:17

Már nyugdíjasként hosszú-hosszú éveken át aprólékosan gyűjtögetett összesen 1,2 millió forintot vittem be a Questorba, ahol a petícióban megfogalmazottakkal egyezően szó szerint azt közölték, hogy pénzem tőke és hozam védett. Most meg azt hallani, hogy én voltam felelőtlen. /Nem a tulajdonosok, nem a felügyelet, nem a könyvvizsgáló, nem a kormány stb., hanem én, aki a "magas kamat" reményében már-már harácsolónak érezheti magát. S ha követeljük a kártalanítást - teljes joggal - máris megszólalnak az "ellendukkerek", hogy az közpénzből történik. Kevesen hangoskodtak, hangoskodnak azért, hogy közpénzből épültek a felesleges stadiokonok, hogy most is a győri foci megmentése a fontos, hogy egyes politikusok dőzsölnek, hogy a nem tudni már mekkora csapatot kitevő látszat-tanácsadók havonta többet keresnek, bizony közpénzből, mint amennyit én közel egy évtized alatt meg tudtam takarítani, s vég nélkül lehetne sorolni a közpénzek nap mint nap tapasztalható herdálását, ami nem fáj úgy sokaknak, mint az, hogy a kormány asszisztenciája mellett megtévesztett emberek visszakapják a pénzüket.

Vendég

#478

2015-03-18 12:26

Mert érintett vagyok és vissza akarom kapni a pénzemet.

Vendég

#479

2015-03-18 12:34

Mert én is károsult vagyok.

Vendég

#480

2015-03-18 12:40

Egyetértek, azoktól kell elvennünk a pénzt, akik hazudtak nekünk és tudtak is arról, hogy hazudnak nekünk.
Tomahawk

#481 Szerezzük vissza a pénzt!

2015-03-18 12:41

Egyetértek, azoktól kell elvennünk a pénzt, akik hazudtak nekünk és tudtak is arról, hogy hazudnak nekünk.


Vendég

#482

2015-03-18 13:24

Új hír:

Együtt: Azonnali csődvédelem kell a Quaestor-csoportra

Az Együtt azonnali csődvédelem elrendelését követeli a teljes Quaestor-csoportra, a párt szerint ugyanis napról napra nő a kockázata annak, hogy a társaság vezetői egy offshore cégben tüntetik el a kisbefektetők pénzét.

Pápa Levente alelnök erről sajtótájékoztatón beszélt szerdán. Rámutatott: a mintegy 150 milliárd forint értékben hamis kötvényeket értékesítő cégcsoport zászlóshajója a Quaestor Pénzügyi Tanácsadó Zrt., vagyis ez a cég jogosult a pénz felhasználására. Szerinte ezért vizsgálni kellene ennek pénzmozgásait.

A vállalat tulajdonosa ugyanakkor egy liechtensteini offshore cég, amelyhez csődvédelem nélkül szabadon elutalhatóak a források. Döntéshozatalra, pénzátutalásra a Quaestor Pénzügyi Tanácsadó Zrt.-nél három ember jogosult: Tarsoly Csaba, a felesége és Tarsoly Vince - folytatta az Együtt politikusa, azt firtatva: miért járhatnak szabadon ezek az emberek.

Ki védi őket? Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter, akivel Tarsoly Csabának közös győri kötődése van? - kérdezte Pápa Levente, úgy folytatva: vagy Rogán Antal, a Fidesz frakcióvezetője, akivel "a letelepedésikötvény-bizniszben közösen léptek fel"; esetleg Orbán Viktor miniszterelnök, akivel "közös szerelmük" a futball, és aki a győri labdarúgás megmentéséért szólalt fel?


Vendég

#483

2015-03-18 13:31

Azért, mert tiz millió forintom van a QUAESTOR-nál 2013 óta
Az egész életünk eredménye ez az összeg.
Rettenetesen el vagyok miatta keseredve.

Kis Károlyné


Vendég

#484

2015-03-18 13:35

Magam is Questor károsult vagyok és szeretnék hozzá jutni a pénzemhez.

Vendég

#485

2015-03-18 13:36

Mert én is károsúlt vagyok.



Kis Károlyné

Vendég

#486 Re: Re:

2015-03-18 14:22

#74: penznyelo - Re:  

 Ha valakinek ellopják a kocsiját, akkor a rendőrség nyomoz. Ha megvan a tettes és a kocsi, akkor azt visszajuttatja a jogos tulajdonosának hülye gyerek!


Vendég

#487

2015-03-18 14:24

72 évesen minden pénzem a Quaestornál volt,
a nyugdíjamból még az öregotthoni belépőt sem tudnám kifizetni,
pedig lehet hogy az egészségromlásom miatt szükséges lenne!

Vendég

#488

2015-03-18 14:25

Jó lenne minél előbb kezünkben tartani a pénzünket, nem szabad hagyni, hogy ellopják, "elússzon" a kis összespórolt pénzünk!


Vendég

#489

2015-03-18 14:51

Mert én is károsult vagyok.




Tisztelettel:Takács Elizabet

Vendég

#490

2015-03-18 14:57

Mert károsult vagyok, szeretném a pénzemet visszakapni, becsapva érzem magam, elkeseredett vagyok. Bízom abban, hogy kártalanítanak. Úgy érzem, nem volt rosszabb ez a cég sem a többinél, csak pár mohó, kapzsi ember került a cég élére, akik a lehetőségüket kihasználva akarnak, mások kárára gazdagodni! Ezt ne hagyjuk, ha kell vonuljunk, tüntessünk. S Tibor

Vendég

#491

2015-03-18 15:02

Károsultként írtam alá.

Vendég

#492 Re:

2015-03-18 15:25

#483: -  

 A teljes kartalanitasert szallunk sikra!!


Vendég

#493

2015-03-18 15:26

Egyetértek vele, és remélem, hogy eredményes lesz.

Vendég

#494

2015-03-18 15:28

Mert 92 éves nagymamám és nagybeteg, életmentő műtéten átesett, özvegy anyám utolsó fillérjei úsztak el. Cinizmus lenne azt mondani nekik, hogy a jövőben legyenek okosabbak...

Vendég

#495

2015-03-18 15:30

Károsult vagyok

Vendég

#496

2015-03-18 15:31

Károsultak, és félrevezetettek vagyunk a feleségemmel együtt, akivel azért osztottuk meg a megtakarításunkat, hogy a BEVA biztosításba beleférjen a pénzünk.
A kormányunk meg szégyellhetné magát, hogy ennyi hajléktalant "gyárt" le.
A teljes káoszt jellemzi az is, hogy az egyiket kártalanítják, a másiknál meg azt keresik, hogy hogyan lehet kibújni a kártalanítás alól.
A lényeg, hogy a foci ne sérüljön meg, a családok tízezrei meg mehetnek a levesbe.
Azt sem értem, hogy ilyenkor egyik felelősnek sem jut eszébe, hogy az a pénz amit befizettünk, az valahol megvan. És azt pár év börtön letudásával nem lehet elintézni.
A börtönök úgy néz ki,, hogy különben is fontosabbak az EU-nak, és a kormányunknak is.
Ha volna egy felelős kormányunk, akkor már hoztak volna olyan rendelkezéseket, hogy pénzzel foglalkozó intézetek biztosítás nélkül ne működhessenek.
Ez a játék a néppel nagyon sok honfitársunk idegrendszerét teszi tönkre.
Nálam kétségtelen, hogy itt főleg az állam, és az ellenőrző szervei nem végezték a dolgukat, ezért nem volna szabad az emberek egészségét tovább rongálni.
Aki kárt okozott a másiknak, az fizessen.
Márpedig itt okoztak aztán szépen.
mérges

#497 Re:

2015-03-18 15:45

#476: -  

 ÚJ MNB HIR

“A visszaélés – a vizsgálat jelen állása szerint – azáltal valósulhatott meg, hogy a befektetési szolgáltató a kötvényvásárlási céllal nála befektetőknek nagy összegben hamis igazolást állíthatott ki, s a valóságban nem keletkeztette meg a kötvényt, így azt se lejegyezni, se adás-vétel útján megszerezni nem lehetett.

A befektetési szolgáltató tehát azt a látszatot keltette, mintha az embereknek a pénzükért cserébe értékpapírt (ez esetben Quaestor kötvényt) helyezett volna el a nála megnyitott értékpapírszámlán. Ugyanakkor a valóságban csak átvette az emberek pénzét, de valós értékpapírt nem adott cserébe. Fontos tehát tisztán látni, hogy ezen visszaélésnek, azaz nem létező értékpapír hamis igazolások útján, a befektetők és a hatóságok megtévesztésével történő értékesítésének nincsen köze ahhoz, hogy egy egyébként legális, tehát a felügyelet által engedélyezett formában lett volna lehetősége a kibocsátónak tényleges kötvényt kibocsátani, a befektetési szolgáltatónak pedig azt értékesíteni.

A kibocsátó 2007-ben szerzett első ízben felügyeleti engedélyt nyilvános kötvénykibocsátásra, az engedélyezett keretösszeg már ekkor 50 milliárd forint volt. 2007-től kezdve a kibocsátó minden évben rendelkezett engedélyezett kötvényprogrammal. A kibocsátó összes jogszerűen – tehát a felügyeleti engedélyen alapuló – kibocsátott kötvényállománya ma mintegy 58 milliárd forint, mely összeg a kibocsátási tájékoztató szerint a mintegy 100 milliárd forint konszolidált mérlegfőösszegű Quaestor-csoport finanszírozását szolgálta.

A gyanított visszaélés ugyanakkor nem a jogszerű kötvényprogram keretében, hanem nem létező kötvények nagy tömegű „értékesítésével” történhetett meg. Utóbbiaknál a befektető úgy tudta, hogy kötvény vásárolt, de valójában nem kapott papírt a pénzéért.”

 

Ez talán már bizakodásra ad okot, legalább BEVA szinten kaphatunk valamit.


Vendég

#498 quaestor károsult

2015-03-18 15:54

Évek óta sok spórolással összegyűjtött pénzemre nagy szükségem lenne, mivel egyedül nyugdíjasként élek.


Vendég

#499

2015-03-18 16:11

Érintet vagyok.
Aláirtamvolna akkor is,ha nemvagyok érimtet.

Vendég

#500

2015-03-18 16:41

Questor károsultjai vagyunk a párommal.Közel a nyugdíjhoz egy fillér nélkül.Köszönhetően az általunk megbízható Bróker cégnek!!!Köszönjük,hogy van aki képviseli a jogos követelésünket!!Tisztelettel: PR