Quaestor károsultak megmentéséért

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Quaestor károsultak megmentéséért petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#576

2015-03-19 14:23

Nekem is van jogom az élethez (emberi jogok közt ez a jog a legerősebb, csak azután jön a többi.....) s ha nincs mit ennem, ----mert nincs hozzá pénzem, de nem akarok bűnözővé válni, mint a kormány és holdudvara, akik az én több évtizede megtakarított pénzemet is lenyúlják( kell a 122. arany WC. ülőkéjükhöz)---- bizony elpusztulunk mindannyian.
Kis nyugdíjasok vagyunk a férjemmel, a lakásfentartás, a gyógyszerek, az egyetlen gyermekünk munkanélküli... Nincs családja, erre a magyarországi világra, éhbérért, vagy éhenhalásért felelős ember hogy vállaljon gyermeket. A gyermek neveléshez az idő meglenne, hisz a munkanélküli időmilliomos egy fitying nélkül.......

Vendég

#577

2015-03-19 14:26

Oda a nyugdíjra megtakarított pénzem.

Vendég

#578

2015-03-19 14:33

Vissza fogjuk kapni!

 


Vendég

#579

2015-03-19 14:45

Mert megtévesztettek, öregségünkre aljas módon kifosztottak bennünket - az MNB és a PSZÁF segítségével! Ez durvább és tragikusabb, mint a devizahitel! Mi nem hitelt vettünk fel, a saját adózott, megtakarított pénzünk értékállóságát szerettük volna megőrizni!
Ha lenne mit, ezután inkább a párnacihában tartanánk!

Vendég

#580

2015-03-19 14:45

Csak élni szeretnénk, de az élelem pénzbe kerül! Tehát az élethez való jogunkat vette el a kormány, pedig az emberi jogok legfontosabbika az élethez való jog!!! Amennyiben a kormány kezében levő igazságszolgáltatás is csak a fejét ingatja, mert a saját ujjába nem akar beleharapni, a negatív végzéssel Strassbourba kell kellő képviselettel mennünk.... MERT IGEN is VAN Jogunk az élethez!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! S az élethez való jog felülírja a 123. arany WC csésze beszerzési jogát !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Vendég

#581

2015-03-19 14:56

Elvárjuk, hogy a BEVA kártalanítson!
A kisemberek helyett pedig az állam pereljen, hiszen neki sokkal nagyobb az érdekérvényesítő ereje!

Vendég

#582

2015-03-19 15:13

Édesannyàm (Rokkant nyugdíjas 74 éves) kérésére helyeztem el az egész életében összegyüjtött megtakarítàsàt a Questornàl. Nem engedheti azt a Kormàny hogy egy élet megtakarítàsa vesszen el!
Tücsök

#583 QUAESTOR megmentéséért

2015-03-19 15:24

Mit is lehet itt írni kétségbesésembe. Talán semmit. Ki figyel ránk. Csak is azok akik érintettek akik elveszítettek mindent, ki a jövőjét, ki a gyermeke jövőjét, ki az idősebb korára való tekintettel a létbiztonságát. Én már a lét biztonságomnak vehetek búcsút. Ami még néhány évíg ha nem jön közbe semmi akkor bizosítva lett volna, ennek lett vége. A kamatra játszottam, lehet, de a megtakarításomat a fogysztásra hagytam. Igaz már 3 éve csak kivettem/be sem tudtam tenni semmit/. Már sokáig úgysem lett volna elég. Gyógyíthatatlan betegségem van. Előbb lesz vége a kínlódásomnak. Lehet írígykedni. Már a reményt is elvesztettem. 


Vendég

#584

2015-03-19 15:34

Károsult vagyok

Vendég

#585

2015-03-19 15:39

Károsult vagyok.

Vendég

#586

2015-03-19 15:56

Azért mert érveivel tökéletesen egyetértek. Az állam - néhány más közérdekű tevékenység területéhez hasonlóan - ebben a dologban, azaz a pénzügyi szervezetek szoros , hatékony ellenőrzésében is gyalázatosan elhanyagolta felügyeleti kötelességét. Ezért úgy gondolom, hogy kártérítéssel tartozik és ugyanúgy nem hagyhatja kisemmizni a megtakarítókat, mint a devizahiteleseket sem hagyta.

Vendég

#587

2015-03-19 15:58

Mert unokahúgom életkezdéséhez gyüjtött pénzünk ragadt benn, ez nem maradhat igy, évtizeden keresztül havi megtakaritásokból gyüjtöttük, nem mások meggazdagodására, amihez semmi közük nincs. Kész átverés volt az egész?

Vendég

#588

2015-03-19 16:10

Károsult vagyok

Vendég

#589 Re: Re: nem kéne kamuzni

2015-03-19 16:28

#34: penznyelo - Re: nem kéne kamuzni 

 Amire hivatkozol a Queastor  csak most pár napja hivja fel a befektetők figyelmét.A honlapjukon is csak most pár napja jelenitik meg.

Zsola

#590 Per ?

2015-03-19 17:00

Lehetne perelni esetleg az irodai ügyintézőt is,aki teljesen hazug módon tájékoztatott ??? !!!


Vendég

#591 Hal !!

2015-03-19 17:02

Megjegyzem még,ilyen ez az ország,mondhatni,a fejétől büdösödik a hal !!


Vendég

#592

2015-03-19 17:02

Mert az én és családom megtakarítása is bent ragadt.Holott a többszöri kérdésemre mindig azt a választ kaptam,hogy nyugodjak meg,mert a befektetés BEVA védett.Nem beszélve arról.hogy a már a Quaestor által visszaváltot kötvény visszafizetés nem teljesült.

Vendég

#593 Re: Re: Re:

2015-03-19 17:19

#17: betta - Re: Re:  

 Valóban lényeges kérdés, hogy mennyi idő alatt adták el a 150 milliárdnyi fiktív kötvény. Mennél rövidebb idő alatt történt, annál inkább észre kellett volna venni a felügyeleti szerveknek. A híradások szerint 210 milliárdnyi kötvényt bocsájtottak ki. Akkor ez azt jelenti, hogy 60 milliárdos legális kötvény kibocsájtásuk volt? A híradásokban viszont az is szerepel, hogy 70 milliárd kibocsájtására kértek engedélyt 2014 novemberében, amit állítólag Windisch az MNB alelnöke alá is írt. Akkor most kibocsájtották ezt a 70 milliárdot vagy nem? Ha kibocsájtották akkor ez benne van 210 milliárdba vagy nincs? Ha benne van, akkor csak 80 milliárd a fiktív eladású kötvények értéke? Vagy a 70 milliárdon csak annyit kell érteni, hogy 60-ról 70 milliárdra emelkedett a legális kibocsájtású kötvények névértéke? Tök zavaros a kép! A Nemzeti Bank pedig roppant szűkszavú az ügyben. Tegnap felmentem a honlapjára, de a Quaestor botránnyal kapcsolatban nem is szerepelnek számok a közleményeikben, holott a sajtó rájuk hivatkozik. A politikusok meg el kezdenek beszélni a Quaestor üggyel kapcsolatban bankbetétekről, sőt egy bankjogász pedig részvényekről. CSAK EGY A BIZTOS, HOGY NAGY BAJBA KERÜLTÜNK!!!


Vendég

#594

2015-03-19 17:31

mert elég volt.

Vendég

#595

2015-03-19 17:42

Már jó pár napja nagy a csend,"szeretett kormányunk " nagyon hallgat,bizonyosan vaj lehet a fején !?


Vendég

#596

2015-03-19 17:43

Én is károsult vagyok!

Vendég

#597

2015-03-19 18:08

csalnak, becsapják a tudatlan embereket, csak annyit fizessenek vissza amennyit kaptak.Jóindulatból adhatsz két százalékos kamatot.Önálló pénzt kell müködtetni, kamatmentesen.

Vendég

#598

2015-03-19 18:13

Aláírtam, mert nyugdíjasként a sokat hangoztatott öngondoskodás jegyében több, mint 20 éves, jelentős összegű megtakarításomat veszítettem el. Nem tudok belenyugodni a kisemmizésbe.

Vendég

#599

2015-03-19 18:23

Érintett vagyok.

Vendég

#600

2015-03-19 18:34

http://index.hu/

 

Most akkor csődben van a Quaestor, vagy nem?

 

Öncsődöt jelentett a Quaestor, ennek viszont sehol nincs nyoma, így nem kizárt, hogy még mindig teljesen legálisan mehetnek a kifizetések a cégnél – írja a Figyelő.

A hetilap azt írja,a Quaestor felügyeleti biztosa, Szombati Zsigmond március 13-án értesítette az ügyfeleket arról, hogy március 9-én a Quaestor Financial Hrurira Kft. csődlejárást kezdeményezett maga ellen. Ennek azonban meg kellett volna jelennie a Cégközlönyben, miután a Fővárosi Törvényszék Gazdasági Kollégiumához tartozó felszámolási csoport elbírálta a kérelmet.

A Quaestornál viszont még semmi nem jelent meg,

szemben mondjuk a szintén önfelszámoló Győri ETO FC Kft.-vel, amiről jelent meg információ a Cégközlönyben. Így viszont még jogszerűen mehetnek a kifizetések, ami egy csődbe ment cég esetében minimum furcsa.