Petícia obyvateľov obcí/miest ležiacich na železničnej trati č. 131 za dokončenie jej modernizácie

Petícia obyvateľov obcí/miest ležiacich na železničnej trati č. 131 za dokončenie jej modernizácie

a obcí Kútniky, Dolný Bar, Dolný Štál, Okoč, Bodza, Zemianska Olča, Okoličná na Ostrove, Horná Zlatná, Zlatná na Ostrove, Nová Stráž miest Veľký Meder aKomárno; plus okolité obce, obyvatelia ktorých využívajú železničnú trať č. 131 Bratislava-Komárno žiadame Železnice Slovenskej republiky,

 

aby dokončili začatú rekonštrukciu/modernizáciu tejto trate.

 

V r. 2012, keď na túto trať prišiel nový prepravca RegioJet nám totižto bolo sľúbené, že modernizácia prebehne vo dvoch etapách - prvá, ktorá aj prebehla, po Dunajskú Stredu, druhá, o ktorú žiadame; na trase vedúcej cez vyššie zmienené obce a mestá. 

Na tejto trase ležia aj kúpeľné mesto Veľký Meder a historicky významné mesto Komárno. Dovolím si tvrdiť, že práve cez dopravu sa dá významne podporiť turistický ruchv danom regióne.

Modernizované stanice by na koľaje vrátili množstvo cestujúcich, vidíme to na už modernizovanej časti trate, kde ľudia z blízkych obcí volia na dopravu do práce práve železničnú prepravu. V Komárne je už dnes, ešte pred dobudovaním mosta/obchvatu problematickým práve smer z Bratislavy, keď sú v rannej špičke kolóny až po Novú Stráž - tie by sa mohli vďaka lepšej železničnej doprave zmierniť.

Na tejto trase jazdia "nízkopodlažné" vlaky, no označenie "nízkopodlažné" im prináleží len po Dunajskú Stredu. Ďalej, keď v niektorých obciach je nástupný ostrovček vo výške trate je veľký problém nastúpiť do takéhoto vlaku aj človeku bez obmedzení mobility, prípadne mamičke s kočíkom, človeku s bicyklom. Pri týchto spojoch je aj piktogram vozíčkara - čo za Dunajskou Stredou pôsobí takmer ako výsmech. Vlakový personál, spolucestujúci síce sú ochotní pomôcť, no vyložiť takmer 100kg (mechanický invalidný vozík 20-25 kg; "živá váha" človeka nech je 70 kg) si trúfa málokto a chce to veľkú dávku odvahy aj od samotného vozíčkara. 

Chcem veriť, že Vám vyššie vymenované skutočnosti nie sú ľahostajné a že aj my, za Dunajskou Stredou čoskoro budeme môcť cestovať ako ľudia žijúci v 21. stroročí.


E. Balašková, Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska, ZO Komárno I. Páleník - go-ok www.go-ok.eu/    Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Petíció aláírása

Az aláírással engedélyezem E. Balašková, Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska, ZO Komárno I. Páleník - go-ok www.go-ok.eu/, hogy az aláírásomat átadja azoknak, akik ebben a kérdésben hatáskörrel rendelkeznek.


VAGY

Egy e-mailt fog kapni egy hivatkozással, amellyel megerősítheti aláírását. Hogy biztosan megkapd üzeneteinket, kérjük add hozzá a info@peticiok.com címet a kapcsolati vagy a biztonságos feladó listádhoz.

Kérjük, vegye figyelembe, hogy nem tudja megerősíteni az aláírását az erre az üzenetre való válaszadással.
Fizetett hirdetés

3000 embernek fogjuk hirdetni ezt a petíciót.

Tudjon meg többet...

Facebook