Tárgyalásokat a felsőoktatásért!

Quoted post

xy

#131 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2012-12-23 01:52

#130: danibusz - Re: Re: Re: Re: Re:

Kedves Danubiusz!

Most írok csak választ (xy=adjunktus, azért az "adjunktus" kicsit nagyképű fórumnév lenne).

1) Igen, a hitelek miatt van itt az ország és az olyanok segélyezéséért, akik soha nem dolgoztak, de tehették volna. P.l. nem termelnek semmit a portájukon, csak gazt. De ez egy másik téma. Ebből egy kiút van: az oktatás, de nem egyoldalúan. Az oktatás nem szívesség, hanem lehetőség, amiért cserébe vannak elvárások. Szóval az oktatás az nem segélyezés kell, hogy legyen az állam részéről, hanem (csúnyán hangzik) egy befektetés. Nem mindenki, aki okos egyetemista: vannak 8 általánossal rendelkező földművelő ismerőseim, akiket okosabbnak tartok, mint sok egyetemistát... A gazdagok oktatásáról: sajnálom, de amíg világ a világ, addig a gazdagoknak fog kedvezni minden rendszer... Ezt érdemesebb tudomásul  venni, és felvenni így a harcot, mintsem lázongani. Nem mintha ez nem zavarná az én igazság érzetemet. Amúgy kérdezted, hogy az én időmben igyen tanultam-e. Persze, de akkor még nem volt egyáltalán egy olyan életérzésünk, hogy mehetünk külföldre, így mindenki az itthonmaradásban gondolkozott. Ebben lehet, hogy benne volt még az a szocializáció, hogy gyerekkoromban belémidegződött egy torokszorító érzés a vámvizsgálatok miatt. Szóval akkor ezt a problémát (a fiatalok külföldre vándorlását) még nem ismerte az állam. Mindenesetre nem értem a problémát: aki jól tanul és itthon marad, az nem kell, hogy fizessen, aki meg elmegy nyugatra, az nevetve visszafizeti a képzési pénzt. Sőt, ha jól értem el lehet tölteni pár évet külföldön "büntetlenül" tapasztalatszerzés céljából. A jogászok és közgazdászok meg elég könnyen vissza tudjhák szintén fizetni ezt az összeget. Ja, írtad, hogy adjanak munkahelyet, azzal tartsák itt az embereket: nem lehet mindenkit a kívánságának megfelelő helyre felvenni az egyetemre (ahol esetleg tanulás nélkül megkaphatja a diplomát), majd utána a feneke alá tolni egy neki tetsző munkahelyet! Épp ezért kell megfontolni, milyen képzésben mennyi embert támogatnak, és beállítani egy serkentő versenyt. Biológus hallgatóból p.l. 3% ennyi elég lenne bőven, de annak nagyon minőséginek kéne lennie.

2) A 2 éves külföldi EU-s posztdoktori ösztöndíjamra a pályázatot 3 hónapon át írtam reggeltől estig és 90% felett kellett teljesíteni: így lehet megmutatni külföldnek, ha okos vagy! Türelem, higgadság, határozottság, önbizalom, tanulás és hasonló szép szavak kellenek.

3) Nem konkrétan Téged szídlak, bár eléggé támadó volt pár megnyilvánulásod, de most ne menjünk bele ki kezdte, azzal nem vagyunk előrébb. Amúgy elárulom, hogy én már k.b. 1 hónappal ezelőtt kiakadtam értetlenkedve az önnfentartó egyetem szövegén a kormáynak. Az állami egyetemet tartsa el az állam, de cserébe az állam által így támogatott emberek vállaljanak egy szerződést. Szóval engem itt konkrétan az zavar, hogy a fiatalok tüntetnek azért, hogy mehessenek a mi pénzünkből külföldre úgy, hogy lehetőleg ne is kelljen a diplomáért teljesíteniük.

Én bízok azért abban, hogy beindul a munkahely teremtés. Egyenlőre vissza kell nyögni p.l. egy IMF hitelt, amit Gyurcsányék rásóztak a mostani kormányra, és most az IMF meg az EU próbálja rákényszeríteni a kormányra a további megszorításokat. Örüljünk, hogy nem mentek bele mindenbe oly könnyen, mint p.l. a görögök. Ja, amúgy EU-s szinten épülnek le a munkahelyek... Mindenesetre nem vagyok köszgazdász, így az ilyen kérdésekben nem biztos, hogy teljesen képben vagyok.

Válaszok

6
Vendég

#135 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2012-12-23 12:48:27

#131: xy - Re: Re: Re: Re: Re: Re:

A görögök jobban járnak. Sokkal magasabb az életszínvonal még most is, mint Magyarországon. Mindig a simlis nyer. Az első világháborúban mi úriemberek voltunk. Nem léptünk ki időben. Bezzeg az olaszok! A második világháborúban az utolsó csatlós voltunk. A románok időben kiléptek. A rendszerváltáskor nem kértük meg az átállás árát. A lengyelek megkérték. Mi úriemberek voltunk. S most itt vagyunk, a gatya letolva.

Soha nem tanulunk.

danibusz

#181 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2013-01-01 16:05:26

#131: xy - Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Most néztem csak ide vissza, ezért most válaszolok.

1)Úgy látszik, azért még mindig nem látja a probléma gyökerét, ami nekem nem tetszik.
Ön mi alapján tudja, ki a "jó", és ki a "rossz"? Hát ott egy szám a lapon! Vagyis egy puskázó ötösre ön büszkébb, mint egy becsületes hármasra... Vagyis a puskázókat engedi a rendszer ingyenesre. És a rendszer gazdag-, és puskázó-képző lesz. A tanárok a csökkentett egyetemi támogatások miatt (önfenntartó) elmennek, és senkit nem érdekel majd egy diák sem, hisz lesz napi 26 órára munkája, ha akar még egyetemet, ahol dolgozik. Ez nem annyira minőségi, igaz?
A munkahely az szép kis aduász! Nem 8000000 bölcsész munkahelyet akartam, hanem esetleg vegyipar, és egyéb felesleges dolgot, amiből akár pénz is jöhet a "nem-tandíjon" kívül.

És a jobb szakmunkás munkahelyek (pl asztalos, mezőgazdasági munkahely) pedig a nem annyira okos embereknek (pl nem ért a fizikához, stb) adnának más alternatívát, hogy ne feltétlenül akarjanak fizikus, kémikus, stb lenni. Így még Ön se tudna ez ellen kifogást találni.

2) Ó, és mikor volt diák? Mivel nem hiszem, hogy 2-3 éven belül az lehetne megint, főleg (empátia miatt), ha nem lesz olyan egyetem, ami felvenné...

3) Értem, tehát az értelmes ember nem támad! Akkor mi sem vagyunk azok. Na de a lényeg, hogy ninics kommunikáció az állammal, de a köznép azt látja CSAK, hogy 2 ember lábát lógatja egy 300 fős teremben, semmi több nem zajlik az egyetemeken.
Az állam nem alternatívát kíván adni, hanem ultimátumot. Remélem ezt azért észrevette. Ha ad alternatívát (Nem minden földi jót!), és meghallgatja a többiek (hallgatóság, rektorok) ötleteit, ami CSÖKKENTI az egyetemekbe elvesztegetett (?) pénzt, akkor nem lenne tüntetés. Érthető?


Hát igen, a külföldi cégek behozása a magyar kisgazdák lenyomorításával, és az, hogy az a cég elviszi a pénzt (és elmegy a kedvezmények után), stb. az tényleg nem ide való...
És a "szegényadók" sem...