Petíció az ápolási díj megemeléséért

Quoted post


Vendég

#8 Re: Re:

2012-04-14 11:02

#7: Ilday - Re:

Szerintem se kell diferenciálni!Ugyanis amikor az ápolási díjat megítélték akkor nálam legalábbis járt két szakértő hölgy akik felmérték a gyerek állapotát.Márpedig ha úgy itéltek,hogy jár az ápolási akkor valami oka van.Ennek ellenére tiszteletre méltó András felvetése.....Viszont hiába a teljes család ha az egyik fél nem tud dolgozni.Nálunk is dolgozik a férjem de a keresete csak arra elegendő,hogy minden honnan elutasítsanak illetve "nem jár" felszólalást kapjunk.Hogy van az míg egy három gyereket nevelő család ahol mind a két szülő dolgozik az iskolában ingyen tankönyv és kedvezményes étkezés jár illetve lakásfentartási támogatás és magasabb családipótlék jár.Addig nálunk az egészséges gyerekünk után mindent fizetnünk kell.Nem irigység ez a részemről csak nagyon igazságtalannak érzem.Az indoklás az egy főre jutó pénz meghaladja a 39900.-Hát azt tényleg de mennyivel és milyen áron.Egy ember tart el saját magán kívül még 3-at.Arról már nem is beszélve ha megérjük a nyugdíjas kort akkor miből kell majd tengődnün,csak azért mert nem löktük el a gyerekünket magunktól.

Válaszok

Ilday

#9 Re: Re: Re: Egy sorstársam írta nekem:

2012-04-14 20:19:15

#8: - Re: Re:

Akkor én is írok pár sort. Nekünk 3 fiunk van, a legkisebb 9 éves, és autista. Én gyógypedagógus voltam, de már soha többet nem fogok tudni dolgozni. Most méltányosságinak csúfolt gyes-en vagyok, és Álmos ( így hívják) a helyi Máltai Szeret...etszolgálat auti-iskola előkészítő csoportjába jár. Értelmes, okos, szobatiszta. Nonverbális szókincse szinte tökéletes. MIndenhová együtt járunk, pl. boltba, mert nálunk ennyit jelent a "mindenhová". No és akkor mi a baj vele? ( ugye ez a kérdés vetődik fel mindenkiben) Kezdem: Mivel hyperszenzitív a szájjal és a füllel való észlelése ( meg a bőre is) ezért születésétől kezdve TÖKÉLETESEN TURMIXOLT ennivalót fogad csak el, és CSAK EGYFÉLE cumisüvegből, és CSAKIS UGYANAZT A 4 ÍZT , amit már megszokott. Egy pár éve előjött vírusos betegség alatt történt erőszakos itatás következtében SEMMINEMŰ folyadékot nem fogyaszt 4 ÉVE, és SEMMILYEN FORMÁBAN . ezért nekem kell a napi turmixolt kajájába ( ami TEJ ÉS LISZTMENTES KELL LEGYEN ) belekalkulálnom a napi folyadékszükségletet is. 9 évesen 18 kg, ugye el tudjátok képzelni? 24 órás, ( azaz folyamatos felügyeletet igényel) mert mint tudjuk, az autiknak nincs veszélyérzete.( sem) Emellett el kell látnom másik 3 embert, mosnom, főznöm, takarítanom, mint minden más anyának. Hát ennyi lenne a sorsunk, dióhéjban..Az éjjeli ébrenléteinkről azért nem írok, mert túl pesszimistának tűnne a levelem(: