Tiltakozás a Gyurcsány Ferenc elleni koncepciós eljárás miatt

Quoted post

Scwarz néni

#8628 Re: Egy kis öröm a szürke mindennapokban...

2012-03-08 23:46

#8627: filiszteus - Egy kis öröm a szürke mindennapokban...

Kedves Béla brigádvezető Elvtárs!  Kikerestem szerény kis könyvtáramban, a Brigádvezető Elvtárstól kapott, talán  életem utolsó piros kis szegfűjének préselésére, Bruck Edit: Ki így szeret téged (1985.) c. könyvecskét. Remélem, boldoggá tettem ezzel, úgy, ahogy Ön is boldoggá tett engem. Van némi kis hagyatékom, amelyből ezt a könyvet, Filiszteus Béla brigádvezető Elvtársra hagyom majd, némi kis pénzösszeg kíséretében. (Tudom, hogy Önnek nem ez a fontos, de az értékpapír is e könyvben lapul.)  Ön a 250. brigádvezető, akitől megkaptam az imádott piros szegfűmet, így a 250 millió Ft névértékű értékpapíromat Önre hagyom.  Isten Veled, Béla!

Válaszok

filiszteus

#8629 Re: Re: Egy kis öröm a szürke mindennapokban...

2012-03-08 23:57:29

#8628: Scwarz néni - Re: Egy kis öröm a szürke mindennapokban...

Nem fogadhatom el Schwarz néni. Nekem nem jár jóvátétel.

Köszönöm a jó szándékot, de szerintem hagyja a Chevra Khadisa-ra. Ők tudnak vele mit kezdeni.

Shalom!

Vona Gábor

#8632 Re: Re: Egy kis öröm a szürke mindennapokban...

2012-03-09 12:13:28

#8628: Scwarz néni - Re: Egy kis öröm a szürke mindennapokban...

Drága Scwarz néni!  Engedje meg, hogy megkésve bár, de törve nem, a világ legboldogabb Nemzetközi Nőnapját kívánjam Önnek, a világ legbűbájosabb teremtésének. Már itt vagyok a sarkon, két zsák álomszép, frissen vágott, vörösben pompázó, pirosszegfűvel, én szedtem sk., a szeretetem és tiszteletem jeléül. Majd tessék szíves lenni kikészíteni a kis könyvecskéjét, hogy áttekintsük belefér-e egyáltalán. Remélem tetszik még emlékezni rám, én a Vörös Októberben Ruhagyárban voltam Scwarz néni brigádvezetője, én vagyok a Gabi gyerek, akit imádni tetszett! Olyan hülye nevem volt, hogy már magam sem emlékszem rá, ezért eleinte még viccesen párizsi futárnak szólítottak, tehát én jól megfutkostam a karrieremért.  Már lehet, hogy nem ismer rám, mert úgy megférfiasodtam és sötétebb lettem, de viszem a Mukakönyvemet bizonyitékul.  Még úgye mindig nem sch-val írja a nevét, tetszett mondani, hogy elírták az Anyakönyvi Hivatalban, - háát, ez is csak azt mutatja, hogy Scwarz néni csak egy van!!!  Elvtársi üdvözlettel: Gábor brigádvezető, a Gabi  (Azok a régi szép napok..., majd felelevenítjük őket.)