Magyarország önrendelkezése és szuverenitása

Quoted post


Vendég

#3751 Re:

2012-01-22 14:45

#3748: KORPA -

Nincs köztünk vita, bennem is ugyanilyen kérdések merülnek fel az EU-val meg a működésével kapcsolatban, csak belegondoltam, hogy ez mi mindent jelenthetne, hiszen már annyi szállal kötődünk, és nem csak az EU-hoz, hanem az EU-országokhoz is. Ilyen pl. a Schengeni egyezmény is - és még sorolhatnám -, és már igen sokat beleöltünk, és még többe kerülne a leválás. Szerintem érdemesebb kivárni ennek az egész mostani cirkusznak a kifutását, mint elkapkodni a dolgot, mert tényleg úgy gondolom, hogy vagy az EU, vagy a liberális oldal hamarosan szétesik, ez utóbbi azért, mert nincsenek megtartó értékeik.

Meg hát vannak más szempontok is. Édesanyám pl. azért szavazott - és vele együtt én is - az EU-belépésre, mert, ahogy ő mondta: "végre keblünkre ölelhetjük a testvéreinket". (Akkor 83 éves volt.) Az volt a meggyőződése, hogy ha másra nem, erre biztosan jó lesz az EU, hogy az elszakított honfitársainkkal könnyebb lesz a kapcsolat. Merthogy ő abban nevelkedett fel - és én is -, hogy nagyon nehezen lehetett tartani bármiféle kapcsolatot, és ez végül is megvalósult, mióta Románia is belépett, már csak a Kárpátalján és Szerbiában vannak nehéz helyzetben a magyarok. Bár Szlovákia EU-tag, ott sem túl könnyű a magyaroknak, és ezzel kapcsolatban rendesen megtapasztaltuk a kettős mércét. Szóval többféle oldalról is lehet nézni a dolgokat.

 

 

Válaszok

KORPA

#3760 Akkor

2012-01-22 15:14:42

#3751: - Re:

Akkor érdemes megvárni az Eu széthullását nem kell gerjeszteni.

Ne mi legyünk ennek a tengelye.

Időseket könnyű rábeszélni dolgokra.

Minden alkalommal megteszik politikusaink a választásokra való hivatkozással, sajnos.:(

Ezért inkább pártsemleges maradok...csak hazafi!