A harcsák tilalmi szabályozásának módosítása

Quoted post

harcsa

#56 Egy Balatoni horgász

2011-12-13 12:33

Ez egy nagy védem a harcsát meg a píócát kormoránt hattyút rokát,meg mittudom én.Nemes kezdeményezésetek közben elfelejtitek azt a tényt hogy decemberben is kettö hajóval huznak folyamatosan a halászok a Balatonon ahogy a napló bejegyzésekben hivatalosan látható.Vermelésben ráadásul.Itt sok olyan horgász támogatja a peticíót aki életében nem harcsázott és fogalma sincs akár a fészek horgászatrol akár a harcsa horgászatról,de védeni akarja a Balatont.Miért nem a halászat ellen lázadtok ami rablás évtizedek ota megy.800.000 engedély van a Balatonon évente és ebből talán ha 100-200 ember harcsázik és csak 10-20 fő van aki eladásra horgászik.Ezért kell büntetni bárkit is a Balatonon???? Én mint harcsahorgász évente ha jó a szezon 10-25 darab körül fogok amit igazol a fogási naplom is.Ebből évente 2-5 darab volt 30 feletti.És egyet sem fészekről hanem nádszélben fogtam a táplálkozó harcsákból.És ez az átlag.Vannak kivételek,mint a Zala ővcsatorna meg a Fonyódi árok,de ezek ellenőrzéssekkel megvédhetők.Inkább a halászatra legyetek beindulva és ne a többség szorakozását tegyétek tönkre.Különben az idei engedélyek kiváltásakor döbben ra a nonprofit cég a behozott szabályozásokkal is mennyi embert vesztettek el és főleg bevételt.De nyugodjatok meg védjétek a halat,csesztessétek a horgászokat és majd az adótokból kapnak támogatást a nonprofit társaságok akik a 350 tonna telepítést megoldják 50 mázsa halból hét alkalommal ahogy azt Badacsonyba is tették.
Hányingere van az embernek a Magyar mentalitástol,hogy dögöljön meg a szomszéd lova is ha már én nem tudok harcsát fogni.

Válaszok

NEM BALATONI HORGÁSZ

#58 Re: Egy Balatoni horgász

2011-12-13 12:49:59

#56: harcsa - Egy Balatoni horgász

Elolvastad egyáltalán a petíciót?Vagy csak irogatsz a nagy Világba?

Olyan faszságokat beszélsz hogy leesik az ember a székről....Állandóan a Balatonnal jöttök meg a halászokkal meg hogy senki nem tud harcsázni csak TI a BALATONON.Vedd már észre magad kérlek és olvass egy kicsit mielőtt kinyitnád a szádat.