A harcsák tilalmi szabályozásának módosítása


Vendég

#51

2011-12-12 19:01

végre valaki csinálna valamit a harcsák érdekében.ennek örülök.mert nagyon gusztustalannak érzem azt hogy a nagy neves horgászok szakirodalmat irnak a harcsa fészekröl valo horgászatárol,és annak szétrongálásárol.probálnék én elvinni pontyot tilalom alatt,egyböl fegyelmit és eltiltást kapnék.énis örzöm és védem eme nemes és gyönyörü joszágot.üdvözlettel ,ágoston.

Vendég

#52

2011-12-12 20:12

Zoltán !
Ezt a tudást ! Na most aztán tényleg sokan úgy gondolják, hogy csak külső akasztással, piszkos rapsic módon lehet harcsát fogni. Talán csináltad? Mert ha nem, és csak hallottad, akkor igen félre vagy informálva. És ezt bölcsen megosztod másokkal.

Vendég

#53

2011-12-12 20:47

Támogatom a javaslatót.
Zoltán

#54 Re:

2011-12-13 10:31

#52: -

idézet: "Talán csináltad? Mert ha nem, és csak hallottad, akkor igen félre vagy informálva." Tehát: Ha csináltam, akkor jól tudom. (nem csináltam) És úgy gondolod, hogy amiről mások nem tudnak, az nincs is. Szerinted hány ember gereblyézne, ha azt úgy is lehetne csinálni, hogy senki sem venné észre?

Aki aláírta, az helyesen cselekedett, mert harcsák védelmében megtette azt ami rajta múlik. És az aláírás jusson eszébe akkor is, amikor élete harcsáját fárasztja.

Így múúlik el a viláág dicsőőséége.

 


Vendég

#55

2011-12-13 11:26

Mivel kollégámmal együtt kezdtünk el kuttyogatni a ráckevei hídnál 1974 - ben, veszem a bátorságot, hogy kifejtsem véleményem. Abban az időben a Ráckevei - Duna ágban semmi védelem nem illette meg a harcsát. Sem darab, sem súly korlátozás nem volt! Ma már szerintem az országos íntenzív kuttyogatás miatt a harcsák száma nagyon lecsökkent. Ezért támogatom a kezdeményezést!
harcsa

#56 Egy Balatoni horgász

2011-12-13 12:33

Ez egy nagy védem a harcsát meg a píócát kormoránt hattyút rokát,meg mittudom én.Nemes kezdeményezésetek közben elfelejtitek azt a tényt hogy decemberben is kettö hajóval huznak folyamatosan a halászok a Balatonon ahogy a napló bejegyzésekben hivatalosan látható.Vermelésben ráadásul.Itt sok olyan horgász támogatja a peticíót aki életében nem harcsázott és fogalma sincs akár a fészek horgászatrol akár a harcsa horgászatról,de védeni akarja a Balatont.Miért nem a halászat ellen lázadtok ami rablás évtizedek ota megy.800.000 engedély van a Balatonon évente és ebből talán ha 100-200 ember harcsázik és csak 10-20 fő van aki eladásra horgászik.Ezért kell büntetni bárkit is a Balatonon???? Én mint harcsahorgász évente ha jó a szezon 10-25 darab körül fogok amit igazol a fogási naplom is.Ebből évente 2-5 darab volt 30 feletti.És egyet sem fészekről hanem nádszélben fogtam a táplálkozó harcsákból.És ez az átlag.Vannak kivételek,mint a Zala ővcsatorna meg a Fonyódi árok,de ezek ellenőrzéssekkel megvédhetők.Inkább a halászatra legyetek beindulva és ne a többség szorakozását tegyétek tönkre.Különben az idei engedélyek kiváltásakor döbben ra a nonprofit cég a behozott szabályozásokkal is mennyi embert vesztettek el és főleg bevételt.De nyugodjatok meg védjétek a halat,csesztessétek a horgászokat és majd az adótokból kapnak támogatást a nonprofit társaságok akik a 350 tonna telepítést megoldják 50 mázsa halból hét alkalommal ahogy azt Badacsonyba is tették.
Hányingere van az embernek a Magyar mentalitástol,hogy dögöljön meg a szomszéd lova is ha már én nem tudok harcsát fogni.


Vendég

#57 Re: Re:

2011-12-13 12:48

#54: Zoltán - Re:

Az éremnek két oldala van. Természetesen védelem illeti meg a harcsát ívási időszakban, meg egyébként is. Valóban kevés van. Nincs az a horgász, aki nem szeretne nagy halat fogni, mert nem igaz, hogy mindenki megelégszik  az átlaghal fogásával. Az igazi élményt nem egy kétkilós ponty nyújtja, és azt majd nem érdemes mesélgetni az unokának.  Az az igazság, hogy igenis szeretnének sokan harcsát fogni, de mivel nem tudnak, így elhatározták, hogy védelem alá helyeztetik, azzal a céllal, hogy majd később, mikor már "harcsadömping" lesz, ők is tudjanak fogni. Mert azt nem hiszem el, hogy csak azért védenék, mert félnek, hogy eltűnik a magyar halfaunából.   A Balatonon  miért nem védték, védik, külön szabályzattal az eltűnőben lévő compó állományt ? Pedig igazán értékes sporthal.   Talán nem elég nagytermetű ?  Pedig a sokszor hivatkozott, fejlettebb horgászkultúrával rendelkező nyugati államokban, lényegesen szigorúbb szabályozással védik. Vagy miért nem védik a a feltörekvő sügér állományt, amig helyre nem áll a populáció ?

Hát kérem erről  is szól a történet.

NEM BALATONI HORGÁSZ

#58 Re: Egy Balatoni horgász

2011-12-13 12:49

#56: harcsa - Egy Balatoni horgász

Elolvastad egyáltalán a petíciót?Vagy csak irogatsz a nagy Világba?

Olyan faszságokat beszélsz hogy leesik az ember a székről....Állandóan a Balatonnal jöttök meg a halászokkal meg hogy senki nem tud harcsázni csak TI a BALATONON.Vedd már észre magad kérlek és olvass egy kicsit mielőtt kinyitnád a szádat.


Vendég

#59 Re: Re: Egy Balatoni horgász

2011-12-13 14:02

#58: NEM BALATONI HORGÁSZ - Re: Egy Balatoni horgász

Mi az elgurult a gyogyszered.Irogasd nyugodtan a peticiodat halat meg nézegesd a videokon.


Vendég

#60

2011-12-14 12:04

Teljesen egyetértek a szabályozással kapcsolatban.
Hetesi H.E titkára vagyok,Somogy megyében.Saját kezelésű tavunkon elértük, hogy a harcsa kifogható mérete egész évben 70 cm.
B

#61 Re:

2011-12-14 13:17

#9: -

ismerős a szitu, én is köveseztem hárosiba , pontositanék egy kicsit, körübelül 2 hétig ment a köves, már oktober végén is sokat fogtam, sajnos a 4-5 kilóval nem mondasz sokat én is tapasztaltam sőt szoltam is érte ,de az emebrek kapzsik, addig horgásznak amig nem megy le a nap, alig lehet elférni a kurva stégen ,a helyi erők teljesen kifogják az ott bandázo halakat, most a kisviz idején már kapás sem volt a korábbi legjobb helyeken  talán msot hogy jön fel a viz majd bejönnek a nagydunárol ismét nagy tömegben...


Vendég

#62

2011-12-14 20:42

Mi megy itt..... ! Menjetek a gumitavakra harcsázni, ha nincs kellő időtök, vagy ami valószinübb megfelelő tudásotok...(tisztelet a kivételnek). A természetes vizekben ne akarjatok kockatónyi hal mennyiséget....igaz akkor talán fognátok ti is.A becsületes, és igazán jó harcsahorgásznak születni KELL..ez egy kiváltság,ahova nem tudtatok felnőni,ezért inkább próbálkoztok mint a kutyák! 'donkihóték'
vendég

#63 Re:

2011-12-14 21:01

#62: -

Kedves ismeretlen!

Az ilyen szövegeket inkább anyukád emlékkönyvébe írógasd!

Ha vadásznál akkor az éppen párzó szarvasokat lőnéd és te lennél a született vadász.Ugye?

Kaiser Ede

#64 Re:

2011-12-14 21:05

#62: -

Értem.Szóval aki nem fészekhorgászik az nem is tud harcsázni.Érdekes hozzáállás.Okos lehetsz.

Mádli Bálint

#65 Kedves Horgásztársak!

2011-12-14 22:01

Tisztelt fórumozók!
Előszóban szeretném elmondani, hogy az e féle szócsatározásokban nem szoktam partner lenni, de azért szögezzük le miért is van szükség erre a petícióra.
Először is mert szeretjük a harcsát, hisz ki így, ki úgy de szívesen horgászik rá, és ebben leli meg az örömét. Szeretnénk, ha a következő nemzedékek is épp ilyen örömmel, és szeretettel gondolnának az átélt harcsakalandokra, nem úgy mint mondjuk mi a viza esetében...!
Tehát védeni, óvni kell a harcsát, és minden más egyéb halfajt is, és magát az egész környezetünket, mert minden-mindennel összefüggésben van, hatást gyakorolnak egymásra.
Ez a petició az első lépés lenne, amit végig kellene vinni,ami kovácsolna egy olyan horgászréteget, akik a későbbiek során szabadidejükből, uram bocsá anyagiakkal is támogatna egy-egy horgászegyesületi, vagy környezetvédelmi megmozdulást / ivadékmentés, halellenőrzés, szemétgyűjtés,stb./
Visszatérve a harcsára, nem vagyunk "harcsanagyhatalom" pedig az ország vízrajza, ezt, és más halak esetében bőven tudná produkálni!Ez a petíció csupán egy apró lépés lenne egy jobb, és hal barátabb horgásztársadalom kialakításához. Tudom, még rengeteg lenne a tennivaló a rabsicok terén, az ívóhelyek kialakításában, és azok védelmében, és nem utolsó dologként a horgász morálban!
Ezért arra kérek mindenkit, hogy ne egymást, (horgász a horgászt) marjuk, hanem inkább építő jellegű gondolatokkal, tanácsokkal gyarapítsuk a fórum beírásait.

Tisztelettel:Mádli Bálint

Vendég

#66

2011-12-14 22:30

Jó,tegyük fel hogy minden így jó ahogy van.DE mi van a többi hallal?Rájuk miért nincsen ilyen kivételezés mint a harcsára?Én 40cm feletti süllőt szeretnék fogni ívás időben és haza is vinném vagy eladnám.Vagy ívás időben egy 5-6kg pontyhoz mit szólnátok?
Mádli Bálint

#67 Így igaz...

2011-12-14 22:38

Teljesen igazad van! Ezt az igazságtalanságot szeretnénk többek közt megszüntetni!

Vendég

#68

2011-12-14 22:39

Tisztelt 63-as! jelen esetben : ha csöndben maradtál volna, bölcsebb maradtál volna......Ugyanis a szarvasbögés szerinted mi? Talán a nyulat hívja a bika egy ulti partira?
vendég

#69 Re:

2011-12-14 22:49

#68: -

A párzó szarvasokat úgy is írhatam volna hogy amint a bika magáévá teszia a tehenet csak gondoltam így finomabb.

De szerintem felesleges a további szócsata.


Vendég

#70

2011-12-14 22:51

K.Ede! Ha akarod érted ,ha nem akarod ,akkor nem.Ha kéred elmagyarázom, és Te is okos lehetsz.Bízok benned!

Vendég

#71

2011-12-14 22:57

Sajnos igen rossz volt a példád! A bőgés a párzáshoz tartozik!olyan ez mint amikor a harcsa fészket tisztit,de még nem ívik.Akkor a tisztogató harcsa ezek szerint etikus ugye?
vendég

#72 Re:

2011-12-14 23:22

#71: -

Nem! Az igazán etikus az lenne ha a 20 ezer ft-os engedélyedért nem szeretnél haza vinni 500000ft értékű halhúst.

És az ilyenekhez hasonlók nem ebből élnének:http://balatoniharcsak.uw.hu/

Mert ugye ennyi halat nem eszik senki https://picasaweb.google.com/110966451441511906837/OszzesHarcsaCatfish

A részemről ennyi.Csak még egyetlen ész érvet sem írt egyikőtök sem ami ez a dolog mellet szólna.Ugye?


Vendég

#73 Megeza

2011-12-15 11:27

Csűrhetjük, csavarhatjuk a történetet. Hozzá lehet szólni okos szóval, vagy bunkó módon, lehet valaki szaktekintély, vagy ablajter, de aki az ívó, vagy a vermelő hal fogásában leli örömét, az számomra szar ember.

Vendég

#74 Re: Megeza

2011-12-15 12:19

#73: - Megeza

Ilyen egy hónaljba akasztott harcsa. Érdemes megnézni a sérülését, és nem csak a hasa felé irányuló vágást, hanem az első uszonya mögé vezető,  a damil által okozott hát felé irányuló sérülést is . https://picasaweb.google.com/110966451441511906837/OszzesHarcsaCatfish#5406895418103305250 és ő a király.

Kaiser Ede
Vendég

#75 Minden fészek horgásznak....

2011-12-15 13:22

Mindig csak az szokott pofázni akinek vaj van a füle mögött...
Osztom Megeza véleményét,aki íváskor kifog egy harcsát(sőt kapitálisat)és utána leöli azért hogy utána eladja az számomra nem ember.Hiába nehéz fészekről megfogni stb stb stb.Tudok pár olyan embert akik egy hét alatt a Balatoni csatornákon kifog 3db kapitális példányt (30-40-50kg)mellette meg sok kicsit 10kg-ig és ezeket mind elviszi,eladja.Neki a haverjai is ezt csinálják és véleményem szerint az összes fészekhorgász.Mert miért basztatnánk egy ilyen méretű öreg halat ha nem azért hogy pénzt csináljanak belőle?És egyenlőre egyikőtök sem hozott fel elfogadható,értelmes érveket.Mindig ugyanazt mondjátok mint a papagájok,ami nevetséges.Szerintem az az IGAZI HARCSAHORGÁSZ aki ívás időn kívül fogja meg ezeket a nagy halakat,törvényes kereteken belül! ! !Mert,mint tudjuk íváskor a nagy harcsák is kimozdulnak,jelet adnak magukról,ilyenkor könnyebb őket megfogni mint az év többi részében.Aki az év többi részében fog ilyen méretű halat az előtt emelem kalapom.