Lakossági tiltakozás a Budakalász, Kolónia lakótelep helyére tervezett parkoló ellen

Quoted post


Vendég

#1

2018-03-05 13:35

Miért is lenne a lebetonozás és körülkerítés kevésbé forrásigényes mint egy füvesítés?!
A sportpálya még mindig jobb mint a parkoló, (amúgy egyébként a másik hévmegállónál ott van a cserkészgrund).

Válaszok

Cecília Gergely
A petíció szerzője

#4 Re:

2018-03-06 11:49:59

#1: -  

Nem vitatom, hogy a füvesítés többe kerülne, mint a meglévő betonalap használhatóvá javítása. Ezen a területen ugyanis jóformán nincs termőföld. Tehát földet kellene ideszállítani, nem is keveset (tudom, mert a mi telkünkre is földet kellett szállítani, az előző tulajdonostól tudom, aki anno építette) - mindezt a ház betonalapjának a feltörése és elszállítása után. Ez valóban költséges mutatvány lenne. Azt sem vitatnám, hogy a terület végleges hasznosítása nem választható el a Lenfonó rehabilitációjától, hiszen szerves részét képezi a gyárterületnek, szorosan összenőve vele. Értem a lakók aggodalmát, hogy ismét csak időhúzás megy és annak kicselezése, hogy a Netrax kezébe kerüljön. Épp ezért vettem bele a petícióba a zöldterület követelést is. De elutasították. Viszont továbbra sem hagy nyugodni, az a véleményem, hogy ha már nem lehet park, akkor legalább valamilyen közösségi hasznosítása mégis legyen, ne hagyják bekerítve parlagon heverni. Másrészt, ha sikerülne közösségi hasznosítást kicsikarni az önkormányzatból, talán az eladása is ezzel picit megnehezülne.

A cserkészgrundot sajnos nem nagyon tartják karban, nekem legalábbis ez a benyomásom. Épp tegnap mondta a szomszédasszonyom, hogy szereltek oda egy kosárpalánkot, de nagyon magas, nem lehet rendesen használni. A Kolónia elhelyezkedésénél fogva központibb is, tehát a város több pontján élő fiatalok is elérhetnék, nemcsak a telepiek.