Mentsük meg a természettudományokat a szakgimnáziumokban!

Quoted post

mammerka 1944

#176

2016-05-14 14:03

Hihetetlen , miért kell elvenni olyan tantárgyat , ami , szép , érdekes , én is és a gyermekeim is nagyon szerették. Az általános műveltséghet elengedhetetlen információkat miért kell elvenni azoktól , akik nyitottak a világra , és szeretnének tudni sokmindent a födünkről, a világ hegy,víz és természetrajzáról ? Kormányzatunk nagy erőket fektet be a népbutításba , úgy tűnik , nekik az kedvezne , ha tudatlan senkikből állana az alattvalók sora . Szégyen gyalázat ha ezt meglépik . Nem is beszéltem még a pedagógus társadalomról , a Földrajz tanítóiról , mennyi energiát befektetve okítják a gyermekeinket , ők most a tanulásukat , a felkészültségüket , a szakmájukat mind elfelejthetik ?Mire megy ki ez az egész , hol van egy erő , aki megállíthatná ezt a vandalizmust ?A legnagyobb baj pedig az , hogy ha eltörlik a földrajz tanítását , gyakorlatilag , aki igényli ennek tudását , meg találja a módját, hogy megszerezze magának , de ebben az a legfájdalmasabb momentum , hogy egy másik gondolat kerekedik felül sokunkban,  éspedig , felmerül, hogy ez az egész csak arra jó, hogy eltereljék az égbekiáltó hibáikról a figyelmet . Pampogjunk a földrajzon és akkor nem lesz időnk arra , hogy az ennél is sokkal nagyobb problémákkal foglakozzunk , amit a nyakunkba sóztak a regnálásuk óta.   ,

Válaszok


Vendég

#179 Re:

2016-05-14 22:39:57

#176: mammerka 1944 -  

 Nem tudok az írásod végével egyetérteni. Szerintem nem igazán van olyan probléma, amihez képest az oktatás rendszere és állapota másodlagos, és ezt alá is tudom támasztani mind empirikusan, mind érvekkel, ha kéred. :)