Kiállunk az üzletek vasárnapi zárvatartása mellett!

Quoted post

Mr. Miniszter

#14 akkor írom alá,

2016-04-14 09:22

 ha senki sem fog dolgozni Magyarországon vasárnap. Miért különbek a kereskedelemben dolgozók, mint a tűzoltók, mentők, orvosok, ápolók, pilóták, busz/troli/villamos/vonat-vezetők, benzinkutasok, a fürdőkben/hotelekben dolgozók? Képzeld el a helyzetet. Autóval szépen összetöröd magad vasárnap, aztán majd stabilizálnak hétfőn reggel nyolckor. Ha megéred. Mert kimenteni az út szélén nem fog senki. Vagy mennél hosszú hétvégére családdal. A hotelbe, amit kinéztél, csak munkanapokon mehetnél és szombaton, ezt kalkulálni kell. Hat napnál többet a Balatonon nem töltesz el, az biztos. Egyébként  ha mész, tankolni előtte ne felejts el, mert vasárnap és ünnepnap nincs benzinkút. Ha elfelejted, mehetsz gyalog, vagy biciklivel, mert nem lesz senki, aki elvigyen. Mert miért is várnád el a buszsofőrtől, hogy dolgozzon vasárnap, ha te sem dolgozol, igaz? 

Válaszok

trixi

#17 Re: akkor írom alá,

2016-04-14 16:39:33

#14: Mr. Miniszter - akkor írom alá, 

 Ez hülye hasonlat.A vásárlás nélkül meglehet lenni!Nem hallottam olyanròl hogy bárki éhen halt volna mert vasárnap zárva volt a bolt vagy lefagyott volna a lába mert nem tudta az ujj cipőt megvenni.különben is a maszek kisboltok nyitva vannak,legalább őkis tudtak kicsit érvényesülni.Itt inkább az iskolát,ovodát kellene emlegetni,mert  sok szülőnek okoz gondot hogy  hova tegye a gyermekét mig ő dolgozik.amugyis ők sztrájkolnak állandoan a magasabb bérért és amit dolgoznak egy évbe extra kevés.egymást követik a szünetek.Egy nőtől elvárni hogy ne lehessen otthol a családjával,ne tudjon megfőzni egy ebédet ehelyett dolgozon vasárnap reggel 7-19 -ig ugy gondolom durva.És mindezt kb.2000 ft ért.mert a legtöbb helyen szò sincs 10.000 ről mint ahogy azt az okosok emlegetìk.legyenek nyitva,posták,bankok,közintézmények stb...

Attila BP

#22 Re: akkor írom alá,

2016-04-15 20:30:52

#14: Mr. Miniszter - akkor írom alá, 

 Miniszterelnök Úr.

Értem én érvelését. De tudja a vasárnapi pihenőnapot Istentől kaptuk.

Nem Önöket hibáztatom a történtekért. Tudom, hogy ha az ellenzék nem erősködik, nem is szüntették volna meg. A vasárnap ugyanis Isten napja. Mert mit mond Isten? Hat napot dolgozz, a hetedik napon pedig szenteld meg azt. Mert Isten is 6 nap alatt teremtette az eget,  földet, és mindent ami rajta található. A hetedik napon pedig megpihent...

Íme tehát Isten üzenete a vasárnapi pihenőnapot illetően. az ellenzék Istenkáromló viselkedést követett el, fogalmuk sincs mibe tenyereltek bele. Istent nemlehet lefizetni. Meg fogják kapni amit érdemelnek. Isten ugyanis nem tűri a káromló viselkedést, mint tudjuk. Akkor se, ha gyurcsány, és bandája az illető. Isten parancsolatai mindenkir egyformán vonatkozik. Akit Isten káromláson kap, azt megbünteti. Ezt Ő maga mondta.

Dicsőség Istennek. Jézus Urunk nevében mindörökké. Ámen.

Boszi

#33 Re: akkor írom alá,

2016-04-22 06:27:11