Kiállunk az üzletek vasárnapi zárvatartása mellett!

Quoted post


Vendég

#717 Re: Re:

2016-04-14 06:32

#674: - Re:  

 Nem arról van szó, hogy büdös a munka, hanem arról hogy nem fizetik meg. Ha dolgozok vasárnap az úgy kezdődik, hogy reggeltől estig 13 órában ott kell legyek. Mindezért kb. 3000 forintot adnak tisztán. Az meg már csak hab a tortán, hogy ketten vagyunk egész nap.

A kisboltoknak sem volt kötelező kinyitni vasárnap!

Ott a tulaj döntött úgy, hogy kinyit!

Én személy szerint nem járok vasárnap se gyorsétteremde, se benzinkútra......

Meg tudtam főzni a vasárnapi ebédet és a családommal is el tudtam tölteni tartalmasan ezt a napot!

Aki szerint arról van szó, hogy bödös a munka csak annyit mondanék: Hajrá!!! Ki lehet próbálni!!!

Válaszok

Realista

#719 Re: Re: Re:

2016-04-14 06:37:30

#717: - Re: Re:  

 Én sokszor dolgozok vasárnap, de sokszor ünnepnap is, mert a folyamatos műszak már csak ilyen! Ehelyett sokszor még csak szabadnapot sem kapunk, olyan is van, hogy heti 7 nap 12 órázunk, aztán pár hét múlva hetekig fél napot megyünk, vagy egy hétig nem megyünk.

Nagyon sok üzem működik így!

Engem és az országban több tízezer sorstársamat órabérben fizetnek, lehet, hogy a heti 7 nap 12 órájáért több a bérem, de mikor egész hónapban 4 órákat doglozunk, akkor szinte alig kapok valamit. Ez a munkaidőkeret!

Jól mondod! Neked büdös a munka! Itt a probléma!!!


Vendég

#788 Re: Re: Re:

2016-04-14 08:58:51

#717: - Re: Re:  

 Vívjátok ki, hogy több legyen, mint 3000! De attól még igenis legyen nyitva vasárnap a bolt!!!

trixi

#901 Re: Re: Re:

2016-04-14 16:47:46

#717: - Re: Re:  

 Valahogy nem tudom elképzelni hogy egész héten nem jár a boltba csak pont vasárnap.a legtöbb normálisan működő családba vasárnap reggel oda teszik az ebédet főni és nem akkor kezdenek el vásárolgatni.ebéd után jöhet a séta,játszás a gyerekekkel stb..az pedig hogy büdös a munka nem hinném.elég egész héten a sok okos vásárlòt kibirni,hogy ne szòlj vissza.kiváncsi lennék a maga foglalkozására.vagy nyugdìjas vagy valami okos irodista aki azt sem tudja mi az a fizikai munka,de az ilyen hárzsátos embereknek igazábòl semmi életük.