Kárpátaljaiak nyilatkozata

Quoted post


Vendég

#31

2014-04-04 15:56

A nép túl sokat akart és akar. A petíció nem felel meg a realitásnak. "Az utóbbi időben Kárpátalján felfegyverzett radikális elemek jelentek meg, akik félelmet keltenek bennünk és gyermekeinkben, tovább csökkentik biztonságérzetünket." A valóságnak nem felel meg egyetlen egy pont sem. A magyarok teljesjogú állampolgárok, vannak magyar iskolák és magyar nyelvű egyetemi karok, amelyeken megjegyzem, olyan magyar diákok tanulnak, akik két szót alig beszélnek ukránul. Inkább ezt próbálnák meg kiküszöbölni. Akinek büdös az ukrán zászló ukrán állampolgárként, és aláírja ezt a petíciót nem más, mint hazaáruló, és nyugodtan költözhet Magyarországra.

Válaszok


Vendég

#32 Re:

2014-04-04 18:15:14

#31: -

Tisztelt 31!

Tudom, most divat kelet felé tekinteni, de én nem ezt tenném. Belga és svájci példát hoznék fel, ahol különböző anyanyelvű emberek sokasága él úgy, hogy csak a saját anyanyelvét ismeri (flamand, olasz, német, francia) ráadásul, ha valami "idegen" nyelvet tanul az nem a másik államalkotó nemzet nyelve. Ennek elllenére teljes életet élnek, hivatalos ügyet intéznek, nem jut eszükbe ócsárolni, becsmérelni a többi nemzetiséget, és őket sem akarják kitoloncolni. Remélem egyszer Önnek is módja lesz ezt megtapasztalni, és talán változik a szemlélete. Kérem higyje el, hogy engem nem zavar -sőt kimondottan tetszik- amikor kis falvakban az idősek keverik a magyart a szlovákkal, vagy a svábbal, és így tudunk beszélgetni! Ettől még teljesen rendes emberek, és büszkék is lehetnek rá, hogy megőrizték nemzeti identitásukat, továbbá nem sajnálom tőlük a feliratokat pl. Potraviny tovar, és a Faluházat, állami támogatást sem!

Tisztelettel:Bodnár Sándor


Vendég

#120 Re:

2014-04-13 18:35:01

#31: - Hogy a Magyarok, költözhetnek Magyarországra? hisz Ök az ezer éves Magyarországon laknak. Talán az Ukránok mehetnének Ukrajnába !!!!! ott a helyük.

 


Vendég

#155 Re:

2014-04-17 15:55:38

#31: -

Ki vagy te ? A csigagerincű Martonyi János ?


Vendég

#157 Re:

2014-04-18 11:52:44

#31: -  

 Nem az ukrán zászló büdös,hanem te,te szerencsétlen hazaáruló!