Pedofíliamentes Magyar Narancsot!

Quoted post

S

#367 Re: Re: ÍGY TÖRTÉNT...

2014-04-03 20:42

#356: xxx xxx - Re: ÍGY TÖRTÉNT...

"Már az első néhány sorban sok a tárgyi hiba, emiatt a következtetések is részben hibásak. A matriarchális rendszer dominanciájának létezés is kérdéses, 100-120 éves könyvekből eredeztethető elmélet."

- Elsősorban azért - ha jól értelmeztem a sorokat - mert gyakorlatilag egy barlangrajz sem maradt fenn ebből a korszakból. Egy könyv kora nem értem miért határozza meg a hitelességét... ha annyira zavar írd meg újra és adasd ki. Minekután lejjebb gördültem és azt látom, hogy Győzikével próbálsz érvelni - én ki is szálltam... :D

Válaszok

xxx xxx
Budapest

#368 Re: Re: Re: ÍGY TÖRTÉNT...

2014-04-04 07:04:46

#367: S - Re: Re: ÍGY TÖRTÉNT...

Rosszul értelmezted. Nem vitázol, nem tudsz.

 

A humánetológia is egy tudományág, az antropológia is. A matriarchátusnak legalább a kis, elzárt törzsi közösségekben gyakorinak kellene lennie amennyiben ez egy természetes és domináns állapot volt. Ritka. Nem domináns főemlősöknél sem.

 

A 120 éves könyveknek gyakorlati haszna már nincs. Az evolúció elmélete is teljes reformációra került a DNS felfedezésével. Ez  messzire vinne. Az új alapokból már nem lehetne szociáldarwinista vagy eugenikát támogató eszméket levezetni.

 

Levettem a kedvedért a polcról LH Morgan Az ősi társadalom c. alapkönyvét (1907, magyar kiadás 1961).

Ilyen mondatokat ír:

 

"az emberiség pályafutását a fejlődés legmélyebb pontján kezdte meg"

Értelme sincsen. Nincs legmélyebb pont. A mai emberi faj minimum 200 ezer éves, 400 ezer - 1 millió éve használnak az ősök és rokon fajok tüzet, eszközöket pedig régebb óta.

 

Alsó fok: I. vadság foka.

"Az emberiség még eredeti lakóhelyén élt és gyümölcsökkel táplálkozott."

Az emberszabásúak egyikére sem igaz teljesen. Soha nem voltunk kizárólagos gyümölcsevők.

"A halat a mesterséges táplálék első formájának kell tartani
"Hal mindenütt korlátlan számban található, és ez az egyedüli táplálék amely minden évszakban elérhető"

Esőerdő, szavanna, sivatag?

"Az árja és szemita nemzetek az emberi fejlődés fő vonalát képviselik, mivel ők jutottak el idáig a legmagasabb pontra"

 

Az összes nemek közötti viszonyról szóló történelmi levezetés, indoklás 1000-5000 éves adatokon alapul nála, valamint jelenlegi mintákon. Elavult.