Tiltakozás a homofóbiát legitimizáló hittankönyv ellen

Quoted post


Vendég

#83

2013-09-16 09:07

Belesajdul a szívem azokba a hozzászólásokba, amiket itt olvasok. Jó magam meleg vagyok és ezen felül (kapaszkodjatok meg) katolikus is. Olyan katolikus, aki gyakorolja is a vallását. Az emberek többségének fogalma sincs arról, hogy milyen nehéz ezt a kettőt összeegyeztetni. Hogy a katolikus meleg fiatalok nagy hányada (köztük én is) inkább próbál(t) meg öngyilkos lenni, csak azért, hogy ne kelljen melegnek lennie. De aztán rájöttem valamire. Isten úgy szeret, ahogy vagyok. Nem fog a pokolra juttatni azért, mert meleg vagyok. Ő teremtett ilyennek és hiszem, hogy célja volt ezzel. Nem mellesleg, ha ilyen komolyan vesszük a Bibliában leírtak: "De ha igaz volt a vád, és a lány nem volt szűz, akkor vigyék a lányt apja házának a bejáratához, és kövezzék halálra a város férfiai.." Ez is le van írva abban a hittan könyvben?

Válaszok


Vendég

#90 Re:

2013-09-16 11:40:28

#83: -  

 

Isten szeret, ez biztos, de abba már nem vagyok biztos, hogy ilyennek is akar látni, vagy ilyennek teremtett. Ha Jézus elé vittek egy házasságtörő asszonyt, akkor nem azt mondta, hogy ez az, csak így tovább, hanem megvédte és mondta, hogy eredj el és többé ne vétkezz!