Tiltakozás a homofóbiát legitimizáló hittankönyv ellen


Vendég

#1

2013-09-13 22:33

A homoszexualisok massaga eletunk resze, azert, mert manapsag mar nyiltan lehet beszelni rola, sokkal egyszerubbnek kene lennie az ezzel kapcsolatos dolgok megitelesenek. Azert, mert regen nem beszeltek rola, a homoszexualitas ugyanugy letezett, de prudsegbol tilos volt tudni hivatalosan a letezeserol.
Amennyiben eliteljuk, halalos bunkent emlegetjuk, az emberiseg egesz tortenelmet at kellene irnunk, beleertve a politikat, muveszetet, mindennapi eletunket. Nem engedhetjuk meg magunknak, hogy embereket diszkriminaljunk eme (altalaban veluk szuletett hibas gen miatti) massaguk miatt.
Realista

#2 Homofób vagyok, miért változzak?

2013-09-14 05:52

Létezik, hadd legyen. De igenis maradjon a gyerekeknek meg az a tudat, hogy halálos bűn (érthetőbben: természetellenes, szégyenteljes dolog).

Az ember alapvetően heteroszexuális és nem vegetáriánus. Az ettől eltérő viselkedés betegség, vagy megjátszás, mesterkéltség, s mint ilyen undorító. Tudomásul veszem, hogy vannak különféle hajszínű emberek, de a kékre, vagy világító zöldre festett tarajúak röhejes, megvetendő alakok.
dildiko
Vendég

#3

2013-09-14 05:58

Azonnal az összes könyvet el kell égetni. Aki bárkit megfélemlít, ne merészeljen könyvet, főleg tankönyvet írni, nyilvános tárgyalás kellene alkalmazni a tankönyvíróval szemben. Művészeink legyenek a vádlók.

dildiko

#4 Re: Homofób vagyok, miért változzak?

2013-09-14 06:02

#2: Realista - Homofób vagyok, miért változzak?

Ne változz. ez a te ügyed, személyes ügy. De a félelemkeltőt hivatalosan kell megbüntetni. Ha neked nem tetszik a vörösre festett haj, ne menj az utcára, vagy nézz félre. De semmi közöd más hajához vagy nézetéhez, amíg téged meg nem támad.

napkelte

#5 Re:

2013-09-14 07:45

#3: dildiko -

Ezek a sok buzi aláírót veled együtt kellene el égetni nyilvánosan !!! Így meg szabadulnánk egy csomó buzitól !!! szia


Vendég

#6 Re: Re: Anya szült téged vagy egy barom..

2013-09-14 08:04


Vendég

#7

2013-09-14 08:13

A közéletbe és a tankönyvírás közelébe, csak mentálisan egészséges embereket engedjenek !
Róza

#8 Re: Homofób vagyok, miért változzak?

2013-09-14 09:40

#2: Realista - Homofób vagyok, miért változzak?

Az ember nem alapvetően heteroszexuális. Nem lehet választani identitást! Egy leszbikus, vagy meleg férfi esetleg a társadalmi elvárások miatt megerőszakolhatja magát, és belekényszerítheti magát egy heteró házasságba, még gyerek is születhet belőle. Kérdés, hogy kinek jó ez? Rengetegen élnek így, álarc mögött, boldogtalanul, depressziósan...

Sokkal több a leszbikus nő, mint ahányat a statisztika kimutat, illetve, ahányan fel merik vállalni magukat! Lehet, hogy pont a Te feleséged, barátnőd vagy Édesanyád is az, csak nem meri bevallani. Rengeteg leszbikus nőnek van saját gyermeke!


Vendég

#9

2013-09-14 09:51

Tiltakozom! Tiltakozom! Tiltakozom! Tiltakozom! Tiltakozom! Tiltakozom! Tiltakozom! Tiltakozom! Tiltakozom! Tiltakozom! Tiltakozom! Tiltakozom!
vendég

#10 Re: Re:

2013-09-14 10:21

#5: napkelte - Re:

takarodj a picsába erről az oldalról, de barom.

oposszum

#11 válasz

2013-09-14 10:58

Írtsuk ki a delfineket is, közöttük is van egy csomó. Így szabályozzák a szaporulatot. Elképzelhető, hogy vannak olyan dolgok, amiket az ember nem ért meg? Lehetséges, hogy Isten, a Teremtő Erő, vagy nevezzük akárhogy éppen ezt használja arra, hogy mérsékelje azt a tendenciát, amivel felfaljuk önmagunkat? Nem merném biztosan kijelenteni, hogy a "természetes" az, amit az egyén a maga kis világában, korlátolt eléméjével annak vél, főleg, ha azt vesszük, mennyire fontos a változatosság és a nyitottság a természetes szelekció során.
anonim

#12

2013-09-14 11:04

Akkor a kannibalizmus és a pedofília sem bűn? Az is előfordul az állatvilágban!


Vendég

#13

2013-09-14 11:05

Mit szól ehhez a Pápánk?

Vendég

#14

2013-09-14 11:20

Elvetem a megkülönböztetést!

Vendég

#15 Re:

2013-09-14 11:21

#13: -

ki fogja közösíteni a magyar katolikus kart! :-)


Vendég

#16

2013-09-14 11:38

Szomorú, hogy a liberálisok nem tolerálják, ha valakinek más a véleménye.

Vendég

#17 Re: válasz

2013-09-14 11:56

#11: oposszum - válasz

Mit szólnak ehhez a delfinek? Csak úgy lebuzizni őket...

Amúgy az embereket is molesztálják. Innentől már csak egy lépés a zoofilia.


Vendég

#18

2013-09-14 12:16

ezek között az emberek között csodálatos értékek vannak, tanulni is lehet ám tőlük!
Kaleidoscope

#19 Figyelem! Ennél többet kell mondani!

2013-09-14 13:17

Kedves Szervezők, Aláírásgyűjtők!
Először is köszönöm, hogy megkezdtétek ezt az aláírás-gyűjtést. Magam is csatlakoztam, a kaleidoscope.blog.hu oldalon is propagáltuk a petícióhoz való csatlakozást.
Ugyanakkor kérem, hogy aki a szervezők közül vállalja a nyilvánosság előtt is a véleményét, és nyilatkozni fog, vagy bármilyen egyéb, további média kommunikációt folytat, az tegye a laikusok és jó szándékú katolikus és más felekezethez tartozó keresztények számára is vilgossá, hogy miért tarthatatlan és felháborító ez a tankönyv, ez a homofób hozzáállás. Sokan még a hívők közül sem tudják, hogy a Katolikus Egyház Katekizmusa nem általában a homoszexualitást nevezi bűnnek, hanem a homoszexuális cselekedetet. Nem tudják, hogy ez utóbbinak a morálteológiai megítélése semmivel sem súlyosabb, mint bármely más, házasságon kívül folytatott, vagy a házasságban a gyermeknemzést kizárva folytatott szexuális kapcsolaté. Nem tudják, hogy ma az egyházon belül milyen lelkiségi irányzatok és mozgalmak vannak, amelyek arra irányulnak, hogy az egyház minél jobban be tudja tölteni Istentől Jézus Krisztus által kapott küldetését a házasságon kívül szexuális életet élő fiatalok, az elváltak, a homoszexuális irányultságú emberek, és más, korábban egyszerűen csak a szentségektől eltiltott, sőt a vallásgyakorlás más formiból is kizárt emberek körében végzendő misszió érdekében. Kérem ezeket az információkat osszátok meg a széles közvéleménnyel és a rátok figyelő keresztényekkel.

Vendég

#20

2013-09-14 13:22

Nincs helyze a XXI. században az efféle írásnak!
Moel
Vendég

#21

2013-09-14 13:54

Ez a könyv és vele együtt az egész pártoldali moralizálás is csak egy formája az agymosásnak.

Majd ha civilekkel és a szakmával közösen állítanak össze erkölcstankönyvet és oktatási tervet, akkor lehet beszélni róla, de így csak egy aljas és kétszínű pártkatona és bólogató elvtárs nevelés.

 


Vendég

#22 Re:

2013-09-14 13:58

#21: Moel -

Moel! Ez az agymosás!

Most hittankönyvől van szó!


Vendég

#23

2013-09-14 14:13

Csak egy kis nyelvtan: legitimizáló helyett én legitimálót írnék...
adseitas

#24 Re: Re: Homofób vagyok, miért változzak?

2013-09-14 14:29

#8: Róza - Re: Homofób vagyok, miért változzak?

Elvben támogatom a veleszületett-identitásra alapozó legitimálást, mégis ha választható is valami,

mi lehet vele a baj!?

Az identitásunkat nem csak magunkra szüljük,

nem csak az Ég méri ránk, hanem meg is alkotjuk, szüntelenül

döntünk felőle/ róla. Az első az ember természeti mivoltában, a második pedig szellemi mivoltában.

Homoszexualitást vagy heteroszexualitást választani, és/vagy annak születni vagy sem, és mégis valamelyiket

átellenben választani közömbös: azaz dettó, vagy a tréfás hangnem kedvéért: detta!


Vendég

#25

2013-09-14 14:31

Felháborító,hogy személyes nézeteket egy ország diákságának tesznek kötelezővé.Ha csak kicsit lennének tisztában a pszichológiával,nem tennének ilyen nézeteket.Egyébként meg a bumeráng visszavág s az ilyenek saját családjukban fogják megtapasztalni.