MAGYAR NŐK KÉRÉSE AZ AMBULÁNS SZÜLÉS BIZTOSÍTÁSÁÉRT

Quoted post


Vendég

#36

2013-05-22 13:44

Ez az egész úgy, ahogy van, időpocsékolás. Mindenkinek megvan most is az önrendelkezési joga, joga van saját felelősségre elhagyni kórházat, megtagadni kezelést, beavatkozást, stb. Szóval ezen a ponton mondom azt, hogy ezzel felesleges foglalkozni. Aki egészséges, problémamentes és menni akar, viszont lehet "zsarolni", azt fogják is, de az maradjon 3 napot és bírja is ki. Egyébként pedig aki alapból úgy megy szülni, hogy "engem aztán bent ne tartsanak 3 napig, ha nincs bajom", az keressen olyan kórházat, szülészt, aki ebben partner és nem az OEP pénzt lesi, hanem az anya ÉS gyermeke érdekét. Mellesleg az anya és gyermeke érdeke az, hogy min. 3 napig megfigyelés alatt legyenek, mert mint már azt sokan írták is, egy problémamentes szülést követően az elvileg egészséges csecsemővel és anyával is bármi történhet (sárgaság, gyermekágyi láz, stb.)

Válaszok

Sokat láttam már!

#58 Re:

2013-06-09 14:23:18

#36: -

Tisztelt 36-os hozzászóló.Ha esetleg tudsz olyan kórházat,orvost aki az ambuláns szülésben partner légy szíves jelezd felém. 3 hónapja keresek ilyen lehetőséget,de a lekezelésen,a kikérjük magunknak még az ötletet is stíluson kívül mást nem találtam.Sajnos kettő szülésemet tették pokollá.Így szerintem értehető,ha nem vagyok vevő az egészségügy lelkes ellátására.Egyébként nagyon sok anyuka igényelné a lehetőséget (nem az első gyerekesekre gondolok),hogy igenis haza mehessenek x óra múlva,és ne megfélemlítésben,fenyegetésben legyen része szülés után.