Szórakozom éjfél után. Pont!

szepera

/ #43

2013-01-17 14:32

Jómagam közvetlen szomszédságában lakom a Szimplának. Igaz ugyan, hogy a belső udvaron, így engem soha nem zavart az utca zaja hajnalban. Ezzel együtt az a véleményem, hogy nem a szórakozóhelyek nyitva tartását - ezzel azok ellehetetlenítését - kell szorgalmazni, hanem a rendőrségnek (megerősítve önkéntesekkel) illene sokkal hatékonyabban fellépni a csendháborítókkal szemben. Annál is inkább, mivel a "Szimplások" hatásköre már nem kell, hogy kiterjedjen (és nem is terjed ki) az utcai problémákra. Nagyon sajnálnám, ha ezt a rossz rendeletet fenntartanák, mivel én szeretem, hogy ilyen nyüzsgő, nyaranta fiesta hangulat van a környezetemben. Nem beszélve arról, hogy ezek a szórakozóhelyek Budapest népszerűségét, kedveltségét is erősítik a külföldiek szemében, gondoljunk csak arra, hogy éppen a Szimpla került be az elmúlt évben a legkedveltebb szórakozóhelyek körébe Európában. Én erre nagyon büszke vagyok. Ráadásul a működtetők számos jó rendezvénnyel vesznek részt a kerület életében (utcai rendezvények, sétálóutcáért kampányolás, nem is beszélve a szintén nagyon népszerű vasárnapi termelői piacról).
Egyszóval az önkormányzatnak, a rendőrséggel karöltve inkább azon kellene munkálkodniuk, hogy az utcákon milyen módon lehetne hatékonyan és eredményesen fellépni a zajongókkal szemben.
Szurkolok a Szimplának, és a többi hasonlóan színvonalas szórakozóhelynek is a megmaradásáért!
Szép Erika
Kazinczy u. 12. szám alatti "pártoló" lakos.