A sasadi közlekedés környezetbarát megszervezéséért!
P. LAjos |
/ #48 Megoldás a Dayka Gábor utca megnyitása helyett2012-11-26 15:36A jelenlegi helyzet megoldása nem képzelhető el újabb, szűk utcába való forgalomeltereléssel, mint minden eddigi forgalomelemzés mutatja, az új kiskeresztmetszetű utak megnyitása csak nagyobb forgalmat vonz, NAGYOBB KÖZLEKEDÉSI DUGÓKAT HOZ LÉTRE. A megoldás csak egyetlen módon lehet végleges: az átmenő forgalom teljes megszüntetésével. Az átmenő forgalom a jelenlegi utakon semmiképpen sem biztosítható. A Farkasréti Általános Iskola környékén (Süveg utca – Rákó utca – Brassó út – Érdi út) teljesen meg kell szüntetni az átmenő forgalmat ugyanúgy, mint az a belvárosban a Váci utcában vagy a Reviczky utcában történt. Az átmenő forgalom attól egyáltalán nem fog csillapodni, hogy távol innen (pl. Dayka G. utca) új utakat nyitunk, amelyek a keletkező és ide vonzott átmenő forgalom számára messze nem leesznek kielégítő kapacitásúak, hanem a jelenlegi Brassó út, Süveg utca, Tömös utca felső részén forgalomakadályozó műtárgyakkal az átmenő forgalmat teljesen meg kell akadályozni és ugyanezt a részt ideiglenes parkolókká kell alakítani, esetleg parkolóórákat felszerelve kell a parkolást biztosítani az orvosi rendelő számára. Meg kell jegyeznem, hogy a németországi Erlangenben az iskolások szüleinek megtiltották az iskola megközelítését 300 méteren belül autóval, mondván ennyi gyaloglásra minden gyermeknek szüksége van minden nap és be is tartatták a szülőkkel ezt a rendelkezést. Akinek itt van dolga, az be tud hajtani erre a területre az M1-M7 közös szakasza felől vagy a Sasadi út felől vagy a Hegyalja út felől. Minden pont megközelítése biztosítható a fenti útvonalakról de ha az átmenő forgalmat még ide kívánjuk vonzani, akkor arra nincs meg a megfelelő műszaki lehetőség - és értelme sem volna -, az átmenő forgalom kiszolgálásához új, a Hegyalja útnál is nagyobb forgalmú út építésére volna szükség. |
|
Más felhasználók által támogatott petíciók
Tiltakozás az isaszegi szénhidrogén kutatófúrás ellen
Tiltakozzunk a HUN-REN - egykori MTA - Kutatóhálózat egységének megőrzéséért!
Védd meg a margitszigeti mókusokat! Egy aláírással támogasd, hogy közterületen csak pórázon lehessen bevinni a kutyusokat!
Taylor Swift elmaradt Bécsi Eras Tour koncertjét hozzuk Magyarországra!
Mentsük meg a Rómait az árvizektől
Igazságot Sebestyén József nemzettársunknak!
Van valami, amit meg akar változtatni?
A változást sosem azok indítják el, akik csendben maradnak. A petíció szerzője kiállt mellette és cselekedett. Ön is ugyanezt fogja tenni? Indítson egy társadalmi mozgalmat egy petíció létrehozásával.
Kezdje el saját petíciójátTovábbi petíciók, amik érdekelhetik
Igazságot Sebestyén József nemzettársunknak!
3462 Létrehozva: 2025-07-11
Vác város közbiztonságának sürgős javítása!
2040 Létrehozva: 2025-07-10
Hétköznaponként nyissák meg a rakpartot és a Lánchidat a budapesti közlekedés normalizálása érdekében!
1851 Létrehozva: 2025-06-30
Koszta Péter műsorvezető legyen az Rtl-nél vagy a Tv2-nél
1637 Létrehozva: 2025-07-18
‘Kuss’nál kuss!
1452 Létrehozva: 2025-07-01
🎤 We Want Stray Kids to Visit Hungary in 2026!
931 Létrehozva: 2025-07-16
A kassai magyar oktatás jövője
880 Létrehozva: 2025-07-04
Petíció a sátoraljaújhelyi szülészeti és nőgyógyászati sürgősségi ellátás megmentéséért
833 Létrehozva: 2025-07-03
Maradjon a csopaki volt BAHART mólószár közhasználat elől el nem zárható parti sétány az új Vízparti Tervben is!
590 Létrehozva: 2025-07-20
Szilas Természetvédelmi Terület közvetlen közelében giga lakópark építésének felfüggesztése és környezetvédelmi vizsgálat kezdeményezése
514 Létrehozva: 2025-07-22
Óvjuk meg a dunakeszi reptér jelenlegi állapotát!
512 Létrehozva: 2025-07-08
Petíció a Farkasréti temető összes bejáratának nyitvatartásáért
489 Létrehozva: 2025-07-16
NEM, A KÉMIAI SZÚNYOGÍRTÁSRA
439 Létrehozva: 2025-07-10
Kiállás Farkas Tibor barátunk mellett!
334 Létrehozva: 2025-06-30
Duchenne-gyermekek életminőségéért – Kérjük a Duvyzat támogatását!
4827 Létrehozva: 2025-06-09
Tisztességes sportfogadást a TippmixPro-n – Tiltsák el az értelmetlen korlátozásokat
184 Létrehozva: 2025-07-14
Legyen ivókút a József téren!
177 Létrehozva: 2025-07-01
Védd meg a margitszigeti mókusokat! Egy aláírással támogasd, hogy közterületen csak pórázon lehessen bevinni a kutyusokat!
165 Létrehozva: 2025-07-09
Védjük meg a Margit-sziget mókusait – Pórázra a kutyákat a közparkokban is!
137 Létrehozva: 2025-06-30
Tiszta levegőt Százhalombattán és környékén! Átlátható tájékoztatást és valódi intézkedéseket kérünk az olajfinomító ügyében!
128 Létrehozva: 2025-07-04