Tiltakozás az egész napos iskola ellen

Vendég 2.

/ #285 Nem úgy van az!

2012-02-14 17:52

Nekem volt szerencsém 20 évnyi tanulás után egy rövid időt eltölteni a katedra másik oldalán!
A napközi eleve egy nagy vicc a legtöbb iskolában. (Rokonságomban elég sok a 16 év alatti gyerek)
Eleve most zajlanak a leépítések a tanári pályán. A gyereknek több joga van mint a tanárnak, és ha a tanár egy rossz szót is szól örülhet a kátrányos helyzetű szülő nem várja meg suli után.
Tanterv, készülés a következő napra...stb. Ha ezt mind a mai rendszerben valósítják meg, akkor mindezt egy tanárnak este a családdal tölthető időben kell megcsinálnia. Én is voltam napközis, de akkor minden osztálynak volt külön délutáni napközis tanára 1-8 osztályig A-F csoportig.
Ma 2-3 osztályt egybe vonnak és a tanár a délelőtti órák után gyakran 40-50 gyerekre felügyel.
Egy ilyen rendszerben mindent tanul majd a gyerek, csak a tananyagot nem, minden lesz a gyerekből, csak tisztes kötelezettség tudó ember nem! Sajnos elég egy-két osztály bohóca -akivel sajnos nem lehet sokszor mit kezdeni- és az egész közösség már is el van rontva.
persze akik ezt kitalálják a Rózsadombon élnek. Luxus iskola és nevelőnő a gyerekeiknek. De azt már nem látják, hogy a nyóckerben vagy Szabolcsban mi a helyzet!