A harcsák tilalmi szabályozásának módosítása


Vendég

/ #83 Egy Balatoni horgász

2011-12-16 19:42

Már látom sokan összekeverik a fogalmakat és minden harcsahorgászt húshorgásznak akarnak beállítani és sok kellemetlenségeket okozni olyan nem harcsa horgászoknak is akik becsülettel és szabályokat betartva horgásznak a Balatonon.Ez nem egy műanyag tó ahol naponta három kört tud menni az ellenőr és elfog minden olyan horgászt aki nem tart be a szabályokat.A harcsa horgászata egy olyan vízismeretet és helyismeretet igényel,amit évek hosszú sora után tudhat magáénak az ember.Ha olyan egyszerű lenne a horgászata ahogy itt sokan vélik akkor bekapcsolnád a halradarod és a megtalált harcsádat perceken belül horogra csalnád.Vagy a zsombékos részen megakasztanád az életed harcsáját.De nem ilyen egyszerű a képlet ahogy sokan ezt elgondolják.Tudom vannak olyan tapasztalatok,mint például a Zala Övcsatorna,vagy a Mária árok ahol partközelben nagyon jó látható helyen készülnek ívásra a harcsák,de ezek a helyek köztudottak és jól elzárhatók a horgászok elől és sokkal céltudatosabb őrzéssel meglehet védeni a harcsákat a rapsicoktól,mint felesleges szabályokkal zavarni mind olyan emberek horgászatát akik a kapitális halak fogására vannak specializálódva.Aki azt hiszi gyenge a harcsaállomány a Balatonon az nagy tévedésbe van.Rengeteg 5-25 közötti példány él a vízben és a fogások zöme is ezt teszi ki és évente két kezén megszámolhatja az ember hány 50 feletti fogás valósul meg.Lehet csűrni csavarni a jogszabályokat védeni a vizet,halakat,de ennek ezt a formáját választani tudatlanságra és nem Balatoni viszonyokat ismerő emberekre utal.Van kirívó eset is itt a Balatonon,mint ahogy azt a cikkekben és máshol is olvashattuk,de ez messze áll az általánosságtól.Azért sújtani más becsületes horgászok százait ezreit,mert pár megfogható ember rapsickodik,szerintem irreális és ostoba dolog.Védeni kell az intenzív ívó helyeket mint fent említettem és hagyni a nádi pontyozókat és a nádi harcsázókat,akik hozzáteszem nem fészkeznek csak keresik azokat a nyomokat ahol táplálkozni vélik a harcsákat és időt nem sajnálva becserkészik őket.Az,hogy most már életbe lépett a jogszabály,hogy eladni nem lehet halat,azon horgászok akik ezt teszik meg fognak bukni.És ez a lényege nem az hogy zavarjunk minden szórakozni vágyó sporttársat.Élni és élni hagyni.Ha pontyozol a nádban és óránként becsúszik melléd a motoros és megnézi mire horgászol,ne adj isten harcsára,de Te csak pontyoztál majd gondolj erre a petíciora is.Nem azt a hatást fogják a javaslatot elfogadó emberek elérni amire vágytak.De hajrá és védjük a harcsát,amit az igazi harcsahorgászoknak valló emberek meg is teszik.A gólyafészek,meg olyan közel áll a harcsa fészekhez,min itt egyesek a harcsázáshoz.Én jövőre is keresni fogom és meg is találom a harcsákat,fészek nélkül.